Автор Тема: Измамата "славянство"  (Прочетена 117971 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #75 -: Февруари 01, 2010, 18:10:15 pm »
Националсоциализмът проповядва железен ред и дисциплина, така,че хулиганите, които са по-скоро анархисти нямат нищо общо с нашата идеология а само я компрометират пред населението.
Понеже стана дума за вашата идеология, бъди така добър да обясниш на читателите кои сте вие и какви са вашите цели.

Това също  се отнася, за така наречените RED скинс,коио веят знамена с червени петолъчки и си мислят,че са Нацисти!Към всички Националсоциалисти в България отправяме апел да се въздържат от погроми над синагогите или побои над евреи, защото това само компрометира нашата идеология пред населението.

Ами да, това донякъде обяснява вашите цели. Смятай за какво става дума, щом е нужно с "апел" да се призовава към озаптяване на нещо, което според думите ти изглежда би трябвало да е естествена природна нужда на всеки ариец - да убива евреи.


Ние ще представяме на народа фактите за враговете на България и бялата раса, а хората сами ще си направят изводите.

Аз веднъж поисках от теб да ми предоставиш факти, ти каза, че отказваш да даваш факти на комунисти. Е добре, дай ги на народа тогава.
« Последна редакция: Февруари 01, 2010, 19:54:55 pm от otnesen »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2010, 19:07:09 pm »
...на една малка част от Народа им, поради политическата и проРУСКАТА им ОБВЪРЗАНОСТ ,че са славяни !   
Да, няма да си вземат поука тези хора. Една малка част от народа, предимно с арийски произход си изпати преди време, защото май подпомагаше германско-арийските имперски интереси.

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #77 -: Февруари 02, 2010, 11:05:12 am »
Националсоциализмът проповядва железен ред и дисциплина, така,че хулиганите, които са по-скоро анархисти нямат нищо общо с нашата идеология а само я компрометират пред населението.
Понеже стана дума за вашата идеология, бъди така добър да обясниш на читателите кои сте вие и какви са вашите цели.

Това също  се отнася, за така наречените RED скинс,коио веят знамена с червени петолъчки и си мислят,че са Нацисти!Към всички Националсоциалисти в България отправяме апел да се въздържат от погроми над синагогите или побои над евреи, защото това само компрометира нашата идеология пред населението.

Ами да, това донякъде обяснява вашите цели. Смятай за какво става дума, щом е нужно с "апел" да се призовава към озаптяване на нещо, което според думите ти изглежда би трябвало да е естествена природна нужда на всеки ариец - да убива евреи.


Ние ще представяме на народа фактите за враговете на България и бялата раса, а хората сами ще си направят изводите.

Аз веднъж поисках от теб да ми предоставиш факти, ти каза, че отказваш да даваш факти на комунисти. Е добре, дай ги на народа тогава.

...на една малка част от Народа им, поради политическата и проРУСКАТА им ОБВЪРЗАНОСТ ,че са славяни !  
Да, няма да си вземат поука тези хора. Една малка част от народа, предимно с арийски произход си изпати преди време, защото май подпомагаше германско-арийските имперски интереси.

1-во искам да попитам,защо моите постове се ТРИЯТ а постовете на доктор FAGGOT(обичащия ГЕЙОВЕ и НЕГРИ )и обърканото ИЗВЪНЗЕМНО НЕ се трият ,като те абсолютно НЕпредизвикани от мен ме  ОБИЖДАТ !?Значи доктор FAGGOT и другите могат да ме обижда и да си пишат каквото си пожелят и постовете им да си седят, а аз като отговоря на тези, които ме обиждат ,моите постове се трият,в това ли се състои тук вашата ДЕМОКРАЦИЯ, между вашата "демокрация" и ЕВРЕЙСКАТА "демокрация" НЯМА НИКАКВА РАЗЛИКА ,вЕрвайте ми !

