Автор Тема: Какво е душата/духът  (Прочетена 54738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #60 -: Април 05, 2012, 00:02:52 am »
На ARRI обяснението е просто и по принцип се доближава най-много до това какво е душата,ако приемем,че има душа и тя е това което според написаното и прочетеното.


Абсолютно,Много добро сравнение е направил ARRI.Но то се отнася за онази"душа" в тялото която после се завръща към другата си по-голяма душа/Висшият Аз.Обяснението на Митко го приемам по-скоро като обяснение за Висшият Аз.Макар,че принципът би могъл да бъде същият..

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #61 -: Април 05, 2012, 00:03:27 am »
Задавайки въпроса за Бог получих ли отговор?След като питам явно не знам,а ако ми беше отговорил някой,явно обратното на този отговор е и отговора на твоят въпрос,какво не е Бог?. :P

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #62 -: Април 05, 2012, 00:19:10 am »
Ще рече,че всяка материя има свое индивидуално съзнание!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #63 -: Април 05, 2012, 00:43:57 am »
А дали един клонинг ще има и дух и душа?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #64 -: Април 05, 2012, 01:00:43 am »
Това е и моят въпрос всъщност. За да се разбере, защо не е толкова лесно или опасно да се създаде Човек (опасно като клонинг на Хитлер и добре като клонинг на Майка Тереза) ?
« Последна редакция: Април 05, 2012, 20:12:24 pm от Mirotvorec »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #65 -: Април 05, 2012, 01:08:55 am »
А дали един клонинг ще има и дух и душа?
Материята има собствено съзнание..Така,че щом е материя,няма как да няма"дух"..За душа обаче..не знам..Чудила съм се и друг път..

Трепач,разбира че,телата ни се влияят от емоциите.Стресът е доказано най-големият враг..води до рак.

http://www.mirbg.info/article.php?aid=18



п.п.Абсурдно е да се мисли за клониране на личноста.Само на генетичният материал.Тялото.Душата няма как да я клонираш.
« Последна редакция: Април 05, 2012, 01:10:56 am от konstantin2007 »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #66 -: Април 05, 2012, 03:38:07 am »
Това е и моят въпрос всъщност. За да се разбере, защо не е толкова лесно или опасно да се създаде Човек (опасно като клонинг на Хитлер и добре като клонинг на Майка Тереза) ?
Тогава ми изниква и друг въпрос. Щом клонинга е жив, значи си има дух. За душа не знам. Ако Митко знае нещо, нека каже.
 Но си мисля примерно клонинга на Майка Тереза дали ще има нейния характер. Доколко ще си прилича копието с оригинала.  Все си мисля, че преживяванията ни си оставаят отпечатък в/у ДНК то ни.
« Последна редакция: Април 05, 2012, 20:10:17 pm от Mirotvorec »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #67 -: Април 05, 2012, 10:24:33 am »

Единствено искам да попитам Митко за нещо.
Мислиш ли, че докато човек е жив (в човешкото тяло) може да остане без душа? Някой да му я `вземе`, отнеме или... някак, един ден да установи, че няма Душа?

Не,  твърдо  не,  човешко  тяло  без  душа  се  нарича  труп.




[size=78%]
Може Митко...може от труп да създадеш   "НОВ ЧОВЕК" = франкенщайн, който разбира се няма да бъде същият и ще си изглежда напълно нормален човек.
Отдавна тайните общества разполагат с технология, която може да отстрани човешката душа и я замени с "нещо" друго. В Древен Египет трансферът се е извършвал от жреците на Амон Ра.
Съдбата ми ме срещна с такива хора преди време и от тогава , досегашните ми представи  за душата, духът и преражданията се преобърнаха на 360 градуса.Няма да навлизам в подробности за  " СВРЪХ –  СПОСОБНОСТИТЕ " на един такъв "НОВОСЪЗДАДЕН СВРЪХ ЧОВЕК"  и за какво се ползват тези хора. Ще вметна само три основни характеристики по които може да ги разпознаете, че може вече и в България да са внедрени ; напълно липсва ЕГО и емоция и са много добри технически специалисти.....


