Автор Тема: Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/Империализмът?  (Прочетена 185330 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Ами това го дъвчем вече 8 страници. Повтаряме го по 100 пъти, ама някои пак не разбират. Даже се чудя, дали не са поставени хора, на които да се плаща от някого. Щом така отричат вината на тия стари муцуни.
И в действителност съм сигурен, че до разбиране относно този въпрос няма да успеем да стигнем. Не може и да отидем по-надалеч в темата, освен с броя на страниците.
Просто нещата са си такива. Мислим различно. Поредното доказателство, че кошерния живот не е възможен на практика.

А ти и останалите опълченци не си правете труда. Как беше:"Моето си е мое, а чуждото е общо"
"Don't put fucking words in my mouth!"

Пускаш тука някакви цитати, обикаляш ги със свой емоционален коментар, насочен към това да ги лансира за меродавни (тъй като явно смяташ, че никой от форума няма достатъчно разум за да ги обори - нито в цялост, нито в отделните части, тоест поне от нашата позиция са неразбиваеми/меродавни). А ако имаме взражения или въпроси относно тезите на твоите светила към кого да се обръщаме? Или ако имаме съмнения по "неоспоримите" факти? Готов ли си да отговаряш за техните думи тук във форума или някъде другаде?

Ето ти една лекция на един от най-изявените съвременни последователи на любимата ти австрийска школа:
http://media.lewrockwell.com/download.php?filename=2009-08-18_130_the_economics_of_world_government.mp3

Това е лектора:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hans-Hermann_Hoppe

Гледам съм някои работи на Лю Рокуел, но този Ханс-Херман не го бях чувал.
Добре, защо пращаш тези линкове? Не съм прослушал още цялото интервю, но уики-то на този Ханс го прегледах. Предполагам си видял нещо, което не ти харесва там, за да го показваш? На пръв поглед не виждам нещо, с което да не мога да се съглася. Но разбира се ако харесвам идеите на тези от австийската школа не означава, че всеки един от тях няма право на лично мнение по всякакви въпроси от живота.

Та това от уики и интервюто, какво си разбрал от тях, че да искаш да ги коментираме? Или просто така си ги пуснал? Значи аз считам, че го знам английския - учил съм го, използвам го, живял съм навън - но пак се ровя в речници за да хвана пълния смисъл, пускам паузи и връщам наново. Ти обаче ми е интересно какво разбра?
Учил ли си го, взимал си изпити по езика, къде си го използвал? Знаеш какво е "don't put fucking words into my mouth", но какво друго? Изобщо не го изтъквам и не го имам за кой знае какво предимство английския, днес почти всички го знаят. Но останалите си мислят, че го знаят само защото знаят 10 реплики. Направо ме караш да ти кажа, че нищо не си разбрал от това което ми даваш. Някой друг ли ти каза да го пуснеш този линк?
И не го взимай лично. Защото на мен руският ми зле, но си го признавам и не давам руски линкове.

Тази тема направо и се разказа играта.

Междудругото ето какво ми прави впечатление от лекцията на този човек, линка който си пуснал:"Абсурдно е собтвеник на продукта да е друг от производителя".

Емоционален съм, защото много хора говорят ей така наизуст.

Темата се върти около две икономически системи, едната с по-малко правителствена намеса, другата с повече. И двете изключват крайностите на пълна анархия или пълен контрол, по това нямаме спор надявам се.
За мен обаче е доказано кое върши повече работа на практика и е по-полезно за обществото.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 02:48:13 am от buden »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
И най-страшното е, че не желаете да се събудите. Харесва ви да сте там, сред измислиците. Щото в реалния живот се иска яко бачкане. Всяко нещо се постига с много труд и лично време, с постоянство и с дисциплина, а също и с ВЯРА.
От постовете ви съдя, че нямате тези изброени. Нямате достатъчно нито работен, нито научен, нито пък чисто човешки и социален опит.

Гледай си работата! Какво че си учил до полунощ десетки години, пожертвал половината от младостта си, положил неиумоверни усилия да постигнеш целите си. На кой му пука, че си се прецакал. Аре на купона, да влезем във филма сега! Егати пауъра!
Ъ-ъ-ъ  чекай малко, тая система много несправедлива, защо ти ще имаш повече от мен, къв си ти бе  8)

Какво общо има системата с подобен мисловен модел - имаше го при комунизма има го и сега? Кой е източника на този модел, системата или егото?
Каквито са ни мислите такава ни е и реалността. Системата оказва някакво влияние, но не е решаващо. Решаващ е личният избор.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 04:34:52 am от xnet_user »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Темата се върти около две икономически системи, едната с по-малко правителствена намеса, другата с повече. И двете изключват крайностите на пълна анархия или пълен контрол, по това нямаме спор надявам се.
Aaaa, ама това изобщо не е сигурно!
Аз НЯКОЛКО пъти попитах каква теза и какъв строй защитават останалите. Не се отговори. Изобщо. В началото на темата има анкета с 4 варианта. Никой не си направи труда да каже думичката, която ще защитава.
Даже аз не мога да видя резултата от анкетата, защото не съм гласувал. А не искам да гласувам за никой от тия 4 варианта. И го доказвам, защо, вече не знам колко страници.
Ето защо имам чувството, че сам си споря. Все едно си играя тенис на маса сам и си подскачам от единия край на масата до другия. Защото аз давам всичките аргументи, всичките тези, а от другата страна не благоволяват даже възпитанието да кажат кой точно строй са избрали да защитават.
И аз и ти, и другите, ще трябва да правят предположения, какво светейшествата биха могли да са избрали, че да го мислим и дискутираме.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Много интересна тема. Особено заглавието и.
"Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/Империализмът?"
Мисля, че въпросът е зададен неправилно. Една система не може сама по себе си да бъде нито престъпна, нито непрестъпна, нито справедлива, нито несправедлива. Претсъпна система, престъпна организация..? Пресъпни могат да бъдат хората, обслужващи системата, респективно членуващи в организацията. Всички системи са от един дол дренки. Винаги за едни е било добре, а за други - зле. Понеже тук иде реч за капитализма, ето моето мнение: за мен капитализмът е една добра система. Аз и скъпите за мен хора се чувстваме и поминаваме добре. Не е идеална, но коя ли система е. Имаме свободата да работим или не, да пием Кока Кола или не. Да гледаме телевизия или не. Да ядем генно модифицирани храни или не и т. н. Имаме свободата да избираме! Социализмът също беше добра система. Човек можеше да избира: да чете вестници или не, да доносничи или не, да слуша Бийтълс или не. Е, Кока Кола не можехме да пием, но в последствие се оказа, че не бяхме изпуснали много. Не беше много лесно да си намериш тава на Бийтълс или да слушаш Свободна Европа, но с желание и малко късмет нищо не беше невъзможно.  С други думи: щастието не идва от вън, а от вътре. Ако човек чака системата да го направи доволен и щастлив - има дълго да чака. Ако не ви е добре там, където сте, тогава къде ще ви е добре? Там където не сте? Ако някой каже: "На мен може да ми е добре, но хората около мен са нещастни. Аз искам за всички да е добре.", ще му отговоря: "Всеки сам кове собственото си щастие. Погрижи се за себе си и остави и другите да сторят това."
Оставам с впечатлението, че все някой ни е виновен: Масоните, Илюминатите, системата, Америка, рептилианците, оповете... Не отричам, че опасности, клопки и изкушения ни дебнат от всякъде, но всичко зависи от нас. Нека бъдем внимателни и неподдатливи на изкушения и да се радваме на живота такъв, какъвто е.
 :flag_of_truce:

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Една система не може сама по себе си да бъде нито престъпна, нито непрестъпна, нито справедлива, нито несправедлива. Претсъпна система, престъпна организация..? Пресъпни могат да бъдат хората, обслужващи систематa
Ето, че мислиш неправилно. В основата на капитализма е залегнало ПЕЧАЛБАРСТВОТО! Оттук следва, че ЕГОИЗМЪТ, ЗАВИСТТА и куп други човешки пороци ще преобладават, заради НЕРАВНОМЕРНОСТТА в разпределението на средствата. Една бизнес организация и нейната цел са единствено и само ДА МАКСИМИЗИРА ПЕЧАЛБАТА НА ВСЯКА ЦЕНА! Ако ще и да пожертва работни места, социални ндабавки и премии (случая с изнасянето на капитал в Китай :diablo:  ). Аз затова мнго често казвам, че Китай нямаше да бъде нищо, ако не бяха парите на Запада. Затвориха цели производства и ги изнесоха там, за да може да имат ГОРОМНА маса евтина работна ръка :negative:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Цитат
Аз НЯКОЛКО пъти попитах каква теза и какъв строй защитават останалите. Не се отговори. Изобщо.
Немога да ти кажа какво е бъдещето. Изобщо. Но мога да ти кажа, че сегашното статуково положение не е "правилният" вариант.
80% от световното население не живеят добре.

ПП.
И да... има летящи чинии, световните лидери са членове на череп и кости и други такива извратени сатанински ценностни системи и т.н.
Тук и сега те колят и бесят.

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Ето, че мислиш неправилно. В основата на капитализма е залегнало ПЕЧАЛБАРСТВОТО! Оттук следва, че ЕГОИЗМЪТ, ЗАВИСТТА и куп други човешки пороци ще преобладават, заради НЕРАВНОМЕРНОСТТА в разпределението на средствата.
Хора, отворете си очите! Не обвинявайте системите. Печалбарство, егоизъм и завист е имало дъъълго преди да има капитализъм.
Peacekeeper, организирай си бизнес и не го изнасяй в Китай. Раздавай премии и не жертвай работни места. Не можеш? Системата ти пречи? Промени системата. Не можеш?
Тогава промени себе си. Научи се да се радваш на това, което имаш. Остави печалбарите, завистниците и егоистите. Те ще си получат заслуженото. Нека се опитаме да разберем, че светът е справедлив. Работата е, че ние не виждаме голямата картина и затова си мислим, че е лош. Представяш ли си какво би станало ако днес ти управляваш света, утре аз и т. н. Всеки ден един от шестте милиарда казва как да бъде организиран света. Слава Богу, че не е така.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Тъй като забелязвам, че повечето защитници на Системата (в частност на капитализма) се въртят в омагьосън кръг, ще се опитам да отговоря на всички ви със следния си пост. Незнам защо, но тази тема сериозно ме провокира да пиша в нея.

Ако погледнем обективно на реалността ще забележим, че човечеството върви в посока на саморазрушение, а заедно със нас повличаме и заобикалящите ни светове. Защо? Защото всичко в нашия живот се свежда до обслужване на издигнатото в култ тяло. Всичко в света се върти около секса и яденето независимо дали ще се извършва в колиба или небостъргач или ако щете на някоя летяща чиния. Тези процеси (секса и яденето) ежедневно се извършват и от растенията и от животните, но нито едните нито другите натрупват материални блага така, както ние го правим. Те ползват само това което им е необходимо, нито повече нито по-малко.

Нещото което ни отличава според нашите критерий от растителния и животинския свят е това, че можем да мислим. По тези критерий ние се самонареждаме на по-високо стъпало от тези два свята в разбиранията ни за еволюция. Интересното обаче е, че представителите и на животинския и растителния свят също могат да мислят, чустват и говорят. Това, че ние не ги разбираме и чуваме си е наш проблем, а не техен. Тези два свята живеят в перфектен синхрон помежду си, както и в непрестанна връзка със вселената която ги заобикаля. Ние обаче нямаме връзка с нищо и никого. Неможем да комуникираме помежду си ако нямаме телефон. Неможем да видим космоса ако нямаме телескоп. Неможем да посетим друга планета ако нямаме космически кораб. А те могат и никога не са спирали да го правят, за това и нежелаят да комуникират с нас, защото все още сме много глупави и деструктивни в мислите и делата си. Ние сме едни осакатени същества които имат нужда от технологични патерици за да изучаваме всемира. И с цялата си наглост смеем да твърдим, че сме по-висши същества. Не, на този етап и с това си материалистично мислене НЕ СМЕ!

От къде обаче идва това материалистично мислене? От стоевете които си създаваме. Смятаме, че чрез натрупване на материални блага ще успеем да разберем един ден света в който живеем. Е да ама НЕ. Нито един строй до сега създаден от човека, няма за приоритет да впише хомо-сапиенса в картинката на Мирозданието. Всеки строй има за цел да управлява и манипулира представителите на хомо-заблудиса. Всеки представител на хомо-мързела чака строя да му поднесе на тепсия смисъла на живота и някак си ако може да го монтира и приобщи към заобикалящия го свят (така както си мисли, че може да се интегрира циганския етнос към "цивилизованото общество"). В този ред на мисли, капитализма е най-ограбващия строй от всички създадени до сега. Той в прав текст пледира за материално натрупване, без оглед на това, че за да живее нормално едно тяло му е необходимо да има малко, но качествена сурова храна, подслон и свободно време за опознаване на всемира чрез душата и съзнанието. Точно на този принцип съществуват редом с нас две високо развити духовно цивилизаций - Животинската и Растителната. По-висшия от тях е Растителния, защото те дори нямат нужда от ръце и крака за да еволюират. Чрез съзнанието си привличат необходимите им представители от Животинския свят които са им неоходими, както и отблъскват тези които смятат за вредители. В Животинския свят приципа е същия, но като по-ниско стъпало на еволюцията те са снабдени с възможност да си набавят материални блага чрез движение (и пак само толкова колкото им е необходимо според вида и позицията си в йерархията на Животинския свят).

