Автор Тема: Натиск върху прозореца  (Прочетена 5258 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sullen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Натиск върху прозореца
« -: Октомври 02, 2013, 13:05:03 pm »
Ха сега и аз да разкажа какво се е случило на баба ми, майка ми и леля ми предиии... да кажем..... 35-40 години. 
Били са четиримата с дядо ми на море на Равда. И както са си спинкали сладко една нощ , изведнъж и трите се събудили от страшен натиск върху прозореца на стаята ОТВЪН. Натискът е бил равномерно разпределен върху целия прозорец, не е било блъскане или чукане, и е бил толкова силен, че и трите съвсем сериозно се уплашили, че прозорецът ще се откърти или строши.
Отвън е било ясна лунна нощ, всичко се е виждало - улицата, къщите... нужно ли е да споменавам, че не е имало НИКОЙ отвън пред прозореца  - нито човек, нито котка, нито дори сянка. (пък и той е бил на втория етаж) . Не е имало вятър, нощта е била много тиха, лятна. Дядо ми, естествено , си е хъркал сладко от вечерната ракийка и нищо не е усетил  :D
И така, прозорецът се огъвал под силния натиск и изведнъж спрял. И все едно нищо не е било. Те се престрашили и го отворили - навън тихо, спокойно, нищичко не загатвало за това което се е било случило току-що.  На сутринта питали съседи дали и те не са усетили нещо - никой нищичко не знаел за какво говорят.
И до днес като го разказват, и трите ги усещам , че си го спомнят със страх и настръхват.

Ха сега - предположения?

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Натиск върху прозореца
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2013, 17:54:54 pm »
Не споменаваш, след като не е имало удари и други шумове, по какви признаци жените са разбрали, че има натиск върху позореца и то равномерен ?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Натиск върху прозореца
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2013, 18:37:02 pm »
Моята баба, да е жива и здрава, е преживяла нещо подобно, нейде през 1992-1994.
Дядо ми, лека му пръст, почина 1989г. Малко след това, баба ми е имала странни преживявания, като искам да кажа че аз и вярвам, защото тя е народна женица, и едва ли ще вземе да си измисля подобни неща. Ето и самите..."неща":

1. Баба си ляга.Малко след това, в кухнята на къщата се чува подрънкване на посуда и стъпки. Заспива си женицата уплашена, събужда се - приборите в кухнята разместени. Баба, съвсем спокойно си помислила: Хм, Георги ( дядо ми ), явно е огладнял, ама защо не си е сипал:)

2. Баба ми си ляга. Малко след това, по прозореца се чуват поредица от почуквания и няколко тихи повиквания: Тинке, Тинке ( баба ми ). Баба става, отваря прозореца - никой:) Помислила си: Георги като иска да говорим, що не влезе.

3. Този път майка. Пак около 1992-1993 ( бях още ученик ). Седим и зяпаме филм, около 21:00, майка обичаше да сяда на фотьойла то телефона. Телефона звъни, майка вдига, 5 секунди след това хвърля слушалката и започва неистово да плаче. След като се успокои, каза, че чула гласа на дядо ( баща и ): Денке здравей, аз съм добре, поздрави вкъщи...

те така....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен de4i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натиск върху прозореца
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2013, 21:25:35 pm »
Вероятно под равномерно е искал да каже, че се е огънал не в единия край, а по средата. Аз съм виждал стъкло да се огъва, но беше с по-голяма площ.
Оберон, това третото е изключително странно.

Неактивен sullen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натиск върху прозореца
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2013, 10:39:32 am »
до Black Adder: ами не е имало удари и други шумове - именно това е странното, че прозорецът се е огъвал силно от само себе си - навътре

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Натиск върху прозореца
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2013, 18:27:43 pm »
Вероятно под равномерно е искал да каже, че се е огънал не в единия край, а по средата. Аз съм виждал стъкло да се огъва, но беше с по-голяма площ.
Оберон, това третото е изключително странно.

Това третото, никак не е единичен случай:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27