Да отговорим и на otnesen-ия от трудовете на карл маркс."Мило" ми болшевиче ,на кЪф се опитваш да ми се правиш цитат:otnesen - Една малка част от народа, предимно с арийски произход си изпати преди време, защото май подпомагаше германско-арийските имперски интереси !!!???. Първо да ти кажа ,че НЕ сме НИКАК малко въпреки ,че червените престъпници (като дядовците ти) избиха без съд и присъда НАД 350 000 души!Да продължим нататък, Нещастен червен плазмодий ,КОЙ  ни върна ЗАГРАБЕНИТЕ от сърбия,турция,гърция и румъния териотории, подарени им от престъпния ньойски договор,  ГЕРМАНЦИТЕ НИ ГИ ВЪРНАХА(дано да познаваш ИСТОРИЯТА на Отечеството НИ), безродна червена твар.
В нашата дълга история, Никой, НИКОГА ,НИЩО не ни е давал(НАЙ - МАЛКО пък ЛЮБИМИТЕ ти руски БОКЛУЦИ,те ПОДАРИХА на СЛАВЯНСКА югославия област МАКЕДОНИЯ и Западните покрайнини ),единствените,които ни УВАЖАВАТ като СЪЮЗНИК и ни ВРЪЩАТ територии са ОМРАЗНИТЕ ти Германци ,а омразния ти Хитлер в Будестага казва цитат:Сега след като имаме възможност ще поправим ИЗВЪРШЕНАТА НЕПРАВДА СПРЯМО СТАРИТЕ НИ БОЙНИ ДРУГАРИ БЪЛГАРИТЕ,като им върнем ВСИЧКИ отнети територии,ти не знаеш но когато Генералите като дядо ми са викани в Берлин за да разпределят територии,Хитлер е обещал на България да Управлява ,целия Бълкански полуостров на  Юг и Запад и още много други територии .Иначе е похвално,че СЕЛЯНИН и БОЛШЕВИК като теб се опитва да си служи със САРКАЗЪМ, запомни хубаво нещо от мен,трябва да си  МНОГО БЛАГОДАРЕН на народната власт,която докара роднините ти селяци в града ни София,а по късно се пръкна и ти,иначе ако бяха останали на власт "лошите" Нацисти ,ти до днес щеше да си живееш на СЕЛО и да работиш, като ПРЕВОДАЧ ,да ПРЕВЕЖДАШ говеда от един баир на друг,затова разбирам омразата ти към такива като мен,при които роднините ти преди 9-ти 1944г.са работили като прислужници и са се обръщали към работодателите си с - ГОСПОДАРЮ !
 otnesen(от трудовете на карл маркс) аз лично не мисля ,че тук и точно в тази тема трябва да се прави Националсоциалистическа пропаганда.На мен не ми представлява никакъв проблем да пейстна хиляди пропагандни матриали на NSDAP ,но първо темата е ИЗМАМАТА славянство,а не NSDAP а и не мисля ,че тебе чак толкова те интересува ,каква е идеологията ни и за какво се борим ,нали така ,това е поредния ти ЖАЛЪК опит за сарказъм,иначе ако наистина чак толкова  искаш ,а и много други потребители искат наистина да прочетат нещо за NSDAP ,ще ви пусна колкото искате матриали.


PS Искам да се извиня за тона си на някои места,но е УЖАСНО ОБИДНО това,че се  ТОЛЕРИРА всеки който ме ПСУВА и ОБИЖДА а когато аз поискам да се защитя и отговоря с пост, моя ВЕДНАГА ДА СЕ ТРИЕ  !

« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 16:57:56 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #78 -: Февруари 02, 2010, 17:57:03 pm »
..., КОЙ  ни върна ЗАГРАБЕНИТЕ от сърбия,турция,гърция и румъния териотории, подарени им от престъпния ньойски договор,  ГЕРМАНЦИТЕ НИ ГИ ВЪРНАХА(дано да познаваш ИСТОРИЯТА на Отечеството НИ), ....
Всеки, който поне малко е чел историята знае, че заради любимите ти германци и техните имперски интереси ги изгубихме тогава. А доколкото си спомням, в първата световна война германците ни бяха обещали Македония. Ами крайно време е да започне да се осъзнава, че не може да се подаряват чужди неща.

...запомни хубаво нещо от мен,трябва да си  МНОГО БЛАГОДАРЕН на народната власт,която докара роднините ти селяци в града ни София,а по късно се пръкна и ти,иначе ако бяха останали на власт "лошите" Нацисти ,ти до днес щеше да си живееш на СЕЛО и да работиш, като ПРЕВОДАЧ ,да ПРЕВЕЖДАШ говеда от един баир на друг,затова разбирам омразата ти към такива като мен,при които роднините ти преди 9-ти 1944г.са работили като прислужници и са се обръщали към работодателите си с - ГОСПОДАРЮ !
Ами да, добре че не са останали лошите фашисти на власт. С тази напредничава концепция за селско стопанство и образование сега държавата щеше да е на ниво средновековие - арийските господари-феодали и крепостните селяни-роби. Не виждам как някой би се съгласил доброволно да живее в такова общество, така че съпротивата е нещо съвсем естествено и закономерно.



Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #79 -: Февруари 02, 2010, 19:02:31 pm »
..., КОЙ  ни върна ЗАГРАБЕНИТЕ от сърбия,турция,гърция и румъния териотории, подарени им от престъпния ньойски договор,  ГЕРМАНЦИТЕ НИ ГИ ВЪРНАХА(дано да познаваш ИСТОРИЯТА на Отечеството НИ), ....
Цитат на: otnesen в Днес в 05:57:03
Всеки, който поне малко е чел историята знае, че заради любимите ти германци и техните имперски интереси ги изгубихме тогава. А доколкото си спомням, в първата световна война германците ни бяха обещали Македония. Ами крайно време е да започне да се осъзнава, че не може да се подаряват чужди неща.

Мило БЕЗРОДНО славянче,никой не ни е обещавал  НАШИТЕ НЕЩА ,тоест МАКЕДОНИЯ е Българска и .
Дано това ти влезне в БЕЗРОДНАТА червена кратуна ,ОБЛАСТ МАКЕДОНИЯ е Българска ,запомни го това ,ако искаш да се НАРИЧШ БЪЛГАРИН ,а  ти Българин ли си !?
цитат: otnesen(от трудовете на К.Маркс) - Ами крайно време е да започне да се осъзнава, че не може да се подаряват чужди неща .
Хайде сега всички във ФОРУМА прочетете,какво е написал  БЕЗРОДНИКА-otnesen и ми кажете такива ХОРА имат ли място не само в Българските форуми ,ами ВЪОБЩЕ в България? Значи според теб Македония ,западните покрайнини ,Беломорска Тракия и тн и тн територии заграбени от България от граничещите с нас подчовеци СА ЧУЖДИ за България НЕЩА, ТАКА ЛИ ,ДЪРЖА ДА МИ ОТГОВОРИШ.Ти си Настоящий ИНТЕРНАЦИОНАЛИСТ БОЛШЕВИК ,само да нямаш и ти днес празник ,че тук става много "ОПАСНО"  :lol:.

...запомни хубаво нещо от мен,трябва да си  МНОГО БЛАГОДАРЕН на народната власт,която докара роднините ти селяци в града ни София,а по късно се пръкна и ти,иначе ако бяха останали на власт "лошите" Нацисти ,ти до днес щеше да си живееш на СЕЛО и да работиш, като ПРЕВОДАЧ ,да ПРЕВЕЖДАШ говеда от един баир на друг,затова разбирам омразата ти към такива като мен,при които роднините ти преди 9-ти 1944г.са работили като прислужници и са се обръщали към работодателите си с - ГОСПОДАРЮ !
Цитат на: otnesen в Днес в 05:57:03
Ами да, добре че не са останали лошите фашисти на власт. С тази напредничава концепция за селско стопанство и образование сега държавата щеше да е на ниво средновековие - арийските господари-феодали и крепостните селяни-роби. Не виждам как някой би се съгласил доброволно да живее в такова общество, така че съпротивата е нещо съвсем естествено и закономерно.

отнесения от днешния празник ,абе ти """""много"""" си бил запознат със Нашето селско стопанство и образование ,ти да не си някопй ПРИКРИТ НАЦИСТ  ??? Освен всичко си и екстрасенс ,щом си СИГУРЕН ,че "никой" нямало да иска да живее доброволно в обществото където Белите Хора са ВОДЕЩИ а НЕ евреите и циганите ,също така няма еврейската интеграционна и всякаква друга а и  ЦИГАНОТОЛЕРИРАЩА политика и който мангал иска да живее в нашето общество ,ще се опитва да се ИНТЕГРИРА с Нас а няма да иска да не си плаща тока ,а ти и целия Български народ да му плащаме всичките режийни,няма да има нужда от навини на турски и всякакви други цигански телевизии ,защото който иска да живее с нас ще се опитва да Бъде като нас ,на който не му харесва ПЪТЯ и към мангалЛАНДИЯ и тн и тн.Вие комунистите винаги рисувате Националсоциализма с УЖАСНИ КРАСКИ ,защото знаете кой първи ще ИЗГЪРМИ ,след като вземем властта ,мен други раси не ме притесняват и нямам нищо против тях ,ако искат да се ИНТЕГРИРАТ между нас, ПРИТЕСНЯВАТ МЕ комунягите като теб и тези които искат да ЖИВЕЯТ В нашата ЕВРОПА,но да си ходят с ЧАЛМИ ,ДА ГЛЕДАТ циганските си телевизии и нищо да не се опитват да променят от начина си на живот,който иска да живее тук с нас ще живее КАТО НАС БЕЛИТЕ ХОРА ,ако не му харесва ,да се връща в джунглата на дървото! Абе какво съм седнал да ти обяснявам на теб,ти не си Българин,щом смяташ ОТКРАДНАТИТЕ Български територии за ЧУЖДИ  а не за НАШИ . А и какво ли ти обяснявам на теб ,ти със всичко си запознат с всички отрасли на Националсоциализма ,освен ,че си ЕКСТРАСЕНС ,за другите ти тайни ,ти сам можеш да спшоделиш с нас илисега те няма и ПРАЗНУВАШ някъде с другарчетата ти .


« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 19:04:20 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #80 -: Февруари 02, 2010, 19:23:14 pm »
Значи според теб Македония ,западните покрайнини ,Беломорска Тракия и тн и тн територии заграбени от България от граничещите с нас подчовеци СА ЧУЖДИ за България НЕЩА, ТАКА ЛИ ,ДЪРЖА ДА МИ ОТГОВОРИШ.
Отговарям ти веднага. Докато ти и такива като теб мислят за собственост върху територии, вместо хората живеещи на тях да са добре, ще си имате много сериозни проблеми.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #81 -: Февруари 03, 2010, 10:27:41 am »
                 "НАКРАТКО ЗА СЛАВЯНИТЕ"

Названието славянин е може би най-криворазбраното и обърканото. Повечето хора си нямат понятие какъв е истинският му смисъл и какъв е произходът му.По необясними за мен причини доста сънародници свързват термина славянин с Русия и имперските й амбиции. Нека обаче да оставим на страна страстите и убежденията и да погледнем трезво на фактите. Руснаците не са славяни. Не, няма печатна грешка, русаците не са славяни в смисъла, в който Йордан, Прокопий, Марцелин, Симоката и др. използват тази дума. Украинците също не са славяни. Словенци, словаци, чехи и др. не могат да бъдат наречени славяни, ако съдим по критериите на старите автори употребили този термин в Ранното Средновековие. Тук възниква въпроса – Какви са тогава руснаците, украинците, словенците? За хората запознати с древните исторически извори отговора е пределно ясен. Руснаците са потомци на росс-аланите, будините, неурите, земеделските скити. Украинците са старите агатирзи и анти, а словенци, словаци, чехи, поляци, венди са вендите, венетите, винделиките, рюгийте, субените,  ставаните.... описани от Плиний, Тацит, Цезар и Страбон....

 

Славяните, наричани от старите автори склавини са обитавали земи от Карпатите до Хемус и от изворите на Висла до река Дон. Това са древни тракийски земи. От Страбон знаем, че владенията на гетите се простират далеч на запад до Германия (чиято източна граница е Висла). Този огромен тракийски народ е населявал дори и черноморските степи. Земите описани като гетски от Страбон съвпадат със земите на склавините описани от Йордан.  Потвърждение, че склавините са тракийски народ получаваме от старият историк Теофилакт Симоката, който казва: Гети, наречени още склавини прекосяват границите на Тракия...Склавини, или  гети защото така бяха наричани в древността. Че склавините са гети, тракийски народ се вижда и от археологическите данни. Склавинската и тракйска домашна керамика са идентични. Това се признава дори и от П. Цветков. Той обаче не доуточнява, че склавинскиата керамика е идентична не с коя да е, а точно с тази принадлежаща на гетите. Самото название гети е сборно, съществували са много, родствени едно на друго племена, които са влизали в гетската общност. Костобоките, даките и сарматите са едни от най-известните представители на голямото гетско семейство, към което принадлежат и българите. В Именникът ( на българските князе) е споменато, че 515 години преди Аспарух, дедите ни са властвали на север от Дунав. Тези земи са на гетите и щом през  II-ри век дедите ни са  живели там, то те са и част от гетското семейство. Това всъщност е обяснено отдавна от Страбон, който пише, че гетите са от същия род както и мизите,  а също че двете племена говорят езикът на траките. Ще припомня, че мизите са отъждествявани с българите в продължение на хиляда години. Т.е. склавини-гети и мизи-българи принадлежат на един и същи етнос. Векове наред  гети и мизи са били съседи, дори са ставали и големи смесвания. Страбон свидетелства, че през I-ви преди Христа сред мизите обитаващи земите на юг от Дунава се заселват петдесет хиляди гети. До истински военно-политически съюз обаче се стига едва през Ранното Средновековие когато дедите ни осъзнават, че само с обединени усилия ще извоюват пълната си свобода от Рим. Така наречените “нашествия от север” на склавински отряди не са нищо друго освен освободителни войни.  

 

Склавините не са нов народ, склавини е само алтернативното*  название на тракийското племе гети, населяващо Балканите поне от времето на Неолита. А. Чилингиров поясни в “Готи и Гети”, че хилядите топоними оставени от склавините в Гърция (а и в Тракия) са  типични за  българския език, а не за руски, украински и т.н. Това е наистина така, названията Българец, Търново,  Кожани, Трън, Чернозем са си чисто български. Щом е така, то какъв език са говорили склавините? Не е ли български?