Какъв е смисъла да превеждам или цитирам някой "цивилизован авторитет", ако той самия си няма никаква представа къде се намира и за какво живее (впрочем той знае, но само онова на което го е научила Системата - да бъде мародер). Не е ли смешно да се говори за болести в така "еволюиралото" ни общество, когато всички те изчезват с правилно хранене.  Не е ли смешно да се говори за отопление, когато човек може да регулира телесната си температура и да не чуства студ и жега. Не е ли смешно да живеем в небостъргачи, когато можем да ползваме всеки естествен заслон само за да не се намокрим или пък да не ни брули вятъра. Не е ли смешно да ползваме телефон и интернет, като можем да комуникираме телепатично с хора от всяка точка на света, та дори и на друга планета независимо от разстоянието. Не е ли смешно да пишем и четем книги, когато можем да получин достоверна информация от космоса. Не е ли смешно да се говори за изучаване на космоса с телескопи, космически кораби и летящи чиний, когата това отдавна е направено от хората с опитности извън тялото.

И само не ми излизайте с мнение, че твърденията ми ме връщат в каменната ера, защото е крайно време да влезем във Всемира през вратата, а не както винаги се е опитвала науката - през прозореца. Мисля, че е крайно време да преосмислим огромните си материални желания и нулевите си отговорности в живота който живеем и да заемем полагащото ни се място във света на мислещите като част от него, както и да престанем да се вживяваме в ролята си на безмозъчни паразити.

Който иска може да даде име на описания по-горе от мен "строй", аз нямам желание да го кръщавам...


edit:
Мога да ви препоръчам да четете във всички секций на форума, особено по-стари мнения на потребители отдавна неизявяващи се в него (вероятно отдавна загърбили писането, отдадени на практиката), а и на такива който и до днес пишат. Четете статийте в сайта. Четете всичко което оборва официалната наука. И най-важното наблюдавайте се и се всушвайте в себе си. Чуйте вътрешния ви глас как ви насочва. Спрете да мислите разумно, а чуствайте правилните отговори. Почуствайте света около себеси и ще го разберете.
Спрете да прахосвате психичната си енергия по ограбващи душата строеве (в случая капитализма) и я насочете в нещо градивно.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
За мен обаче е доказано кое върши повече работа на практика и е по-полезно за обществото.
И как е доказано? Ти знаеш ли с какви единици се измерва свършената работа? На този въпрос държа да ми отговориш правилно.

И в действителност съм сигурен, че до разбиране относно този въпрос няма да успеем да стигнем.
Ами явно няма да стигнем. Докато тези отсреща не мръдват от позицията си "капитализъм та капитализъм", представяйки я за неприкосновен личен избор като най силен аргумент, същевременно искайки от опонента да се откаже от своето мнение, което изглежда считат не за личен избор, а за внушение на промит мозък, до разбиране не може да се стигне. А иначе предложих да обсъдим някакъв компромисен вариант по скалата от 0 до 100 - направихте се, че не сте забелязали.


Просто нещата са си такива. Мислим различно. Поредното доказателство, че кошерния живот не е възможен на практика.
Аз пък доколкото знам, пчелите и стършелите не се понасят взаимно, но това не им пречи да си живеят кошерно.

Добре, защо пращаш тези линкове? Не съм прослушал още цялото интервю, но уики-то на този Ханс го прегледах.
Изпращам ти ги за да ги прочетеш и да се подготвиш, че имам въпроси по темата. Ако се питаш защо не ги прочета или прослушам сам, ще ти отговоря, че досега още не се е случвало радио или книга да осмисли въпрос и да отговори на него. Ако смяташ все пак, че там има въобще някакви отговори, ще ти кажа, че те не на моите въпроси.

Учил ли си го, взимал си изпити по езика, къде си го използвал?
Парадоксално но факт - ние завивачите на болтове също можем да понаучим чат-пат езика и представи си - знаем как се борави с речник. Направо невероятно, нали?   :yes:

Междудругото ето какво ми прави впечатление от лекцията на този човек, линка който си пуснал:"Абсурдно е собтвеник на продукта да е друг от производителя".
Виждам, че си започнал да усвояваш материала и вече възникна първият въпрос. Кой точно е производителя? Собственика на фабриката, чертожника или завивача на болтове? Или може би някой друг? Държа да има яснота и еднозначност в отговора, защото иначе:
Емоционален съм, защото много хора говорят ей така наизуст.

Темата се върти около две икономически системи, едната с по-малко правителствена намеса, другата с повече.
Въобще нищо общо. Темата се върти около една система с почти никаква правителствена намеса.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 18:39:08 pm от otnesen »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Не е ли смешно да се говори за изучаване на космоса с телескопи, космически кораби и летящи чиний, когата това отдавна е направено от хората с опитности извън тялото.
За съжаление, за целите на изучаването на Вселената има нужда от много подробни и прецизни данни. Към момента много малко хора са се научили на описаните от теб техники и практически никой от тях, доколкото ми е известно, не е проявил доброволно желание да съдейства на учените. А по описанията на тези процеси, които са стигали до мен, излезлият от тялото обикновенно се наслаждава и се забавлява из Вселената, вместо да запише/запомни спектралния анализ на 1724361254 звезди, която операция се извършва много лесно и бързо с помощта например на телескопа "Хъбъл". Ето видимия спектър на слънцето:
http://chinook.kpc.alaska.edu/~ifafv/lecture/miscell/fraunhof/sun_spectrum.jpg


Освен това, тъй като "донесената" от космоса информация е с много ниска степен на проверяемост, то няма как да бъде еднозначно и категорично разграничена от шарлатански имитации, отклонения на психично разстроени хора или такива употребили халюциногенни вещества.

