Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 465857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ваксини
« Отговор #975 -: Юли 07, 2012, 11:56:01 am »
А дано, ама надали казало едно гвинейско прасе на маймуна заразена с полиомилит...

Не знам някой да е твърдял нещо различно за антителата и имунитета. T.e. че антителата са имунитет или останали след ваксинация или непроизведени антитела са по някакъв начин свързани с общия имунитет за всички останали болести и зарази.

Но най-неразбираемо за мен е, когато собствените си материали, хората не четат с разбиране, а само с очевидна пропусквателност и предубеденост на думички и изрази по диагонал.

Цитат
Имунитетът се предал на другото гвинейско прасе едва тогава, когато използвал бели кръвни клетки, което предоставило съществени доказателства, че не е възможно сами по себе си антителата да дирижират имунната реакция на тялото.

Така д-р Чейс разкрил втория лост на имунната система, или така нареченият клетъчно медиирания имунитет. Разкритията му се превърнали в основа за по-нататъшните разработки, които определили в частност Б-клетките, Т-клетките и други типове бели кръвни клетки като централните механизми, чрез които тялото се предпазва от инфекции.

Случайно, ако имаш запас от "бели кръвни клетки" или знаеш как да се произвеждат, пробвай се в бизнеса. Но не си мисли, че от непастъоризираното прясно мляко или киселото се ... изпаряват или отделят просто  :nea:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #976 -: Юли 07, 2012, 12:07:22 pm »
Princess_Deja, искам да заявиш ясно и категорично тук, че ваксината срещу хепатит Б, която получават новородените е безопасна за тях!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #977 -: Юли 07, 2012, 12:33:51 pm »
Какво мислите за това - Антителата след ваксинация не означават имунитет!
Мисля, че ако добие широка популярност ще се намеся в мулти-милиарден бизнес ;)
Това почва да мерише на реклама на хомеопатията, иначе е интересно и даже правилно.
Soli Deo Gloria!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #978 -: Юли 07, 2012, 12:46:37 pm »
Каква ти реклама на хомеопатия...

Аз продължава да си чакам отговорът на Princess_Deja

Безопасна ли е ваксината за Хепатит Б?!

Защото ако е безопасна - ОК, искам принцесата да докаже пълната безопасност като си постави 30 ваксини против хепатит в ефир!
Бебе - 3кг, Педиатър - 90 кг!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #979 -: Юли 13, 2012, 23:35:59 pm »
Принцесата явно няма да ми отговори, но аз пък направих субтитри за едни готин клип, на който на който попаднах:
Трябва да поговорим

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ваксини
« Отговор #980 -: Юли 14, 2012, 00:10:55 am »
По-напред съм отговаряла и заявявала, достатъчно. Дори съвсем неподвеждащо, до колкото се опитах да е обективно попитах почти всички майки, които познавам с деца на възраст от годинка до седмо-осмокласници: "Вие вашите деца ваксинирали ли сте ги с всички ваксини?" Почти групов и масов беше отговорът "Да!". Между тези деца има и с алергии и всякакви други възможни здравословни, но специфични за всеки организъм особености, без да са смъртоносни или трайно или ментално увреждащи. С течение на времето дори реимунизират и се притесняват, че не са го направили в срок. И никоя, нито една и не спомена, че има някакви съмнения и резерви да го прави.
Наистина достатъчно писах по темата и не го приемай като неуважение, че не отговарям.
Ясна ми е твоята позиция, имаш право на нея, но и аз си имам моя и дори да страдам от последствия се надявам да се справя с изборът си, който отново би бил същия.
Уважавам времето и усилията ти, че превеждаш и обсъждаш темата и ... освен да ти пожелая Здраве, друго не се сещам. Благодаря ти за споделеното. :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #981 -: Юли 14, 2012, 10:16:22 am »
Интересно ми е как ще коментираш този филм.
В него има не малко лекари, биолози и обикновени хора, които страдат от ваксини.
:greeting:

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Ваксини
« Отговор #982 -: Юли 14, 2012, 11:44:48 am »
XVisible, принцесата не иска да коментира конкретни факти, защото не може да ги обори. Така избягна да коментира и становището на Бил Гейтс, че чрез ваксините се цели намаление на популацията. Така става и с твоите доказателства. Няма контрааргументи. Измъква се с общи приказки, защото няма доводи, защото приказката с едни жени казаха/нейното проучване/ нищо не казва. Като няма доказателства, да се оттегли от темата с чест. :hi:

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #983 -: Юли 14, 2012, 11:55:13 am »
Остави това, ами и няма еднозначно доказателство, че ваксините са ограничили която и да е болест.
Няма и доказателство, че именно антителата са причина за излекуване от каквото и да е, за разлика от това

Но нещата бавно се променят ;)

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ваксини
« Отговор #984 -: Юли 14, 2012, 14:07:36 pm »
Всичко си коментирам аз, но да имаше и кой да чете и да разбира. И за Бил  коментирах, но явно и там трябват някакви "факти" или опровержение и лично обяснение или участие на Бил тук, за да се приеме отговора.
Хайде, ако няма какво да напишем по темата, да не обсъждаме "принцесата", а да почетем, че тя колкото е отговаряла и обяснявала едва ли някой друг си е направил труда и показал толерантността си.

