Автор Тема: Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/Империализмът?  (Прочетена 185331 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
уффф построили !!!????

Кво са построили бе!?

Знаеш ли Нефтохима на колко хектара ПЛОДОРОДНА ЗЕМЯ ОТ НАЙ-ДОБРАТА е построен!?
Знаеш ли със какви стари и морално остарели технологии е строен? Още докато са го строяли, технологиите са били морално остарели за времето си, и абсолютно отречени (от омразния запад) ама защо!? Защото са ОТРОВНИ ЗА ЗДРАВЕТО на обикновените хора.
Защо тоя нефтозавод не беше построен в СССР, а тук да идва преработен петрол!?
Знаеш ли колко езера с риба има около Бургас. И че тая риба измря и се отрови? Знаеш ли, че дядо ми е вадил по 2 лакътя дълги шарани там?
Знаеш ли, че ако вместо нефтозавод се беше инвестирало в туризъм, ама не като тоя на комунягите от Сл бряг, с навряните хотели, а истински, щяхме да печелим МИЛИАРДИ от него.
Ами завода за преработка на руда в Кремиковци!? Който на всичкото отгоре е на загуба и ВИНАГИ Е БИЛ!?
Знаеш ли колко стотици хиляди тона НЕОБРАБОТЕНА РУДА, са транспортирани с БДЖ, изобщо напълно неизгодно и на загуба от руските некачествени руди, с нисък процентн на метал. Първо тая руда е пренасяна с кораби ...
През държавното управление, не се смятат разходите. Нека пренасят влаковете руда. А КОЛКО СТРУВА ТОВА!? Струва повече, отколкото се изкарва накрая от рудата.
Гъз път да види. (само че, тоя път не е гъз, а необработена руда).
Знаеш ли, че първоначално старите влакове са проектирани да се движат с по 120-150 км в час. Знаеш, ли че в началото, първите години експреса София-Бургас е ИМАЛ РАЗПИСАНИЕ 4 часа, и го е спазвал!?
Но после всичките тия товарни влакове са СМЛЯЛИ ЛИНИИТЕ!? Които после никой не прави!? Щото няма пари. Щото не е било рентабилно

Ами електрокарите, прочутата българска техника, дето изнасяме за Япония!?
Социализма е планирал някаква малка цена, да се правят на голямата работа.
А японците изкупуват български електрокари, и после директно ги претопяват, за да им вземат оловото от акумулаторите.
Излиза им по-евтино, отколкото да си купуват олово.
!?
Чугунените решетки за водопроводни шахти по улиците!?
Също изкупувани на безценица и претопявани, заради чугуна.

Малък си, или пък ти е малко акъла, не знам кое от двете. И затова нищо не знаеш ...
Само ме впрягаш, да си играя да пиша. А след това ще влезе от едното ухо, и ще излезе през другото.