Извинявам се за отклонението от темата.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 19:04:10 pm от otnesen »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Цитат
Аз НЯКОЛКО пъти попитах каква теза и какъв строй защитават останалите. Не се отговори. Изобщо.
Немога да ти кажа какво е бъдещето. Изобщо. Но мога да ти кажа, че сегашното статуково положение не е "правилният" вариант.
80% от световното население не живеят добре.

ПП.
И да... има летящи чинии, световните лидери са членове на череп и кости и други такива извратени сатанински ценностни системи и т.н.
Тук и сега те колят и бесят.
Не съм питал какво ще е бъдещето. Знам, че не си врачка.
Питах съвсем ясно, какво избрахте от анкетата?!
Комунисти ли сте, анархисти ли сте, какви сте? Или не знаете какви сте?

emilkos, ще опитам да карам подред по постинга ти.
"ще забележим, че човечеството върви в посока на саморазрушение"
Само човек, който не вярва в Бог и е материалист може да твърди такива работи. Ако човек е оптимист, ще вярва, че нещо добро ще се случи.

Цитат
Защото всичко в нашия живот се свежда до обслужване на издигнатото в култ тяло.
Аа, тук неправилно генерализираш с "нашия живот" Някои хора имат и други цели и стремежи. Не само да обслужват тялото. Дори много хора. Самоцелното обслужване на тялото се нарича хедонизъм. Има си клон във философията. Но малко хора са такива.

Цитат
Тези процеси (секса и яденето) ежедневно се извършват и от растенията и от животните, но нито едните нито другите натрупват материални блага така, както ние го правим. Те ползват само това което им е необходимо, нито повече нито по-малко.
Сега, секса например се ползва за удоволствие само при хората и при делфините. При никой друг. Освен това никои същества нямат достатъчно енергия да го ползват целогодишно, а само когато се разгонят - т.е. един единствен път в годината.
Разликата между хората и животните не е мисленето. Първо, има и животни, които могат да мислят. (разбира се, не колкото хората).
Второ, енергията на хората е малко по-силна и еволюирала. На теория всеки човек може да постигне осъществяване, още в този си живот, ако живее по определен начин. На растенията и животните това далеч не им е дадено.
За натрупването. Много животни също натрупват. Катеричките, Мечките.
Сигурно бях 1клас, в учебниците имаше една басня за мравката и щурчото цигулар. Мравката цяло лято трупала, а щурчото скърцал със цигулката. А накрая зимата нямал ни дом, ни храна. Добре че мравката се смилила и го приютила.
Да се прави гнездо, хралупа също не е лесно. Кълвача колко чука с носа си, докато си направи дупка на дървото.
А ние хората сме много по-крехки! Още по-крехки са жените в периода на раждане. Имаше статистики, при животните колко месеца са необходими, и какъв процент от общия живот, за да стане едно дете самостоятелно. При хората тоя процент е огромен. Едно само дете в джунглата/гората. не може да оцелее поне до 5 години само.
5 години!!!
В това време майката рискува живота си за това дете. Ето защо се проявява желанието, дори инстинкт за сигурност, дом, осигуряване, складиране, за връзка с мъж.
Много е лесно да квалифицираш жените като меркантилни кучки. Ама ако на тях инстинкта им е такъв!?
Отделно от това ние хората се раждаме с непропорционално голям мозък и глава. Това прави раждането невероятно трудно и опасно. Мисля (не съм сигурен) ние сме единствените, при които при раждане бебето се обръща и се ражда с главата напред.

Цитат
Интересното обаче е, че представителите и на животинския и растителния свят също могат да мислят, чустват и говорят. Това, че ние не ги разбираме и чуваме си е наш проблем, а не техен. Тези два свята живеят в перфектен синхрон помежду си, както и в непрестанна връзка със вселената която ги заобикаля. Ние обаче нямаме връзка с нищо и никого. Неможем да комуникираме помежду си ако нямаме телефон. Неможем да видим космоса ако нямаме телескоп. Неможем да посетим друга планета ако нямаме космически кораб. А те могат и никога не са спирали да го правят, за това и нежелаят да комуникират с нас, защото все още сме много глупави и деструктивни в мислите и делата си. Ние сме едни осакатени същества които имат нужда от технологични патерици за да изучаваме всемира. И с цялата си наглост смеем да твърдим, че сме по-висши същества. Не, на този етап и с това си материалистично мислене НЕ СМЕ!
А това тук е вече в сферата на научната фантастика. Ние не можем да идем на друга планета, но "ТЕ" (растенията) могат.
Ние сме имали нужда от телефони, а те имали перфектна комуникация. Те че имат някаква комуникация, имат. Но чак пък да е перфектна ... Не преувеличаваш ли доста?
Ние наистина сме по-висши. Пак повтарям, чудя се вярваш ли изобщо в Бог, след като твърдиш такива неща. Виж себе си, нима не намираш нищо хубаво?

Цитат
От къде обаче идва това материалистично мислене? От стоевете които си създаваме. Смятаме, че чрез натрупване на материални блага ще успеем да разберем един ден света в който живеем. Е да ама НЕ.
Откъде си сигурен, че материалистичното мислене идва от строевете? Няма как да си сигурен.
Знаеш ли, че инстинктите за секс, организация и йерархия в стадото са много близки, направо идентични между маймуните и хората? Знаеш ли, че водача се стреми да има по 10 женски, а и те се стремят да са с водача? А знаеш ли, че за останалите мъжки няма достатъчно? Това са инстинкти от стотици хиляди години. Даже милиони. Има ги при почти всички животни. Какъв ти строй?! Целия свят е така устроен, че да няма достатъчно. И щом няма достатъчно, нормално е всички да искат повече, отколкото могат да имат. И един да може да си го осигури, а друг да не може.
http://chitanka.info/lib/text/2153
Ето, прочети това есе. В него са описани много по-подробно и обосновано тези неща.
"Трактат за любовта, как я разбира ужасния досадник" - Анатолий Протопопов

Цитат
Нито един строй до сега създаден от човека, няма за приоритет да впише хомо-сапиенса в картинката на Мирозданието. Всеки строй има за цел да управлява и манипулира представителите на хомо-заблудиса. Всеки представител на хомо-мързела чака строя да му поднесе на тепсия смисъла на живота и някак си ако може да го монтира и приобщи към заобикалящия го свят (така както си мисли, че може да се интегрира циганския етнос към "цивилизованото общество").
Както и преди съм казвал, не искай от прахосмукачка да свърши работата на пералнята, както и обратното.
Никъде не е необходимо точно строя да се грижи да се просветляват хората. Има си книги, има си учители, има си изкуства. Всеки може да си се занимава колкото си иска. И ИМА ХОРА, КОИТО ГО ПРАВЯТ. Насила не можеш да накараш овцете да станат богове. Не можеш. На сила не стават тези неща.
Не виждам тук, защо искаш точно строя да се грижи да просвещава и да развива духовно хората. И то да се грижи толкова, че само това да прави.
Ако трябваше да е така, мислиш ли, че Всевишния няма да го направи? Или за пореден път не вярваш в силата му?


