Автор Тема: Ходжите...  (Прочетена 49622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ходжите...
« Отговор #75 -: Декември 24, 2009, 20:29:25 pm »

п.с.Жена съм


 :hi: и то на място  ;) !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ходжите...
« Отговор #76 -: Декември 24, 2009, 22:09:12 pm »
Blue Здравей.Не ми се спори.Ще ти задам един въпрос за да поразмишляваш.
Цитат
Да се чуди човек тогава как има толкова светци мъже?
Даже част от тях имат и икони ,но има икона само една на ЖЕНА.Защо е само една и каде са другите?Отговора си го запази за себе си. :hi: Живи и здрави.И весела коледа.
Тъй да е-отговорът си го запазвам за себе си.А колкото до това защо някои мъже не попадат на чисти и святи жени,тоест светици-знеш ли,meander,казват,че себеподобните привличат себеподобни.С други думи,малко трудно да си "омърсен" и да си намериш някой "чист",който да ти помогне и ти да се изчистиш,или да изкупи и твойте грехове.Ти самия би ли го направил за някого?!
П.С.:По-добре не ми отговаряй,въпросът е риторичен.Защото,докато човек смята някой за подтиснат,поради факта,че този някой има голяма отговорност-ясно прозира до колко този някой е отговорен и би искал да поеме много голяма отговорност.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Ходжите...
« Отговор #77 -: Декември 24, 2009, 22:54:39 pm »
Здравейте Жени.Ще ви дам изчерпателен отговор.Жената прави мъжа или Цар или просяк.Това че съм бил с жена светица а после с мръсница бихте могли да се замислите а не да изразявате други чуства.Няма мъж който да е бил със светица(свята) и да пожелае друга жена.Не сме чак толкова загубени.Причината за парадокса е в морала на жените.И за да не изпаднеш в деликатна ситуация(Блу)-мъжете изкупуват(оправят защото са глави на семейството,и защото могат) греховете на жените си.Жените отдавна са го разбрали и се правят на приятно разсеяни.Последно бях с мръсница поради желанието и уменията и,не поради мое желание-никой не бяга от добро па макар и мъж.Живи и здрави. :hi: П.П."Подтискащо голяма"съм го дал за да не използвам думата "огромна".Бихте ли си оправили отметката на ПОЛ.Или се срамувате от пола си. :blush:
« Последна редакция: Декември 25, 2009, 00:01:17 am от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ходжите...
« Отговор #78 -: Декември 25, 2009, 12:14:38 pm »
Здравейте Жени.Ще ви дам изчерпателен отговор.Жената прави мъжа или Цар или просяк.Това че съм бил с жена светица а после с мръсница бихте могли да се замислите а не да изразявате други чуства.Няма мъж който да е бил със светица(свята) и да пожелае друга жена.Не сме чак толкова загубени.Причината за парадокса е в морала на жените.И за да не изпаднеш в деликатна ситуация(Блу)-мъжете изкупуват(оправят защото са глави на семейството,и защото могат) греховете на жените си.Жените отдавна са го разбрали и се правят на приятно разсеяни.Последно бях с мръсница поради желанието и уменията и,не поради мое желание-никой не бяга от добро па макар и мъж.Живи и здрави. :hi: П.П."Подтискащо голяма"съм го дал за да не използвам думата "огромна".Бихте ли си оправили отметката на ПОЛ.Или се срамувате от пола си. :blush:
