Автор Тема: Великани  (Прочетена 61324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #105 -: Януари 10, 2011, 16:44:12 pm »
На Луната има ли електромагнетизъм?
Би ли ми го описал?
Обясни теорията, която свързва електромагнетизма с гравитацията.

Камъните по улицата имат ли в себе си електромагнетизъм? Защо се привличат от Земята, и защо действат гравитационни сили с тях?

Чувал ли си, че гравитацията е взаимна между два обекта. Силата и се изчислява чрез формула от масата на ДВАТА обекта.
Тази формула е проверявана много пъти в практиката при големите астрономически тела, които ни заобикалят.
Т.е. и ти , и аз, и скалите навън през прозореца ИМАТ гравитационно участие.

Не съм ходил на Луната и незнам, но вероятно има.
Не знам как е според конвенционалната наука която се учи в училище, но според мен на нашата планета всичко е свързано с електромагнетизма, дори и гравитацията.
А как се постига изкуствена гравитация в космоса ако не с електро магнетизъм?
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Великани
« Отговор #106 -: Януари 10, 2011, 18:06:30 pm »
Сангре, от къде разбра, че в космоса са постигнали гравитация чрез електромагнетизъм. Нали това е един от големите проблеми за пребиваване в безтегловно състояние.Дори няколко дни. Засега в околоземните станции го решават с нещо като фитнес. Защото като се върнат на Земята космонавтите са с намалена мускулна маса и отслабнали кости. Имаха проблеми и с кръвната картина. Засега единствения начин е създаване на някакви центробежни сили/въртене/ на кораба, но това е само в областта на фантастиката. Гравитацията зависи само от масата на телата. Е може и да има и други параметри, защото малко се знае за нея, но едва ли е електромагнетизма. Ама ако много ти харесва нека е така. :negative:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #107 -: Януари 10, 2011, 20:34:36 pm »

Не съм ходил на Луната и незнам, но вероятно има.
Не знам как е според конвенционалната наука която се учи в училище, но според мен на нашата планета всичко е свързано с електромагнетизма, дори и гравитацията.
А как се постига изкуствена гравитация в космоса ако не с електро магнетизъм?

Sangre това е имитация на гравитация, не е самата гравитация.Това е когато си с железни обувки, а по пода, стени или тавани на космическия кораб има включени електромагнити.Но и това е все още фантастика, защото нямаме такива големи кораби.Ако сложат на сегашните електромагнити в пода, ще разстроят част от електрониката.

Гравитацията е свойство на масата на телата.Един прост пример: Луната се върти около Земята, защото нашата планета има в много пъти по-голяма маса и привлича Луната гравитационно, правейки я спътник.Защо Земята не се върти около Луната?Защо всички планети в слънчевата система се въртят около слънцето? Щото то има най-голяма маса от всичките взети заедно, и ги привлича гравитационно, да се въртят около него.Масата на слънцето е 99% от слънчевата система, а масата на всички останали планети, спътници, астероиди и т.н.е само 1 %.Гравитационното му поле стига чак до Плутон, че и по-нататък. Какъв електромагнетизъм би действал на толкова милиарди километри? Я помисли.

Освен това електромагнетизъм и гравитация са две различни неща, две различни свойства на материята.Имат прилика, че имат сили на привличане, но тези сили са от различен вид.Понякога и двете сили може да действат едновременно на едно място, но са различни.Друго-магнетизма действа само при някои метали, и електромагнитите са от метал.Скалите, неметалните минерали, дърветата и т.н. не притежават свойствата на магнетизма.А гравитация може да има и малък спътник или астероид, който е съставен само от скали, без метал.Освен това гравитацията само привлича, не отблъсква.И всъщност тя е една от градивните сили на вселената и живота.

Надявам се, че съм помогнал малко за допълване на представите ти за гравитация :)
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 20:45:02 pm от marhs »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Великани
« Отговор #108 -: Януари 11, 2011, 11:19:00 am »

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Великани
« Отговор #109 -: Януари 12, 2011, 08:07:29 am »

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Великани
« Отговор #110 -: Януари 12, 2011, 12:09:14 pm »
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.msg224986.html#msg224986


..."Друго-магнетизма действа само при някои метали, и електромагнитите са от метал"...


Къртиш мой човек.
Ама сигурен ли си?
Защото има едно друго четвърто агрегатно състояние на веществото, наречено плазма.
И тая плазма има магнитни и електромагмитни свойства. И тая плазма изгражда огромна част от видимата вселена.
Като споменаваш Слънцето забравяш да споменеш, че то има магнитно поле.СетИ се защо.