Цитат
В този ред на мисли, капитализма е най-ограбващия строй от всички създадени до сега. Той в прав текст пледира за материално натрупване, без оглед на това, че за да живее нормално едно тяло му е необходимо да има малко, но качествена сурова храна, подслон и свободно време за опознаване на всемира чрез душата и съзнанието.
Това изобщо не е вярно.
През социализма се тръбеше и се промиваше мозъка, че човек е само тялото си. Комунистите бяха върли атеисти, и дори гонеха църквата.
Комунизма и социализма, са единствените строеве, които са теоретично СЪЗДАДЕНИ предварително, като смисъла е МАТЕРИАЛНОТО НАТРУПВАНЕ. При създаването на социализма и комунизма е била използвана идеята, че целия свят е материален, и целият смисъл се състои в материалното натрупване.
За справка виж еврейските "братя" Маркс и Енгелс.
Капитализма е единствения строй до тук, където има СВОБОДА. Свобода на словото, свобода на действието и свобода на избора. Ако ти е кеф да си прасе, ще си прасе. Ако ти е кеф да се развиваш духовно, ще се развиваш духовно. Никой не може да ти каже "копче". Докато при социализма човека беше роб. И изпълняваше само каквото му наредят. Дори МИСЛЕШЕ само каквото му наредят. (та чак до днес, 20 години след като тоя строй си отиде). Знаеш ли, че всичките книги за духовни усъвършенствания през социализма бяха забранени? Всички такива организации бяха забранени? Дори групите по бойни изкуства бяха забранени, и се е тренирало нелегално!!!


Нататък с храненето с въздух и топленето чрез собствена регулация на телесната температура отново влезе в безнадеждни утопии. Казах ти, направи го, покажи как става. Сигурен съм, че много други ще те последват. Аз познавам хора, които са на невероятно духовно ниво. Все още живеят в къщи. Ако се наложи да пътуват ползват кола или влак. Ако рекат да кореспондират ползат телефон, Като огладнеят ядат, и тн.
И тук говорим за хора на много много високо ниво.

А за препоръките да четем форума, да наистина има потребители, дето пишеха мъдро и умерено, а сега вече не, но съм сигурен, че не са тези, за които ти си мислиш. Повечето е баласт и лъжи. Да се заблуждават хората.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com


buden

  • Гост
Цитат
Цитат на: buden в Днес в 02:40:47
За мен обаче е доказано кое върши повече работа на практика и е по-полезно за обществото.
Цитат
И как е доказано? Ти знаеш ли с какви единици се измерва свършената работа? На този въпрос държа да ми отговориш правилно.

Доказано е лично за мен, не очаквай, че можеш да разбереш всичко на този свят.
Трудът се измерва на база кпд на реализирания продукт. Като продукт могат да бъдат много различни неща: усмивка; винкел; къща; секс; ... Всичко което ни заобикаля днес е нечий продукт. КПД-то му вече зависи от търсенето на този продукт. И отново се връщаме, че търсенето и предлагането трябва да определят цените, а не ти.
Но ако има някаква конкретна единици? Стреляй.

Цитат
Аз пък доколкото знам, пчелите и стършелите не се понасят взаимно, но това не им пречи да си живеят кошерно.
И какво като са кошерни? Има си видове и видове. Ти пчела ли си?

Цитат
А иначе предложих да обсъдим някакъв компромисен вариант по скалата от 0 до 100 - направихте се, че не сте забелязали.

Не съм изявявал желание да спасявам целокупния човешки род. Верно в миналото съм залитал, но кой не е.
По-рано написах, ама или си се направил, че не го забелязваш или не си го разбрал - вярвам, че спасявайки себе си помагам на останалите. Това е отговорът.

Цитат
Парадоксално но факт - ние завивачите на болтове също можем да понаучим чат-пат езика и представи си - знаем как се борави с речник. Направо невероятно, нали?   yes
Чат-пат научено!? - Тук лично аз виждам проблем. То ние българите сме "чат-пат" по всичко.
Когато аз знам "чат-пат" нещо казвам, че не го знам. Но повечето хора днес си мислят, че като знаят "чат-пат" нещата и вече са компетентни. Отиди на "чат-пат" зъболекар ако ти стиска.

Цитат
Изпращам ти ги за да ги прочетеш и да се подготвиш, че имам въпроси по темата. Ако се питаш защо не ги прочета или прослушам сам, ще ти отговоря, че досега още не се е случвало радио или книга да осмисли въпрос и да отговори на него. Ако смяташ все пак, че там има въобще някакви отговори, ще ти кажа, че те не на моите въпроси.
Да разбирам, че стратегията ти е да ми предоставяш аргументи защитаващи моята позиция, като едновременно с това си нямаш никаква представа какво точно се казва в тези аргументи.
И не се питам, защо не си ги прослушал или прочел, това го знам - защото нищо няма да разбереш.

А по въпроса дали една книга може да осмисли въпрос ще ти отговоря така:
Човек живеейки наблюдава и анализира събития вътре и извън собствения си живот. Научява се да преценява, кое е позитивно и кое негативно и т.н. и т.н. и т.н. Човек чете и книги. Понякога вижда разрез в книгите и неговите натрупани знания и опит, понякога обаче вижда съвпадения. В изложенията на тази икономическа школа виждам припокриване с изводи от моите житейски наблюдения.
 
Сам си отговаряй на въпростите, не търси отговори от другите. Щом сам си го осъзнал за книгите и радиото, за какво ги задаваш на мен или на който и да е друг?


Цитат
Цитат на: buden в Днес в 02:40:47
Междудругото ето какво ми прави впечатление от лекцията на този човек, линка който си пуснал:"Абсурдно е собтвеник на продукта да е друг от производителя".
Цитат
Виждам, че си започнал да усвояваш материала и вече възникна първият въпрос. Кой точно е производителя? Собственика на фабриката, чертожника или завивача на болтове? Или може би някой друг? Държа да има яснота и еднозначност в отговора, защото иначе:
Цитат на: buden в Днес в 02:40:47
Емоционален съм, защото много хора говорят ей така наизуст.

