Автор Тема: За Дан Браун  (Прочетена 28946 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Heinie

  • Гост
Отг: За Дан Браун
« Отговор #15 -: Април 13, 2006, 17:55:25 pm »
Гледайте Мъже в черно и чуйте какво казват за истината и къде да я скрием. Та така и с Дан Браун.

Antonium

  • Гост
Отг: За Дан Браун
« Отговор #16 -: Април 18, 2006, 09:32:42 am »
Опус Дей поиска “Шифърът на Леонардо” да бъде обявен за художествена измислица

Николай Атанасов

17 Април 2006

Дългоочакваният филм с Том Ханкс ще дебютира на фестивала в Кан на 17 май

Том Ханкс е “добрият” в “Шифърът на Леонардо”.
Католическата организация Опус Дей (Opus Dei, от лат. “Божие Дело” б. пр.) изпрати официално искане до японската централа на компанията Sony Pictures, в началните титри на филма “Шифърът на Леонардо” да бъде поставен специален надпис, който да уведомява зрителите, че описаните събития са плод на художествена измислица. Реакцията на Sony била, че филмът на Рон Хауърд не е религиозен и в него не се съдържа официална критика към Римокатолическата църква, посочва BBC News.
Извънредното вълнение на Опус Дей по повод премиерата на “Шифърът на Леонардо” се дължи на това, че на големия екран, както и в книгата, присъства зловещия персонаж на албиноса Сайлъс, член на Опус Дей, в чиято роля се превъплъщава Пол Бетани. Според творбата на Браун, преследвачите на посветените в тайната, че Исус Христос се оженил за Мария Магдалена, от която има дъщеря, са членове именно на тази ултраконсервативна религиозна група.
Опус Дей е създадена през 1928 г. като мисионерска организация от католическия свещеник Хосе-Мария Ескрива. С Апостолическата конституция на Ватикана от 1982 г., папа Йоан-Павел II я превръща в институционална структура на Римокатолическата църква с извънредни пълномощия за разпространяването на католическата религия. Днес "Делото Божие" наброява около 85 000 членове, от които 1 900 свещеници и 39 епископи.
В писмото си до Sony Pictures, представителите на Опус Дей отбелязват, че ако кинокомпанията обяви персонажите за измислени и съвпаденията за случайни, това ще се възприеме като сериозен жест на уважение към чувствата на вярващите, историята на църквата и фигурата на Исус Христос. През пролетта на м. г., Ватикана официално обяви книгата на Дан Браун за ерес.
Дебютът на “Шифърът на Да Винчи” с Том Ханкс, Одри Тоту, Йън Маккелън и Жан Рено ще се състои на откриването на фестивала в Кан точно след месец. Световната премиера на филма е 2 дни по-късно, на 19 май.
« Последна редакция: Април 18, 2006, 15:46:17 pm от Horus »

Heinie

  • Гост
Отг: За Дан Браун
« Отговор #17 -: Април 19, 2006, 17:47:54 pm »
Опус Дей хубаво, не ги знам какви са, окепазени са. Обаче да обявиш всичко за измислица е краен метод да се внуши на тълпата, че таквизи работи нема.

Следваща стъпка - обяваяване на свещените текстове за фикция и трансформирането на религиите в литературни клубове :P :P :P :P

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Отг: За Дан Браун
« Отговор #18 -: Април 24, 2006, 23:36:48 pm »
И аз съм така, ако не беше г-н Браун нямаше да прочета Светата кръв и Свещеният граал и да се заинтересувам от илюминати, сионски братства и световни конспирации.Просто чрез него прогледнах, но книгата не ме очарова много но идеята изложена в нея беше нова за мен а сега виждам че има доста логика във всичко и всички са навързани като свински черва като започнем от Буш и стигнем до ректора на моят Университет  8)
It' oil stupid.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: За Дан Браун
« Отговор #19 -: Април 26, 2006, 01:08:16 am »
... навързани като свински черва

