Автор Тема: Тайно оръжие под Стара планина  (Прочетена 122446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен oniatam

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2008, 18:20:22 pm »
Joro Velev - Аз в казармата бях точно в такова секретно поделение, като мерач на пусковата за която говориш. Поделението в което бях, вече е закрито, но не ми се вярва да са унищожили ракетите, защото са много ценни ( не в пари ).
Ракетите имат три вида бойни глави, фугасна, касетъчна и ядрена, максимално до 180км. може да се стори малко на много от вас, но тези ракети имат много плюсове, които плюсове не изнасяха на американци и други кърпели, защото ги правят уязвими, дори бяха подарили няколко пускови от по-ново поколение с ракети 6 тона, с радиус 600км и със модерно компютърно управление, които разбира се не могат да се мерят с по-малките и по-стари братя.

Ако някой го интересува нещо конкретно да вика.

Неактивен goho78

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Относно: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #16 -: Април 26, 2009, 20:43:46 pm »
Българската армия разполага със следното оборудване:

    * около 1 600 танка, предимно Т-55, в по-малки количества Т-62 и Т-72.
    * различни видове бронетранспортьори, общо над 2 000;
    * над 100 изтребителя, предимно МиГ-21, в по-малки количества МиГ-23 и МиГ-29;
    * ракетни комплекси Р-300 Елбрус с обсег 300 км, 50 на брой. 48 заредени с бойни глави и готови за употреба;
    * ракетни комплекси 9К52 Луна с обсег 70 км, неизвестен брой;
    * ракетни комплекси Р-400 с обсег 480 км, 8 на брой с общо 24 допълнителни ракети, заредени с бойни глави и готови за употреба;
Ако се пази и някоя ядрена глава от съветско време. Комшиите наистина има, за какво да съ траят. Разбира се съседите също може да имат ядрено оръжие - най-вече Турция, защото е първи приятел със САЩ.
В България няма ядрено оръжие.......вече

Неактивен cladivo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #17 -: Юни 10, 2009, 23:29:20 pm »
Цитат
За разлика от Ирак ние имахме нередактираната версия за която думите на офицер през 92-94г. бяха: "Ние до скоро не знаехме, че имаме други бойни глави". Другата разлика е, че ние имахме и оригиналните и пълни изчислителни методи.

През 1982год-септември месец-на учение Щит-82``-``Марино поле`` е било вдигнато по тревога:
-скачване на ракета с ядрена бойна глава -обслужена от руснаци /пристигнала с въртолет /-за норматив 20 мин.
- и вдигане по -тревога на цялото поделение.
Тогава е било катастрофа ,всички бензинови коли не са могли да запалят,само дизеловите са успели.
Оценка на поделението слаб/2/. ;)
Имало е блокиране от космоса от страна на CCCP 8)

п.п

По принцип,братушките са имали 3 категории ``оръжия``-А,B,С.
А- е било за тях,
B-за Bършавския договор,
С-страни от 3-ти свят.

Разлика в ТТД-огромна.
Българина,като ``тарикат``с PC``Правец-8 и 16``е трошил нормативите за категориите на``А``-отклонение``О``в метри от целта :)
Затова руснаците,са ни гледали като индианци и за всичко са ни пречили.
За Р-300-зная,че сме имали 2 типа бойни глави.ОБГ-осколочна бойна глава и ХГ-химическа.
Другите -по преценка на руснаците,носителите от нас

п.п.1

Цитат
Тайно оръжие под Стара планина

Може,нo скрито от американците .
Ако не е старо!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #18 -: Юни 12, 2009, 19:00:01 pm »
Joro Velev - Аз в казармата бях точно в такова секретно поделение,
Ако някой го интересува нещо конкретно да вика.
Чувал съм, че около тези поделения (4 на брой) навремето, пообикалвали чужди дипломати, и аташета, та са правили дипломатически отцепки.Вярно ли е? :)

shadylp

  • Гост
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2009, 10:12:20 am »
Е, мисля че е време и аз да кажа нещо по въпроса !! Значи, вилата ми се намира в с. Бойковец и самото селце е в Стара планина. Така, та значи бащите на много мои приятели са работили в тайна военна база. Всички я наричат просто X-а. Положили са клетва да не казват на никой, абсолютно никой какво се случва там. Даже съседът ни, който преди също е работил там, му беше забранено да пътува в чужбина за известно време. Има доста слухове, че там точно в тази местност, не София, а под самата местност, може би чак до град етрополе и повече, строят подземен град. Този в София си е отделно. Знам че звучи странно, но се въртят само слухове. Но защо след като правят в София подземен град, е започнал още един отделен строеж ? Но това е само слух. Повече незнам, нека да започнем да гадем  ;D

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2009, 14:17:29 pm »
Българи в  подземен град- кеф. Най-искрено те моля да развиеш въпроса и да кажеш къде ТОЧНО се намира градът и входа за него.
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 17:37:10 pm от Mirotvorec »
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2009, 11:32:08 am »
И аз да се включа макар че мисля че бях постнал в темата "Българските подземия! Кой какво знае?" в България какво знам - а именно в района на Златица и Пирдоп,по точно в планинския район на село Мирково  приятели са ми казвали за заграждания в гората и военни охрана,както и за цели ракетни хълмове.Това - "Те знаят какво има там" ми звучи доста смешно,като се има предвид че малоумните ни управници нарязаха абсолютно всички възможни ракети с по-голям обсег на действие - ядрено оръжие лично ви гарантирам че България в момента няма,преди - може би  - да,готов съм да се съглася поради ред причини.Но сега - не.В интерес на истината ако се замислите трезво - на никой не му е притрябвало да ни напада - държавата ни е като хан.Е да - логично е  - Балкана е по средата на държавата ни - да го наблъскат с какви ли не ракети и прочие,иска ми се да видя за какво става въпрос.Прочете ми последния пост в гореспомената тема за да се осветлите за някои неща ако искате.