За характерът на древният славянски ( склавонски) може да се отсъди и от други данни.Предоставям думи от стар славяно-руски речник. В първата колонка са славянските думи, а във втората руските**. Обърнете внимание, че езикът дефиниран като славянски е чист старобългарски.

 

Славянски- Руски

азъ - я.

бисе(р) -перла.

бубреги-почки, нырки.

врагъ – ворогъ

врата- ворота.

власть - влада

жилище-мешканье, дом

заключеніе – zамкненье

количество-колкость

лице – особа

лоза- виноградный прутъ.

мракъ - морокъ

оружіе - бронь, zброя

пакост- перешкода

раб - неволникъ

сладость - солодкость

смиренiе - покора

трапеза- столъ.

требованїе - потреба

трудъ – праця

трудолюбiе – коханьеся в праци

хрaбрость - можность, дужость

шествiе – хожене

 

От това сравнение става ясно, че до Средновековието като славянски е дефиниран езикът на старите българи, а не на украинци, руснаци, поляци, или словенци. Този факт обаче е почти неизвестен на широката публика и поради това  възникват недоразумения. Някои сигурно се питат - Защо и други народи освен българите са наречени славяни? Защото от рода на славяните-гети свързали се с българите-мизи  произлязоха тези, които пречупиха властта на Рим и създадоха свободна и независима държава. Защото българите разпространиха свещената писменост сред роднините си. Сам Паисий пише – От всите славяни българите бяха най-славни и чуени...?

 

По отношение на названието славянин ( склавин)  съществуват доста заблуди.Спекулира се, че склавус било латинска дума за роб, която се употребявала за различни народи. Това е твърде наивно, а и погрешно твърдение, основано на лично мнение, а не на доказателство. На латински няма етимология за склавус, това означава, че склавус не е от латински произход. Истинските латински думи за роб са фамулус, верна и сервус. Склавус е етноним превърнал се в символ за роб понеже римляните воюват с независимите траки и заробват пленените. Това е традиционна практика на Вечният град. В роби са превръщани пленени гали, германи, ибери, македонци...От този факт не можем да остъдим, че гали, германи, ибери и македонци не са названия на етноси, а просто дефиниции за роби. Малцина знаят, че думата тракиец е била символ за роб в Гърция.  Гета е било типично име за роб при южните ни съседи, същото важи и за Даюс - Дакиец. Възможно ли е въз основа на тези данни да се направи заключението, че принадлежащите на една общност траки, гети и даки  не са били народи, а само названия за роби от различен произход? Разбира се, че не, само някой, който е изключително слабо запознат с историята ще приеме подобен извод.

 

Правят се и други опити за прикриването на смисъла на склавус. Известно е, че в латинската и гръцка ортография славянин се записва като склавос и склавус понеже в тези езици няма комбинация СЛ. Някои господа казват – Да, ама нали Йордан е бил гет, а гетите са славяни според Симоката. Тогава Йордан би трябвало да може и да каже и да напише славянин.... Така е, но тези скептици пропускат да отбележат на какъв език е написана “Гетика”. Това произведение е на латински, а щом се пише на латински трябва да се използват  латинските думи. Както бе вече отбелязано в латинската ортография славянин е склавус. Ако днес се обърнете към италианец с намерение да попитате нещо, правилно е да се каже – Ми скузи синьор. Кажете ли обаче – Прощавайте господине – едва ли ще бъдете разбран.

 

Има и друга важна подробност, която винаги се пропуска. Славяни са наречени само тези траки непризнаващи римската власт и борещи се за свобода и независимост. Симоката нарича славяни само нахлуващите от север гети. Много други гети към които принадлежи и Йордан са били за запазването на имперската власт в Тракия. Такива са били Аспар, Ардабур, Ареовинт. Макар от тракийски произход те са служели на Рим, а Аспар дори е имал претенции за престола.  Не можем да очакваме  от Йордан да вземе страната на борещите се  за независимост траки. За да разберем по-добре позицията на старият летописец нека разгледаме събитията от Късната Античност. През IV- ти век Св. Йероним определя Мизия като тъждествено на България. През V- ти век има голямо сражение на българи и римляни в Тракия. Годината 513 ( VI-ти век ) е известна с въстанието на Виталин в провинция България. Виталин предвожда  българи, а писалия през 550 година Йордан определя като български земи само черноморските степи. Все едно, че няма вековно българско присъствие в Тракия. Все едно няма провинция България, все едно, че Мизия никога не е отъждествявана с България. Живеещите в Тракия българи са били считани за римски поданници, макар да са говорили същия език както и свободните българи от черноморските степи.