Също физическата издържливост на един такъв "новосъздаден човек" е в пъти повече от тази на обикновенния човек, както и времето което му е нужно да свърши дадена работа е в пъти по-малко от тази на човека.


****
Някога зададох тук във форума въпрос на Н. какво става с отстранената "душа" на човека....Къде отива след като тялото се замяна с друга  " програмна = душа" и отговорът бе:  " Връща се при Висшия Аз или остава при извънземните, които я ползват за техни си цели".[/size]






Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #68 -: Април 05, 2012, 10:47:22 am »
Тогава ми изниква и друг въпрос. Щом клонинга е жив, значи си има дух. За душа не знам. Ако Митко знае нещо, нека каже.
 Но си мисля примерно клонинга на Майка Тереза дали ще има нейния характер. Доколко ще си прилича копието с оригинала.  Все си мисля, че преживяванията ни си оставаят отпечатък в/у ДНК то ни.



Материята има собствено съзнание..Така,че щом е материя,няма как да няма"дух"..За душа обаче..не знам..Чудила съм се и друг път..

п.п.Абсурдно е да се мисли за клониране на личноста.Само на генетичният материал.Тялото.Душата няма как да я клонираш.


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #69 -: Април 05, 2012, 11:49:31 am »
Да бе душа. :blum2: Прочетох ти поста. Но все пак характера и личността ни от душата ли идва? Във всеки живот ли сме едни и същи, обичаме едни и същи неща, мислим по един и същи начин. Не мисля. Всички сме чували израза "одрала е кожата на баща си". Аз съм взела доста от баща ми и баба ми. Брат ми е взел мудността и разсеяността от дядо ми. Средата за оформяне на характера е важна. Ако бях отгледана от баща ми, то тогава съвсем друг човек, щях да бъда. Дори и начина на мислене съм забелязала, че се предава. И затова си мисля доколко копието ще мяса на оригинала. Според мен с ДНК то не се предава само цвят на очи, коса и фигура, а и много други неща.
Митко кажи и ти какво мислиш по тоз въпрос.
« Последна редакция: Април 05, 2012, 20:07:57 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #70 -: Април 05, 2012, 11:56:40 am »
Олд,когато сам се отъждествиш с лимонадата..тогава ще ти запука

Няма смисъл да се уподобявам с Бога, аз съм частица от него колкото нужна толкова и ненужна . Едно поне разбрах, защо съм тук!
 
П.С.На тези които се чудят кое е дух, кое душа, изкарват човека триединен (дух, душа и тяло, а иначе отричат религията ………..) един съвет научете се да управлявате малкият си свят и не искайте повече от това което ви се дава (който трябва получава възможност и знание за това което е горе, другото са празни приказки и философстване), спомнете си легендата за Вавилонската кула .
 
П.С.2 Това не означава че се заяждам с вас, пишете си колкото ви душа сака, всеки решава за себе си, аз само споделям мнение и давам малък съвет за това което дълги години ми убягваше и го разбрах много късно, за жалост.

 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #71 -: Април 05, 2012, 14:02:38 pm »
Да бе душа. :blum2: Прочетох ти поста. Но все пак характера и личността ни от душата ли идва? Във всеки живот ли сме едни и същи, обичаме едни и същи неща, мислим по един и същи начин. Не мисля. Всички сме чували израза "одрала е кожата на баща си". Аз съм взела доста от баща ми и баба ми. Брат ми е взел мудността и разсеяността от дядо ми. Средата за оформяне на характера е важна. Ако бях отгледана от баща ми, то тогава съвсем друг човек, щях да бъда. Дори и начина на мислене съм забелязала, че се предава. И затова си мисля доколко копието ще мяса на оригинала. Според мен с ДНК то не се предава само цвят на очи, коса и фигура, а и много други неща.
Митко кажи и ти какво мислиш по тоз въпрос.

