Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478197 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #885 -: Октомври 18, 2012, 14:00:55 pm »
Е как да не  :P, имам в предвид свободната воля на Духа преди инкарнацията - той си е бил наясно на какво се натриса и какво ще стане и най-вече защо влиза в инкарнация. Като готов човек ти вече следваш пътя показан ти "отгоре" дори и да не знаеш. Така че свободната воля си съществува, дори и да не го осъзнаваш...  ;)
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: 2012 г.
« Отговор #886 -: Октомври 18, 2012, 14:06:47 pm »
А, тук вече навлизаме в сферата на спекулациите и пожеланията.  ;) Може да ни се иска да е така, но това значи, че истината не е по-различна.

А и като се замисля дори да е така, пак имаме още n други души, с които ще трябва да се съобразим някак, защото Земята не е само за нас

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #887 -: Октомври 18, 2012, 14:16:18 pm »
Е, аз за себе си знам, че е така, но никого не натискам да приема това твърдение. Въпрос на вкус  :hi:.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: 2012 г.
« Отговор #888 -: Октомври 18, 2012, 14:23:26 pm »
Кучето ви го нападат бълхи. Вие какво правите? Оставяте го да се мъчи или му ги махате. Нито кучето ще се научи да си ги маха, нито бълхите ще спрат да паразитират на него.

Тааа, горе долу Земята е в това положение.
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 14:27:01 pm от sidewinder »

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: 2012 г.
« Отговор #889 -: Октомври 18, 2012, 14:27:19 pm »
Кучето ви го нападат бълхи. Ви какво правите? Оставяте го да се мъчи или му ги махате. Нито кучето ще се научи да си ги маха, нито бълхите ще спрат да паразитират на него.

Тааа, горе долу Земята е в това положение.
Така е, няма как с всичко да се справим, но понякога егото надделява и човек си мисли, че "няма невъзможни неща". Лично аз не вярвам в Бог, но липсата на вяра в Бог не е основание и да се вярва, че ние самите сме богове, едва ли не. ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #890 -: Октомври 18, 2012, 15:15:06 pm »
Каква свободна воля - волята ни, къде повече, къде по-малко, зависи от още ~7 милиарда човека и съответно от тяхната "свободна" воля. ;)
Така че може да си помпаме егото и да се мислим за супермени колкото искаме, но реалността е, че, колкото и да ни се иска, далеч невсичко зависи от нас и далеч невинаги може да става каквото си наумим, особено в по-глобален мащаб.
Мартин,не ситуациите определят живота ти,а това как ТИ реагираш на тях.Твоя избор на реакция.Кога ще го проумеете?!?
Идва някой и ти причинява"зло'.От това как ти ще избереш да реагираш/действаш зависи всичко останало.Дали ще избереш да се смажеш от гняв и жажда за отмъщение,дали пък няма наистина да избереш да отмъстиш..А може и да простиш и да збравиш..Може и да простиш ма да не забравиш..Може дори да "преглътнеш злото",опитвайки се да извлечеш само есенцията/опита от ситуацията..Варианти много..Свободна воля за избор на реакция.

иначе споделям мнението на Вещичка,за прединкарнационният избор.
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 15:18:41 pm от konstantin2007 »

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: 2012 г.
« Отговор #891 -: Октомври 18, 2012, 15:37:22 pm »
Мартин,не ситуациите определят живота ти,а това как ТИ реагираш на тях.Твоя избор на реакция.Кога ще го проумеете?!?
Идва някой и ти причинява"зло'.От това как ти ще избереш да реагираш/действаш зависи всичко останало.Дали ще избереш да се смажеш от гняв и жажда за отмъщение,дали пък няма наистина да избереш да отмъстиш..А може и да простиш и да збравиш..Може и да простиш ма да не забравиш..Може дори да "преглътнеш злото",опитвайки се да извлечеш само есенцията/опита от ситуацията..Варианти много..Свободна воля за избор на реакция.

иначе споделям мнението на Вещичка,за прединкарнационният избор.
Ама моята "свободна" воля може да е този някой да не ми го причинява това зло. Къде тук е свободата, след като това зависи и от "свободната" воля на този някой? Освен ако, разбира се, наистина приемем теорията, че така сме избрали още преди раждането си, но това е доста удобна теория, с която човек да се успокоява и да прехвърля отговорността.

Иначе спор няма, че не бива и да залитаме в ролята на жертви или в желанието за мъст, но пък и трябва да се пазим от авто-промивка на мозъка в стил "Може да е черно, но аз ще избера да е бяла, и такова ще бъде, и всичко ще е ОК" - това е перфектният за "елита" начин на мислене, който можем да проявим.