 

Заблуди са се сеели не само в древността, в наше време също се хвърлят много усилия, за да бъдат отчуждени българите от близките им народи. Принципът разделяй и владей е универсален. Първо ни изкараха туранци и угро-фини. След време, когато стана ясно, че тази измислица няма да я бъде се пусна друга, а именно за памирският ни произход...само и само да  бъдем отчуждени от роднините ни. Такива са сърби, хървати, поляци, украинци, руси...Заради тази роднинска връзка те получават названието славяни. По същият начин холандци, фламандци, англичани, шведи и др. са наречени германи понеже техните роднини – старите германи са най-известните в древността. Англичанинът се счита за англичанин, а холандецът за холандец, но това не означава, че не принадлежат на към германската общност и, че езиците им не са дефинирани като германски.

 

Тъй както германските народи са свързани с общи гени, така и поляци, украинци, руснаци, и българи са свързани с генът Р1 а1, който е и генът на древните арийци.Най-стария вариант на този ген е от Балканите, а това означава, че нашите предци трако-пеласгите са коренът на днешните народи дефинирани като славяни. От нашата земя е тръгнало всичко. Ние сме коренът! В “Изчезването на един народ”  бе отбелязано, че ранносредновековни автори са считали тракийските племена беси и гети за предци на народите наричани склавини и славяни. През XIX-ти  век това все още се е знаело от западно европейски учени. С. Дънлап отбелязва - Безспорно пеласгийския език е най-близък до склавонския/славянския. На същото мнение е и Дж. Доналдсън – Както става ясно от най-древните форми на дадени латински и гръцки архаизми, пеласгийския език безспорно е най-близък до склавонския/славянския. Това обаче не стига до българския читател. Ценните извори биват цензурирани, а сведенията от древните писмени паметници биват укривани.

 

Споменато бе, че всички народи дефинирани днес като славянски делят ген Р1а1, който е и генът на древните арийци. Това обяснява защо названията славяни, венди, анти, субени и ставани  са лесно обясними на арийски език.

Славяни идва от ведическите думи слава-слава, славана-славене.

Венети, венди е свързано с ведическите вандая-слава, вандаяте- славя.

Анти пък показва връзка с тракийската анти и ведическата анта –край.

Други древни названия на сродни нам племена субени и ставани са дефинирани като грешно записани славани, словени. Истината обаче е, че ставани и субени са си отделни арийски думи имащи същото значение като славяни.Ставани идва от ведическата дума  ставана – славене, а субени от ведическата дума субана – славене...

 

Тези данни са почти неизвестни на широката публика понеже има твърде малко езиковеди, които са компетентни и като историци. Един добър лингвист ще разбере лесно какво означава на санскрит слава, вандая, субана...но няма да е в състояние да свърже тези названия с древните славяни, венди и субени. Историкът пък осъзнава, че славяни, венди и субени са роднини, но не може да направи връзката между имената. До скоро пък не се и знаеше, че общият ген за поляци, руснаци, украинци, македонци и българи е и генът на древните арийци покорили Индия в древността. Генетиците от своя страна не са запознати с древните индийски пурани, в които се говори за божествените бргу, бргава ( тракийското племе бриги) нито пък за походът на Дионис и неговите траки към Индия. Историците знаят много добре, че древният славянски пантеон е поразително близък до арийския, но това се премълчава. Представям кратък списък:

 

Славянският Огоной е арийския Агни.

Славянският Перун е арийският Паряния ( Парджания).

Славянският Индрик е арийският Индра.

Славянският Сива е арийският Шива.

Славянският Сварог е арийсикия Сварга.

Славянският Див е арийския Диу.

Славянският Бог е арийският Бага.

Славянскияг Дажбог е арийския Дакса.

Славянският Белобог е арийския Баларама.

Славянската Мати Сира Земля е арийската Зам- земята.

Славянската Весна – пролет е арийската Васанта- пролет.

Славянската Лада е арийската Рада ( Лада).

Славянската Зория, Зария е арийската Сурия – зората.

 

Задавате ли си въпроса- На кого пречат тези данни и кой е организирал заблудите в старата ни история? На кого не е изгоден истинският произход на древните арийци?  Древните извори са повече от ясни. Херодот обяснява, че другото на име медите*** е арийци. Плиний споделя, че сарматите са потомци на медите, а Прокопий определя сарматите като част от голямото гетско семейство. Същите тези гети, които Симоката нарече склавини. Същите тези хора, които заедно с мизите и други сродни тракийски племена създадоха независимата Дунавска България.

