Автор Тема: Великани  (Прочетена 61289 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Великани
« Отговор #90 -: Януари 07, 2011, 19:00:08 pm »
К-та, не визирам намерените скелети на гиганти. Не търся обяснение за тях.Те са друга история. Искам да си обясня само горепосоченото изречение от библията. Как "падналите ангели", които явно са били по-едрички, са влизали в земните щерки и се родило поколение от великани.За да намери място това явление в книгата на книгите, явно са се откроявали с размерите си.След това господ се разгневил и т.н. Това е.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Великани
« Отговор #91 -: Януари 07, 2011, 21:53:47 pm »
Ако наистина имаше толкова голямо значение и връзка между гравитацията и теглото на животните и хората, то всичките организми на Земята щяха да са горе долу с един размер.
Някак няма връзка да има такива огромни разлики в обема и размерите на различните животни. Мишки,зайчета, кучета, хора, коне, мечки, слонове, разликите са в пъти. Как слоновете могат да си живеят при сегашната гравитация, и жирафите също, а видиш ли ние сме намалели 10 пъти. Някак няма логика.

Освен това човека е сравнително добре балансиран като размер, за да поддържа висок интелект и ефективност. Обема на мозъка и броя на невроните изискват някакъв минимум тегло и осигуряване на енергия.
От друга страна сме достатъчно малки, за да може нервните импулси да минават достатъчно бързо по тялото. Дори и така, при този ни ръст, краката ни имат цяла секунда изчакване.
Направете експеримент и си сложете върха на крака под гореща вода. Едва след секунда ще усетите, че на крака ви пари ужасно много.

Е, при динозаврите (и изобщо каквито и да е големи огранизми) забавянето на реакцията е много много голямо.

Електромагнетизма няма връзка с гравитацията. То ако имаше, щеше да има изобретени системи за изкуствена гравитация (като в СтарТрек), а също и за антигравитация.

За екзоскелетните,
пример за такива животни са костенурките. Не виждам при по-силна гравитация как черупката им може да притиска вътрешните органи. Не повече, отколкото личното тегло, личната маса на тялото.
Костите и скелета са с плътност не много по-различна от тази, на останалото тяло.
Тялото е средно 1ца (като на водата)
Костите са 1.5, т.е. с 50% по тежки от същото количество месо. Но костите като обем и количество далеч не са много. Например при човека са само 12% от цялото тяло.
Предполагам и при животните е подобно. Едва ли черупката на една костенурка ще тежи тонове.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #92 -: Януари 07, 2011, 23:46:09 pm »

Ей ти го отговора..вследствие на по-слаба гравитация организмите развиват по-големи размери..


Интересно, ако човек се роди и расте в космоса, дали ще придобие по-големи размери като цяло, и поотделно за всеки орган. :-X

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Великани
« Отговор #93 -: Януари 07, 2011, 23:51:54 pm »
Сигурно само тия органи, дето нямат кости ще поникнат по-големи.  :diablo: :drinks: ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #94 -: Януари 08, 2011, 00:02:02 am »
Ти го каза де ;D (но и аз си го мислех  8))
Но, в условията на слаба, или липса на гравитация, може и костната система да се уголеми, след поколения.А тогава пък проблема ще е друг-липсата на здрава мускулатура, която няма да може да се развие и натоварва нормално, при липсата на тегло.
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 08:22:39 am от Mirotvorec »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #95 -: Януари 08, 2011, 00:24:18 am »
Електромагнетизма няма връзка с гравитацията. То ако имаше, щеше да има изобретени системи за изкуствена гравитация (като в СтарТрек), а също и за антигравитация.

Има. Точно на електромагнетизма се дължи гравитацията. Другата част на поста ти подкрепям с 2 ръце.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Великани
« Отговор #96 -: Януари 08, 2011, 01:15:12 am »
На Луната има ли електромагнетизъм?
Би ли ми го описал?
Обясни теорията, която свързва електромагнетизма с гравитацията.

Камъните по улицата имат ли в себе си електромагнетизъм? Защо се привличат от Земята, и защо действат гравитационни сили с тях?

Чувал ли си, че гравитацията е взаимна между два обекта. Силата и се изчислява чрез формула от масата на ДВАТА обекта.
Тази формула е проверявана много пъти в практиката при големите астрономически тела, които ни заобикалят.
Т.е. и ти , и аз, и скалите навън през прозореца ИМАТ гравитационно участие.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Великани
« Отговор #97 -: Януари 08, 2011, 05:01:57 am »
Електромагнетизма няма връзка с гравитацията. То ако имаше, щеше да има изобретени системи за изкуствена гравитация (като в СтарТрек), а също и за антигравитация.

Има. Точно на електромагнетизма се дължи гравитацията. Другата част на поста ти подкрепям с 2 ръце.

