Автор Тема: Митът за българската интелигентност  (Прочетена 66295 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен pspbg1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #120 -: Май 29, 2013, 10:34:30 am »
Първо темата трябва да се смени на "Легендата за българската интелигентност.Това колко един човек е умен няма толква голяма значение но е важно.Интелигентността е формата с която оперираме.А защо го правим е въпрос важен.Умните хора всъщност глупави.Та има разлика между интелигентност и мъдрост.Вместо да си развивам теории ... има друго място, само ще отметна , че според мен ние сме просто едни тъпи свине да точно така свине.Дори сме и животно имаме шибано нездравословно мислене на което свикнали.Едно е сигурно имате едно шибано принципно поведение ... никога не сменяш нещо докато работи а го сменяш след като спре да работи.Повече от вас са тъпаци откровенно казано което не значи отношение към вас.Просто сте тъпи интелигенти, защото може и да знаете повече от останалите - а то е така - но на практика не знаете какво да правите с знанията си и защо да го правите.Когато се тупате в гърдите че имате хилядолетна история в същото време се строй нов бар - няма лошо, има лошо когато те станаха един до друг -
Когато се хвалите с български изобретатели в същото време някой лумпен даскал кара учениците да запомнят и да възпроизвеждат а не да размишляват.Има още глупави случай национализъм е другия, култура, образование и начин на живот.По всичко личи че имаме предимно интелигентност която я ползваме за практическо оцеляване.Защото това ти е вкарано в главата

1876 - възтание
1877 война
 от 1900 до 1918 войни, въстания и др.
1918- 1939  ...
1939- 1944
1944- 2013...

правете си изводите сами ... интелигенти мой...
" По-мъдрите хора били там, където животът е по-труден. "
Който го е казал нека се застреля в шибаната селска мутра.Няма да ви обяснявам защо

П.П. българите са най-тъпия народ в който се родих и живея. И ТОВА МИ ДОПАДА И ХАРЕСВА

П.П. няма по-умни и по-тъпи нито по-мъдри и по-осакатени.
Какъв е майчиния ти език, бе Радо? Или си РезА? Ходил ли си на училище? Ако си ходил си го правил само защото са те задължавали? От теб блика светлина, ти си като като еделвайс на голите скали, ти си като хумуса на  почва, умозаключенията ти са дълбоки колкото бездънната вселена. Поклон!

Неактивен M37_Unseen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Отг: Митът за българската интелигентност
« Отговор #121 -: Август 19, 2013, 11:51:34 am »
МЕНСА уверява: Втори сме в света
Стандарт

По официални изследвания на МЕНСА сме втори по интелект в света, пред нас са само израелците. Така коментира ирландските данни Васко Василев от българското представителство на организацията на умните. Интелектът не зависи от големината на мозъка, а от способността да се реагира в необичайни ситуации, обясни той. В развитите държави на Западна и Северна Европа такива ситуации няма, защото животът е отлично подреден. Оттам е логично жителите им да затъпяват, защото средата не изисква от тях да са по-умни и да мислят гъвкаво, смята Василев. По-мъдрите хора били там, където животът е по-труден. Според члена на МЕНСА данните от ирландското изследване вероятно не са базирани на световно признати тестове за интелигентност.


Иначе съм съгласен че ако се включат 700 хиляди цигани към българите интелигентността рязко спада ;)

Точно.Тук в България, самата среда създава предпоставки, човек да развие креативност.И да не бъде кон с капаци или по-лошото...овца.Българите сме интелигентни и креативни хора, доказателството е, че сме измислили толкова много изобретения.

