Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 483744 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #615 -: Февруари 16, 2010, 15:18:57 pm »
 Виждам, че разбираш думите ми избирателно. Коментирай, но давай Аргументи, коментари от рода "Е добре де. Да речем, че са тук. Е и? Да ги подгоним с вили и колове ли?" смятам че са излишни. Ела да се попсуваме в нюза ;)
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен loveca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #616 -: Февруари 16, 2010, 15:28:16 pm »
Ако някой ми подскаже каква е тази птица ще Ми направи голяма Услуга.Благодаря предварително.   http://veterana48.snimka.bg/other/nlo-v-v-fantaziyata-na-cvetovete.451791.17436944
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 15:29:32 pm от loveca »

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #617 -: Февруари 16, 2010, 15:55:19 pm »
Wo0oW  :o аз викам "край сега почнаха да ми викат,защо пак ги занимавам с пикселчета...пък то ко"  ;D Е благодаря на всички които са били искрени в коментарите си.Честно казано и аз отначало не знаех какво е това...даже постоянно казвах на Loveca че са птици,и още си го мисля де...защото не мога да повярвам че съм успял да заснема НЛО  :o

momo - ако искаш вярвай,ако искаш НЕ !!!Никого не карам на сила да повярва в снимките и обектите на тях!!!

Smarfcho - аз казах че не знам какви са тези обекти....Не съм бил категоричен " ТОВА Е НЛО ..." няма такова нещо!! Странно обаче...имам апарата от 1 година...а това е 1-я "дефект" който ми изскарва на снимка  :P ::)

sasho90 - нямам снимки на обектите с зуум.Истината е че си мислих че ако снимам с зуум снимката ще се размаже...И май съм бил прав,защото имам няколко направени с зуум снимки които са размазани :X


ПС --> Не бях гледал това видео за нашествието на НЛО в Мексико но преди малко го гледах и много ме изненада 1 нещо!!! Докато бях на терасата,наблюдавах едни такива обекти...бели с формата на балон да преминават съвсем бавно !!! Насочих апарата на там с надеждата да ги снимам,но така и не успях да стигна до тях!!! Но при другите снимки тези обекти явно са се хванали : ) Не знам и на мен ми е много интересно дали това наистина е НЛО !! Някой ако има идея как да пратим снимките за изследване в БАН  ;D :lol: да казва !!!


 :writer:Поздрави... B.Boy ;)

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #618 -: Февруари 16, 2010, 18:05:03 pm »
Цифровото увеличение размазва, но не и оптичното.
Не може всяка точка и запетая по снимките да определяте на извънземни нашественици.
И аз съм вярващ, но вие прекалявате!

Неактивен devil4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #619 -: Февруари 16, 2010, 18:22:06 pm »
Wo0oW  :o аз викам "край сега почнаха да ми викат,защо пак ги занимавам с пикселчета...пък то ко"  ;D Е благодаря на всички които са били искрени в коментарите си.Честно казано и аз отначало не знаех какво е това...даже постоянно казвах на Loveca че са птици,и още си го мисля де...защото не мога да повярвам че съм успял да заснема НЛО  :o

momo - ако искаш вярвай,ако искаш НЕ !!!Никого не карам на сила да повярва в снимките и обектите на тях!!!

Smarfcho - аз казах че не знам какви са тези обекти....Не съм бил категоричен " ТОВА Е НЛО ..." няма такова нещо!! Странно обаче...имам апарата от 1 година...а това е 1-я "дефект" който ми изскарва на снимка  :P ::)

sasho90 - нямам снимки на обектите с зуум.Истината е че си мислих че ако снимам с зуум снимката ще се размаже...И май съм бил прав,защото имам няколко направени с зуум снимки които са размазани :X


ПС --> Не бях гледал това видео за нашествието на НЛО в Мексико но преди малко го гледах и много ме изненада 1 нещо!!! Докато бях на терасата,наблюдавах едни такива обекти...бели с формата на балон да преминават съвсем бавно !!! Насочих апарата на там с надеждата да ги снимам,но така и не успях да стигна до тях!!! Но при другите снимки тези обекти явно са се хванали : ) Не знам и на мен ми е много интересно дали това наистина е НЛО !! Някой ако има идея как да пратим снимките за изследване в БАН  ;D :lol: да казва !!!


 :writer:Поздрави... B.Boy ;)
а тези черните на снимка номер 2 какво са птици или пак от белите  кръгчета учудвам се на снимките  :o
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 19:54:40 pm от devil4e »

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #620 -: Февруари 16, 2010, 19:25:36 pm »
Devil4e честно казано НЕ ЗНАМ  ??? ....