Единствено средното образование беше добро. Което си е право, право си е.
Затова и знам някои работи, щото съм учил средно през соца, за разлика от тебе.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Цитат
уффф построили !!!????
ДА! И ти пак каза на черното бяло, НЕВЕРОЯТНО!
Цитат
Кво са построили бе!?
Всичко "БЕ"!!
Ко ми изреждаш отдолу 5 предприятия? Хах
Ами пристанищата? ами водоснабдяването на почти цялата държава? Ами отоплението?
Ами пътищата? Ами тунелите?
Цитат
Знаеш ли Нефтохима на колко хектара ПЛОДОРОДНА ЗЕМЯ ОТ НАЙ-ДОБРАТА е построен!?
Знаеш ли, че България където да копнеш е плодородна земята? Затова навремето сме имали храна за почти без пари.
Цитат
Знаеш ли със какви стари и морално остарели технологии е строен? Още докато са го строяли, технологиите са били морално остарели за времето си, и абсолютно отречени (от омразния запад) ама защо!? Защото са ОТРОВНИ ЗА ЗДРАВЕТО на обикновените хора.
За 1960 са си били доста добри технологиите.
Това за отровите Е ТАКА! Но сериозно ли искаш да почвам да товаря за експлоататорите от твоята обичана западна европа? Пф
Цитат
Защо тоя нефтозавод не беше построен в СССР, а тук да идва преработен петрол!?
Защото ние сме го искали, да видим кое, как става.
А ти мислиш ли, че в Русия си нямат такива заводИ?
Цитат
Знаеш ли колко езера с риба има около Бургас. И че тая риба измря и се отрови? Знаеш ли, че дядо ми е вадил по 2 лакътя дълги шарани там?
За замърсяването, както казах е така.
Цитат
Знаеш ли, че ако вместо нефтозавод се беше инвестирало в туризъм, ама не като тоя на комунягите от Сл бряг, с навряните хотели, а истински, щяхме да печелим МИЛИАРДИ от него.
Как свърза унищожения Слънчев Бряг с "комунягите"?
Цитат
Ами завода за преработка на руда в Кремиковци!? Който на всичкото отгоре е на загуба и ВИНАГИ Е БИЛ!?
Не е вярно. Псевдно икономическата наука е една голяма игра на политика.
http://bulgaria.indymedia.org/article/34809
Цитат
Знаеш ли колко стотици хиляди тона НЕОБРАБОТЕНА РУДА, са транспортирани с БДЖ, изобщо напълно неизгодно и на загуба от руските некачествени руди, с нисък процентн на метал.
Не е точно така в горния линк е обяснено.
Цитат
Първо тая руда е пренасяна с кораби ...
Фрахтовия пазар е бил и в настоящо време продължава да бъде най-най-изодния.
Осъществява над 80% от световната търговия...
Цитат
През държавното управление, не се смятат разходите.
Запомни го това за после ;)
Цитат
Нека пренасят влаковете руда. А КОЛКО СТРУВА ТОВА!? Струва повече, отколкото се изкарва накрая от рудата.
Висящи предположения,ей така, да има още несъстоятелна критика, която евентуално да заблуди някого.
Цитат
Гъз път да види. (само че, тоя път не е гъз, а необработена руда).
Знаеш ли, че първоначално старите влакове са проектирани да се движат с по 120-150 км в час. Знаеш, ли че в началото, първите години експреса София-Бургас е ИМАЛ РАЗПИСАНИЕ 4 часа, и го е спазвал!?
Все хубави неща, виж как добре са се справяли.
Цитат
Но после всичките тия товарни влакове са СМЛЯЛИ ЛИНИИТЕ!? Които после никой не прави!? Щото няма пари. Щото не е било рентабилно
Е нали държавате не смяташе? Пак си противоречиш.

Цитат
Ами електрокарите, прочутата българска техника, дето изнасяме за Япония!?
Социализма е планирал някаква малка цена, да се правят на голямата работа.
А японците изкупуват български електрокари, и после директно ги претопяват, за да им вземат оловото от акумулаторите.
Излиза им по-евтино, отколкото да си купуват олово.
!?
Е и?! Каквото искат това да правят.
ЧЕСТ прави на тези, които си слагат надценка която им стига, печелят и НЕ ламтят за пари като робовладелците.
Цитат
Чугунените решетки за водопроводни шахти по улиците!?
Също изкупувани на безценица и претопявани, заради чугуна.
Шахтире по улиците са най-силния ти коз май срещу всичко...