Sangre, надявам се да ме извиниш, че се намесвам в спора Ви с Танграта, но и аз мисля, че не си прав в случая, затова ще си послужа с един цитат. Та, нека да видим какво говорят умните глави за видовете взаимодействия:
Известни са 4 типа фундаментални взаимодействия между елементарните частици. Подредени по намаляваща сила, те са: силно, електромагнитно, слабо и гравитационно.
Електроните обикалят около атомните ядра под действие на електричните сили на привличане, както и всички други те са породени от електромагнитното поле. В електромагнитни взаимодействия участват, както кварки, така и лептони.
Взаимодействиято между кварките се наричат силно, защото е около 100 пъти по-интензивно от електромагнитното. Ядреното взаимодействие между протоните и неутроните също се дължи на взаимодействието на кварките т.е. то е силно взаимодействие. Всички бариони и мезони участват в силни взаимодействия, докато лептоните, които не са изградени от кварки, не участват в тях.
Нестабилността на редица ядра и частици, както и бета-разпадането, се дължат на един друг вид взаимодействие между елементарните частици, наречено слабо взаимодействие, защото е около 1000 пъти по-слабо от електромагнитното. В него участват и кварките, и лептоните.
Гравитационното взаимодействие е универсално, тъй като в него участват всички частици. Гравитационните сили не играят съществена роля във физиката на микрочастиците, тъй като техните маси са нищожни. Но в мащабите на Вселената тяхната роля е съществена.

http://www.cernmg.free.bg/theory_main.html

Та така, според тях, малко е вероятно електоромагнетизмът да бъде производно на гравитацията. А всъщност и аз като Танграта съм любопитен за връзките между двата вида взаимодействия и не е лошо да подкрепиш думите си.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Великани
« Отговор #98 -: Януари 08, 2011, 05:28:40 am »
Сигурно само тия органи, дето нямат кости ще поникнат по-големи.  :diablo: :drinks: ;D

Ти го каза де ;D (но и аз си го мислех  8))
Но, в условията на слаба, или липса на гравитация, може и костната система да се уголеми, след поколения.А тогава пък проблема ще е друг-липсата на здрава мускулатура, която няма да може да се развие и натоварва нормално, при липсата на тегло.

Ех че специфичен проблем на екзобиологията сте подхванали.  :) ;) :) Да беше жив Карл Сейгън сега та да Ви чуе... :drinks:
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 05:32:04 am от Sirius »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #99 -: Януари 08, 2011, 09:15:37 am »

Sangre, надявам се да ме извиниш, че се намесвам в спора Ви с Танграта, но и аз мисля, че не си прав в случая, затова ще си послужа с един цитат. Та, нека да видим какво говорят умните глави за видовете взаимодействия:

http://www.cernmg.free.bg/theory_main.html

 А всъщност и аз като Танграта съм любопитен за връзките между двата вида взаимодействия и не е лошо да подкрепиш думите си.

 :) Най-после да се чуе още един специалист по физика. :drinks:


Ех че специфичен проблем на екзобиологията сте подхванали.  :) ;) :) Да беше жив Карл Сейгън сега та да Ви чуе... :drinks:

И аз бих искал да е още жив...но. Еми след като бъдещето е в космоса, то този проблем с живот и работа  при нулевата гравитация ще трябва да го решат така или иначе.А терминът не е ли астробиология? ;)
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 09:16:39 am от marhs »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Великани
« Отговор #100 -: Януари 08, 2011, 14:41:01 pm »
Гравитацията зависи само от масата на телата. Няма такова нещо да зависи от електломагнетизма. Това от къде го измислихте? :negative:

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Великани
« Отговор #101 -: Януари 08, 2011, 21:25:30 pm »
Гравитацията зависи само от масата на телата. Няма такова нещо да зависи от електломагнетизма. Това от къде го измислихте? :negative:
Ами и ние питаме, може би Sangre знае нещо, което да научим...


Sangre, надявам се да ме извиниш, че се намесвам в спора Ви с Танграта, но и аз мисля, че не си прав в случая, затова ще си послужа с един цитат. Та, нека да видим какво говорят умните глави за видовете взаимодействия:

http://www.cernmg.free.bg/theory_main.html

 А всъщност и аз като Танграта съм любопитен за връзките между двата вида взаимодействия и не е лошо да подкрепиш думите си.

