Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 250638 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #45 -: Април 02, 2010, 17:47:16 pm »
Това Румен Чорбаджийски провери ли го, пътувайки с астралното си тяло 2 000 години назад?

Не знам, хора, кинорежисьорите ряпа да ядат!  :lol:


Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #46 -: Април 02, 2010, 17:56:37 pm »
Какво пък, на мен една такава история ми се вижда напълно възможна.
И след като е бил в Индия тогава вероятността да е пракпикувал тантра с Мария Магдалена наистина е доста голяма  :)

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #47 -: Април 02, 2010, 18:21:59 pm »
Възможна, според твоите възприятия, Алибаба, и така както на теб ти се иска да бъде. Онова, което не може да се разбере, да бъде облечено в приемлив вид. Това е опростяване на историята.

Вместо Възкресение, по-удобно е да говорим за махасамадхи, защото не можем да осъзнаем и разберем същността на Възкресението, а това е победата над смъртта.

То и за Васил Левски казват, че брат му обесили, а не него. Вероятно и Чаушеску не беше разстрелян, а това беше кукла?

Някои хора прекалено много фантазират, прекалено малко мислят.


Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #48 -: Април 02, 2010, 18:32:08 pm »
Невидим свят, точно по причината, която изтъкваш, че същността на Възкресението не може да се разбере от подробностите на конкретната история има ли значение как ще наречем събитието, има ли значение дали Исус е бил в Индия или някъде другаде.
Има ли значение дори какво е станало с него след кръста, може да е умрал (във физиологичния смисъл), а може и да не е.
Лично за мен това няма никакво значение, защото Възкресението е символ на трансформацията, и може и да ме нападнете тука и обявите за каквато щете, но аз знам за какво става дума. Тоест на мен (сега)не са ми нужни чудеса за да вярвам във възкресението. 
Но тогава хората е трябвало да повярват и е трябвало по някакъв начин да се представи това като чудо.За да има какво да ги крепи и да им дава сили да вървят по този път.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #49 -: Април 02, 2010, 18:43:55 pm »
Ами проблемът е, че за някои са загадки и мистификации. А кой знае със сигурност какво е станало? Може би хората са го възприели като чудо, което отново потвърждава, че проблем има възприемащият информацията.

И има значение как ще се нарече, няма нужда да вкарваме чисто индуистки понятия и да правим хибрид межу християнство и индуизъм.
« Последна редакция: Април 02, 2010, 18:46:16 pm от Invisible World »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #50 -: Април 02, 2010, 18:44:45 pm »
А това въкресение, тази трансформация може да се случи приживе (това е целта на духовните учения), но задължително се случва с всички без изключение в момента на смъртта (физиологическата)както будистите казват, но тъй като човекът не е подготвен той не може да разпознае и задържи преживяването, то става мимолетно и цикълът продължава.
Но нима не се случва същото с всеки един от нас всеки ден с гласът на интуицията?!
Всички имаме интуиция и тя се обажда във всеки един от нас. Но едни изобщо не и обръщат внимание и не я различават от умствения си шум, други само мимолетно регистрират преминаването на нейните сигнали, но не се вслушват сериозно, трети се стремят да изчистят връзката колкото могат и на момнти я чуват доста ясно, четвърти са още по-напреднали и така нататък....

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Исус Христос
« Отговор #51 -: Април 02, 2010, 19:01:15 pm »
Според мен към всяка една информация може да се подходи по два начина:
1. На база лични убеждения и вяра приемаш или отхвърляш информацията за истинна. И в двата случая си оставаш с илюзия. Някои дори изпадат в крайности и си създват доктрини и догми на база усет и вяра.
2. Проверяваш лично дали е така или не. След като лично си проверил тогава можеш да я потвърдиш или обориш.

Всеки решава сам за себе си...


Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #52 -: Април 02, 2010, 19:05:14 pm »
Именно  :yes:

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #53 -: Април 02, 2010, 19:07:20 pm »
Според мен към всяка една информация може да се подходи по два начина:

2. Проверяваш лично дали е така или не. След като лично си проверил тогава можеш да я потвърдиш или обориш.