Цитат
Малък си, или пък ти е малко акъла, не знам кое от двете. И затова нищо не знаеш ...
Не съм малък на акъл изобщо и го знаеш много добре. Нищо кажи наобратно, няма да се разсърдя, аз знам кой съм и това ми ситга.
Цитат
Само ме впрягаш, да си играя да пиша. А след това ще влезе от едното ухо, и ще излезе през другото.
Ми като те впрягам ПОНЕ да беше написал ли нещо...
Пак се хвана да "хейтиш" и т'ва е.
Всичко друго остана подминато.
Цитат
Единствено средното образование беше добро. Което си е право, право си е.
Затова и знам някои работи, щото съм учил средно през соца, за разлика от тебе.
Пак ли да се повтарям за образуващата система?
Чак немога да повярвам какви ги пишеш и как си мислиш, че са ти ясни, а далеч не е така. Тогава са имали брутааална пропаганда в образованието, само дето е било строго. Сега през капитализма има други методи още по-лоши.
Да твоето образование е било по-малкото зло. Но все пак си е зло!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Продължава да се меси социализъм с комунизъм и тая пропаганда е умишлено насаждана от запада!
Много кръв са проляли преди 120 години нашите деди, но и тях са ги излъгали.
Поне са оставили нещо. А от там насетне какво има - едно нищо. Поколения на прехода който така и не дойде.
И Христо Ботев ли ще опюете, привърженик на Парижката комуна?
И Христо Смирненски ли ще оплюете? Отявлен социалист!
И Никола Вапцаров ли не е валик? Отново социалист!
Георги Стойков Раковски с кого се е свързал за революционни дейности?
Мога да продължавам тоя списък още много. Но не това е важното!

Една и съща ръка действа и зад 2те привидно различни идеологии, противопоставени в лицата капитализъм - унищожен соц, превърнат в комунизъм! Разделяй и владей е тяхното мото.

Тчно такава е Сегашната фаза от чертежа на черните в момента - наречена капитализъм.
ШЕПА хора има стандарт на живот! Масата от световното население, човешки души, малки деца тънат в мизерия. Ама немогат от раз да го причинят на всички това, щото ако ФЕД беше в средата на африка да са го сринали отдавна.
Продават една ИЛЮЗИЯ на малка част от икономическите центрове и шепа големи градове по света. Малкия човек не го бръсне никой за нищо!

И като една мантра, в псевдо икономикса се повтарят едни и същи ЛЪЖИ. Конкуренция... още чувам ехото...
Къде е конкуренцията между едрите? Някой вярва ли, че има конкуренция между мтел/глобул/вивател? Олигопол му се вика на т'ва.
Централизираха и всласт, и ресурси, и всичко. Ама хората са слепи все още...
Къде е конкуренцията в банките? Отново привидна такава, големите риби казват на малките кой кое ще му е 0,5% по-малко или повече...

Другата мантра, следствие от конкуренцията - ИМАШ ИЗБОР, избор... избор...
Пълни глупости! Влизаш в магазина и избираш от 20 вида гаден салам, бати избора, благодаря.
Така е и с всичко останало. А малцината които имат пари, те не избират, то си има по едно-две които са си добрите неща наистина. Просто в момента са отнети неща на народа, които едно време са ги имали за даденост.

Всичко си върви по план, сега мухобойко на власт. Смяяях.
Дясна ръка на тато, после на "царя", ама царя е гол и ни оправи и той набързо.

Да живее капитализма все пак! Дано се поучим и от него, нужно ни е.
Като нешем по лесния начин - ще учим по трудния.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Може би сгреших,че сложих това видео тук.  :blush: По-скоро бе за темата "Пари и лихва " .
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Аз едно нещо не мога да разбера. В Канада, Швеция и Финландия имаме капитализъм. Там очевидно е по-добре за живеене отколкото в България. То и тука имаме капитализъм... очевидно проблема не е в капитализма,а в хората на съответната държава.

пуста му логика...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Еон, с логика само нестава. Красив дар е тя, ама за да действа изисква 100% пълни факти, за да кажем от това->това->и т.н.
пуста му логика  ;)
http://www.debtclock.ca/
Шепа народ са добре, за да не се бунтуват, докато се подготвят следващите стъпки.
Вземат си паричкте и си затварят очите за съседа си, но до кога ще продължава това?

И в хората не е проблема, в монетарната система, която държи в дълг, във васално зависимите правителства е проблема.
Много са "добрички" чешат наред войните и не са се спрели от както свят светува. Нашата Истинска история е най-голямото доказателство. Винаги сме били в борба против робовладелците. В момента все още сме, просто много хора не го осъзнават.
Как да преборим врага, като си мислим че ни е спасител?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Не бе човек. Аз съм прост. Гледам ги хората, добре живеят. Имат си инфраструктура, образование хубаво, очевидно стандарта им е по-добър. Това искам да кажа... Аз това не мога да си го обясня.