Опитвам се да разбера,но не мога.Зуумнах колкото мога с една програма и това което видях е че това са някакви обекти (тъмни на цвят) почти всяко е с различна форма! Според мен не може да са птици,защото въобще не приличат на такива.Извън облака са бели,а пред него черни.Някой ако може да обясни....  :-X

stiver

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #621 -: Февруари 16, 2010, 20:29:02 pm »
Това е зрителна илюзия. Вижте тази илюстрация:

http://www.optical-illusionist.com/imagefiles/samecolor.jpg

На картинката квадрат А и квадрат В са с абсолютно еднакъв цвят, въпреки, че А изглежда много по-тъмен от В. Това, че В се намира в сянката на зеления цилиндър, залъгва очите да ги възприемат с различен цвят. Всъщност е много трудно двата квадрата да се видят с еднакъв цвят дори и след като това вече се знае. Можете да проверите това в някоя графична програма като премерите RGB на квадратите. 

Ако премерите RGB на белите и на тъмните петна на снимката на b.boy, ще видите, че те са с приблизително еднакви стойности. Синият фон на небето е по-тъмен и прави петната да изглеждат почти бели, докато облаците са много по-светли и на техния фон петната изглеждат тъмни.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 07:42:35 am от Mirotvorec »

Неактивен devil4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #622 -: Февруари 16, 2010, 21:35:53 pm »
Еее Devil4e не се вкарвай в чак такива филми де  ;D Война - аз защо не видях експлозий,снаряди и тн  :o Иначе снимах го от терасата на апартамента Варна кв.Владиславово 22 блок ...аз съм на 1-я етаж : ) Малко странно,аз да си стоя тука,а на няколко километра от мен да има космическа-война  :lol:

Не,сериозно не знам какво е !!!  :unknown:

добре  ;D  дя се изпрати на някой специалист той ще каже дали това са нло кораби или зрителна илюзия или  природен феномен/аномалия  ???

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #623 -: Февруари 16, 2010, 21:43:12 pm »
Stiver благодаря ти  :hi:

Хайде !!! Давайте скайпа на Серго и да му пращам снимките.За да сварши най-сетне нещо полезно през целия си живот  ;D

Не сериозно - кой специалист ще се навие да гледа такива снимки....?!?! Ако някой знае нещо по въпроса приемам всякакви идеи : ) ама надали !  :drinks:

И все пак - ИСТИНАТА Е НЯКЪДЕ НАД ТЕРАСАТА МИ (В НЕБЕТО)  :lol: :lol:

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #624 -: Февруари 16, 2010, 21:59:06 pm »
 Понеже явно не знаете, Ловеца :--- е най-старият(от гледна точка на това че първи започва изследвания на НЛО) Уфолог в България. Така че аз съм склонен на него да му ги пращаме  :P И моля имайте предвид, че този човек се е занимавал с НЛО темата повече време отколкото повечето от нас са Живяли. Така че малко уважение и разбиране няма да е излишно.. (това го казвам понеже имаше коментари, как така не знаел за фотоапарати и т.н.). Поздрави  :dance:
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 22:04:20 pm от itsalv »
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #625 -: Февруари 16, 2010, 22:40:21 pm »
Да бе, като оня пич с готините мустаци, дето разправя по телевизията, че девинската беседка е НЛО. :) Чудно, дали после някой ще му повярва за нещо?!

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #626 -: Февруари 16, 2010, 22:53:18 pm »
 Оня беше с бакенбарди, не с мустаци :) Никой не те кара да вярваш в нищо, тук всеки дава каквото има Безплатно, така че ако нямаш Аргументи по-добре не пречи  8) При това не може да отречеш че приличаше на НЛО  :P
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен loveca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #627 -: Февруари 16, 2010, 23:51:26 pm »
  Младежта! Никой не е застрахован от Грешки- това първо. Второ: Един въпрос съдържаст отговора на това -Кой е по Най...     Някай от Вас да е ввиждал Първият изкуствен Спътник да прелита над главата си в нощното Небе?  Щото Аз съм го виждал. Сега по добре се заемайте да снимате. И умната.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #628 -: Февруари 17, 2010, 01:14:33 am »
Стивър е права. Сега обърнах снимката в черно бяла и след като направих проба въру пикселите в средата на обектите, "тъмните" бяха със стойност на 24% черно, а тези на фона на небето - 30%. Почти еднакви са като светлина, едните разбира се съвсем леко по-тъмни, защото са в облаците и ги покриват.
Keep 'em occupied!

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #629 -: Февруари 17, 2010, 09:26:45 am »
Ех да ми беше по мощна видеокартата, щях да пусна алгоритъм "редове на Фурие" за
пресъздаване на обектите със 250% увеличение :) Ама нейсе  :-X
От известно време навивам един колега да ми даде Macbook-a си за няколко седмици, точно с такава цел.
И още нещо, при такъв тип обекти част от обекта е във инфрачервената област, която се транслира от цифровите снимачки като бели участъци, а после при интерполация със опеределени софтуерни филтри се появява като оттенъци или направо като цветни полета  8)
Защо това е така? Защото е налична цветова дифракция при заснемане на самия обект, а дори и съдовете ползващи "Stelt" технологията се "маскират" със инфрачервена пелерина :)
Слагайте филтри и снимайте небето  ;) ;D :---
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27