Автор Тема: Киселото мляко  (Прочетена 49324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Breath

  • Гост
Относно: Re: Киселото мляко
« Отговор #45 -: Август 23, 2008, 10:15:56 am »
Не си купувайте "ДАНОН"-това е най лошото мляко.Тъй като е еврейска фирмата,мисля че се досещате за какво става въпрос.Има проект ,който е разработен точно от такива "хора".!!!Млякото "ДАНОН" НАМАЛЯВА ДЕТЕРОДНИТЕ СПОСОБНОСТИ НА БЪЛГАРИТЕ!!! Tъй като евреите точно това целят! :(

Ще ми е интересно да прочета нещо по-конкретно на тази тема и за този проект.
Откъде е информацията? Пусни линк ако може или каквото и да е там, автор, статия, книга, където си го чела.

« Последна редакция: Август 23, 2008, 10:19:42 am от Breath »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Киселото мляко
« Отговор #46 -: Септември 28, 2008, 03:27:59 am »
И аз от тук разбрах подобно нещо. Края на 90 - те някакъв българин ги съдил, точно поради тази причина. Доказателства не съм срещал, ама и аз не ям Данон откакто излезе.

Да му мислят "роботещите момичета" дето се наливат с активии да им се "регулира" стомаха (цялата тази идея е такава простотия).  :-X
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Относно: Киселото мляко
« Отговор #47 -: Януари 03, 2009, 17:56:57 pm »
Гледах репортаж по телевизията, единият е на Георги Ифандиев, където човека беше поканил какви ли не учени и говореше с доказателства и факти!!! А другия беше по нова ТВ, не толкова подробен(разбира се). Относно така нареченото "Активия"-то е единственото истинско мляко от техните поредици, не случайно е и толкова скъпо;)
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 00:39:58 am от Mirotvorec »
"Първо провери, тогава повярвай!"

Androctonus

  • Гост
Относно: Киселото мляко
« Отговор #48 -: Януари 03, 2009, 19:10:21 pm »
Аааайде пак... Данон намалявало детерод ните способности...
Да стоиш пред компютъра също.


А че киселото мляко от магазина е фалшименто - това е до болка ясно на всеки, който е пробвал домашно.
По възможност и аз си купувам домашно кисело мляко - овче, козе и краве, има и биволско. Който търси, намира. Говорим за местата, където се намират и други истински еко-продукти - бабките, които продават на двойно по ниски цени, за да препечелят нещо отгоре на пенсията.

А относно закваската - има начин от самото прясно мляко да се получи, но не знам как точно. Всмисъл, то си вкисва при определени условия и след това вкисналото се ползва за закваска - така се получават закваски за някои напитки. Технологията е съвсем автентична.

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Относно: Киселото мляко
« Отговор #49 -: Януари 04, 2009, 20:27:39 pm »
Даа бе, да  ;D, точно пък домашното мляко е на "двойно по-ниски цени"! laugh
Айде сега кого ще лъжем,то тва е ясно, че няма едно свястно мляко, въпросът е да вземеш най-малко вредимото!!!
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 00:41:24 am от Mirotvorec »
"Първо провери, тогава повярвай!"

Androctonus

  • Гост
Относно: Киселото мляко
« Отговор #50 -: Януари 04, 2009, 20:33:34 pm »
Всъщност да, домашното мляко не е на двойно по-ниски цени, но всичко останало е.
Краве мляко - 1лв за кофичка.
Биволско, овче и козе - за по 2лв.
Но все едно, аз като изям една кофичка, и два лева да струва, не мога да ям нищо друго за вечеря, защото съм сит. ;)

Неактивен al4u

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Относно: Киселото мляко
« Отговор #51 -: Януари 05, 2009, 14:35:47 pm »
Ето и още: http://www.bnap.org/?p=89
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 17:50:55 pm от H. »
"Робите не мечтаят за свобода,те мечтаят за свои роби." - Булат Окуджава

topteglo

  • Гост
Относно: Киселото мляко
« Отговор #52 -: Януари 07, 2009, 15:32:50 pm »
Доколкото знам за закваската- не е от вкиснато мляко.
В стомаха на бозаещите животинки се образува някаква консистенция от стомашни сокове и самото мляко. когато навремето са колили животните са отделяли това вещество и са си заквасвали млякото. После тази закваска си я има във всяко кисело мляко и така с кисело мляко си заквасват прясното.
Е, в последствие се изолира това вестество и май дори и синтетично създадаха. Така започнаха да продават закваски и по магазините.

Има една статия за млякото колко вредно било- има доза истина , но все пак има и полезни страни!

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Киселото мляко
« Отговор #53 -: Юни 28, 2009, 01:10:13 am »
Сравнителен тест на български кисели млека

Публикувано на 01.12.2008

http://www.bnap.org/?p=79&test=1&test=1




 :-\
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен seagull

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Киселото мляко
« Отговор #54 -: Юли 20, 2009, 00:46:15 am »
Тъкмо се сетих, че някъде в края на 90-те някакъв българин беше открил в млякото "Данон" субстанции, причиняващи стерилитет, както при мъжете, така и при жените. Беше се разшумял, но много бързо "млъкна", или по-скоро го накараха да млъкне. Ето ви конспирация! Аз много отдавна съм спрял да се занимавам с продуктите с тази марка (уверявам ви, че по никакъв начин не се опитвам да ги дискредитирам, заради конкуренция, или нещо друго, нямам бизнес с мляко и млечни продукти, просто изразявам си мнението по въпроса). Спомням си навремето, като съм купувал кофички на "Данон" с намален грамаж и повишена цена, че пишеше с големи букви, че съдържа лактобацилус булгарикус и с много ситни буквички (с лупа да го четеш)пишеше нещо, мисля че беше сухо мляко и нишесте. Затова изглежда толкова стегнато, а явно си е боклук.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Киселото мляко
« Отговор #55 -: Юли 20, 2009, 01:12:50 am »
Спокойно, едва ли е тайна за някого, че "Данон" е боклук. Но то почти няма и друго, което да не е. :D
Можеш ли да се сетиш подробности около случая? Имена и къде е била публикувана информацията например?
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 17:16:49 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен loige

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Киселото мляко
« Отговор #56 -: Март 12, 2010, 21:30:02 pm »
 А къде е Карабунар и Сердика , в моето семейство само такова се взима.
Добротата е нужна за душата, както здравето за тялото! /Толстой/

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Киселото мляко
« Отговор #57 -: Март 12, 2010, 23:20:55 pm »
Интересно щеше да е ако в статистиката имаше и домашно произведено кисело мляко!
Dreams are messages from the deep.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Киселото мляко
« Отговор #58 -: Март 13, 2010, 01:05:25 am »
Интересно щеше да е ако в статистиката имаше и домашно произведено кисело мляко!
А къде е Карабунар и Сердика , в моето семейство само такова се взима.
Даже не си правите труда да прочетете писаното от преди и линковете дето са дадени.
Та това изследване, е правено през 2008 г.
А и може ли, доброволния екип написал статията, да обиколи цяла България, да види де що има производител и какво предлага, да сбере от 200 крави мляко, да го закваси, че и да прави това всяка седмица, така че читателите у форумите да са доволни?
Хората са искали да покажат принципно как стоят нещата с уж 'киселото' мляко у нас.

Неактивен loige

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Киселото мляко
« Отговор #59 -: Март 14, 2010, 10:40:32 am »
Извинявам се много. Исках да кажа , че Карабунар и Сердика за много добри млека. :)
Добротата е нужна за душата, както здравето за тялото! /Толстой/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27