 :P :P :P
musica universalis

Antonium

  • Гост
Отг: За Дан Браун
« Отговор #20 -: Април 26, 2006, 11:03:24 am »
Да бе навързани, особено твоят ректор ;) ;) ;)

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Отг: За Дан Браун
« Отговор #21 -: Април 26, 2006, 19:44:41 pm »
Да бе навързани, особено твоят ректор ;) ;) ;)
Не знаеш кой е той така че няма смисъл да ми се присмиваш аз си знам най-добре.15 години не могат да го свалят  роди и след като го осъдиха за подкупи и то за фалшиви дипломи издавани на депутати в Народното събрание !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Махнаха го но в момента е главен съветник на новия ректор който избраха който беше дясна ръка на сваления.Сам си прави изводите.Надявам се вече да не ти е толкова смешно защото положението изобщо не е такова !!!  :'( :'( :'(
It' oil stupid.

wafe

  • Гост
Отг: За Дан Браун
« Отговор #22 -: Април 27, 2006, 09:15:15 am »
ами аз съм чел всички книги на автора и мн да кажа че в сичките има истина.мн ми харесват и ме заинтригуваха когато ги четох,а това може би е най-важното.аз с нетърпение чакам филма на Шифара на Леонардо :D

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: За Дан Браун
« Отговор #23 -: Април 27, 2006, 09:54:35 am »
Шифара на Леонардо :D

 ;) ;) ;)
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: За Дан Браун
« Отговор #24 -: Април 27, 2006, 14:47:03 pm »
Вдъхновени от книгата на Дан Браун, някои изследователи са открили, че определени скулптурни елементи в Рослинската капела в Шотландия са представяне на ноти чрез техните вибрации. Дешифрирането им довело до ето това музикално парче:

 http://multimedia.scotsman.com/audio/heritage/audio/The%20Rosslyn%20Motet.mp3

А ето и самите елементи:


Мнения?

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Отг: За Дан Браун
« Отговор #25 -: Април 27, 2006, 17:36:08 pm »
lubarski, да не учиш в Икономическия във Варна:))?
трандев го остави, той е илюминатнат по всички въпроси:)) И не го бърка да се подиграва с хората:))))
Асен Златаров-Бургас
It' oil stupid.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Отг: За Дан Браун
« Отговор #26 -: Април 27, 2006, 18:06:08 pm »


@Tina браво!! сега остава да разберем как са си превърнали в ноти и какво се пее!!!

някакви идеи? на мен ми прилича на църковно пеене!!
Елементарен човек!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: За Дан Браун
« Отговор #27 -: Април 27, 2006, 19:40:58 pm »
Ще трябва да го преведа.....ей сега.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: За Дан Браун
« Отговор #28 -: Април 27, 2006, 22:28:54 pm »
:o  :o  :o О-о-о-о-п-с Аз се изложих - недопрочетох всичко и чак като тръгнах да го превеждам открих ЧЕ ХИМНИТЕ НА ОРФЕЙ СА ВКЛЮЧЕНИ В СЪЩИЯ АЛБУМ, ЗАЩОТО ЧУДЕСНО ДОПЪЛВАЛИ ТЕМАТА !!!!!!!!!!!



Настройте се към кода на Да Винчи

Лейтон Брус в "Шотландец" - 27/04/2006

Капелата Рослин има много тайни. За стотици години експерти и посетители са се чудили на орнаментите в църквата. Докато някои спорят дали те водят към скрити съкровища, композитора от Единбург - Стюърт Мичъл мисли, че е разкрил една от загадките.
Той вярва, че орнаментите по тавана, които са 213 декорирани куба са тонове на средновековна музика. Неговия баща Томас Мичъл е прекарал 20 години опитвайки се да разгадае кода на тези орнаменти и сега Стюарт композира откритията е албум наречен "Рослинския мотет" (Е ДОБРЕ - С ДОПЪЛНЕНИЕ - ХИМНИТЕ НА ОРФЕЙ ?!?!?!).