"Виждам, че си запознал да усвояваш материала" - звучиш някак нагло, особено при положение че и думичка не си чул от това което си ми пратил.
Да повторя каква ти е стратегията за неразбралите: Даваш ми материали на хора от австрийското икономическо училище(без значение, че изобщо не знаеш какво ми даваш) за да ме въоръжиш с аргументи срещу теб самия. Колко благородно. Как иначе ще се справя с "железния войник", който е научил как функционира целия свят.

А по въпроса за фабриката - самата фабрика е производителя.
И какво следва от това, щом питаш?

Ако не се познаваме с теб досега да бях спрял да ти отговарям. И това не защото се чувствам победен в спора.
И се опитвам да спра наистина, защото знам как отново ще се следват въпроси, или пък изводи от сорта на "капитализмът е империализъм". Сигурно изпитваш удовоствие, но аз се товаря от въпросите ти. Така, че отговаряй си сам. Прави си политическа партия. Или пък преминавай към ГЕРБ, ако ги харесваш.
По въпроса за капитализма най-малко ти ще ми разклатиш мнението.


Нямаше да влизам в сайта, ако не исках да отворя една тема за филм на един познат "Гора за продан".


Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Все пак да отговоря - свършената работа се измерва с пари. Ако работиш повече - вземаш повече, ако работиш по-малко - вземаш по-малко, ако не работиш - не вземаш пари.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Tangrata_, темата е "Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/Империализмът?".
Моето мнение е: Да, престъпна и несправедлива е тази система, строй, организация на обществения живот.
Защо? Защото ограбва както материално така и духовно членовете си. Всеко който е проумял това е стигнал до извода, че трябва да се отърве от лепкавите и пипала.
Какво е капитализъм: Система, която е сбор от инструменти за манипулация и управление на идивидите които съществуват в нея.
Какво е комунизъм: Същото...
Какво е социализъм: Същото...
Какво е анархо-комунизъм: Същото...
Какво е технокрация: Същото...
Всички тези системи със времето са изиграли своята роля за оглупяването на хората, и всички те са само лост на така наречения Империализъм.
Какво е Империализъм: Стремеж на малка група хора да упраляват и манипулират възможно най-много територий и хора.

И моляте спри да сравняваш коя от тези Системи е по-добра от другата. Ще се съглася само с едно нещо с теб. Да капитализма позволява повече свобода от другите строеве, но ти ни най-малко не си задаваш въпроса защо е така.
Защото вече е много лесно да се управлява един роб който си мисли, че е свободен. Така мислещите се за свободни роби надяват хомота на строя в който живеят и всеки които каже нещо на въпреки за тази химерна свобода бива линчуван.
Ако знаеш какво се случва с един мустанг когато го опитомяват ще разбереш за какво говоря.

Първо той е бил Свободен и надарен с "възможности" за да прави онова което си пожелае според собствената си природа.
Второ, бил е хванат и затворен в някакви заграждения и е загубил част от своята свобода.
Трето, започнали са опити да бъде обяздван и върху него са прилагали всевъзможни зверства за да бъде пречупен. Така той започва все повече да губи от съпротивителните сили и Свободата която е имал, както и част от "възможностите" с които е бил надарен защото не е имал възможност да ги прилага и развива.
Четвърто, стигнало се е до обяздване и мустанга е изгубил тотално Свободата и "възможностите" си. Сега той е врегатно животно и прави онова което му се каже.
Пето, с времето мустанга има поколение. То се ражда в среда лишена от Свободата която ми принадлежи по право и с липсващи "възможности". Със всяко следващо поколение спомена за Свободата и "възможностите" се заличава тотално.
Шесто, така промитото съзнание на новите поколения мустанги приема за единствена Свобода рамките в които му е позволено да "мърда", а "възможностите" с които е бил надарен по природа вече отдавна са някакви утопий. Тази свобода му се дава за да не се загуби мустанга като инструмент за ползване.


А сега нека напиша нещо и по повод цитатите ти:
emilkos, ще опитам да карам подред по постинга ти.
"ще забележим, че човечеството върви в посока на саморазрушение"
Само човек, който не вярва в Бог и е материалист може да твърди такива работи. Ако човек е оптимист, ще вярва, че нещо добро ще се случи.

Първо, не цитираш цялото изречение, което е от особена важност.
А то е: Ако погледнем обективно на реалността ще забележим, че човечеството върви в посока на саморазрушение, а заедно със нас повличаме и заобикалящите ни светове.

Изречението започва с "Ако погледнем обективно на реалността", което означава, че се опитвам да бъда реалист, а не "вярващ". Това ни най-малко не ме прави атеист или материалист. Също така не ме прави и песимист, поради простата причина, че насочеността на поста ми е с оптимистичен заряд, тоест аз вярвам, че има изход от блатото в което се намираме.
Изречението завършва с "а заедно със нас повличаме и заобикалящите ни светове", което най-малкото подсказва, че вярвам в Творението, при което всичко съществуващо е свързано по един или друг начин.


Защото всичко в нашия живот се свежда до обслужване на издигнатото в култ тяло.
Аа, тук неправилно генерализираш с "нашия живот" Някои хора имат и други цели и стремежи. Не само да обслужват тялото. Дори много хора. Самоцелното обслужване на тялото се нарича хедонизъм. Има си клон във философията. Но малко хора са такива.

Неможеш да докажеш твърдението си със статистика която недвусмислено да показва, че търсещите себеси са повече от материално ориентираните. Точно обратното, аз мога да ти предоставя статистика от броя членове на форуми като този и форуми занимаващи се с битовизми и материализъм.
Не отричам, че има не малко хора имащи други цели и стремежи, просто съотношението е плачевно.

