Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114792 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #75 -: Януари 09, 2010, 22:19:30 pm »
Забравих да кажа, че жабуренето със зехтин е много добра профилактика и отстранява дребните проблеми със зъбите. Също така прави излишна пастата за зъби и четката.
Жалко че в България е много скъп. В Гърция се лее по улиците дет се вика, например.
Жабуренето най- добре да се прави със студенопресовано слънчогледово олио(шарлан). Освен, че чисти токсини, има и избелващ ефект върху зъбите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #76 -: Януари 09, 2010, 22:34:23 pm »
Освен това трябва да се прави минимум 20 минути(Това писахме ли го?)И ето, сега ми казват тук например, че не само трябва да жабуриш, а да бръкнеш в гърлото и да предизвикаш повръщане! И тогава какви чудесии и слузища излизали. :o Човекът, който ми го каза е пушач и е бил изумен от количествата мизерии, които изкарва така.

Извинявам се за образното писание.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #77 -: Януари 09, 2010, 22:38:05 pm »
Да, пропуснахме го това за 20-те мин. А то е важно, защото това предполага, че течността в устата се сменя на няколко пъти. Обикновено това се прави в момента, когато стане много гъста и бяла. Така че ако го правите със зехтин, отива доста, само за една процедура (без да е нужно да казвам че трябва да се прави много месеци), което едва ли всеки може да си позволи. Конспиратор човек - сиромах ::)

Това за повръщането явно е за пречистване на целия организъм и отива отвъд зъбите, не го знаех.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #78 -: Януари 09, 2010, 23:02:47 pm »
Да, пропуснахме го това за 20-те мин. А то е важно, защото това предполага, че течността в устата се сменя на няколко пъти.
Ами не, не се сменя. Поне аз така го знам. Изплюва се чак след 20 минути и цветът трябва да се е променил на бял. Аз никога не съм издържала точно 20 минути и знам, че след 10 минути цветът все още не е бял. Така , че няма логика да сменяш тчността няколко пъти.
За рентабилността- не е чак толкова зле, ако се прави с шарлан. Струва 3 и нещо бутилката, не е като дадеш 10 лева за зехтин. И свършва доволно бавно.
Цитат
Конспиратор човек - сиромах
Хехе, то е ясно, че парите са у другите. Ама те пък ги  дават за глупости. Матричка, к'во да я прайш. ;) :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #79 -: Януари 09, 2010, 23:04:01 pm »
Чакайте да уточним- жабуренето не се ли прави с една лъжица студенопресовано олио (каквото и да е, все пак наистина се препоръчва шарлан) по 20 минути сутрин или вечер минимум 30 минути след хранене?

Magnolia, това за прочистването на стомаха и за мен е ново, но има някаква логика, таз гадост все трябва да излезе някак, а това е по- бързият вариант. Следващият път ще пробвам, дано върши работа. Последният път като започнах да се жабуря с шарлан, едва не се разболях! 3 дни ми беше много зле- накратко- слуз отсекъде, и гърлобол  ::)
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 23:08:47 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #80 -: Януари 09, 2010, 23:11:08 pm »
20 минути сутрин или вечер, аз го правя вечер.
Маги бъзикаш ли се ве? При мен със зехтина на 2рата минута става бял? Много лъжици се сменят за 20 мин.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #81 -: Януари 09, 2010, 23:22:48 pm »
Цялата методика обяснена я има в Земя назаем
Цитат
В началото олиото ще е високo вискозно, но след няколко минути то ще започне да става по-“тънкo” и бяло като избелена вълна. След 15 до 20 мин - ако олиото все още се появява с жълт цвят, е добре да се продължи с метода/жабуркането докато олиото се превърне в бяла течност.
А относно ефекта (и върху зъбите):
Цитат
Оздравителният ефект на това лечение действа на две нива: детоксикиране (премахване на вредните вещества) и стимулиране на автоимунната система. “Страничните ефекти” от този лечебен метод (олио-терапия) са: укрепване / заздравяване на разхлабени зъби, подобрение на кръвоснабдяването на венците и подобрена обмяна на веществата (растеж) и избелване на зъбите.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 23:27:50 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #82 -: Януари 11, 2010, 02:35:38 am »
20 минути сутрин или вечер, аз го правя вечер.
Маги бъзикаш ли се ве? При мен със зехтина на 2рата минута става бял? Много лъжици се сменят за 20 мин.
Чакай, че аз чак сега се усетих какви ги върша. ;D
слагам доста повече от една лъжица. Ясно, що ме хваща "нервата" толкова бързо.
Последният път като започнах да се жабуря с шарлан, едва не се разболях! 3 дни ми беше много зле- накратко- слуз отсекъде, и гърлобол  ::)
Пробвай пречистването с хрян и лимон против слуз преди това. Има го някъде в "земя на заем". Върши работа.