Защо пък да си оправям отметката на ПОЛ? Виж колко различно пишеше, докато мислеше, че съм мъж и сега - и това е показателно за мен. Иначе няма от какво да се срамувам.  >:( Meander,странно ми е,че човек,който пише за свободната воля и че човек винаги има избор,стига да обърне гръб изведнъж "обвинява" жените за всяко зло. Мъжете не изкупват греховете на жените-просто има една малка деликатна подробност,която повечето хора, дори не забелязват. А за желанията и уменията на мръсницата-ами точно поради същата причина някои светици се събират с "лоши" момчета и после се научават или си стават истински мръсници. Понеже твърдиш,че една жена може да превърне един мъж в "цар" или "просяк" - да, така е. Но тогава нека мъжете повече да внимават каква жена си избират. А и всяка жена е девствена преди да е с мъж, нали? Следователно всяка жена е "чиста"(поне на теория). А после някой мъж и разбива животеца и прави това,което е. (Така поне твърдят доста жени. Ех,оправдания.) Тъй че ето ти друг вид оправдание от жена - "Всички мъже са гадове. Обичах един, бях добра, но той не го разбра и аз почнах да се държа като кучка и мръсница. Сега всички мъже ме искат и ги въртя на малкия си пръст". Да ти звучи познато?!
НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА СЕ ОПРАВДАВА С ДРУГ!!! Да,може някой да ти е виновен, но ЗАЩО не се разделиш просто с този някой? Или имаш нужда от някой, който да ти оправдава глупостите(глупостта)? То по тази логика не би трябвало като на някой е направена магия да се иска от него отговорност за действията му, ами от този,който му е направил магията? Или ако има мафлоци от тях?Но нещата не стоят точно така, нали? Не знам кой от какво бяга,но ако наистина искаше да си със светица - щеше да си с нея. Както сам знаеш, човек сам избира и решава някой неща. За ОГРОМНАТА отговорност - да, такава е, но за мен или някоя друга жена, може дори да е малка и да ни харесва - всичко е до човек и разбирания. А щом не можеш да носиш отговорност за нещо - то всяка отговорност ще е прекалено голяма. А отговорността и свободата са свързани. Наистина, странно е че човек пишеш за някои неща - да изнамирва толкова оправдания, за да не признае някои неща и истини пред самия себе си - жени, повече отговорност, морал и какво ли не? Ами може просто някои жени да отказват да взимат от твоята енергия, да ти е хрумнало това? Просто да нямат желание, а не че са задължително мръсници (ама че шовинист - всяка която не ми пусне е к*чка, казваше един познат.  ;D). А и както съм ти написала в предишния пост - ПОДОБНОТО ПРИВЛИЧА ПОДОБНО или с други думи - рано или късно всеки си намира майстора или "похлупака"!!! "Когато искаш нещо  - намираш причина, когато не искаш нещо - намираш оправдания."  ;) Живи и здрави.
ВЕСЕЛА КОЛЕДА!!!  :) :) :)
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:13:33 pm от Black Adder »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ходжите...
« Отговор #79 -: Декември 25, 2009, 12:15:19 pm »
Или се срамувате от пола си. :blush:
Е,това е най-голямата глупост..Защо някой би се срамувал от пола си ??? ???
Мeander, не знаеш ли, че във същността на всеки човек живее и МЪЖЪТ и ЖЕНАТА?
Защо да срамувам от пола си, нали аз съм си го избрала?! Или мислиш, че Бог ми е наредил да се родя жена?! И каква е гаранцията за следващата инкарнация? Може пак да реша да съм жена? Или пък мъж. Полът е само с една цел и тя е да развием аспектите на двете противоположности на съзнанието.
Ако някой си въобразява, че е само мъж или само жена, то много бърка!!
Ние сме и двете, независимо от външните физически белези!
Айде със здраве и ВЕСЕЛА КОЛЕДА!!!

