Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184538 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Силата на Спокойствието
Re:Медитация
« Отговор #540 -: Април 28, 2012, 20:01:41 pm »
                 Медитацията  е  вратата  между  материалният  свят  и  ирационалният  такъв,  преминеш  ли  я,  какво  ще  последва  не  знам - за  всеки  е  индивидуално.  Сигурен  съм  в  едно,  ценностната  система  на  инкарнационният  АЗ  се  променя  задължително  защото  за  да  продължиш  трябва  да  миниш  един  период  на  равносметка.         
Като че ли ми се получи нещо на два пъти; аха, аха да надзърна зад вратата и ми избяга. :) Всъщност по-точно май ме дострашава да видя какво е нататък. Като че ли все едно ми се дава да карам самолет, който нямам представа как се управлява и затова ме е страх да не стане нещо.  :)
Имам и още нещо за питане свързано с позата.
Правя по три пъти на ден ( опити за) медитация.
Сутрин след събуждане в хоризонтално положение "мъртвец"
Следобед опитвам в полулотос или японски седеж
И вечер преди заспиване пак "мъртвец"
Четох за предимства при лотоса  за изправения гръб, подредбата на чакрите, енергиите и тн.
Но,     нали тялото трябва да е абсолютно отпуснато.  Тогава не е възможно гърба да бъде изправен при всички отпуснати мускули.
Мускулите на гърба и врата трябва да са под напрежение за да държат гърба изправен   и главата да не се търкулне на гърдите.
Можеш ли да осветлиш малко повече тук
 (А и ти спомена че главата е хубаво да има опора. )

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Медитация
« Отговор #541 -: Април 28, 2012, 21:44:23 pm »
      Споделям  личен  опит!
      Единствената  правилна  поза  е  удобната  поза!!!   Не  бива  да  има  никъде  и  никакво  напрежение  в  мускулите,  намери  си  своята  и  не  робувай  на  написано!  За  позата  "мъртвец" - има  само  един  недостатък  -  лесно  се  заспива.  За  главата  -  получават  се  доста  неприятни  камшични  удари  (опасно  е)
      За  чакрите  и  протичането  на  Чи  енергията  през  тях  се  препоръчат  пози  в  седнало  положение!   Лично  аз  смятам,  че  задръстването  на  дадена  чакра  става  поради  стрес,  а  не  заради  неправилна  поза  на  тялото.  Все  пак  природата  е  изнамерила  най-правилната  релаксираща  поза  -  ембрион. 
      Без  дишането  няма  да  направиш  нищо  освен  дълбока  релаксация
       Трябва  да  се  усвоят  предварителните  упражнения  и  тогава  страхът  ще  изчезне     
« Последна редакция: Април 28, 2012, 21:55:11 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Медитация
« Отговор #542 -: Април 29, 2012, 00:49:54 am »
Медитация с Любов и Благодарност към Майката Земя !  ♥

http://legna.blog.bg/izkustvo/2012/04/21/meditaciia-s-liubov-i-blagodarnost-kym-maikata-zemia.943570

Майката Земя има нужда от нас , както ние от нея ! Затова нека всяка наша стъпка е целувка към нея , всеки наш поглед е прегръдка за нея , с всеки тласък на сърцето си да даряваме още и още Любов и Светлина , и Благодарност !

« Последна редакция: Април 29, 2012, 00:55:47 am от Hacko »

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Медитация
« Отговор #544 -: Юли 25, 2012, 13:27:52 pm »
Световни часове за медитация за мир
http://www.vbox7.com/play:b31962d7
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Медитация
« Отговор #545 -: Октомври 01, 2012, 20:26:52 pm »
Гледах едно филмче THrive в което обсъждат теорията, че торообразната форма (поничка) се ползва основно във мирозданието.
Та има прилика м/у седящия медитатор (начина по който се завърта полето) и полето на Земята например.
Може пък и да не е случайно!
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Медитация
« Отговор #546 -: Октомври 09, 2012, 12:55:22 pm »
Световни часове за медитация за мир
http://www.vbox7.com/play:b31962d7

Часовете за 2011 са:  6:00-7:00, 11:00-12:00, 14:00-15:00, 22:00-23:00 (Бг). А важат ли за 2012?

Прост въпрос:  защо веганите могат да медитират колкото си искат, а месоядните до 1/2 час  или 20 мин сутрин и 20 мин вечер?
Върховният Учител Чинг Хай е духовен учител на милиони хора по света, световно признат хуманитарист,  дизайнер, художник, писател.  Днес жената-гуру Чинг Хай (р.1950 в католическо с-во Виетнам) приема Иисус Христос като една от редките личности, които посещават човешкия род с цел да му помогнат да се издигне духовно. Тя придава същата роля на Буда, Мохамед и на самата себе си. Ползва нов метод, наречен Куан Ин (кит. съзерцание на звуковата вибрация). Не съм й привърженик, но ми стана интересно.

Все пак смятам медитацията за полезна. Урок по медитация със Стефания Колева (актриса, р.29.07.1973, София)

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Медитация
« Отговор #547 -: Януари 15, 2013, 00:00:09 am »
Моята медитация е НАРОДНО БЪЛГАРСКО ПЕЕНЕ!

 Не мога да опиша чувството, когато човек пее народни песни, той наистина изпада в състояние на ДУХА, което не може да се опише. Свързва се с корена. Аз на това му викам българска медитация! Всеки, както иска да го интерпретира :)
Разбира се тук някои ще кажат: "Това не е медитация"...Аз пък ще попитам кой каза?
"Първо провери, тогава повярвай!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27