Гравитацията също въобще не ти е ясна. Айнщайн например, не я описва като "свойство" на материята(като теб), а като кривина на пространство-времето. Но дали е прав, кой знае?  Защото за да ни обяснят въртенето на галактиките(пак такива като теб), се наложи да прибегнат до така наречената "тъмна маса"(или материя). Която е тъмна и за своите създатели.

Тъй че преди да попълваш знанията на другите попълни своите собствени.

И накрая.
Нашата мисъл е още много далеч от обяснението на полетата.
Вече се знаят гравитационни, магнитни, електро-магнитни, торсионни , а напоследък все по-често се говори и за информационни полеви взаимодействия.
Така че нека да не задълбаваме в неща, които не са ясни на никой в тоя свят(засега).


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Великани
« Отговор #111 -: Януари 12, 2011, 12:23:30 pm »
Ако беше прегледал темата,щеше да видиш,че сама казвам,че физиката не ми е най-силна страна,тъй,че не откриваш топлата вода с това!!! И макар плазмата да ми е известна като 4-то агрегатно състояние,не виждам връзката и с великаните?И къде подяволите съм споменала слънцето и в каква връзка?!?!?!
За гравитацията доколко ми е ясна и как я разбирам касае само мен.Теорията на Айнщайн също ми е известна,а и къде съм казала,че гравитацията е свойство само на "материята"???

И не ми приписвай собствените си опити "за допълване на знанията на другите" при това  в стил"виж се къв си тъп,а аз колко много знам и колко съм "умен"....си..си..си..умен..спокойно..веднага щом ни светна за плазменото състояние разбрахме къв гении си,споко 8)

И изобщо..преди да седнеш да пишеш ни вклин,ни в ръкав,помисли ли в ква връзка и с ква цел го правиш?Или само да си се заяждаш и чешаш егото си"показвайки на другите кви тъпанари са"та да подсилиш ореолът на собственият си"интелект".

« Последна редакция: Януари 12, 2011, 17:30:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #112 -: Януари 12, 2011, 12:49:09 pm »
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.msg224986.html#msg224986


..."Друго-магнетизма действа само при някои метали, и електромагнитите са от метал"...


Къртиш мой човек.
Ама сигурен ли си?
Защото има едно друго четвърто агрегатно състояние на веществото, наречено плазма.
И тая плазма има магнитни и електромагмитни свойства. И тая плазма изгражда огромна част от видимата вселена.
Като споменаваш Слънцето забравяш да споменеш, че то има магнитно поле.СетИ се защо.

Гравитацията също въобще не ти е ясна. Айнщайн например, не я описва като "свойство" на материята(като теб), а като кривина на пространство-времето. Но дали е прав, кой знае?  Защото за да ни обяснят въртенето на галактиките(пак такива като теб), се наложи да прибегнат до така наречената "тъмна маса"(или материя). Която е тъмна и за своите създатели.

Тъй че преди да попълваш знанията на другите попълни своите собствени.

И накрая.
Нашата мисъл е още много далеч от обяснението на полетата.
Вече се знаят гравитационни, магнитни, електро-магнитни, торсионни , а напоследък все по-често се говори и за информационни полеви взаимодействия.
Така че нека да не задълбаваме в неща, които не са ясни на никой в тоя свят(засега).



BatvAN-e, значи, когато се намесваш в спор, първо кажи-Здравейте, от учтивост просто.
Знам за плазмата, но исках да обясня по-популярно на Sangre за същността на електромагнитните и гравитационните взаимодействия и техните разлики, за да прави по-добра преценка.
За това, че плазмата изгражда изгражда огромната част от видимата вселена, го казваш само ти, щото почти всички астрофизици, астрономи и т.н. казват, огромната част от вселената, видима и невидима, се заема от тъмната материя.
А за плазмата-тя изгражда само звездите и някои други неща, защото, ако не знаеш, тя може да съществува само при много високи температури.
Като гледам и на тебе гравитацията не ти е ясна, щото споменаваш две теории, но и ти не знаеш, коя е вярна. ;)Явно си попрочел нещо оттук оттам (което не е лошо, даже е добре) и пишеш неща, по които се вижда, че на теб работите не са ти ясни.
Въртенето на галактиките не е от тъмната материя, а от гравитационните центробежни сили на масивните черни дупки, които се намират в центровете им.
Колкото за полетата, дай да оправим първи тея двете, а за другите си има теми.Даже аз съм писал за информационните, в някои теми-ама кат не чете човек, не и информиран.Та от тука се вижда, колко си "бос" по темата, но готов за обиди.

Виж пич, по това, че не започваш нормален разговор с непознат, а почваш да го нападаш, се вижда, че имаш проблеми със самочувствието и общуването.Но няма да поемам по твоя път на противопоставяне, защото нивото ми друго. Въпроса е, че по твоите, недобре построени научно и логично писания се вижда какво си.Не принизявай нивото на този, иначе много добър, форум.