Те се надяват, че когато музиката се изпълни на средновековни инструменти в църквата, тя ще отключи тайните на камъните.
Истинското откритие е направено, когато бащата на Мичъл открил, че шарките на кубовете наподобяват мотивите на шарките на Кладни. Тези шарки на Кладни са регистрирани чрез пускане на звук да произведе вибрация в метал върху който има прах и този прах образува шарки. Честотата определя формата на шарката. Например нотата А (не ме карайте да превеждам това на български, щото не съм чувала такива ноти) под Средната нота С вибрира с 440 KHz  и се оформя като ромбоид. Различните ноти произвеждат различни шарки, включително цветя, диаманти и шестоъгълници - всичките които са и намерени в Рослинската капела. Стюърт Мичъл вярва, че това не е съвпадение и е приписал нота към всеки куб.
Ернст Кладни е записал този феномен през 18-ти век, но изглежда, че се намира и в сграда от 15-ти век. Което довежда и до въпроса: "Познавал ли е тази наука Сър Уилям Синклеър?" (този който е пострил църквата).
Стюърт Мичъл вярва, че кодираните ноти са свързани с тамплиерите, които са придобили източни научни знания по времето на кръстоносните проходи. "Символизма на Рослин ни връща далеч във времето към цивилизация която е загубена за нас и наука която е в основата на механиката на всичко във вселентата" - казва Мичъл.
Ако тази наука е използвана в орнаментите на Рослин, тогава ние се нуждаем от обяснение защо тези знания са загубени за нас. Според Мичъл църквата е унищожавала знанията за да контролира населението. "Това показва, че църквата е криела от хората определени знания защото знанието е осъзнаване. Хора, които са знаели много са ги горели като вещици/вещери."
Спред Митчел това е шарка на Кладни - начин да покажеш музикална нота чрез нейната вибрация. Интересно е че нотата на Дявола - Тритонус се появява в тази музика. "На тавана има един 4-ти аугмент." - казва Мичъл. Католическата църква е забранила този интервал - 7 семи-тона от средновековната музика, защото вярвали, че е тревожна тоест дяволска. Може би Синклеър е предизвиквал църквата.
Музиката сама по себе си според Митчел и смесица от Келтски мелодии, църковна и християнска музика, но не католическа. Може би затова орнаментите показватдо Христос зелен мъж - паганско изображение.
"Оркней и Шетландс са имали голяма община от Друиди и те са имали своя култура и музика. Сър Синклеър е бил последния ърл и някои от мелодиите в църквата са определено Оркейски/шотландски" - казва Мичъл.
Мичъл не вярва, че тези ноти са записани просто да се запише музика. Той се надява че повтарянето на звуците ще резонира в църквата и ще отключи тайните и.
"Като знаем, че масоните от онова време са знаели за действието на резонанса върху камъка, се надяваме нещо да падне... като каса е. Затова мислим, че Сър Синклеър си е дал толкова труд." Мичъл няма идея какво може да е скрито в църквата, но вяврва, че Синклеър е използвал напреднала наука, за да скрие музиката от любопитни очи.
Мичъл, който е нарекъл проекта си "Гласа на създаването" смята, че кубовете са тайна геометрия. "Това което то показва е, че ние сме забравили повече отколкото знаем."
Вероятно музиката наистина е ключ към миналото, физиката на вселената или може би просто ако се свири в църквата ще отключи мистерията и.

http://www.fantasticscotland.com/stuart/rosslyn.html

« Последна редакция: Април 28, 2006, 01:19:19 am от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: За Дан Браун
« Отговор #29 -: Април 28, 2006, 01:17:45 am »
А е ЛА на 1-ва октава, а С е ДО.
Дяволският тон - казва се Тритонус и в средните векове, та чак до 19 век е бил избягван точно поради острото си дисонантно звучение. И до днес по филми, в драматични моменти се ползва за да внася напрежение. Сирените на линейките по улиците също са настроени на тритонус.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27