п.с.Само наивен комплексарски мозък би се чувствал "жертва"изплащаща"греховете"  на жена си  8)
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:15:25 pm от Black Adder »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Ходжите...
« Отговор #80 -: Декември 25, 2009, 12:30:48 pm »
Здравейте Жени. Моите уважения. Не съм целял да ви провокирам. Но за кратко време три жени изпушихте. Погледнете се отстрани, сега в този момент сте идеални за манипулация. Пазете се. Относно отметките - държа да знам пола защото имам горчив опит с жени. Общуването мъж - мъж и мъж - жена е различно. Ако не знам, че общувам с жена, а общувам мъж - мъж то нещата могат да станат доста притеснителни. Жените имат една особеност - могат да стъжнят живота на всеки. И оправданието им е - той ми даде повод (причина). Жените имат големи възможности, но само когато имат причина. Като мъж знам, че дам ли повод (причина) на жена то аз съм в нейните ръце и няма отърване. Живи и здрави и се пазете.
П.П. Най-слабото ви място е, че лесно се манипулирате когато не се държите за и не обичате мъжа си. :hi:
Цитат
Ние сме и двете, независимо от външните физически белези!
Ние сме две половинки и някога или някой ден се единяване. А всеки пол си е такъв какъвто си е, не се променя.
Цитат
Виж,колко различно пишеше,докато мислеше,че съм мъж и сега-
Има една приказка за тези които надничат през ключалката и още една за забранения плод.Нямам думи.
Цитат
Ти какво имаш предвид?
Това магаре съм го яздил и не ми се качва пак. :nea:
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:19:05 pm от Black Adder »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ходжите...
« Отговор #81 -: Декември 25, 2009, 12:38:26 pm »
Погледнете се отстрани,сега в този момент сте идеални за манипулация..
Meander, ще прощаваш женският ми мозък, но би ли дал пример за евентуална манипулация защото аз недоумявам. Гледам се, гледам. Ами няма как да стане. Поне за последните 30-ина години не ми се е случвало. Ти какво имаш предвид?
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:19:46 pm от Black Adder »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ходжите...
« Отговор #82 -: Декември 25, 2009, 14:06:27 pm »
Здравейте Жени.Моите уважения.Не съм целял да ви провокирам.Но за кратко време три жени изпушихте.Погледнете се отстрани,сега в този момент сте идеални за манипулация.Пазете се.Относно отметките-държа да знам пола защото имам горчив опит с жени.Общуването мъж-мъж и мъж- жена е различно.Ако не знам че общувам с жена а общувам мъж-мъж то нещата могат да станат доста притеснителни.Жените имат една особеност,могат да стъжнят живота на всеки.И оправданието им е -той ми даде повод(причина).Жените имат големи възможностти но само когато имат причина.Като мъж знам че дам ли повод(причина) на жена то аз съм в нейните ръце и няма оттърване.Живи и здрави и се пазете.П.П.Най-слабото ви място е че лесно се манипулирате когато не се държите за и не обичате мъжа си. :hi:
Цитат
Ние сме и двете,независимо от външните физически белези!
Ние сме две половинки и някога или някой ден се единяване.А всеки пол си е такъв какъвто сие, не се променя.
Цитат
Виж,колко различно пишеше,докато мислеше,че съм мъж и сега-
Има една приказа за тези които надничат през ключалката и още една за забранения плод.Нямам думи.
Цитат
Ти какво имаш предвид?
Това магаре съм го яздил,и не ми се качва пак. :nea:
meadner, нямам какво да кажа повече. Ти си на това развитие и никой няма право да ти се меси. Но с това си мислене на жертва - ти сам си си виновен. Нямаш право да обвиняваш нито жените, нито който и да е. Признай истината сам пред себе си и спри да си роб на Егото си. Щом мислиш, че пола не се променя и някои неща - твое мнение. Както казах - всеки има право на избор и СОБСТВЕНА свободна воля!
За забранения плод и ключалката - това ли беше най-умното което може да измислиш? Защо ти не се погледнеш отстрани как изглеждаш? Всичко приемаш и тълкуваш буквално - и за жените, мъжете и половинките. Явно оттам е и проблемът на повечето хора - освен, че са безотговорни също така и приемат всичко буквално.
Ех... За обичането и държането за който и да е - знаеш ли, няма значение мъж или жена - но всеки се държи за този/това, което го заслужава и той сам си е заслужил. Нима очакваш някой мъж да прави зулуми, но жена му да го обича и да се държи за него, понеже е свята? Моля ти се, не ме разсмивай. И всеки язди това магаре, което сам си е избрал. ;)
Успех по Пътя.
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:22:23 pm от Black Adder »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ходжите...
« Отговор #83 -: Декември 25, 2009, 14:48:22 pm »
      Привет!
      Да  ве  кажа  нещо  за  ходжите!  Лично  познавам  човек  който  отива  при  ходжа  като  при  човек  с  когото  има  спор  за  имот!  Седнали  поговорили  пили  по  кафе  и  се  разбрали  за  имота  по  човишки!!  Но  на  сутринта  въпросният  мой  познат  вече  не  бил  с  всичкият  си!  До  края  на  живота  си  бе  по  психодиспансери!  Така,  че  Салито  е  прав!
      Всяко  вмешателство  в  енергиините  структури  е  недопустимо,  освен  когато  се  касае  за  заболяване!  За  да  няма  такова  вмешателство  е  нужно  да  поддържаме  аурата  си  силна  и  чиста!
      Лора-Дана,
      Човек  сам  избира  съдбата  си  преди  да  се  роди  със  съдействието  на  собствената  си  съвест,  с  водачите  си  обсъждат  само  как  и  кога  във  времето  да  стане  това,  проблемите  идват  от  това,  че  впоследствие  иска  да  я  промени  след  раждането  си  под  влиянието  на  външни  фактори!
      Контактите  с  ирационалното  се  осъществяват  на  ниво  водачи  (учители) човек  не  може  да  контактува  директно  с  Бога,  както  детето  не  може  да  осъзнае  съществуването  на  майката  докато  е  в  утробата  й!  И  още  нещо  ние  сме  рожби  а  не  части  от  от  Бога  тоест  е  греховно  да  се  изживяваме  като  Богове!!  Веднъж  те  попитах  как  осъществяваш  контакта,  но  ти  не  благоволи  да  ми  отговориш!  
        Заставам  зад  Меандер,  има  много  истина  в  написаното  от  него,  макар,  че  стилът  му  на  писане  не  ми  допада,  така  може  да  пише  само  човек  сърбал  женска  попара!!