Характера и личността са пряк резултат от работата на Висшият Аз.Или иначе казано неговото развитие...Например..с  хода на еволюцията си той развил много качества и умения.Но...в инкарнацията ще бъдат проявени само някои..Душата ще носи цялата опитност на Аза,но тя няма да е активна.Само толкова колкото е нужно.Ражда се Мария..тя рисува добре(но не е Велик Художник,щото не това е целта този път,а художническият талант е на лице,просто защото вече е придобит някъде по трасето).По същият начин е и с интелекта,музикалните умения..лингвистичните..Това са уменията на Висшият Аз.Неговите качества..например..милосърдие..великодушие..завист..ревност..чувство за хумор..толерантност..Те също са отработени и придобити с времето..Душата е заредена есенцията на Висшият Аз.Като казвам"душа"говоря за онова късче енергия, което одухотворява тялото и е просто искра от Висшият Аз..И за това смятам,че човек се ражда такъв какъвто Е.Което не значи,че не подлежи на трансформация.Та самата причина да се родиш е именно тази..Да се трансформираш..А най-добре ако успееш да станеш съзнателен наблюдател на собствената си метаморфоза
Самата монада също е заредена с есенцията на Абсолюта.Носи всички негови латентни качества,но от индивидуалността и,зависи темпа и начинът на тяхното развитие.


п,п.Приказката,че с какъвто се събереш такъв ставаш,донякъде е вярна ;) За това и казваме,че еди кой си е"същият"като дядо си..и т.н.
Талантите не се наследяват.Това е абсурдно..Ако  някой е наследил таланта на баба си,майка си и т.н...То най-вероятно Азът е избрал да се въплъти именно в музикално семейство,защото какви по-добри условия да развиваш точно тези умения?И какво по-логично могат хората да си кажат"ми ето..наследил е таланта на баба си"..Наследил грънци..
« Последна редакция: Април 05, 2012, 20:08:35 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #72 -: Април 05, 2012, 14:05:42 pm »

Няма смисъл да се уподобявам с Бога, аз съм частица от него колкото нужна толкова и ненужна . Едно поне разбрах, защо съм тук!
 ...... един съвет научете се да управлявате малкият си свят и не искайте повече от това което ви се дава
 
 
       Никак  не  е  малко  да  знаеш  защо  си  тук! 
       По  второто  изречение  бих  добавил - дадено  ви  е  предостатъчно
 
        Но все пак характера и личността ни от душата ли идва? Във всеки живот ли сме едни и същи, обичаме едни и същи неща, мислим по един и същи начин. Не мисля.
 И затова си мисля доколко копието ще мяса на оригинала. Според мен с ДНК то не се предава само цвят на очи, коса и фигура, а и много други неща.
           Когато  се  раждаме  ние  идваме  със  заданието  да  усвоим  два  три  урока,  как  и  кога  е  в  правомощията  на  инкарнационният АЗ,  тоест  импровизацията  е  нещо  желателно!  Преди  да  се  родим  ние  и  с  помоща  на  наставниците  ни  разбира  се  изработваме  една  холограма  на  бъдещото  ни  тяло,  характер  и  темперамент  -  ти  си  преценила,  че  харесваш  нещо  от  баба  си  и  си  го  влагаш  в  образа,  но  във  всички  случаи  то  трабва  да  улеснява  усвояването  на  уроците.  А  пък  детето  е  по-обичано  от  този на  когото  прилича
 
 
 