П.С. Сега ме хвърлихте в размисъл и разрових:

Вижте какво намерих:
http://www.oilpulling.com/oilpullingmethod.htm

When 20 minutes is up, spit out the oil into the toilet.
Аз това го разбирам, че не се изплюва преди това, нали?

Значи стига сте разхищавали зехтина. ;)
И ВИДЕО
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 02:55:05 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Зъби
« Отговор #83 -: Януари 18, 2010, 02:38:42 am »
Жабуренето, поне аз доколкото знам от баща ми и от книгите, се прави сутрин като първа процедура преди каквото и да било друго. Един вид от кревата директно лъжица олио в устата  ;D. Ако човек е болен може и половин час преди всяко ядене /3 пъти дневно/.
Най-добре е да се използва студенопресовано нерафинирано слънчогледово олио /в България има по магазините под името Шарлан, но все пак уточнявам, защото едно време в някои краища на България Шарлан са наричали олио от орехи  ;)/. По принцип и всякакво растително нерафинирано студенопресовано олио би трябвало да става, ако няма слънчогледово.
Имам спомен, че преди време съм чела в книга на Йонана Будвиг за това, кои олия са най-добри за човешкия организъм. Тя ги степенуваше. Помня, че лененото олио според нея е най-добро за човека, след него е слънчогледовото, после следваха други видове /не помня реда/, а се изненадах, че тя поставяше зехтина след тези олия по полезност.
Аз съм пробвала един път със зехтин екстра върджин, но веднага го изплюх - много е тежък поне за мен.
Общо взето е просто - 1 с. л. олио се слага в устата и се жабури в продължение на 15-20 минути. Внимава се да не се гълта!, защото извлича токсини. След като минат 15-20-те минути, тогава се изплюва - трябва да е станало млечно бяло. После задължително устата се изплаква с гореща вода няколко пъти. Наистина след тази процедура няма и помен от лош дъх  ;). На мен много ми е помагала при болно гърло.
Не съм чувала за едновременно предизвикване на повръщане докато се прави такова прочистване. Знам друга процедура с повръщане - за прочистване на стомаха се прави.
Та да се върна на въпроса за зъбния камък :) - при мен след няколко месеца жабурене зъбния ми камък намаля, но не изчезна съвсем - остана съвсем малко. Но поне общото състояние на зъбите ми е повече от добро, така че мисля, че си заслужава усилията :). А повече от 1 лъжица не слагам...то и без това започва слюноотделяне и в един момент едва се удържам да не изплюя всичко още на 5-тата минута  ;D
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #84 -: Януари 19, 2010, 23:18:23 pm »
Народни лекове при зъбобол:

- Вземете парченце неосолена свинска сланина. Сложете го на болното място - между венеца и бузата. След 15-20 минути болката ще стихне и дълго време няма да се появи.

- Разредете 15 г ароматна смола в 60 г винен спирт. Добавете 15 г нарязани малинови листа, 15 г нарязани ментови листа и 30 г винен оцет. Сложете всичко това в стъклена бутилка и оставете за 3 дни. След това прецедете и изплаквайте устната кухина. Подръжте на болното място глътка от горещата настойка. А изплаквайте с топла. Рецептата помага и при зъбобол, и за проблеми в устната кухина.

- Смесете чаена лъжичка салвия със същото количество лайка и залейте с 250 мл гореща вода. Оставете за 15 минути и прецедете. Изплаквайте с топлата настойка устната кухина или дръжте на болния зъб в продължение на 30 секунди. Правете няколко пъти на ден тази процедура. Зъбоболът отслабва. Тази настойка е особено полезна при възпалителни заболявания на венците.

