Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 242410 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #105 -: Май 26, 2006, 14:12:53 pm »
The Promise / Обещанието
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 16:59:58 pm от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #106 -: Май 28, 2006, 19:17:06 pm »
Eon, за какво иде реч :)

Прилича ми на нещо тип "Герой" или бъркам ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #107 -: Юни 08, 2006, 00:37:59 am »
Luther - ако на някой му се гледа филм за една достойна и велика личност, да гледа този филм. Мартин Лутер е човек, който се е изправил срещу системата, когато това е било немислимо. Вярвал е само в собствената си убеденост и в Бога. Това е нещо, което трябва да направим ние в момента. Това се изисква от нас.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 16:58:41 pm от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #108 -: Юни 19, 2006, 00:32:31 am »
Patch Adams - прекрасен филм - гледайте го!
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:02:36 pm от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #109 -: Юли 20, 2006, 04:56:42 am »
Bin-jip (3-iron)

http://imdb.com/title/tt0423866/

Уникален!

Един гениален филм. Ким Ки-дук се превърна в любимият ми режисьор след "Пролет, лято...", а този филм, просто го изтрелва в космоса.
Аз съм разтърсен!
« Последна редакция: Февруари 05, 2008, 01:50:48 am от H. »

Дъвиан

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #110 -: Юли 27, 2006, 01:18:47 am »
Едни от най-философските филми са на Чарли Чаплин! Препоръчвам "Великият диктатор" и "Хлапето", както и всички останали, разбира се! Класиката си е класика!
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:05:12 pm от H. »

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re:Философски филми
« Отговор #111 -: Юли 29, 2006, 11:04:07 am »
Е това не е филм, но всеки трябва да го има мисля.Dead Can Dance-Toward The Within ,изтегли от тук http://www.mininova.org/tor/166848

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Re:Философски филми
« Отговор #112 -: Юли 29, 2006, 15:01:23 pm »
Обещанието

Обещанието е страхотен ,ежедневно се ровя из азиатското кино след него не е излизал по добър ;)
другия ми любим само че японски
уникална дзен атмосфера от първия кадър до последния

http://torrents.data.bg/details.php?id=22232&hit=1
http://www.arenabg.com/details.php?id=35590
Любими реплики от Шиноби са ми -Ти да не си безсмъртен ?
Не... просто съм слаб в умирането... 8)
а ето и линк за Обещанието

http://torrents.data.bg/details.php?id=29477&hit=1

« Последна редакция: Юли 29, 2006, 19:46:42 pm от Empty »

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re:Философски филми
« Отговор #113 -: Август 12, 2006, 17:42:33 pm »
The Elephant Man.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:07:44 pm от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #114 -: Август 12, 2006, 17:43:52 pm »
Да, подкрепям. Както и всички други филми на ВЕЛИКИЯТ ДЕЙВИД ЛИНЧ!!!

Дъвиан

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #115 -: Август 12, 2006, 19:58:37 pm »
Споменавайки се Дейвид Линч искам да споделя, че като текстописец на песни много го уважавам. Особено текстовете му към музиката на Туйн Пийкс и песните на Джули Круз.

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re:Философски филми
« Отговор #116 -: Август 12, 2006, 23:56:55 pm »
Kontroll

Филмът е специфична смесица между приказка и реалност. Всичко се случва под земята, в метрото. Това е история за един странен младеж - Булчу и за неговите другари контрольори, или кой знае - може би история за любовта и за новото начало. Това е история за драмите, или по-скоро за комичната връзка между пътници и контрольори; за ръководството на метрото, за което по-важно от всичко е пътниците да вярват в метрото; за локомотивния машинист Бела, който се чувства в метрото като у дома си, също като Булчу; Софи, неговата дъщеря, в която Булчу се влюбва от пръв поглед, въпреки че е облечена като мечок. Но между тях има една "Сянка", една машина за убиване. Никой не знае кое е това същество. Може би единствено Булчу. Накрая следва битката, която ще реши всичко, борбата между Доброто и Злото.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:12:57 pm от H. »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #117 -: Август 14, 2006, 04:20:29 am »
Гледал съм го този филм. Румънците и те се сещат от време на време да правят филми.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #118 -: Август 25, 2006, 01:51:02 am »
Не знам дали е пускан, но мисля, че си заслужава. Дарен Ароновски е велик. ;)

                                                                 Requiem for a Dream
                                                             ( Реквием за Една Мечта)

   Пролог: Разстройващ, силен и нестандартен!

  Описание: Мечти. Това е нещото, което кара много хора да живеят, да се стремят към нещо, да намират смисъл да се събудят и днес. Проблема е че повечето човешки мечти са трудни за осъществяване. В търсене на тези мечти попадаме на нещо малко, което ни прави временно щастливи и прави мечтите да изглеждат лесно достижими. Постепенно това много лесно може да измести самата мечта и да се превърне в мания. В самоцел, пристрастяване, начин на самоунищожение. Този филм лесно може да се сбърка с филм за наркотици, но ако се вгледате по дълбоко ще установите че режисьора е направил филм за човешката слабост към пристрастяване по принцип. Било то безмозъчните телевизионни шоута по телевизията, храната или кокаина.
Зрителят проследява съдбата на четири героя, всеки със своите мечти, и цената която трябва да платят за своето пристрастяване към мечти. Сара Голдфарб (Ellen Burstyn) е самотна вдовица, чието единствено забавление е телевизията, където мечтае да се появи един ден, за да се разкаже на всички за починалият си съпруг и синът си Хари (Jared Leto), който почти никога не си е в къщи. Той от своя страна е намерил любовта на своят живот (Jennifer Connelly), двамата са млади красиви и мечтаят да отворят собствен магазин. Приятелят им Тайрон (Marlon Wayans) търси своето препитание на улиците.
Начало на филма предизвиква смесени чувства, но от там до краят той става все по песимистичен и песимистичен докато не стига до потресаващият финал, който оставя публиката с трудно смилаеми образи в съзнанието. Добре дошли в реалността.
Тези които са гледали “Кодът Пи’ имат представа колко нестандартна и впечатляваща е визията на режисьора, а за тези които не са би ми било прекалено трудно да я опиша. И в “Requiem for a Dream” Darren Aronofsky не изневерява на стила си, въпреки че една от сюжетните линии (тази на майката) е по различна визуално и подозрително напомня на стила на Oliver Stone.
Един средностатистически филм обикновено има около 500-600 смени на кадър, “Requiem for a Dream” има 2000! Използвани са множество техники като забързване, забавяне, разделяне на екрана и прочие похвати характерни за така наречената “хип-хоп режисура” популярна през 80-те. Това използване обаче не е самоцелно, а е използвано подходящо във филма и смятам, че се вписва в историята и идеята която е в основата на продукцията."

Накратко мега мощен филм.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:09:51 pm от H. »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #119 -: Август 25, 2006, 03:15:59 am »
Ох... Много тежък филм е това... И все пак хубав. Гледайте го, но не е за всеки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27