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #892 -: Октомври 18, 2012, 16:07:35 pm »
Освен ако, разбира се, наистина приемем теорията, че така сме избрали още преди раждането си, но това е доста удобна теория, с която човек да се успокоява и да прехвърля отговорността.
Е тва..болднатото..На кой прехвърляш отговорността?Не е ли на именно на себе си?Приемаш,че ТИ си направил избор този човек да ти стори зло.То не ти се е случило,просто така..Ти си избрал,да изживееш такъв аспект.И може само да благодариш за предоставената възможност.Не можеш да знаеш как боли от предателството на любими хора,ако не се намери любим човек да те предаде...Просто пример..Избор на ситуация(което малко хора разбират)..Надявам,се поне да осъзнаете онова което ти казах преди.Избираме и как да реагираме в ситуациите.Палитрата ни от емоции и шаблони за действие е неизброимо богата на цветове.Ние сме художниците,а платното е нашият живот.Клише,но е истина.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #893 -: Октомври 18, 2012, 17:07:05 pm »
На мен ми прави друго впечатление,някой си мислят ,че хората се оплакват от собствения си живот.А в повечето случай ако погледнем на него като отделен,всеки разумен човек си го ръководи както си сметне за добре и обикновенно не се оплаква толкова от собствения си живот.Аз например от своя собствен живот съм доволна,естествено винаги може повече,но като цяло съм доволна.Въпроса с желанието за "спасение" не важи толкова за собствения ми гъз.Напротив аз искам да живея в по добър свят.В свят в които не ме използват ,не ме манипулират и лъжат,в които живота на човека не минава в денонощна работа и почивка 1път в годината,свят в който не се замърсява,не се убива,яде се полезна храна,децата не стават наркомани и проституки и не ги крадат за органи,свят без войни,свят в които всички медии работят за обществото,в който не ми вмъкват сексуални и продуктови реклами в филмите,и тн и тн,до безкрай. Аз искам да живея в по добър свят.Не става въпрос за всеки един гъз по отделно.Аз съм идеалист и искам да живея в по добър свят.Не искам живота ми  да е борба за късчето хляб и да ме прави щастлива това,че не съм като онея които умират от безводие и от глад.Не искам да живя в такъв свят.За това казвам ,че ние не можем да се справим с проблемите на този свят.С собствените си проблеми се справям,но това не ме прави по щастлива.
Относно свободната воля ,преди живота, моля ви,нека говорим сериозно,това са само фантасмагории.Дори да е вярно ние тук така или иначе не го знаем,не знаем и мисията си,затова че въпроса тук не стой в това да се лъжем сами себе си ,намирайки си успокояващи духа теории,а да направим избор. Моя избор е ,че този свят не ми харесва и искам по добър такъв.Ако не за мен то поне за сина си.защо да раждам деца в този свят,че те ще ме намразят.Това не е свят за моите деца.Искам по добър свят.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #894 -: Октомври 18, 2012, 17:16:15 pm »
Правете разлика от илюзия и реалност,колкото и да сте повярвали в това,че преди да сте се родили вие сте предизвикали събитията в живота си,то все пак това си остава една гола теория която не се основава на абсолютно никакви доказателства.Просто теория в която вярвате,това не я прави реална.До като вие си фантазирате как тая случка я предизивках,преди да се родя с някаква си цел, която сега ама хич не разбирам,не виждате реално какво се случва .Вие бълнувате и си фантазирате. Уж това пробуждане да беше с цел просветление,а то приспа всичко живо по света с безброй много абстракции и бягства както от реалността ,така и от здравия разум. Няма лошо да се вярва и в това,но идва момент в които вярата в абстрактното, трябва да е атрибут които помага,а не които ви хипнотизира,защото съня който сънувате не ви харесва.И на мен не ми харесва това което се случва,затова искам промяна,а не си намирам безпочвени теории които да оправдават случващото се.
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 17:19:46 pm от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #895 -: Октомври 18, 2012, 17:30:00 pm »
И понеже е логичен въпроса, а ти защо вярваш ,че нещо абстрактно,ще доиде и ще ни спаси,да си отговоря сама,преди да сте си изхабили. Защото виждам,че света не може сам да си помогне, не може сам да разреши проблемите.Може единствено да се изтрепе.Затова аз се надявам, нашия създател да е милостив.Надявам се наистина да има такива цикли в вселената,на определен брой години в които новия вселенски ден да започва и с него да дойде повече светлина в тази непрогледна тъмница,повече любов в тази лишена от състрадание земя,повече разумност в този хаос от интереси и повече хуманност в всеки един поотделно.За да можем с нова перспектива да изградим света, с нови сили и надежда в сърцето на всеки един човек.Нядявам се просто да дойде един нов ден за човечеството изпълнено с надежда ,вяра и сили,осмислило и видяло грешките си.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #896 -: Октомври 18, 2012, 18:04:34 pm »
повече светлина в тази непрогледна тъмница,повече любов в тази лишена от състрадание земя,повече разумност в този хаос от интереси и повече хуманност в всеки един поотделно.За да можем с нова перспектива да изградим света, с нови сили и надежда в сърцето на всеки един човек.

Това, за което пишеш първо трябва да го намериш вътре в теб. Всичко започва от твоя вътрешен свят, а не от вън. Докато човек не осъзнае себе си като Божествена Светлинна Единица, то той си остава пионка на Матрицата.