Така че нека да не задълбаваме в неща, които не са ясни на никой в тоя свят(засега).


Освен това, не обиждай всички членове на форума, които ти не познаваш, както и форума, като цяло.
След като не ти харесва, намери си друг, където ще са на твоето ниво.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 12:53:33 pm от marhs »

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Великани
« Отговор #113 -: Януари 12, 2011, 15:01:01 pm »
Да оставим тая гравитация на мира да не ни остави тя,а?Има доказателства ,че в дааалечно минало ,в един период от време на земята си живяли много големи организми и в един момент изчезват като тези които остават се смалали с времето(от динозаврите само птиците са останали,незнам сегашните влечуги какъв произход имат ,дали са си такива от край време или също са се смалили с времето),та ако и великаните са от този период и в последствие на прехода(кокъвто и да е бил е пагубен за всички гигантски организми на планетата)изчезват,оставайки малко тук и там ,но то пък не става и новите малки хора ще се нуждаят от време за да се развият но е възможно да се засекът във времето. :writer: :flag_of_truce:
  А имаше и една теория за нивото на кислорода или по скоро за плътноста на атмосферата на планетата,като в по плътна среда размерите са по големи,като интересен е фактът че тогава разтенията са достигали огромни размери защото са имали в изобилие СО2 в пъти повече от сега и са расли та са се забравили(глобалното затопляне като ефект на човека може само да плаща такса въглероден диоксид ???)а са отделяли съответно О2 ,то мисълта ми е ,че сблъсък с чуждо тяло може да промени атмосферата  и също да внесе много нови химични елементи или съединения на земята които да ускорят процесите на промяна на флората и фауната.
  Другата ми теория е свързана с анануките и шумерската митология(някъде из форума четох части от вэпросния).Те направили човекат за да работи за тях в мините като в митът бе Мордук или там както се казваше синът на Тиемат и ЕЛ,не си спомням точно имената,та той създава роби за “боговете„ от плътта на най силния вайн на Тиемат като май само костите му взимаше и част от плътта и кръв от себе си .Понеже на тях са им трябвали работници възможно е в началото да са опитали да направят по големи и силни и не много умни и в последствие с експерименти да са стигнали до наи падходяща форма или, отново ще се върна на „синовете божии харесаха щерките человечески„ и пр смесването на гените се е получавал гигантът което за мен е по вероятният вариант и за цялата конспирация покрай тях и укриването на всички данни и намерени матиряли(никой не крие костите на динозаврите)с оглед на цялата конспирация в тези истории.Което показва и колко са добри устно предаваните легенди в запазване на чистата фактологична информация :writer: 8)
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #114 -: Януари 13, 2011, 21:07:11 pm »
Във връзка с темата открих и още едно видео от някаква, руска, явно частна медия (надписите са на руски език).
Дали не са от някоя, от по старите раси атланти, лемурийци е т.н.Но пък ги намират на малка дълбочина.Но явно са си съществували съвсем нормално.

« Последна редакция: Януари 13, 2011, 21:13:51 pm от marhs »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Великани
« Отговор #115 -: Януари 14, 2011, 15:23:35 pm »
marhs ,  че са съществували да, но специално тези снимки от видеото много ме съмняват. Колко му е да лепнат по едно човече до един нормален скелет.
Виж на третата снимка къде му се вижда револвера. ;D
http://maitap.blogspot.com/2007/12/12.html
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 15:28:41 pm от fishbone »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #116 -: Януари 14, 2011, 17:20:50 pm »
Ами то винаги има и съмнения за фейк. Но новината я има на много различни места.
А предметът да дясната му ръка, наистина силно прилича на пистолет.Но пък багерът и следите от вериги и копане на пръст са като истински.А "пистолетът" е с дължина, колкото половината вериги на багера-някъде към 2 м. ::) Или нещо не са ни казали от истинската история, или точно тази снимка е Фейк :drinks:
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 19:05:25 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Великани
« Отговор #117 -: Януари 14, 2011, 17:57:37 pm »
Следващата с двете фигурки също е монтаж - особенно залепено е човечето със синята каска :drinks:... хич не са се постарали, а и загледай се в зеленината отстрани. ;D

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #118 -: Януари 14, 2011, 19:13:38 pm »



Гравитацията е свойство на масата на телата.Един прост пример: Луната се върти около Земята, защото нашата планета има в много пъти по-голяма маса и привлича Луната гравитационно, правейки я спътник.Защо Земята не се върти около Луната?Защо всички планети в слънчевата система се въртят около слънцето? Щото то има най-голяма маса от всичките взети заедно, и ги привлича гравитационно, да се въртят около него.Масата на слънцето е 99% от слънчевата система, а масата на всички останали планети, спътници, астероиди и т.н.е само 1 %.Гравитационното му поле стига чак до Плутон, че и по-нататък. Какъв електромагнетизъм би действал на толкова милиарди километри? Я помисли.