С последния си отговор съм на върха на добротата си, но явно не е интересно да има разбирателство.

И така. Обяснете на уважаемите зрители, четящи и участници, дами, господа ... и учени, каква е конкретната ви цел и смисъл от дискутирането в тази тема?

/предполагаеми варианти- като взимаме вече споменатия по-напред за свалянето на "маската"/

1. Всички хора, които още нямат деца в никакъв случай и по никакъв начин да не ваксинират децата си!

2. Всички, които вече имат ваксинирани деца и те самите са ваксинирани да вярват, че всичко е заради ваксините, дори по-лошо имунитета им е дал фира вече и много да се пазят и да внимават, защото разболеят ли се, няма спасение. Лекарства в никакъв случай да не купуват и да не посещават лекари-многознайковци.

3. Всеки, който открие още и още данни с клипове и статии в Нета за ВРЕДАТА от ваксините по никакъв начин да не се въздържа, а свободно да споделя, за да ... знаем вече и до края на живота си да "помагаме" на който можем с цялата тази информация.

И накрая ще се поентя, но за последен път, защото разбрах, че вие наистина не вниквате в това, което пиша, а на мен "не ми плащат на дума" (както обича да ми напомня един мил човек)

Цитат
че ваксините са ограничили която и да е болест.
Няма и доказателство, че именно антителата са причина за излекуване от каквото и да е,...

Ваксините НЕ ЛЕКУВАТ!!! Повтарям "не лекуват". Лекуват лекарствата, билките ... и някакви космически енергии при пълнолуние.

Антителата НЕ СА ПРИЧИНА за излекуване. Те са си просто продукт на имунната система и с ваксина или без си се произвеждат като се разболеем. Имунната система е тази, която не позволява да се разболяваш, а разболееш ли се вече значи е време за лекарства или другите начини за лечение, но имунната система се е "предала" или офф-топик и нищо не може да направи.

Мисля си, че един компромисен вариант би бил, ако могат ваксините да са максимално "изчистени" както и възможни за повече болести. Или всичко отрицателно и странично като нежелани ефекти да не е причина да се отричат и заклеймяват, а да се направят по-добри и полезни. Иначе се връщаме назад в развитието си и всяко откритие загубва своя реален смисъл, за какво е направено.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #985 -: Юли 14, 2012, 14:29:14 pm »
Принцес, ако си ми приятелка или просто позната бих ти променил светогледа за малко време покрай мен...

Знаеш ли, че преди около година в отчаянието си преди 1-2 години написах това. След това направих http://vaksinite.info/, а тепърва ще видим 2013 какво ще направя...

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Ваксини
« Отговор #986 -: Юли 14, 2012, 17:02:51 pm »
Принцесо, няма нищо обидно ако ми посочиш твоя коментар по поставените въпроси- за Бил Гейтс например. Покажи ми поста.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #987 -: Юли 15, 2012, 00:44:34 am »
Преди време говорих с млада жена, която спомена че е дала 800 лева за ваксина притив рак на някакви женски органи, тя и сестра и и то при положение, че се осигурява. Попитах я дали си е направила труда да погледне какво съдържа тази ваксина все пак е против рак, не е заразна болест и всякакви лечения процедури на такива неща са изключително съмнителни. Веднага ми заяви, че това е препоръчано от бащата на приятелят и, който е лекар и преди време излекувал нейна роднина, забелязах все пак че гласът и се промени когато спомена за това, точно тогава имала лични проблеми с приятелят си. Попитах отново малко нахално, този лекар не спомена ли някои неща за ваксините, като живака чужди клетки, лекарка приятелка на майка ми не ваксинира децата си и препоръчва на приятелките си да се въздържат от това. отговори с не, нейният приятел дори редовно го бодяли в службата с ваксина против грип и това се одобрява от бащата. След няколко дена спомена, че се е скарал и разделила с приятелят си по техни си лични причини, но не изгубила вяра във ваксините дори и без да е проучвала нещата, въпреки че е снесла цели 800 кинта ей така. Бях просто трогнат от таква отдаденост и посветеност на нещо за което дори си плащаш и не можеш да си сигурен дали няма да ти навреди. ЗАбелязах и друго, не съм сигурен в причината, но както до този разговор бе мило и симпатично момиче изведнъж стана нерван и неприятна, дори и начинът и на говорене по телефона бе станал различен, по-груб и студен.
Soli Deo Gloria!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Ваксини
« Отговор #988 -: Юли 15, 2012, 00:52:36 am »
 bogoizbrania, аз вече във всеки един хранителен продукт гледам съдъражанието. Пък какво остава за лекарства.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #989 -: Юли 15, 2012, 00:57:02 am »
Това е правилно, но колко ли хора го правят, по-малко от 1% със сигурност.
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27