    Константин  радвам  се  за  тази  твоя  мисъл,  мокар  и  напълно  невярна!
"п.с.Само наивен комплексарски мозък би се чувствал"жертва"изплащаща"греховете"  на жена си"  
    Статистиката  сочи,  че  над  10%  процента  от  децата  в  семействата  не  са  от  официално  призналият  ги  съпруг!  Как  би  нарекла  това - да  накараш  съпруга  си  да  отгледа  като  свое  детето  на  измамата  ти!!!  Знам  за  такива  случаи!              
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ходжите...
« Отговор #84 -: Декември 25, 2009, 15:12:46 pm »
   
       Как  би  нарекла  това - да  накараш  съпруга  си  да  отгледа  като  свое  детето  на  измамата  ти!!!  Знам  за  такива  случаи!              
Ще го нарека въпрос на гледна точка на самият мъж.  Ако е комплексар, ще се чувства ощетен, че храни чуждо дете и пр.глупости
Ако е Човек с главна буква, то би видял единствено ползата и смисъла от действията си и никога не би се почувствал"жертва"изплащаща чужди грехове ???

п.с. Не говоря за случаи когато жените лъжат съпрузите си, а всъщност са бременни от друг, макар че и тогава една силна личност би съумял да се съхрани без пораженчески чувства.
п.с
     накараш  съпруга  си  да  отгледа  като  свое  детето  на  измамата  ти!!!                

Лично аз няма вариант да карам абсолютно никого каквото и да било. Нещата трябва да се случват доброволно. С желание и любов. Тогава няма да го има чувството, че плаща"чужди грехове", освен ако умишлено не си избере ролята на мъченик, но пък аз не бих го търпяла с такава нагласа 8)  
Ако животът ти поднесе лимон, си направи лимонада "са казали хората..
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:28:07 pm от Black Adder »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ходжите...
« Отговор #85 -: Декември 25, 2009, 15:20:41 pm »
     Не, Константин,  става  въпрос  когато  мъжът  не  подозира,  че  детето  е  чуждо!  Когато  знае  това  е  друго!!!
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:28:38 pm от Black Adder »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ходжите...
« Отговор #86 -: Декември 25, 2009, 15:51:42 pm »
    Не, Константин,  става  въпрос  когато  мъжът  не  подозира,  че  дедето  е  чуждо!  Когато  знае  това  е  дгуго!!!
Ами пак същото. Въпрос на избор е как ще се чувстваш. Т.е.нормално е да се чувстваш прецакан..но.. така или иначе вече се е случило. И да се чувстваш като глупак, каква полза?
Вариант 1: Ако е привързан към детето и го обича истински, съумява да запази връзката си с него, бие шута на "съпругата" в пряк и преносен смисъл събира  всичките останки от достойнството си и продължава живота с вдигната глава
Вариант 2: Понеже много си обича благоверната си затваря очите и го играе жертва на любовта и и "прощава"
Вариант 3: Намразва и детето и жената и отива да си ближе раните в дън Гори Тилилейски, виейки срещу всички жени