Всеки решава сам за себе си...



Смяташ ли, че чрез астралното си тяло можеш да се убедиш и да си сигурен, че информацията ти отразява истината, а не е илюзия, манипулация или плод на фантазията ти?

Румен Чорбаджийски как е проверил е тази информация? Не е ли чрез "пътуване" и "връщане назад във времето"?


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #54 -: Април 02, 2010, 19:52:54 pm »
Какво пък, на мен една такава история ми се вижда напълно възможна.
И след като е бил в Индия тогава вероятността да е пракпикувал тантра с Мария Магдалена наистина е доста голяма  :)

Да, те всичките хора в Индия практикуват Тантра. Включително и онези избраните, в Тибет, дето живеят по 1000 години изолирани в пещерите.

Не се ли усещаш, че говориш глупости?
(намеквах, намеквах, но накрая да си го кажа, щото май не се усещаш)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #55 -: Април 02, 2010, 20:01:52 pm »
Включително и онези избраните, в Тибет, дето живеят по 1000 години изолирани в пещерите.
Тангра има ли сигурни доказателства за тези хора ,(същества)?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #56 -: Април 02, 2010, 20:06:57 pm »

Да, те всичките хора в Индия практикуват Тантра. Включително и онези избраните, в Тибет, дето живеят по 1000 години изолирани в пещерите.

Не се ли усещаш, че говориш глупости?
(намеквах, намеквах, но накрая да си го кажа, щото май не се усещаш)

 :) :) :) е не го вземай толкоз навътре де  ;)
Казах, че е възможно, защо пък не?
« Последна редакция: Април 02, 2010, 20:21:35 pm от Invisible World »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Исус Христос
« Отговор #57 -: Април 02, 2010, 20:08:31 pm »
Invisible World, в неговия форум, имаш възможност лично да го попиташ.
Аз не знам как е стигнал до нея, не съм му бил пряк свидетел.
Не знам какво разбираш под астрално тяло, така че не мога да ти отговоря на този върпос, а и не е по темата. Имаше една тема за измеренията и телата и какви ли не термини се изръсиха, но така и никой не дефинира какво разбира под 4Д , 5Д и т.н.
« Последна редакция: Април 02, 2010, 21:13:57 pm от xnet_user »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #58 -: Април 02, 2010, 20:20:26 pm »
Чела съм дискусии с него и обясненията му, иначе нямаше да задавам този въпрос. И точно така получава информацията си, която твърди, че "лично" е проверил. Съжалявам, но не му вярвам. И едва ли съм единствената.  ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #59 -: Април 02, 2010, 20:28:11 pm »
Включително и онези избраните, в Тибет, дето живеят по 1000 години изолирани в пещерите.
Тангра има ли сигурни доказателства за тези хора ,(същества)?
На доказателства не съм попадал и предполагам най-верятно няма.
Йогананда в автобиографията си споменава за тях и аз съм склонен да му вярвам.
Има някакъв малък шанс той да лъже, защото все пак е популяризатор на Йога в западния свят, но аз за себе си съм избрал да го смятам за 100% чист.

Предполагам те са хора, както нас, е поне от същата раса.
Просто са овладели някои неща повече.

Да, те всичките хора в Индия практикуват Тантра. Включително и онези избраните, в Тибет, дето живеят по 1000 години изолирани в пещерите.

Не се ли усещаш, че говориш глупости?
(намеквах, намеквах, но накрая да си го кажа, щото май не се усещаш)

 :) :) :) е не го вземай толкоз навътре де  ;)
Казах, че е възможно, защо пък не?

Що не? Ами щото противоречи на някои основни принципи при тия хора.
А и никой не е казвал досега дали в тия групи има и жени. Щото май до колкото съм чувал став въпрос все за мъже. Не знам вече тантрата дали ще могат да я разиграят по между си, ама не мисля.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27