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: Отг: Митът за българската интелигентност
« Отговор #122 -: Август 21, 2013, 15:38:53 pm »
M37_Unseen, тази статия е от 2006 год и ми се струва не особено издържано да коментираме изводите в нея. Още повече, че обстановката у нас се промени след тази година.
« Последна редакция: Август 22, 2013, 21:55:46 pm от Black Adder »

Неактивен M37_Unseen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #123 -: Август 21, 2013, 17:42:36 pm »
Нищо не се е променило драстично.Живота стана малко по-труден, което още повече развива креативността.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Отг: Митът за българската интелигентност
« Отговор #124 -: Август 21, 2013, 21:59:24 pm »
До темата: - Нито нашият народ е най - великият (обективно), нито е само от идиоти - просто сме много разнообразни и при наште има много представители на крайностите.  Аз познавам и от двете.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 22:17:05 pm от Schicklgruber »
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #125 -: Август 22, 2013, 10:48:38 am »
Аз пък смятам че много от Българите е беше създаден нещо като комплекс за малоценност, който прераства в комплекс за свъхценност.Поне лично за мен един народ, сам за сабе си дори и да е умен това няма толква голямо значение,ако не е достигнал някакви нива на душевно развитие.Повечето от хората смятат, са с нещо над другите.Или може и да бъркам.Първо ние не сме чак толква умен народ.Щом сме толква умни как го докарахме до това положение?Или може би цялата ни интелигентност се крепи на всенародното умение (в което съм доър и аз) да лъжем, мамим.Дори и приятели, роднините, близките.Да живее "интелектът" ви. :D :lol:

П.П. trust me i'm lying
...Infernal Works...

Неактивен M37_Unseen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #126 -: Август 22, 2013, 10:58:06 am »
Аз пък смятам че много от Българите е беше създаден нещо като комплекс за малоценност, който прераства в комплекс за свъхценност.Поне лично за мен един народ, сам за сабе си дори и да е умен това няма толква голямо значение,ако не е достигнал някакви нива на душевно развитие.Повечето от хората смятат, са с нещо над другите.Или може и да бъркам.Първо ние не сме чак толква умен народ.Щом сме толква умни как го докарахме до това положение?Или може би цялата ни интелигентност се крепи на всенародното умение (в което съм доър и аз) да лъжем, мамим.Дори и приятели, роднините, близките.Да живее "интелектът" ви. :D :lol:

П.П. trust me i'm lying

Да, често го виждаме това избиване на комплекси от българите.Я, със скъпата кола, я с друго.За мен най-лошото е, че комплекса ни за малоценност е вроден от българскикте будители.Как никой от образователната система не се реши да ограничи някои произведения, които се изучават, не знам.Но мисля, че от целия Балкански п-в, ние сме най-наясно къде се намираме, дори малко се подценяваме на моменти.Гърци и сърби се мислеха за центъра на света и нямаха никакво усещане за това къде се намират в пространството, докато ние ходим здраво по земята.

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #127 -: Август 22, 2013, 11:19:24 am »
Най-умните и кадърни хора в страната ни ги изтеглят в чужбина.Следователно те подпомагат развитието на другите страни в определени отношения.Останалите Българи са със статут на феодални роби.
Нещо като Задунайская губерния.
...Infernal Works...

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #128 -: Август 22, 2013, 15:45:01 pm »
Наистина не виждам какво толкова има да се коментира, а още повече да се спори по тази тема?! Няма митове, нито пък легенди по този въпрос... има си тестове и те това показват! Те не са измислени от вчера или да са правени специално за нас да си помпаме егото! А това дали сме на 1-во, 2-ро или 3-то място е относителна работа към момента и зависи от количеството (в световен мащаб) тестове както и какви групи (възрастови, етнически или социални) са тествани, въпреки, че тестовете са така разработени, че това да не влияе. Но приемам, че може да има известни флуктуации.

Казано просто и ясно на челните места сме ... това е! И както друг ще добави вероятно и "кел файда" от цялата тази работа? Надявам се изяснихме, че интелигентност и образованост са различни неща? В крайна сметка количеството знания налети в една глава нямат пряка връзка с интелигентността! Оставяме на страна, че "мозъците" не само на България от които може да има полза се източват в едни други държави където развиват капацитета си и в крайна сметка ние не печелим нищо от това... печелят други... а защо? Това е друг (политически) въпрос.

Та обобщените резултати в световен мащаб от признати тестове показват, че сме едни от първите... излишно и не особено умно е да оспорвате това! В крайна сметка, ако някой има претенции към резултатите да се обърне към МЕНСА.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27