Както казах въпрос на избор, а вариации много. Всичко зависи от гледната точка: Аз искам ли да бъда нечия изкупителна жертва или не?
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:30:24 pm от Black Adder »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Ходжите...
« Отговор #87 -: Декември 25, 2009, 16:03:23 pm »
Здравейте. ;) Не знам кой пална фитила надявам се да не съм аз. :o Но(мое мнение) защо запаления вече фитил стърчи от женски задници? ::). Учуден съм къде е основното (най-ценно) качество на жените смирението. Навярно еманципацията е виновна, защото смирението и еманципацията са две взаимно изключващи се неща.
Пример: Еманципацията е борба на жените за равноправие(дали не е бягство от отговорност). А борба, битка, война са агресивни действия, антипода им е защитата (положително действие с знаме истина). При всяко агресивно действие (общо война)има жертви и те са от агресора. А защитниците дори и да дадат жертви са тачени като защитници на доброто. Моите наблюдения са, че смирените жени са тачени(от мъжете) и вървят гордо (подкрепяни от мъжете) по своя път. А еманиципираните жени тръгват по пътя "блудници","мръсници" и други сродни названия, като за това обвиняват другите (без да отчетат агресивните действия). Използвам тоя стил на писане за да не (изям дървото). Като не забравяме още един израз на еманципация - "поставяне на мъжа под чехъл", "захранването му", "наричане" и други сродни дейности, които са грубо енергийно вмешателство с много висока степен на опасност. Не обвинявам, но не съм съгласен и оповестявам опита(от зор) си за да си помогнем взаимно. Живи и здрави. :flag_of_truce:  :hi:  
П.П. Да не се чувстват жените ощетени, то еволюцията за мъжете е "убийствена". А жените носят пълната отговорност за зачеване и опазване на семейството. Ако някой не е наясно семейството носи знак "свято", и има за какво - пазителя е жената, а мъжа е главата.
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:33:27 pm от Black Adder »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ходжите...
« Отговор #88 -: Декември 25, 2009, 16:07:41 pm »
  :hi: Здравейте и Честито Рождество Христово. Щастие и благоденствие  пожелавам във всеки дом и всяко семейство.
Все Пак ще предложа и вариант 4 и той е:
 Съпругът се оказва ходжа и ли се обажда на такъв, след което прави шушу мушу и жената изгубва разсъдъка си.
Все пак темата е за ходжите.
  :hi:Здраве и късмет.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ходжите...
« Отговор #89 -: Декември 25, 2009, 16:17:45 pm »
В отговор на всичко ще кажа, че войната между половете е най-смешното нещо на света. Еманципации, шовинизъм ??? ??? Боза.. Пълна боза


« Последна редакция: Декември 27, 2009, 15:34:21 pm от Black Adder »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
37 Отговора
26470 Прегледи
Последна публикация Март 07, 2010, 23:04:37 pm
от viper21
11 Отговора
9092 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2010, 17:06:17 pm
от Max
17 Отговора
15710 Прегледи
Последна публикация Март 27, 2010, 21:32:44 pm
от Polymorpher
26 Отговора
16961 Прегледи
Последна публикация Май 20, 2011, 14:57:50 pm
от adani
2 Отговора
6108 Прегледи
Последна публикация Декември 16, 2013, 12:54:37 pm
от Monster445

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27