Мога да ви кажа обаче е българските военни преди са били много хитри - например - хванете даже лозовите насаждения около мелник - така са засадени,че да затруднят наксимално преминаването на вражески танкове,за линията Крали Марко мисля всички знаете.Освен това е съществувал и вариант при нападение от страна на Турция да бъде изпуснати няколко язовираа, нали се сещате ако изпуснат язовир Кърджали какво ще стане чак до Истанбул. Освен това са ми казвали че в района село Павелско в Родопите,военните са копали някви дупки с размерите на 5 етажен блок.Отклоних се от темата мънико .


П.П.Инфото от википедиа-та е мнооого старо.Това беше по времето на Варшавския договор.
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 11:33:42 am от Girion »
Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен dangerboy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2010, 13:34:51 pm »
Искам и аз да кажа нещо което след кратък разговор с човек X. Аз го питах дали в стара планина има някакви скрити секретни бази за самоотбрана при възникване на война. Той ми каза, че не само там има също ми каза че под някоя от магистралите ни имало такива секретни  бази но не ме информира. Също така спомена че всички ракети и въоражение в тези бази са руски. "Всичко което дават по телевизията каза че е отживелица т.е. има много по-нови и нови снаряжения. Точно в стара планина имало нови самолети готови за експлоатация".

Така. Моето мнение е че държавата много правилно заблуждава хората като казва че сме бедни от към армия и снаряжение пък в действителност е готова при кризисни ситуации.Аз повярвах на думите му и си остоявам на моето мнение

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2010, 17:04:03 pm »
Хм... Това за магистралите как си го представяш, ти лично? Каза ли нещо повече от това?

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2010, 17:25:51 pm »
Да бе, много сме богати. :) Един нов хубав самолет струва има няма 1000 лева, тей че кво ни пука да си купим няколко хиляди и, ако някой се счупи да го хвърляме на боклука.
Като бях на 7–10 години много бях доверчив на подобни историйки. Вие(визирам dangerboy) на толкова ли сте?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2010, 18:16:15 pm »
През 1982год-септември месец-на учение Щит-82``-``Марино поле`` е било вдигнато по тревога:
-скачване на ракета с ядрена бойна глава -обслужена от руснаци /пристигнала с въртолет /-за норматив 20 мин.
- и вдигане по -тревога на цялото поделение.
Тогава е било катастрофа ,всички бензинови коли не са могли да запалят,само дизеловите са успели.
Оценка на поделението слаб/2/. ;)
Имало е блокиране от космоса от страна на CCCP 8)

п.п

По принцип,братушките са имали 3 категории ``оръжия``-А,B,С.
А- е било за тях,
B-за Bършавския договор,
С-страни от 3-ти свят.

Разлика в ТТД-огромна.
Българина,като ``тарикат``с PC``Правец-8 и 16``е трошил нормативите за категориите на``А``-отклонение``О``в метри от целта :)
Затова руснаците,са ни гледали като индианци и за всичко са ни пречили.
За Р-300-зная,че сме имали 2 типа бойни глави.ОБГ-осколочна бойна глава и ХГ-химическа.
Другите -по преценка на руснаците,носителите от нас

п.п.1

Цитат
Тайно оръжие под Стара планина

Може,нo скрито от американците .
Ако не е старо!

Аз ги изживях ако може да се каже - чрез баща и син които бяха в щита и ми разказаха: "Атака" е както се пише - нашите съоръжения са били безсилни! - и пешеходна и морска армия. Но мене ме интересуваше друго - защо умря приятел, който ми разкза за "планиите които се повдигат" при тревога и защо аз не мога да ходя повече в тези райони за рачета с татко....

Който иска да се опита да отиде над Черни Осъм (Троянско) да се разходи...

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2010, 18:58:47 pm »
Tina, къде по-точно над Черни осъм? Гледах на Гугъл Ърт и нищо интересно не видях. Ако можеш покажи, ако ли не обясни.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2010, 20:39:32 pm »
Аз знам за една край магестрална.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен dangerboy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2010, 21:04:43 pm »
Еми представям си го по мой си начин. Може би е имал предвид магисталата Шумен-Варна защото за тая магистрала съм чувал и други работи че ако България е във война с някой магистралата ще се разчиства и ще се експлоатира като летище

Пък за стара планина каза че има няколко места не спомена колко точно от кадето един вид се отваряла планината и от там излитали самолети F 16 и всякакви други (несъм запознат със самолети) но както споменах по горе в поста ми че всички снаряжения са руски явно има и американски самолети (F 16 мисля че е американски)

Неактивен dangerboy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2010, 21:16:33 pm »
Да се изкажа и аз за Троянския балкан
Миналото лято се качихме на вр. Васильов ние се качихме и най-нависоко имаше една вятърна турбина нищо което може да покаже че в действителност може да има нещо там . Преди точно обаче да се качим най-горе 200 метра преди върха  имаше склон по който имаше разпилени камъни се едно някой е взривявал скала или нещо такова. Това ми направи много голямо впечатление . Както споменах за вятърната турбина наляво от нея пък има големи и дълги поляни на които няма нито едно дърво също това ми направи голямо впечатление точно тогава бях много заинтересован за тези места кадето планината се отваря и си викам може и тука да е това място но никой не знае

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27