Хаос е, защото е хаос в главите на голяма част от населението на планетата. Пробуждането е лично, а не колективно. Тоя лаф "да заедним заедно" тука не върви, защото Матрицата предполага индивидуално осъзнаване. Едва на един по-висш етап от развитието на Духа, което предполагам все още в 3Д не може да се случи, ще може да се работи в екипи и да се създава хармония заедно... Ама до тогава я камилата, я камиларя...  :D
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #897 -: Октомври 18, 2012, 19:14:12 pm »
.Аз например от своя собствен живот съм доволна,естествено винаги може повече,но като цяло съм доволна.Въпроса с желанието за "спасение" не важи толкова за собствения ми гъз.Напротив аз искам да живея в по добър свят.В свят в които не ме използват ,не ме манипулират и лъжат,в които живота на човека не минава в денонощна работа и почивка 1път в годината,свят в който не се замърсява,не се убива,яде се полезна храна,децата не стават наркомани и проституки и не ги крадат за органи,свят без войни,свят в които всички медии работят за обществото,в който не ми вмъкват сексуални и продуктови реклами в филмите,и тн и тн,до безкрай. Аз искам да живея в по добър свят.Не става въпрос за всеки един гъз по отделно.Аз съм идеалист и искам да живея в по добър свят.Не искам живота ми  да е борба за късчето хляб и да ме прави щастлива това,че не съм като онея които умират от безводие и от глад.Не искам да живя в такъв свят.За това казвам ,че ние не можем да се справим с проблемите на този свят.С собствените си проблеми се справям,но това не ме прави по щастлива.
Как така хем си доволна от животеца си,хем изписа сума ти оплакване и мрънкане?Жалка и смешна неудачница си ти,която чака второ пришествие да и оправи годишният отпуск и работните условия!!
А за тва,че те лъжат и манипулират,проблема си е твой.Толкоз ти е акъла,щпм го позволяваш! 
.Относно свободната воля ,преди живота, моля ви,нека говорим сериозно,това са само фантасмагории
Ма моля  те..не беше ли ти същата смешничка,дето твърди,че бог лично и е уредил билет за концерта на Мадона?
Жалък палячо си ти Есес.Криеш се зад вископарните си фрази,но  всъщност си един въздух под налягане,страдащ от словесна диария! :mad: :mad:

Вещичка много хубаво ти го е казала.Вместо да мрънкаш колко е гаден света,вземи направи нещо по въпроса.Така неудачниците ще станат с един по-малко.Ето ти крачка към промяната!А не само да крякаш и кудкудякаш?!?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #898 -: Октомври 18, 2012, 19:48:36 pm »
Цитат
Това, за което пишеш първо трябва да го намериш вътре в теб. Всичко започва от твоя вътрешен свят, а не от вън. Докато човек не осъзнае себе си като Божествена Светлинна Единица, то той си остава пионка на Матрицата.

Хаос е, защото е хаос в главите на голяма част от населението на планетата. Пробуждането е лично, а не колективно. Тоя лаф "да заедним заедно" тука не върви, защото Матрицата предполага индивидуално осъзнаване. Едва на един по-висш етап от развитието на Духа, което предполагам все още в 3Д не може да се случи, ще може да се работи в екипи и да се създава хармония заедно... Ама до тогава я камилата, я камиларя...  :D
Съгласна съм в известен смисъл с теб,но въпреки собственото ни осъзнаване и собствения ни душевен мир,собствените ни търсения и лично просвещение ,ние все пак не сме изолирани и живеем в свят изпълнен със злоба и лъжи.Не мога да си затворя очите и да кажа - ОМ аз съм в душевен покои въпреки лайната около мен.Според мен само злия и невежия могат да го кажат,още по малко вероятно е просветения да го каже,защото той според мен няма да има страх от нищо, защото знае ,че Бог  е с него и истината също.
А относно пробуждането лично или колективно,това не можем да го говорим докато не стане.Не ми се развиват повече абстракции.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #899 -: Октомври 18, 2012, 21:08:59 pm »
Не мога да си затворя очите и да кажа - ОМ аз съм в душевен покои въпреки лайната около мен.Според мен само злия и невежия могат да го кажат,още по малко вероятно е просветения да го каже,защото той според мен няма да има страх от нищо, защото знае ,че Бог  е с него и истината също.
А относно пробуждането лично или колективно,това не можем да го говорим докато не стане.Не ми се развиват повече абстракции.
Баш на"прсосветените"не им пречат лайната Есес,просто щото знаят,че те са част от клиничната картина на Мирозданието.Невежите като теб си мислят,че са бели и добри,ама другите(лайната) им пречат да го покажат.. :D :D
Да,да..Сега кат не ти отърва,щот няма кво да кажеш,и абстракции не ти се обсъждали.. .Ма инак се скъсваше да ни убеждаваш как тая"абстракция"ти е личен слуга и гард .. :D
 
п.с.Пиша ти щот знам,че ме четеш..Тайничко :blush: :-*

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5048 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5850 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5732 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4309 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11559 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27