Автор Тема: Подземията в Пловдив  (Прочетена 31279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #15 -: Юни 09, 2012, 22:53:47 pm »
Който организира тези посещения, нека обяви час и място. Останалите да му пишат на лични съобщения. Няма нужда в темата да има 90 поста в стил: "и аз искам", "и аз ще дойда", "кога", "забравих да дойда", "ще дойда, следващия път", "може ли в неделя, защото в събота ще правя компоти" и т.н.

Неактивен dalagg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #16 -: Юни 10, 2012, 21:56:18 pm »
Eon, приемам забележката.

Днес с Джорджия направихме кратка обиколка из различните забележителности в Пловдив. Най-много време отделихме на пещерата. Още на входа, докато си говорихме, едно уплашено куче изкочи от пещерата. Влязохме вътре. След първите няколко метра камъните по пода изчезват. Буклуците също. Върви се по пръст, която е суха. Пещерата е висока - върви се нормално изправен. Произхода не е естествен. Не личат следи да е текла вода от река, която да е оформи. Според мен е правена от хора, но е доста стара. Влязохме навътре доста, но черната скала сякаш поглъща светлината. За друго влизане трябва още осветление. Стигнахме до завоя след дългия участък (на края на 35 метра по картата), когато чъхме падащ камък и едно куче, същото като онова първото тръгна към нас. Аз се стреснах за разлика от Джорджия. Уплаших го и то се върна на вътре в пещерата. Пред несигурността да ни връхлети куче решихме да се върнем.
Метрите, означени на картата са приблизителни. Пещерата, преди пъвият завой започва да се спуска и до мястото до където виждахме денивелацията беше около 5-6 метра.
Ще качим снимки и от вътрешността, но това оставям на Джорджия. Тя ще сподели и своите впечатления.

http://dalagg.snimka.bg/other/peshtera-mladejki-h-lm.682973

Неактивен Georgia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #17 -: Юни 12, 2012, 17:57:17 pm »
Това са двете снимки , на които се вижда почти добре какво е :

« Последна редакция: Юни 12, 2012, 22:13:45 pm от Black Adder »

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #18 -: Юни 12, 2012, 22:54:58 pm »
Ок, добре и ако може сега да обясните адекватно каква беше целта на занятието защото в противен случай изглежда твърде несериозно, показвате там някакви фотографии (на някакви дупки сборища на наркомани) на, които няма нищо необичайно или може би с цел забавление се търси под вола теле, съжалявам но за такива забавления не би трябвало да има място тук. Иначе на всеки човек е известно, че под града има катакомби по точно под общината а тепетата са резервоари за вода и смятам, че това е достатъчно. Напълно безмисленно е и не виждам смисъл във каквото и да е проучване по нататък тъй-като това са неща (съоръжения) във, които няма нищо необичайно или странно.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен dalagg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #19 -: Юни 13, 2012, 08:12:14 am »
Това което е на последните снимки е пещера, която според легендите трябва да излиза на Бунарджика (това е другото тепе). Пещерата е отворена и целта на мероприятието е да се проучат постепенно тези тунели, естествено като се спазва безопасността. Не знам доколко си чел за Пловдив, но според някои източници отдолу има заровен цял подземен дворец.
А за снимките на бункерите - отговарят на темата и може би някои от по-големите имат връзка със старите тунели. Тези, които бяха сборище на наркомани са затворени и до тях достъп няма.

Неактивен dalagg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #20 -: Юни 13, 2012, 12:42:30 pm »
Иначе на всеки човек е известно, че под града има катакомби по точно под общината а тепетата са резервоари за вода и смятам, че това е достатъчно.
Хайде да споделиш повече информация за катакомбите под общината и за резервоарите, планове, описание, снимки, защото и аз съм чувал, но няма доказателства. Ти имаш ли или спамиш за кеф в темата?

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #21 -: Юли 11, 2012, 13:11:01 pm »
"Таен тунел прекосява България, минава под Пловдив"
http://www.numizma.com/magazine/2009/12/20/rcrrur-ssfrrur-rserurrssrr-rssrrrsers-rrrrrr-rrr-ryrrrrrr/

Когато четях за Христо Нанев и регресиите, които е правил, той описваше един случай с една жена, която чрез регресия му разказала как цар Калоян е превзел Пловдив:

Цитат
По време на регресии Христо Нанев е попадал дори на хора, които са живели по време на Калоян. Една жена се видяла като част от близкото обкръжение на царя. Тя разкрила и една историческа мистерия – как Калоян е успял да превземе Пловдив: „Като приближена от царското семейство, тя носеше името Милена. Каза, че Калоян превзема Пловдив не чрез щурм, а от тайните преходи откъм Марица. Аз се срещнах с археолози и се оказа, че на Небет тепе действително е имало тайни проходи, от които сега личат само стълбичките, по които са слизали да вземат вода от Марица. Разказах на археолози свидетелствата на Милена и те се съгласиха, че това напълно е възможно.

Източник: http://www.plovdivmedia.com/1622.html

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #22 -: Юли 19, 2012, 11:32:57 am »
Ето още една информация за Небет тепе (може и да я знаете, но все пак):
"Тунела на Апостол Павел откриха на Небет тепе?"

http://news.plovdiv24.bg/99596.html

Неактивен Landren64

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #23 -: Април 03, 2017, 10:11:00 am »
Знам че темата не е активна от години, но съм крайно заинтересован от подземните тунели и катакомби под града (тези които доц. Калинов е изучавал и същите тези в които през 90-те влизат френска двойка и не излизат) проблемът е, че нито знам къде точно има входове нито мога да навия някой приятел да влезе с мен(страхливи хора...). Та ако някой чете и е заинтересован да не се стеснява да пише  :D :D :D

Неактивен dreamer21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Подземията в Пловдив
« Отговор #24 -: Април 11, 2017, 02:21:52 am »
Аз съм за както и някой други приятелчета, нека да отидем и да проверим :Д май за сега сме само ние...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27