 

Ето каква е реалноста, няма нищо сложно, просто премълчаното и укриваното трябва да се спомене."

http://sparotok.blog.bg/politika/2009/12/18/nakratko-za-slavianite.457224
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 10:29:54 am от Гален »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #82 -: Февруари 03, 2010, 11:24:06 am »
Значи според теб Македония ,западните покрайнини ,Беломорска Тракия и тн и тн територии заграбени от България от граничещите с нас подчовеци СА ЧУЖДИ за България НЕЩА, ТАКА ЛИ ,ДЪРЖА ДА МИ ОТГОВОРИШ.
Отговарям ти веднага. Докато ти и такива като теб мислят за собственост върху територии, вместо хората живеещи на тях да са добре, ще си имате много сериозни проблеми.
Абсолютно е така - това е рептилско мислене...

Македония поне са си запазили името, когато е имало Македония, думата "българия" не е съществувала.
И какво значи да си "върнем" Македония?!
Зигфрид виждам, че си УМЕН и си ЧЕЛ, за което те поздравявам! Фактите ти са верни, но интерпретацията ти куца.
ЗЕМЯТА НЕ ПРИНАДЛЕЖИ НА ХОРАТА! ОБРАТНОТО Е!
Колкото Македония е българска, толкова и България е македонска. Точно тук идва на помощ славянската пропаганда, за да се приложат някои принципи за КОНТРОЛ над МАСИТЕ.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #83 -: Февруари 03, 2010, 12:09:46 pm »
Не съм съгласен, не ми пука как ще се казва македония ли как, важното е ,че на нейна територия живеят българи които или са тормозени от сърбоманите или са с промити мозъци... бих казал ,че ти си проблема защото в сегашния свят всеки мисли за себе си и ако продължаваме да мислим за другите не македония ами пак ще се разкъсаме и ще го "ядем"..... защото съединението прави силата.

И е факт ,че като се качиш в автобус или излезеш на публично място малко ще са хората с естествено руса коса!
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 12:10:53 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #84 -: Февруари 03, 2010, 15:47:04 pm »
ти си проблема защото в сегашния свят всеки мисли за себе си

Именно! Аз мисля за НАС, за хората.
А вие мислите за себе си само и сте се хванали за наименованията "българи", или пък "славяни" които в сравнение с хилядолетната ни история са си направо от ВЧЕРА!

Аз съм проблема защото не казвамм, че "македония е българска" ли? Я пак помисли кой мисли само за себе си?
Защото колкото е промит техния мозък - толкова и нашия. И ще се повторя:
Колкото Македония е българска, толкова и България е македонска.

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #85 -: Февруари 04, 2010, 10:04:43 am »
ти си проблема защото в сегашния свят всеки мисли за себе си
Именно! Аз мисля за НАС, за хората.
А вие мислите за себе си само и сте се хванали за наименованията "българи", или пък "славяни" които в сравнение с хилядолетната ни история са си направо от ВЧЕРА!Аз съм проблема защото не казвамм, че "македония е българска" ли? Я пак помисли кой мисли само за себе си?
Защото колкото е промит техния мозък - толкова и нашия. И ще се повторя:


Колкото Македония е българска, толкова и България е македонска

P.E.A.C.E.Aз съм психолог по образувание ,но познавам и много добри ПСИХИАТРИ и мисля ,че не е лошо да отидеш на един профилактичен преглед при ПСИХИАТЪР.Освен това (това е към администраторите и модераторите) мисля ,че в Български сайт е доста ОПАСНО и ОТВРАТИТЕЛНО да се прави ПРОсръбска и ПРОмакедонска пропаганда,незнам вие как мислите,но това си е ЧИСТА  ПРОВОКАЦИЯ. P.E.A.C.E. Искам да ти кажа,че ако си мислиш ,че си много интересен с глупостите,които лееш от презната си кратуна за Българската област Македония или как ти за разлика то "глупаците" като нас си мислел за хората и тн - НЕ, Не си ИНТЕРЕСЕН а си ОПАСЕН и искам да ти кажа ,че ако България беше нормална държава (а не ръководена от болшевики Инернационалисти) такива като теб щяха да завършват в предварителния арест,защото подобна ПРОсръбска ПРОПАГАНДА ,най - малкото е ОПАСНИ за НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ.Искаш ли да ти кажа ако изсереш подобно нещо в сърбия,гърция или турция  ,че някоя нейна територия не била сръбска,гръцка или  турска ,какво ще ти се случи...!? Виж не те знам (peace)-мир ли си, покой ли си,хипи ли си или си просто млад неуравновесен пубер, но от такива БЕЗРОДНИЦИ-СЪРБОМАНИ като теб ми се ПОВДИГА!