- При упорит зъбобол изплаквайте устната кухина с екстракт от синап (горчица). Направете няколко пъти тази процедура и болката ще стихне.

- Лимонът е богат източник на витамин С. Полезен е за поддържане на зъбите и костите в добро състояние. Предотвратява гниенето и загубата на зъби, предпазва от кариес, зъбобол и кървене на венците.

- Използването на карамфил успокоява зъбобола. Растението помага и при инфекции заради антисептичните си свойства. За целта сложете зрънце карамфил в болния зъб.

- Ако смесите щипка черен пипер и четвърт чаена лъжичка обикновена готварска сол, ще получите лечебен прашец против зъбобол. Използвайте всекидневно и ще предотвратите появяването на кариес, ще отстраните лошия дъх от устата и кървенето от венците. Помага и при болки. Това средство лекува повишена чувствителност на зъбите.

- Ако имате оток по венците, а също и при стоматит и пародонтит трябва да опитате да намалите напрежението в отеклите тъкани, като налагате на възпаления участък тампон, напоен с разтвор от готварска сол.

- При кървене от венците освежавайте сутрин устната кухина с разтвор от кислородна вода. След това подъвчете малко магданоз.

- Изплаквайте или промивайте устната кухина с 30-процентен разтвор от мед. Правете процедурата 3-4 пъти на ден.

- Много полезно за зъбите е да дъвчете медена пита три пъти на ден преди ядене.

- Пригответе си отвара от дъбова кора в съотношение 1:10. Изплаквайте при кървене на венците, особено ако е възникнало вследствие механична травма или се е развило на фона на продължително хронично възпаление.

- При гнойни и възпалителни процеси в устната кухина изплаквайте с настойка от невенов цвят: една супена лъжица съцветия се заливат с 200 мл вода. Сместа се държи на водна баня в затворен съд 5-6 часа.

Max

  • Гост
Re:Зъби
« Отговор #85 -: Януари 20, 2010, 10:35:21 am »
Народни лекове при зъбобол:
...

И край на зъбарския бизнес!

Аз даже още бих опростил нещата.
Ако сте турист, изгубен в планината и дълго време принуден да живее нецивилизовано, да не мислите, че от това ще пострадат зъбите ви? Напротив!
Представете си как бихте живели там и опростете живота си максимално.Ще минете и без билки.

« Последна редакция: Януари 20, 2010, 10:40:35 am от Raven »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Зъби
« Отговор #86 -: Януари 20, 2010, 18:42:22 pm »
За предпазване на зъбният емайл,чувствителни зъби,както и от зъбен камък: ежедневно жабурене с чист,качествен зехтин по 5,10 мин.

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Re:Зъби
« Отговор #87 -: Септември 14, 2010, 16:47:46 pm »
¨Външно чаят от салвия се препоръчва особено при всякакви възпаления на сливиците, болки в гърлото, гнойни огнища на зъбите, възпаления на фаринкса и устната кухина. Много деца и възрастни не биха стигнали до операция на сливиците, ако навреме са започнали със салвията. Ако ги няма сливиците, които като полицаи спират и преработват отровните вещества, тогава тези отровни вещества се отразяват директно на бъбреците. Запарка на салвия помага и при кървящи и клатещи се зъби, пародонтоза и язвички по венеца. С нея се прави гаргара или памучета, напоени с нея, се налагат върху съответните места.¨

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Зъби
« Отговор #88 -: Ноември 02, 2010, 14:26:29 pm »
Във връзка с блатния аир разбрах от професионален билкар, който има плантации за отглеждане и износ в чужбина, че блатен аир в България отдавна не расте. Но той има италиански в своите складове. Аз мисля да си взема.

Това го пиша във връзка с рецептата от блатен аир и прополис за регенерация на зъбите.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Зъби
« Отговор #89 -: Ноември 02, 2010, 21:03:53 pm »
Интересно ми е за парандонтозата, нали все пак я имам леко така :)
Та, http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B8%D1%8F
тази салвия има бая видове. Коя да търся по-точно, най-вероятно като билка в някой магазин ще я има?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27