Тези процеси (секса и яденето) ежедневно се извършват и от растенията и от животните, но нито едните нито другите натрупват материални блага така, както ние го правим. Те ползват само това което им е необходимо, нито повече нито по-малко.
Сега, секса например се ползва за удоволствие само при хората и при делфините. При никой друг. Освен това никои същества нямат достатъчно енергия да го ползват целогодишно, а само когато се разгонят - т.е. един единствен път в годината.
Разликата между хората и животните не е мисленето. Първо, има и животни, които могат да мислят. (разбира се, не колкото хората).
Второ, енергията на хората е малко по-силна и еволюирала. На теория всеки човек може да постигне осъществяване, още в този си живот, ако живее по определен начин. На растенията и животните това далеч не им е дадено.
За натрупването. Много животни също натрупват. Катеричките, Мечките.
Сигурно бях 1клас, в учебниците имаше една басня за мравката и щурчото цигулар. Мравката цяло лято трупала, а щурчото скърцал със цигулката. А накрая зимата нямал ни дом, ни храна. Добре че мравката се смилила и го приютила.
Да се прави гнездо, хралупа също не е лесно. Кълвача колко чука с носа си, докато си направи дупка на дървото.
А ние хората сме много по-крехки! Още по-крехки са жените в периода на раждане. Имаше статистики, при животните колко месеца са необходими, и какъв процент от общия живот, за да стане едно дете самостоятелно. При хората тоя процент е огромен. Едно само дете в джунглата/гората. не може да оцелее поне до 5 години само.
5 години!!!
В това време майката рискува живота си за това дете. Ето защо се проявява желанието, дори инстинкт за сигурност, дом, осигуряване, складиране, за връзка с мъж.
Много е лесно да квалифицираш жените като меркантилни кучки. Ама ако на тях инстинкта им е такъв!?
Отделно от това ние хората се раждаме с непропорционално голям мозък и глава. Това прави раждането невероятно трудно и опасно. Мисля (не съм сигурен) ние сме единствените, при които при раждане бебето се обръща и се ражда с главата напред.

Първо, опитваш се да ми разясняваш какво е това секса и кой как го ползва, като предполагам си мислиш, че ми казваш неща който незнам.
Второ, твърдиш, че хората и животните не се различават по мисленето. Да, прав си, различават се по външност. Животните не можели да мислят или поне колкото хората, твърдение оборено дори и от официалната наука.
Трето, твърдиш, че енергията на хората е по-силна и еволюирала. Да, така е но се ползва като цяло за битовизми и материализъм, което не ни прави еволюирали като същност в "очите" на вселената, а обратното.
Четвърто, започваш да ми разказваш за "птичките и пчеличките" и как те също натрупвали, пропускаики пояснителното изречение, че "Те ползват само това което им е необходимо, нито повече нито по-малко". Така те запазват баланса в света в който живеят (за разлика от нас).
Пето, опитваш се да ме накараш да повярвам, че това всемогъщо същество човека е толкова крехко и беззащитно, че има нужда от удобства за да се запази като вид и да просуществува. Така отричаш с лека ръка хилядите примери от историята на човечеството, който оборват твърдението ти. Елементарен пример са индианците, но тях сигурно ще заклеимиш като диваци. Интересно е как се удивляваш на цифрата 5 години, пропускайки да се удивиш как ще просъществува това същество 95 години самостоятелно в тази джунгла. Странно. Тук се опитваш да ми пробутваш инстинктите за сигурност, дом, осигуряване, складиране, за връзка с мъж, пропускайки отново изречението "Те ползват само това което им е необходимо, нито повече нито по-малко".
Шесто, никъде не съм казал нито дума за жената, това достойно за уважение същество, този Човек.
Седмо, следват разяснения по бременност и раждане, което не ми е ясно защо си го написал.

Интересното обаче е, че представителите и на животинския и растителния свят също могат да мислят, чустват и говорят. Това, че ние не ги разбираме и чуваме си е наш проблем, а не техен. Тези два свята живеят в перфектен синхрон помежду си, както и в непрестанна връзка със вселената която ги заобикаля. Ние обаче нямаме връзка с нищо и никого. Неможем да комуникираме помежду си ако нямаме телефон. Неможем да видим космоса ако нямаме телескоп. Неможем да посетим друга планета ако нямаме космически кораб. А те могат и никога не са спирали да го правят, за това и нежелаят да комуникират с нас, защото все още сме много глупави и деструктивни в мислите и делата си. Ние сме едни осакатени същества които имат нужда от технологични патерици за да изучаваме всемира. И с цялата си наглост смеем да твърдим, че сме по-висши същества. Не, на този етап и с това си материалистично мислене НЕ СМЕ!
А това тук е вече в сферата на научната фантастика. Ние не можем да идем на друга планета, но "ТЕ" (растенията) могат.
Ние сме имали нужда от телефони, а те имали перфектна комуникация. Те че имат някаква комуникация, имат. Но чак пък да е перфектна ... Не преувеличаваш ли доста?
Ние наистина сме по-висши. Пак повтарям, чудя се вярваш ли изобщо в Бог, след като твърдиш такива неща. Виж себе си, нима не намираш нищо хубаво?

Научната фантастика е доказала категорично, че нещо считано за невъзможно днес е ставало ежедневие в бъдеще.
Явно четеш избирателно или неразбираш това което четеш.
Написаното означава, че и ние можем, но не го правим. Просто не гледаме в тази посока от правилната позиция. И не, не преувеличавам, в твърденията си. Ние може да сме по-висши, но се държим като по-нисши. И да, вярвам в Разума, Източника на всичко което ни заобикаля защото най-малкото и аз съм част от Цялото Творение. И точно това ме кара да ползвам свободната си воля за съзидание, а не за разруха, което междо другото прави капитализма с твърдението си, че безогледното натрупване на блага е нещо нормално.

От къде обаче идва това материалистично мислене? От стоевете които си създаваме. Смятаме, че чрез натрупване на материални блага ще успеем да разберем един ден света в който живеем. Е да ама НЕ.
Откъде си сигурен, че материалистичното мислене идва от строевете? Няма как да си сигурен.
Знаеш ли, че инстинктите за секс, организация и йерархия в стадото са много близки, направо идентични между маймуните и хората? Знаеш ли, че водача се стреми да има по 10 женски, а и те се стремят да са с водача? А знаеш ли, че за останалите мъжки няма достатъчно? Това са инстинкти от стотици хиляди години. Даже милиони. Има ги при почти всички животни. Какъв ти строй?! Целия свят е така устроен, че да няма достатъчно. И щом няма достатъчно, нормално е всички да искат повече, отколкото могат да имат. И един да може да си го осигури, а друг да не може.
http://chitanka.info/lib/text/2153
Ето, прочети това есе. В него са описани много по-подробно и обосновано тези неща.
"Трактат за любовта, как я разбира ужасния досадник" - Анатолий Протопопов

По-горе съм описал как се отнема Свободата на мустанга. Това е в отговор на въпроса ти, от къде съм сигурен.
Тук отново следва разяснението за "птичките и пчеличките" и как се справят с живота някой от видовете в Животинския или Растителния свят, но не и опит да се погледнат нещата от глобално.
Твърдението ти, че нямало достатъчно за всички е повече от жалко. И това е твърдение на икономист конспиратор. Най-малкото трябваше вече да си разбрал до сега, че потдържането на дефицит качва цената. Някъде по света където не се е намесил човека да си видял животни и растения масово да измират от глад?  Аз за такова нещо не съм чувал. Само там където сме изсмукали природните ресурси се наблюдава масово измиране на флората и фауната. Това е дори научен факт. От тук и твърдението ми, че нашето деструктивно поведение повлича със себе си и останалия свят.