Да се върнем на темата и да не се подаваме на ПРОсръбските ПРОВОКАЦИИ(явно в този сайт България и нейните интереси не са важни и антиБългарските постове НЯМА ДА БЪДАТ ИЗТРИТИ),колкото и шаблонно да звучи ,уважавам мнението на всеки от вас ,разбира се БЕЗ АНТИБЪЛГАРСКИТЕ ИЗКАЗВАНИЯ, затова съм пуснал  и темата ,защото мислех ,че в спора ще стигнем до истината. Абсолютно разбираемо (и съжалявам ,че на много пъти изпуснах нервите си ) е ,че всеки е възпитаван от родителите си да харесва или да не харесва определени неща и ако не на всеки то на повечето хора разбиранията за света,възгледите и предпочитанията са формирани в семейството му. Затова някои от вас харесват русия ,защото родителите им са научени (къде от партийната си принадлежност,къде от това да се хареса на властта преди 10-ти 1989г., къде от незаинтересованост и абсолютно БЕЗРАЗЛИЧИЕ към търсенето на истината за произхода им) да харесват русия и да се самоопределят за славяни. Мене лично не ме притеснява това ,че някой се самоопределя като славянин( и не го интересува какъв е истинския му произход) и ОЧЕН многА обича съветскОм съюзЕ и русия ,мен УЖАСНО МНОГО ме притеснява ,че тези хора НЕ ОБИЧАТ БЪЛГАРИЯ !
ИНТЕРНАЦИОНАЛИЗМА е НАЙ - СТРАШНАТА ЧУМА  !
« Последна редакция: Февруари 04, 2010, 11:58:09 am от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #86 -: Февруари 04, 2010, 12:56:01 pm »
Аз си редактирам поста и се откъсвам от тази злина дето се вихри тук!

Зигфрид пожелавам ти всичко най-добро, дано се освободиш от драконовите модели тип "разделяй и владей".
Да - славянството е измама и то няма общо с Истината.
« Последна редакция: Февруари 04, 2010, 16:22:26 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #87 -: Февруари 04, 2010, 16:02:33 pm »
 :blush:

Хей, RELAX малко, давайте я по спокойно! ;)
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #88 -: Февруари 05, 2010, 09:53:06 am »
Аз си редактирам поста и се откъсвам от тази злина дето се вихри тук!

Зигфрид пожелавам ти всичко най-добро, дано се освободиш от драконовите модели тип "разделяй и владей".
Да - славянството е измама и то няма общо с Истината.

P.E.A.C.E.Виждам ,че си във Форума и искам да те попитам ,защо се правиш на ущипана госпожичка и пишеш за нЕкви злини и тн.,аз наистина съжалявам за острия си тон ,но вЕрвай ми ,че ми е адски неприятно някой да плюе по България и да обяснява ,че която и да е Българска територия НЕ била Българска и тем подобни (без да се обиждаш)антибългарски глупости ,които вЕрвай ми са много ГРОЗНИ ,ако се смяташ за Българин!
А за това ,че съм бил почитател на някакви драконови модели - разделяй и владей, чакай малко сега ти нали не си мислиш ,че аз съм - ротшилд , рокфелер или някой друг евр... от - new world order ,защото този модел е тяхна ЗАПАЗЕНА МАРКА !
Ето виж вместо да ми се цупиш аз искам сериозно да те Поздравя за заключението до което си достигнал ,че
 цитат P.E.A.C.E.:   Да - славянството е измама
и    No Hard Feelings  :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 17:29:14 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #89 -: Февруари 17, 2010, 21:57:39 pm »
Тъжно и страшно!
otnesen и P.E.A.C.E.,
такива ли сте били лъжливи еврейски болшевичета, бе!

А аз в другата тема се мъча да водя с вас смислен диспут и да се аргументирам.
Вие на черното казвате бяло. Лъжете, и даже не ви е срам. Явно правилно се досетих, че вероятно сте подставени лица на някои хора. Ей такива като вас опропастиха държавата. С вашите социалистически, еврейски и глобалистки псевдоценности отровихте хората.

Това, което го пишете нормален човек не може да го напише. Колкото и да е заблуден. Колкото и да му е промит мозъкът. Вие сте подставени лица, и ви се плаща от социалистическата мафия, дето краде и управлява от 44та до ден днешен. Няма друго изобщо смислено обяснение.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
42547 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12908 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
11185 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
8019 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev
7 Отговора
15871 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27