Автор Тема: Българският език да не е задължителен, предлага закон (!!!)  (Прочетена 67994 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Бати дезинформацията! И каква демагогия! От статията така и не се разбира какво се случва реално и кое не!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Петициите с придружаващите писма и подписите на всички подписали се до сутринта бяха внесени днес:

До Народното събрание, до Георги Пирински, Комисията по образованието и науката, Министъра на образованието Даниел Вълчев, Президента на Република България, Комисията по жалби и петиции на граждани и Димитър Камбуров, зам председател на Комисията по образованието и науката.


Тази вечер в 20.30 по Евроком гледайте материал по въпроса!

СУ планират стачка.

Подписките продължават! Никой НЯМА да се отказва! ;)
ПО- нататък ще дам п.к. , на която да бъдат пращани.
Разпространявайте информацията, където се сетите. Хората не са информирани, за що иде реч. :(
« Последна редакция: Април 01, 2008, 19:32:11 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Казвам ви: Тези дни нямаме право даже да спим!!
Много сме малко..Ако искате да помагате в разпространяването на информацията, хващайте тези два сайта
http://www.gradovete.startirai.com/

http://www.gradovete.com/?p=viewnews&id=425

и ги разпарчетосайте..Изберете си  по една област и извадете всички имейли на областни администрации, музеи, художествени галерии, младежки домове, драматични театри и всички административни структури,читалища, здравни каси, училища, редакции на вестници, на отделните общини, села,... които са дадени и им пишете кратък мейл, за да ги информирате с молба за подкрепа./ Досега са взети област Монтана и област Ловеч/Просто който се хване,да ми пише по едно ЛС,коя област взема, за да няма дублиране./

Просто копи- пейст!
Примерно нещо такова:


Уважаеми Български Граждани  от………………………….

                         Изпращам на вашето внимание с огромна загриженост една подписка.
 
                         Тя е документ, с който ние, стотици български граждани, изразяваме протеста си срещу намерението на българското правителство да заличи усвояването на книжовния български език като нещо, към което държавата има образователни изисквания.

Това заличаване ще стане, ако парламентът приеме (утре!!) внесения от Министерския съвет законопроект за изменение и допълнение на Закона за народната просвета.

Чл. 16, т. 4 от ЗНП гласи, че  държавните образователни изисквания се прилагат включително за усвояването на книжовния български език.
В Законопроекта, предложен от правителството, е записано тази точка да отпадне. Параграф 2 на законопроекта разпорежда: „В чл. 16  т. 4 се отменя.”
Моля, подкрепете нашето искане и подпишете петицията и вие и  я разпространете, за да съхраним майчиния си български език!


                           http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html



« Последна редакция: Април 01, 2008, 20:04:04 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
            !!!!! ДРУГО ВАЖНО, КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИМ :
ДА ЗАДРЪСТИМ ТОЗИ  АДРЕС:
http://www.parliament.bg/?page=feed&lng=bg&fid=3
С ПРОТЕСТНИ ПИСМА!!!
!!!!



П.С. Извинявам се за поредните публикации..
-----------------------------------------------------------
П.П.                ПРЕДАВАНЕТО, ЗА ТЕЗИ, КОИТО НЕ СА ГО ГЛЕДАЛИ:
                   http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=812&bm=2      
« Последна редакция: Април 02, 2008, 11:55:47 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Това беше доста неочакван ход и наистина както винаги обществеността не е информирана, пълна димна завеса. Много лошо. Да разбирам ли ,че този закон е приет, или все още е на път да бъде приет, важно е , мога да разпространя листовки като се върна у дома, също ще се радвам за линкове и на английски език, за да мога да разпространя по мрежата! :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Къде са примерно лицемерите от "Господари на ефира"? Не мисля, че има някав смисъл да затрупваме мейлите на институции, като те го прокарват това нещо. По-добре да се разпространява, както каза последният.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Къде са примерно лицемерите от "Господари на ефира"?

 Да не е гореща следа, трябва някой да им се обади и да изпълнят своят служебен дълг на разследващи "журналисти"   >:(

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Ами да - съвсем логично като се има предвид че шефът на комисията по образованието в Народното събрание е  турчин - Лютфи Местан.

Също така агент на бившето ДС и настоящ масон! Жена му пък Ширин Местан работи завеждащ отдел в Министерството на образованието и културата!!! :-X
« Последна редакция: Април 02, 2008, 11:17:43 am от Доктора »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Приказките тук няма да ни помогнат много. Трябва да приложим голям натиск! Има прикачени файлове за подписки, вижте в "Отговор #38 " от тази тема. Не съм очаквала, че точно в този форум ще бъдат свалени само 5(!!) пъти. Принтирайте и разпространявайте навсякъде, събирайте подписи и вие и раздайте и на вашите приятели да събират, регистрирайте се във форуми и пускайте информацията, с линкове към петицията и мейлите на парламента и прикачени файлове за подписките.
Дала съм и други насоки, какво да се прави. Всичко трябва да става едновременно и много бързо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Magnolia, какво значи това нещо в подписа ти:

6pik u bolgarski?

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Magnolia, какво значи това нещо в подписа ти:

6pik u bolgarski?
говориш ли български, най-вероятно :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Magnolia, какво значи това нещо в подписа ти:

6pik u bolgarski?
Като го кликнеш, ще разбереш. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Ами аз кликнах и предположих за какво е, но какво значи?

Нито "6pik" знам какво е, нито "u", нито пък тия двете ми се връзват с "bolgarski" (което не знам на какъв език е, т.е. и трите неща не ги знам на какъв език са)  ???

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Ами аз кликнах и предположих за какво е, но какво значи?

Нито "6pik" знам какво е, нито "u", нито пък тия двете ми се връзват с "bolgarski" (което не знам на какъв език е, т.е. и трите неща не ги знам на какъв език са)  ???

Така ще пишат децата ни утре, ако не предприемем нещо днес!
Общо- взето това искам да кажа с подписа си. Мислех, че всички са в състояние да направят връзката. Но нищо..Нека има  и неразбрали,които да питат. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
6pik= speak
u= you
bolgarski= български

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27