Автор Тема: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?  (Прочетена 7037 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен r3nt3r

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Свободен е само онзи, който живее по свой закон!
Как мислите Християнството и Исляма секти ли са на Юдаизма?
Ще дам няколко факти, които го доказват според мен.
1. И в трите религии има ритуали извършвани след като се роди детето т.е обрязване и кръщаване
2. И трите религии имат пророк, който уж бил избраният
И още подобни за които само ще се сетите, но най-важното е че в Таламуда е казано ясно -
” Евреите се наричат хора, християните не са хора.””Ако евреин убие християнин, той не извършва никакъв грях.”
 

Ще ми е интересно да чуя и вашето мнение. :)

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #1 -: Юли 15, 2013, 18:58:28 pm »
За христиенството мога да кажа, че отначало е създадено като организация (а може би и секта) за борба срещу радикалния юдаизъм. Основната книга - Новият завет - разказва за Месия, леко доукрасен за по-голяма убедителност, който е изпратен да помага на хората и да въстане срещу фарисеите. Вероятно целта й е да докаже, че не само които са евреи могат да бъдат избрани от Бога, а всички нормални хора.
След смъртта на Иисус обаче целият "бизнес" е поет от евреите Шаул и Шимон - Павел и Петър - които основават Църквата като институция. Не знам кога е добавен и Старият завет, който видимо не е християнски.
Така мога да твърдя, че християнството е създадено с чиста цел, наистина може би като секта, но в последствие е опорочено.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #2 -: Юли 15, 2013, 23:32:07 pm »
Съгласен съм, а и вече дори съм писал тук коментар по този въпрос, че Християнството в чистия си и първичен вид на ново, революционно социално-политическо движение е коренно различно от настоящата сложна и силно бюрократизирана и опорочена институция, каквато е църквата. Юдаизмът определено е бил господстваща религия в Светите земи, когато се появява пророка Исус, но това за мен не е достатъчен довод да се смята Християнската вяра (обособила се като религия едва след 300-400 години) за секта. Бих го нарекъл алтернативно течение в дотогавашните виждания за устройството както на света, така и на обществото, но не и обособен, не легитимен клон на чисто еврейската система от вярвания.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #3 -: Юли 16, 2013, 20:31:23 pm »
Съгласен съм, а и вече дори съм писал тук коментар по този въпрос, че Християнството в чистия си и първичен вид на ново, революционно социално-политическо движение е коренно различно от настоящата сложна и силно бюрократизирана и опорочена институция, каквато е църквата. Юдаизмът определено е бил господстваща религия в Светите земи, когато се появява пророка Исус, но това за мен не е достатъчен довод да се смята Християнската вяра (обособила се като религия едва след 300-400 години) за секта. Бих го нарекъл алтернативно течение в дотогавашните виждания за устройството както на света, така и на обществото, но не и обособен, не легитимен клон на чисто еврейската система от вярвания.

Мисля, че към това повече трудно може да се добави.  :hi:
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен r3nt3r

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • Свободен е само онзи, който живее по свой закон!
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #4 -: Юли 17, 2013, 12:13:58 pm »
Съгласен съм, а и вече дори съм писал тук коментар по този въпрос, че Християнството в чистия си и първичен вид на ново, революционно социално-политическо движение е коренно различно от настоящата сложна и силно бюрократизирана и опорочена институция, каквато е църквата. Юдаизмът определено е бил господстваща религия в Светите земи, когато се появява пророка Исус, но това за мен не е достатъчен довод да се смята Християнската вяра (обособила се като религия едва след 300-400 години) за секта. Бих го нарекъл алтернативно течение в дотогавашните виждания за устройството както на света, така и на обществото, но не и обособен, не легитимен клон на чисто еврейската система от вярвания.
То и Третият Райх беше против евреите, но нали знаеш кой го управляваше...

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #5 -: Юли 18, 2013, 14:16:44 pm »
 
Цитат
То и Третият Райх беше против евреите, но нали знаеш кой го управляваше...



Еми и аз знам... Горкият художник! Сключва договори с еврейските фамилии срещу финансова помощ за народа си. С чиста съвест този човек ПОДПИСВА СДЕЛКА С ДЯВОЛА  според мен. Това не е пречка обаче той да е талантлив художник и психолог. Неслучайно ползвам неговото име тук във форума.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #6 -: Юли 18, 2013, 21:32:19 pm »
В това отношение излизат наяве някои привидно противоречиви изводи. Оказва, че зад всяка велика сила за времето си, стремяща се към световна хегемония, се крият нечистите сили като банкерите, кралските особи (в някои отношения недотам "човешки" особи) и църквата като институция. Но все пак те отдавна контролират страни като примерите горе - Германия и САЩ, които привидно са преминали през периоди на "видна" остра конфронтация. Изглежда, че все пак всичкия маскарад на войните и привидните пагубни загуби и велики победи са един стриктно дирижиран сценарий, от тези, които винаги и всякак са имали властта единствени да го създадат. Може би плановете за Нов световен ред са се осъществили така перфектно, че ние сме изпаднали в пълното убеждение за обратното. Алегорично казано - въпреки всичко, бил е изграден "Хилядолетният райх"!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Християнството и Исляма секти на Юдаизма?
« Отговор #7 -: Юли 19, 2013, 16:03:15 pm »
Християнството след множеството си преработки от първоначалното учение на Джийзъс се превръща в юдаизъм за неевреи. Самите евреи на такава религия оприличават християнството.
Ислямът от своя страна пък е бил секта на християнството. Мохамед добре е познавал Библията и е създал учение подобно на християнството, което е пригодено към арабския бит.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27