[size=78%]
Може Митко...може от труп да създадеш   "НОВ ЧОВЕК" = франкенщайн, който разбира се няма да бъде същият и ще си изглежда напълно нормален човек.
Отдавна тайните общества разполагат с технология, която може да отстрани човешката душа и я замени с "нещо" друго. ..............................................
          Няма да навлизам в подробности за  " СВРЪХ –  СПОСОБНОСТИТЕ " на един такъв "НОВОСЪЗДАДЕН СВРЪХ ЧОВЕК" и за какво се ползват тези хора. Ще вметна само три основни характеристики по които може да ги разпознаете, че може вече и в България да са внедрени ; напълно липсва ЕГО и емоция и са много добри технически специалисти.....
[/size]
[size=78%]
         Във  въпроса  ти  си  намира  и  отговора  -  "и за какво се ползват тези хора."    Тези  същества  са  всичко  днуго  но  не  са  хора.  Можеш  да  ги  наречеш  с  каквото  име  си  искаш.  Ако  предположим  хипотетично,  че  на  една  горила  въплътим  една  високо  развита  душа,  тя  маймуна  ли  ще  бъде  или  човек?   Моето  мнение  е,  че  тя  ще  бъде  човек,  защото  не  външният  облик  определя  кой  си.  Така  и  с  твоите  "свърх  човеци" -  човешки  образ  и  нищо  повече!  Ти  можеш  ли  да  смяташ  по-бързо  и  точно  от  компютър  -  не,  е  той  по  човек  ли  е  от  теб - също  не.   
         Ако  в  едно  човешко  тяло  липсва  емоцията,  липсва,  ЕГО,  значи  липсва  и  съвест,  то  това  не  е  човек!  Но  човешко  тяло  се  изгражда  от  душата  на  хологравски  принцип,  следователно   -  парадокс  нали,  но  лесно  обясним. 
        Който  е  излизал  от  тялото  си  знае,  че  има  една  сребриста  нишка,  която  е  връзката  на  тялото  с  душата!   Ако  се  прекъсне  тази  нишка  значи  смърт,  не  може  и  да  се  подмени  душата  с  нещо  друго,  защото  въжето  е  уникално,  но  може  да  се  влияе  на  сигналите  които  протичат  през  него!   Например  упойката  в  гръбначният  стълб  с  последваща  парализа  на  крайниците. 
       Когато  се  подменят  тези  сигнали  остава  незасегнат  обаче  изчислителният  център  -  мозъкът.   Въпросът  е  -  защо  душата  не  напусне  тялото?    Единят  отговор  е,  че  духът  на  тялото  казва:  - Всичко  е  наред  Другият  отговор  е,  че  душата  продължава  да  черпи  информация  и  от  това  състояние  на  нещата.    Колко  ли  живеят  тези  "човеци"    [/size]
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #73 -: Април 05, 2012, 14:13:24 pm »
Цитат
Ако  в  едно  човешко  тяло  липсва  емоцията,  липсва,  ЕГО,  значи  липсва  и  съвест,  то  това  не  е  човек!  Но  човешко  тяло  се  изгражда  от  душата  на  хологравски  принцип,  следователно   -  парадокс  нали,  но  лесно  обясним

Напротив Митко точно в това е парадоксът, че съвестта им е на първо място и превъзхожда тази на човека, независимо как ще ги наречем и кой ги е създал.
Цитат
Който  е  излизал  от  тялото  си  знае,  че  има една  сребриста  нишка,  която  е  връзката  на  тялото  с  душата!   Ако  се  прекъсне  тази  нишка  значи  смърт,  не  може  и  да  се  подмени  душата  с  нещо  друго,  защото  въжето  е  уникално
Moже, ако решението е взето на по-високо ниво.
Само сменяш кабелите /нишката/  и готово ! Разбира се, че за да ги смениш трябва да си спазил Вселенските закони  и да са ти дали съгласие от горе ... ;)
 
 

 
 
« Последна редакция: Април 05, 2012, 14:37:15 pm от Z-931 »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво е душата/духът
« Отговор #74 -: Април 05, 2012, 14:14:56 pm »
Абе ще стигнете вие до мойто твърдене,че не всичко що е в човешки костюм има човешка душа.Ако допуснете възможността един клоникг да живее,управляван само от съзнанието на материята,защо не допуснете,че в човешките тела,може да се инкарнира и Планетарния Аз.Егати..та той е въплътен във всичко що касае планетата..Във всеки атом който я изгражда..Та в едно тяло ли..Опитът..емпиризмът си е емпиризъм както за нашите Азове,така и за неговият.При това...извлича полза от тялото на хлебарка,представете си какво му е в човешко тяло а?Супер лимузина вместо трабантче :drinks:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27