Освен това електромагнетизъм и гравитация са две различни неща, две различни свойства на материята.Имат прилика, че имат сили на привличане, но тези сили са от различен вид.Понякога и двете сили може да действат едновременно на едно място, но са различни.Друго-магнетизма действа само при някои метали, и електромагнитите са от метал.Скалите, неметалните минерали, дърветата и т.н. не притежават свойствата на магнетизма.А гравитация може да има и малък спътник или астероид, който е съставен само от скали, без метал.Освен това гравитацията само привлича, не отблъсква.И всъщност тя е една от градивните сили на вселената и живота.

Надявам се, че съм помогнал малко за допълване на представите ти за гравитация :)


Хич не ми помогна ама изобщо. Първо помогни на себе си за излизане от кутията на мислене, а как да стане като дори с конвенционалната "наука" не си наясно.
Луната не се върти около Земята, двете заедно се въртят около общ гравитационен център

Бъркаш феромагнетизма с електромагнетизма като цяло. Примера дето си дал с металите е все едно да ме питаш: "На колко вата е равен един Ом".
Въртенето на планетата ни не може да се обясни само с гравитацията. Защото планетата щеше да се забавя при въртенето около оста и около слънцето.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #119 -: Януари 14, 2011, 19:19:18 pm »
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.msg224986.html#msg224986


..."Друго-магнетизма действа само при някои метали, и електромагнитите са от метал"...


Къртиш мой човек.
Ама сигурен ли си?
Защото има едно друго четвърто агрегатно състояние на веществото, наречено плазма.
И тая плазма има магнитни и електромагмитни свойства. И тая плазма изгражда огромна част от видимата вселена.
Като споменаваш Слънцето забравяш да споменеш, че то има магнитно поле.СетИ се защо.

Гравитацията също въобще не ти е ясна. Айнщайн например, не я описва като "свойство" на материята(като теб), а като кривина на пространство-времето. Но дали е прав, кой знае?  Защото за да ни обяснят въртенето на галактиките(пак такива като теб), се наложи да прибегнат до така наречената "тъмна маса"(или материя). Която е тъмна и за своите създатели.

Тъй че преди да попълваш знанията на другите попълни своите собствени.

И накрая.
Нашата мисъл е още много далеч от обяснението на полетата.
Вече се знаят гравитационни, магнитни, електро-магнитни, торсионни , а напоследък все по-често се говори и за информационни полеви взаимодействия.
Така че нека да не задълбаваме в неща, които не са ясни на никой в тоя свят(засега).



BatvAN-e, значи, когато се намесваш в спор, първо кажи-Здравейте, от учтивост просто.
Знам за плазмата, но исках да обясня по-популярно на Sangre за същността на електромагнитните и гравитационните взаимодействия и техните разлики, за да прави по-добра преценка.
За това, че плазмата изгражда изгражда огромната част от видимата вселена, го казваш само ти, щото почти всички астрофизици, астрономи и т.н. казват, огромната част от вселената, видима и невидима, се заема от тъмната материя.
А за плазмата-тя изгражда само звездите и някои други неща, защото, ако не знаеш, тя може да съществува само при много високи температури.
Като гледам и на тебе гравитацията не ти е ясна, щото споменаваш две теории, но и ти не знаеш, коя е вярна. ;)Явно си попрочел нещо оттук оттам (което не е лошо, даже е добре) и пишеш неща, по които се вижда, че на теб работите не са ти ясни.
Въртенето на галактиките не е от тъмната материя, а от гравитационните центробежни сили на масивните черни дупки, които се намират в центровете им.
Колкото за полетата, дай да оправим първи тея двете, а за другите си има теми.Даже аз съм писал за информационните, в някои теми-ама кат не чете човек, не и информиран.Та от тука се вижда, колко си "бос" по темата, но готов за обиди.

Виж пич, по това, че не започваш нормален разговор с непознат, а почваш да го нападаш, се вижда, че имаш проблеми със самочувствието и общуването.Но няма да поемам по твоя път на противопоставяне, защото нивото ми друго. Въпроса е, че по твоите, недобре построени научно и логично писания се вижда какво си.Не принизявай нивото на този, иначе много добър, форум.


Така че нека да не задълбаваме в неща, които не са ясни на никой в тоя свят(засега).


Освен това, не обиждай всички членове на форума, които ти не познаваш, както и форума, като цяло.
След като не ти харесва, намери си друг, където ще са на твоето ниво.



Плазма има навсякъде. Елементарен примера:  огъня е плазма.
В доста заблуди си относно много неща. Така че се абстрахирай за в бъдеще да ми разясняваш как стоят нещата.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27