Автор Тема: "Защо Бог не е виновен за злото"  (Прочетена 45798 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #75 -: Март 30, 2006, 18:18:45 pm »
Бог не е зло не се заблуждавайте, това са глупави съждения които нямат реални доказателства и са поредните изфабрикувани глупости. Бог ако беше наравно добър и лош щеше да приема всичко каквото се прави(добро и зло), но както виждате той  осъжда злото.
:D :D :D :D :D :D :D :D Къдей ги тез доказателства бе?
Както казах малко по-нагоре,за НЕЯ няма нито добро нито зло...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #76 -: Март 30, 2006, 19:21:49 pm »
Много са ти промили мозъка ::)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #77 -: Март 30, 2006, 19:33:51 pm »
и за тва задавам гадни въпроси...
та дай ми ги тея доказателства
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #78 -: Март 30, 2006, 19:37:10 pm »
Ами аз и да ги давам пет века пак същата, само дето ще си губя времето.

Ysmin

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #79 -: Март 30, 2006, 19:43:55 pm »
Бог осъжда злото ,но от друга страна го твори :" Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това ."Исая45гл.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #80 -: Март 30, 2006, 20:03:20 pm »
Този ще да е измисленият от хората Бог, а не Творецът.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #81 -: Март 30, 2006, 20:04:50 pm »
Добре де ама как го наказва това зло?
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #82 -: Март 30, 2006, 20:06:21 pm »
Бог е творец на всичко спор няма.
Но какво казва да не вършим беззакония. Беззаконието е зло. И Той го осъжда.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #83 -: Март 30, 2006, 20:08:40 pm »
Добре де ама как го наказва това зло?

Наказва го като го лишава от възможноста да продължи пътя си. Но реално ние сме се самонаказали защото ние сме си го направили

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #84 -: Март 30, 2006, 20:53:28 pm »
A ако закона е лош? И ти тръгнеш срещу този закон пак ли е зло?
 И Христос не е ли зъл,след като отменя старозаветния закон?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #85 -: Март 30, 2006, 22:51:21 pm »
Злото само се наказва,това е неговата слабост!

PREDATOR

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #86 -: Март 31, 2006, 02:44:38 am »
A ако закона е лош? И ти тръгнеш срещу този закон пак ли е зло?
 И Христос не е ли зъл,след като отменя старозаветния закон?

Ееееееех, приятелю,когато си тънеш в неведение и не ти е ясно нищо,защо пишеш въобще? Помня едни твои думи,които рече за себе си ,кой си бил всъщност. Ами да знаеш ,че в думите има голяма сила и често не сме ние които изричаме думите или вършим делата. Ще те питам,знаеш ли кой е Азазиел? Един път ти предложих да се видим,интересно ми е да те видя и да видя дали ще си така напорист face to face? Нечстия дух много лесно се познава. От друга страна ,дяволът знае Библията от кора до кора,но използва само малка,част от нея,за да всява смут,иначе самото Слово го изобличава и нечистите духове се страхуват от изречени думи от Библията. Та Христос друже,не е отменил старозаветния закон,напротив,направи по-доброто - изпълни го и го направи по-съвършен,като го измени,но не и отмени. Стария завет е началото,а новия завет - новото начало и края,който само Бог знае кога ще е.И закона се трансформира в две простички заповеди: " 1.Да обчаш Бога с цялото си сърце,цялата си душа,целия си ум,целия си разум и цялата си сила и 2. Да обичаш ближния си ,като себе си ."Христос не е зъл,сам казва "Бог е любов" и не лъже,друг е бащата на лъжата. От Христос се страхуват всчки нечисти сили и като гледам май и ти. Което дава отговор на много въпроси,май,а?
« Последна редакция: Март 31, 2006, 03:16:18 am от PREDATOR »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #87 -: Март 31, 2006, 11:13:28 am »
Ами да знаеш ,че в думите има голяма сила и често не сме ние които изричаме думите или вършим делата. Ще те питам,знаеш ли кой е Азазиел? Един път ти предложих да се видим,интересно ми е да те видя и да видя дали ще си така напорист face to face? Нечстия дух много лесно се познава. От друга страна ,дяволът знае Библията от кора до кора,но използва само малка,част от нея,за да всява смут,иначе самото Слово го изобличава и нечистите духове се страхуват от изречени думи от Библията. Та Христос друже,не е отменил старозаветния закон,напротив,направи по-доброто - изпълни го и го направи по-съвършен,като го измени,но не и отмени. Стария завет е началото,а новия завет - новото начало и края,който само Бог знае кога ще е.И закона се трансформира в две простички заповеди: " 1.Да обчаш Бога с цялото си сърце,цялата си душа,целия си ум,целия си разум и цялата си сила и 2. Да обичаш ближния си ,като себе си ."Христос не е зъл,сам казва "Бог е любов" и не лъже,друг е бащата на лъжата. От Христос се страхуват всчки нечисти сили и като гледам май и ти. Което дава отговор на много въпроси,май,а?

Много добре знам за думите,че имат сила,често обаче думите не стигат...
 Естествено че го знам Азазел и кво за него?
 Иначе стига да си от Варна нямам нищо против да се видим.
 А естествено че ще го знае словото от кора до кора,нали той го е писал...щото  словото показва и злото у Бог
 по същество толкова дълбока промяна е почти равносилна на разрушаване на стария закон.

1.Да обчаш Бога с цялото си сърце,цялата си душа,целия си ум,целия си разум и цялата си сила
A това е толкова....точещо че нямам думи...ако изпълняваш това просто ще загубиш себе си и ще станеш батерия,което е и целта на Оня от библията.Иначе нечистите сили не се страхуват от Христос,все им е едно,страхуват се от силата която ТИ влагаш в името...Иначе мен не ме  е страх никак от него-все едно да ме е страх от Платон или Конфуции,теб страх ли те е от тях?
 Иисус е казал и
 'Защото дойдох да настроя човек против баща му,дъщеря против майка и,и снаха против свекървата и; и неприятели на човека ще бъдат домашните му"

 и също:
 'Аз съм коренът и потомъкът Давидов,светлата утренна звезда"
което можем да сравним с:
"Как си паднал от небето ти Деннице,сине на зората"
и да си направим съответните изводи.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #88 -: Март 31, 2006, 20:15:22 pm »
Библията не се чете разбъркано както те виждам че правиш това е книга която трябва да прочетеш от началото и завършиш с края. Тази книга не всеки може да я разбере(пример за това си ти)защото не всеки я чете с вяра.
Относно това дали те е страх от Господ си е твой проблем. Не почиташ ли своя Бог итой ще те забрави и ще те остави на произвола където е измамата,лъжата,лукавството и прочие.
Отново ти казвам че Бог е доброто, а сатаната е злото не бъди невежа. В Библията е писано че много ще се явяват от Божие име, но те няма да са от Бога. Много ще говорят от Божие име но и те няма да са от Него.

Много се заблождаваш ако мислиш че злото ще ти даде нещо. Повярвай ми само ще загубиш!!!

преминаващ

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #89 -: Март 31, 2006, 20:33:04 pm »
В Библията е писано че много ще се явяват от Божие име, но те няма да са от Бога. Много ще говорят от Божие име но и те няма да са от Него.
А сега вземи едно огледалце  ;)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
9590 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
45004 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
18390 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
13140 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
13181 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27