Нито един строй до сега създаден от човека, няма за приоритет да впише хомо-сапиенса в картинката на Мирозданието. Всеки строй има за цел да управлява и манипулира представителите на хомо-заблудиса. Всеки представител на хомо-мързела чака строя да му поднесе на тепсия смисъла на живота и някак си ако може да го монтира и приобщи към заобикалящия го свят (така както си мисли, че може да се интегрира циганския етнос към "цивилизованото общество").
Както и преди съм казвал, не искай от прахосмукачка да свърши работата на пералнята, както и обратното.
Никъде не е необходимо точно строя да се грижи да се просветляват хората. Има си книги, има си учители, има си изкуства. Всеки може да си се занимава колкото си иска. И ИМА ХОРА, КОИТО ГО ПРАВЯТ. Насила не можеш да накараш овцете да станат богове. Не можеш. На сила не стават тези неща.
Не виждам тук, защо искаш точно строя да се грижи да просвещава и да развива духовно хората. И то да се грижи толкова, че само това да прави.
Ако трябваше да е така, мислиш ли, че Всевишния няма да го направи? Или за пореден път не вярваш в силата му?

Тук забелязвам, че започваш да се съгласяваш с мен, че строя не може да ни помогне да станем отново богове, независимо дали е капитализъм или комунизъм или къвто и да е.
Това обаче е така защото всички строеве в човешката история са ни натрисани така ,както юздите и хомота на мустанга.
Немога да се съглася обаче с теб, че хората са овце, защото както някогашния мустанг сега е дръглива кранта, така и хората са доведени от всевъзможни строеве до жалкото си съществуване като овце.
И тук отново повдигаш въпроса за Всевишния, но явно не осъзнаваш, че каквото сме си надробили ще го кусаме. Доказателство, че вярвам в него е това, че вярвам във това, че "Можем" да бъдем каквито поискаме, че можем отново да бъдем мустанги и да отхвърлим овчата кожа с която се намятаме ежедневно, за разлика от теб който отричаш тази или онази човешка способност, твърдейки, че "живота бил такъв".

В този ред на мисли, капитализма е най-ограбващия строй от всички създадени до сега. Той в прав текст пледира за материално натрупване, без оглед на това, че за да живее нормално едно тяло му е необходимо да има малко, но качествена сурова храна, подслон и свободно време за опознаване на всемира чрез душата и съзнанието.
Това изобщо не е вярно.
През социализма се тръбеше и се промиваше мозъка, че човек е само тялото си. Комунистите бяха върли атеисти, и дори гонеха църквата.
Комунизма и социализма, са единствените строеве, които са теоретично СЪЗДАДЕНИ предварително, като смисъла е МАТЕРИАЛНОТО НАТРУПВАНЕ. При създаването на социализма и комунизма е била използвана идеята, че целия свят е материален, и целият смисъл се състои в материалното натрупване.
За справка виж еврейските "братя" Маркс и Енгелс.
Капитализма е единствения строй до тук, където има СВОБОДА. Свобода на словото, свобода на действието и свобода на избора. Ако ти е кеф да си прасе, ще си прасе. Ако ти е кеф да се развиваш духовно, ще се развиваш духовно. Никой не може да ти каже "копче". Докато при социализма човека беше роб. И изпълняваше само каквото му наредят. Дори МИСЛЕШЕ само каквото му наредят. (та чак до днес, 20 години след като тоя строй си отиде). Знаеш ли, че всичките книги за духовни усъвършенствания през социализма бяха забранени? Всички такива организации бяха забранени? Дори групите по бойни изкуства бяха забранени, и се е тренирало нелегално!!!


Нататък с храненето с въздух и топленето чрез собствена регулация на телесната температура отново влезе в безнадеждни утопии. Казах ти, направи го, покажи как става. Сигурен съм, че много други ще те последват. Аз познавам хора, които са на невероятно духовно ниво. Все още живеят в къщи. Ако се наложи да пътуват ползват кола или влак. Ако рекат да кореспондират ползат телефон, Като огладнеят ядат, и тн.
И тук говорим за хора на много много високо ниво.

Тук отново правиш сравнение между два строя, което е вкопаване в детайлите без да се вижда цялостната картина на проблема. За това твърдиш, че не е вярно. Прочети отново за мустанга и за роба който си мисли, че е свободен.

Никъде не съм споменавал за хранене с въздук, а с чиста сурова храна, която може да бъде отглеждана на принципа по който го прави природата, а не на нашето селско стопанство, тоест без разрушения на флората и фауната.
Въпреки, че има доказателства за хранене чрез въздука или слънцето, още ни е рано да мислим за това. Доказателствата за съществуването на тези методи на хранене обаче, автоматично ги изкарва от списъка с утопийте.
Методиде за топлене чрез регулация на собствената ти температура също са доказани и те също изхвърчат от списъка на утопийте.
Невиждам обаче ти да вярваш на нито едно от тези доказателства, а искаш аз да ти покажа с личния си пример. Що за странно искане? Аз да не съм гуру за да искам последователи?

Тези хора които познаваш, духовно напредналите, естествено, че ще ползват влак или кола за да се предвижват от едно място на друго и телефон и интернет, нали трябва да комуникират с тези които нямата техните способности (зависи какви способности имат все пак - не си пояснил в какво се изразява тяхната напредналост). Естествено, че все още хапват като са гладни, смяната на източника на хранене е процес който изисква време и желание и най-вече познания за това. Забележи това е процес, а не приумица като да се откажеш от телефона или телевизора си.
Ще се радвам да разясниш в какво се изразява тяхната напредналост, малко опит от първа ръка никога не е излишен  ;)


А за препоръките да четем форума, да наистина има потребители, дето пишеха мъдро и умерено, а сега вече не, но съм сигурен, че не са тези, за които ти си мислиш. Повечето е баласт и лъжи. Да се заблуждават хората.

С това си твърдение направи ми "счупи канчето"  ;D
Ако не намираш нищо стойностно в този форум, сигурно ще имаш по-голям успех в data.bg  :rofl: :rofl: :rofl:
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 01:34:02 am от emilkos »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27