 :) Най-после да се чуе още един специалист по физика. :drinks:


Ех че специфичен проблем на екзобиологията сте подхванали.  :) ;) :) Да беше жив Карл Сейгън сега та да Ви чуе... :drinks:

И аз бих искал да е още жив...но. Еми след като бъдещето е в космоса, то този проблем с живот и работа  при нулевата гравитация ще трябва да го решат така или иначе.А терминът не е ли астробиология? ;)

Здрасти Марш! :) ;)
 :--- Да се таковам у специалиста...  :blum1:
А ти наистина ме накара да се замисля относно терминологията - значи, според специалистите на СЕТИ /какъвто беше и покойният вече Карл Сейгън/, хората, които се занимават с вероятния вид и развитие на живот върху планети орбитиращи около отдалечени от Слънцето звезди, се наричат екзобиолози, но става въпрос за хипотетични планети и предполагаеми биологични видове - демек - какво би станало, ако тази планета има по-малка или по-голяма гравитация /а следователно - маса/ и как би изглеждал животът там в тези условия. От друга страна специалистите, занимаващи се с пренасянето и поддържането на живот в околоземна орбита, в условията на безтегловност, пренасянето и приспособяването на земни организми на други планети с цел терареформацията им, май се наричат точно астробиолози. Ти какво ще кажеш?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #102 -: Януари 08, 2011, 21:45:38 pm »
Ами ние просто говорихме за две различни неща, затова.Ти говореше за живот на планети със слаба гравитация, а аз за живот при нулева гравитация, в космоса-за това ми беше примера.Да, с предполагаем биологичен живот на други планети се занимават екзобиолози (съответно наука-екзобиология), а за живот при изкуствени условия в космоса (в звездолети, станции и т.н.)-астробиолози (астробиология)Но предполагам, че астробиологията може би включва в себе си като дял екзобиологията. :hi:  :drinks: (сега наистина мога да ударя една домашна шльокавица ;D)
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 21:48:57 pm от marhs »

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Re:Великани
« Отговор #103 -: Януари 09, 2011, 21:33:22 pm »
http://www.worldlingo.com/ma/enwiki/en/Si-Te-Cah
http://www.oocities.com/age_of_giants/ancient_giants/sitecah.html

Бях попаднал малко по-подробна статия за тези гиганти преди месец, но не мога да намеря линк към нея. Та интересна информация.

Изчетох доста скептицизъм относно съществуването на гигантите. За да са съществували такива организми, такива "хора" то те са били тромави и бавни, както всяко гигантско създание обитавало нашата планета. Големите размери на даден вид обикновено се обуславя не от гравитация а точно от количеството кислород, както някой вече спомена и обясни. Но съществува и друг фактор. Храната. Факт е, че големи размери са имали основно тревопасните. Това се обяснява с не толкова питателната храна, която консумират - повече храна -> по-големи стомаси -> по-големи размери/забавен метаболизъм.

Тези, Ситеках..не знам как се произнася, са се хранили основно с някакво водорасло (tule). Свържете това с по-горните редове. Допълнително се споменава за канибализъм. Известно е, че някои големи тревопасни консумират и месо - визирам хипопотамите например, т.е. искам да кажа, че е нормално да ядът и месо. Но защо канибализъм? Ами хора с подобни размери просто не стават за ловци, нали ме разбирате :) По-лесно е да обереш избитите войни, след битка с местно племе от колкото тромаво да тичаш, на два крака сред неравен терен да гониш бизони..защото просто друго не би могло да задоволи глада им. А да не говорим, че бизоните обичат полета. Един три-четири метров гигант би изглеждал смешен в подобна ловна сцена.

Странно е, че тези са описани като войнствени създания. По-скоро трябва да са миролюбиви земеделци.

Теория за възникването на раса с подобни размери, може спокойно да се сложи под един знаменател и за останалите хомо сапиенс. Аз съм фен на теорията за генна мутация. Разбира се, теорията за Анунаките не отстъпва хех :). Идеята ми е, че те може да са просто клон на еволюцията, образувал се много отдавна. А вида да е просъществувал в посредством натурална изолация...река, планина или съзнателно отлъчване. И всичко се свежда до естествения подбор. По-адаптираните, многобройни хорица (ние), без много усилия биха могли да сложат край на тези гиганти, като мотива може да е страх, предания, каквото и да е. Тука бих споменал идеята за робство. Няколко роба гиганти биха свършили добра работа в изграждането на огромни храмове и местенето на огромни камънаци.

А като намалее размера на една популация от гиганти, малкото които остават нямат много избор за партньори при чифтосване. Решението е имбрийдинг, което води увеличаване на смъртността при новородени с всяко поколение, като краен етап ще е гибел на тази популация. Няма нови индивиди, старите умират.

« Последна редакция: Януари 09, 2011, 22:30:24 pm от Black Adder »
daku ilu

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Re:Великани
« Отговор #104 -: Януари 10, 2011, 00:18:38 am »
Преди малко ми предоставиха и този линк

http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article?id=113903

...В дъното на втората зала имало позлатена врата, която била заключена, а в една странична стая Джарамило открил голям полупрозрачен саркофаг, в който имало мумия с великански размери...

Нещата се смесват и с темата за Атлантида, но в този форум това е неизбежно  ;)
daku ilu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27