Автор Тема: Теология - да запиша ли  (Прочетена 1849 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен selinet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Теология - да запиша ли
« -: Март 11, 2021, 18:22:26 pm »
Здравейте,

Извинявам се ако темата не е за тук

В нашия университет има специалност Теология и аз имам планове да запиша. Запознат съм че трябва да науча малко два езика и древни текстове. Според вас добре ли ще направя ако се запиша. Има ли изискване да съм ВЯРВАЩ и да посещавам църква
Специалността е историко-философска.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Теология - да запиша ли
« Отговор #1 -: Март 11, 2021, 21:18:42 pm »
Неведоми са пътищата на Източника...известен и с по-традиционното име Бог.

Здравей.

Струва ми се,че в подраздел "Религия" темата е уместна.
Не бих искал да звуча менторски,но след като имаш въпрос мога да ти предложа (само) моето мнение.
Ако специалността е историко-философска,мисля си,че да си Вярващ не е задължително...макар че може да станеш впоследствие.Най-добре ще е да питаш преподавател по специалността в университета.

Ако имаш планове да запишеш,както казваш,тогава не би било нужно да питаш някой друг дали да го правиш.
Но може  пускането на тази тема да е част от твоето търсене на отговора,който ще ти се изясни постепенно по-нататък.
Също може би е подходящ подход да поговориш с преподавател с цел да си изясниш дали наистина го искаш и дали си готов.
Понякога до отговора се достига не чрез ясна линейна последователност,а чрез по-лъкатушещ разклонен маршрут (виж най-горното изречение).Тук прочетеш нещо,там - друго,от линк на линк,така да се каже.Прочетеш,пообмислиш...почувстваш.

Съвсем примерно предложение,което можеш да пуснеш в полето за търсене на гугъла и да го прочетеш в Православие.БГ:

Доц. Димитър Попмаринов: Заблуда е, че завършилите богословие не се реализират

После може да поразгледаш и други статии на сайта.А може и да прочетеш нещо от някой изявен атеист,например Ричард Докинс ("Делюзията Бог"),за да "сблъскаш" различните парадигми в себе си и да видиш какво ще се получи и как ще ти "резонира".

Като стана въпрос за Докинс,не съм чел книгата му,но бих я коментирал така:

Бог не става по-малък от това,че атеистите опровергават съществуването Му в главите си.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен selinet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Теология - да запиша ли
« Отговор #2 -: Март 11, 2021, 21:40:23 pm »


Това че аз ще запиша Теология обаче не означава на 100 процента че ще работя това което ми е по специалността. Правя го за 50 процента документа, а останалите 50 да съм с млади хора и да се развивам. Да имам висше образование ще е предимство.

В Теологията има доста неизяснени неща
Например какво е истинското име на Бог-а
Къде са липсващите части на Библията
Къде е прекарал голяма част от годините си Исус Христос
Кога е роден Исус Христос..

Затова и се нарича философия. т.е да се търси истината.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27