Автор Тема: Тибет  (Прочетена 15043 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Тибет
« -: Март 03, 2009, 19:09:31 pm »
Има ли желаещи и можещи да осъществим 1-2 месеца в Тибет идната Есен?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Тибет
« Отговор #1 -: Март 03, 2009, 22:19:01 pm »
Ако поемеш пътните ще те придружа :P

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Тибет
« Отговор #2 -: Март 03, 2009, 22:33:49 pm »
Има ли желаещи и можещи да осъществим 1-2 месеца в Тибет идната Есен?

ако си колега парапланерист и отиваш заради хобито може и аз да се присъединя.

buden

  • Гост
Re:Тибет
« Отговор #3 -: Септември 30, 2009, 12:05:22 pm »
Заформила се е група за Тибет и скоро ще заминават. На мен ми се размина това лято.

Вие обаче ако имате възможност бихте ли отишли с група, с водач от тук и с предварително начертан маршрут от туристическата агенция? Или ще го направите сам, най-много с някой друг ентусиаст.
Едно е да отидеш с група, друго е да отидеш сам и да си намериш водач на място, с когото ще отидете до където стигат парите и желанието. Второто крие рискове - някой да ви измами, да се изгубите, или пък да направите нещо което няма да се понрави на китайските власти. Но какво е вашето лично мнение?
Бихте ли рискували за да си задоволите пустото човешко любопитство и да разберете има ли в крайна сметка мистика, след като там е мястото определяно с най-големи въпросителни.
Или бихте отишли както най-обикновени туристи?


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Тибет
« Отговор #4 -: Септември 30, 2009, 12:50:23 pm »
Каква е цената с групата, която е сформирана?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Тибет
« Отговор #5 -: Септември 30, 2009, 17:26:20 pm »
Освен това проверете да не се изисква поставянето на ваксина предварително щото ми се струва че в близко бъдеще това ще бъде "стандарт"  >:(

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Тибет
« Отговор #6 -: Септември 30, 2009, 18:16:31 pm »
Аз съм много интусиазиран,но нямам никаква идея как да отида.Знам,че не ми се ходи организирано с група.Предпочитам на свой риск с раницата и каквото стане.
Ако изискват ваксини със сигурност ще поизчакам малко ;D

buden

  • Гост
Re:Тибет
« Отговор #7 -: Септември 30, 2009, 18:20:12 pm »
Цената е около 5000лв за няма месец екскурзия.

За ваксините ми се струва, че ще мине време докато го направят, но имаш право. Европа ще поиска нещо от сорта на защита срещу евентуални зарази идващи от дивия изток.

Иначе рискове има в едно такова заминаване, като да речем да бъде отвлечен човек и продаден за органи.



« Последна редакция: Септември 30, 2009, 18:30:28 pm от buden »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Тибет
« Отговор #8 -: Септември 30, 2009, 19:38:33 pm »
Определено не е за сам човек едно такова пътуване. Преди да тръгне групата организатора трябва да обяви пред съответните държавни органи точния маршрут, така че отклонения по собствено усмотрение там е невъзможно. Сиреч, не може да щукнеш където искаш по баирите.
Тук може да прочетете и видите разказът на един мой приятел.  ;)
Има и Видео
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 19:41:08 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Тибет
« Отговор #9 -: Септември 30, 2009, 21:45:24 pm »
 :lol: Вие чувате ли се... това да не вие разходка в София, та ще ходите не организирано...
В Тибет като падне гръм, прави 5-6 метра трап, за дивите животни и Китайци, няма да говоря.
Мога да препоръчам гид, някой ако ще ходи.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Тибет
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2009, 00:11:13 am »
Като идея е 6.Кой не иска да види тайнствения Тибет, за който се говорят толкова легенди. Тряя да си отворя ново перо в бюджет 2010. ;)
На път за Тибет няя дя е лошо да минем и из Индия.Да видим някоя школа за бойни изкуства и йога.А и Тадж махал да поразгледаме. :-X

buden

  • Гост
Re:Тибет
« Отговор #11 -: Октомври 01, 2009, 14:37:38 pm »
Миро, благодаря за информацията, има много полезни съвети.

Имах предвид обаче самостоятелно организиране на подобна експедиция. Да се намерят местни водачи и да се направи индивидуален план с места за посещение. Не е ли направил нещо подобно и Владимир Чорбаджийски?
Разликата е разбирасе неговия дългогодишен опит като планинар и целите на посещението му. И все пак имам някакъв опит със самоинициативни пътешествия по света, макар и не в планините. Виж за дивите животни hung ще разкаже :-*
Няма как да е без гид, но може да е без ненужни обиколки и туристи които да ахкат и снимат навсякъде.
Целта също е различна, не съм планинар и не покоряването на върховете ще ме задоволи. Въпреки че веднъж да е там човек крастата веднага ще го зачеше да стъпи на по-високо. Целта ми е посещението на места, както Влади споменава в дневника си "забранени", до които не се издават разрешителни и до които не всеки гид ще се наеме да отиде.
Тук се обсъжда Шамбала. Дори и безуспешна една такава експедиция не оправдава ли средствата, каквото и да се случи това пак ще си остане експедиция в Хималаите.   
Ако за следващото лято ми се отвори възможност бих се свързал с този човек за повече информация.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Тибет
« Отговор #12 -: Октомври 01, 2009, 19:45:18 pm »
Има диви котки - много! Тибет е 17пъти по-голям като територия от България. Приятна разходка :)
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Тибет
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2009, 21:19:13 pm »
В Индия няма да видиш школа за бойни изкуства  :rofl2: :rofl2:
За целта е по-добре да минеш през Китай. ;)
Виж за йогата е друго. При това най-автентичните са в Хималаите т.е. около Тибет.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Тибет
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2009, 21:26:49 pm »
Длъжен съм да ви предупредя да НЕ ХОДЕТЕ ДО КИТАЙ.Там вместо власт има чудовища и зверове БУКВАЛНО.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27