Ей ги на Швеция и Финландия, и Швейцария и те така... що така се получава не знам.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Защото нямат нужните природни ресурси за да задоволят нуждите си.:)
Най-голямата медна мина в света се намира в Мексико, Най-голямата златна мина се намира в Африка, Аржентина беше житницата на света, Сомалия е раят за диамантите и т.н. България има уникални продукти като розовото масло, което не си изменя вискозитета(смазочните свойства) дори и при абсолютната нула -273 градуса и се използва от НАСА в космическите технологии.
Така че за да се взимат тези продукти за без пари тези страни трябва да са бедни. ;)

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Богати страни са,защото целия свят го храни.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Аха, мерси за отговорите, нямам повече въпроси.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
...
НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ВЕЧЕ? ОТ ГЪЗА НА ГЕОГРАФИЯТА ДА ПЛЮЕТЕ ПО БЪЛГАРИЯ И ДА ЗАЩИТАВАТЕ ПОРОБИТЕЛИТЕ?


На това му се казва "Пази боже, сляпо да прогледне"...

P.E.A.C.E., не се хаби, не разбра ли от тези 30 страници писане, че Tangrata_ не разбира от реална икономика, а от университетска.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465

Всичко си върви по план, сега мухобойко на власт. Смяяях.
Дясна ръка на тато, после на "царя", ама царя е гол и ни оправи и той набързо
И викаш нямало комуняги, а !? Ами то само те ни управляват до сега. Още от самото начало.
Хейтър си ти. Но не ми се цитира. Очевидно е.

А Ботев, Смирненски, Вапцаров и Раковски наистина са били велики. Но ти нямаш нищо общо с тях.
Може да са залитнали по модерни за тяхното време идеи, като парижката комуна. Но никой човек не е 100% безгрешен. Възможно е и да са се заблудили. (неосъзнавайки масата хора, че не става за тия работи. Т.е. реално неприложими идеи).
Мисля е ужасно нагла демагогия, да се изкарват социалисти и да се трупат дивиденти на социализма, заради тях.
Това що за аргумент е, че някой вярвал, следователно да вярвам и аз.

Мен да си ме видял да ползвам такива стадни и овчи аргументи!?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Ами то само те ни управляват до сега.
А демократичните ти западни правителства как са преценили, че ще сключат военен, икономически и федеративен съюз с държава, управлявана от комунистите? Ей това не мога да разбера.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
..
« Отговор #418 -: Август 18, 2010, 18:12:09 pm »
...
НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ВЕЧЕ? ОТ ГЪЗА НА ГЕОГРАФИЯТА ДА ПЛЮЕТЕ ПО БЪЛГАРИЯ И ДА ЗАЩИТАВАТЕ ПОРОБИТЕЛИТЕ?


Никъде не съм плюл по България.

Ако ти слагаш знак за равенство между старото соц управление и България, мога да се ужася на празноглавието и промитостта ти.

Чудя се също така ТИ какво си направил за България!?

На това му се казва "Пази боже, сляпо да прогледне"...

P.E.A.C.E., не се хаби, не разбра ли от тези 30 страници писане, че Tangrata_ не разбира от реална икономика, а от университетска.
Хмм, не му се казва точно на това. Защото никога не съм бил сляп. За разлика от някои други. Нито пък съм дошъл от село, за разлика от някои други. Или необразован, за разлика от някои други.

А от какво разбирам, ще се радвам да посочиш НЯКАКВИ аргументи, а не безпочвени и неверни обвинения.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Ами то само те ни управляват до сега.
А демократичните ти западни правителства как са преценили, че ще сключат военен, икономически и федеративен съюз с държава, управлявана от комунистите? Ей това не мога да разбера.

А защо не!?
Ей това не мога да разбера.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27