Автор Тема: За Егрегорите!!!  (Прочетена 130978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #315 -: Април 06, 2011, 17:59:55 pm »
   Астрално  тяло  без  нишката  е  фантом!  
Е, ако това (нишката)е единствената разлика между астрално тяло и фантом...значи, че все пак става дума за едно и също нещо!   :yes:
Тогава може смело да се каже, че единствените астрални тела, обитатели на Астрала, са тези на все още живите - било то будни или спящи? Като останах с впечатлението, че и живият може да си направи фантом (без да си скъса нишката, някак си... :unknown:). А всички починали са фантоми.
***
Защо изобщо някой си е давал труда да кръщава различно нещата, тогава? В крайна сметка става дума за една и съща материя - астралната материя. Със, без нишка - това е като ...ще ме извините за сравнението - като куче с каишка и куче без каишка...но все си е куче. :yes:
***
Освен, разбира се, ако все пак фантом и астрално тяло не са различни неща ...
« Последна редакция: Април 06, 2011, 18:07:14 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #316 -: Април 12, 2011, 13:36:16 pm »
m2fТакова обобщение не е правилно.Разликата  не е толкова тънка,че да се премахва съвсем. ;)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #317 -: Април 12, 2011, 16:05:36 pm »
Ами, добре, ще се радвам някой да ми посочи разликите, най - вече в контекста в който питам - за сънуването на починал от жив.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 10:45:40 am от Mirotvorec »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #318 -: Април 12, 2011, 16:12:34 pm »
Писах ти в предните си постове,върни се и прочети.Всичко е свързано с енергиите,то се усеща-неправилно е да се казва,че се вижда/затова и не очаквай непременно да видиш/,то се усеща и се знае.
Починалите излъчват един вид енергии,живите-друг вид,понеже всичко вибрира и  се получава резонанс,по-чувствителните го усещат като студени и топли вълни.
При положение,че сънуваш-просто сънуваш-това няма значение кой е жив и кой не е,ако не знаеш  лично ти.Но ако по време на сън извършваш така нареченото пътуване извън тялото,то непременно ще разбереш живи или мъртви астрални тела има край теб.Фантомите както писах вече са копия на основното астрално тяло,което е свързано със сребърна нишка към душата/според повечето езотерици/.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #319 -: Април 12, 2011, 20:53:02 pm »
Много рядко ми се случва някой толкова ама чак толкова да не ме разбере...Сигурно лошо питам. Гореизброените неща ги знам по един или друг начин. Изобщо не питам това.
Уморих се да перефразирам въпросите си, честно. И се отказвам.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 10:46:18 am от Mirotvorec »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #320 -: Април 12, 2011, 21:06:37 pm »
m2fАми пробвай от тезата,че може повредата да е в твоя телевизор ;)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #321 -: Април 13, 2011, 08:14:36 am »
Благодаря ти за любезното предположение. Не мисля така. Знам точно какво питам. Освен това нали всички знаем, че глупави въпроси не съществуват? Все пак ти благодаря за опитите.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 10:46:32 am от Mirotvorec »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #322 -: Април 13, 2011, 12:49:32 pm »
m2fНищо лично! :) Каквото  мога правя.А който иска да намери повече информация винаги ще намери начин,който не иска-причина.  ;)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #323 -: Септември 11, 2011, 13:11:27 pm »
Здравейте:) Ще попитам нещо, може и някой друг да е попитал, за което се извинявам, но нямам време да прочета цялата тема:) Значи аз в момента съм в агрегора на сноуборда, мотокроса, фитнеса и баскетбола...тези неща ми доставят неописуемо удоволствие...това нещо лошо ли е? Значи доколкото разбрах агрегор може да се нарече абсолютно всяко нещо...какво означава да се стремим да ги избягваме? Да седим блокирали в едно положение? Медитацията, теориите за конспираций, шаманизма, езотериката...не са ли и те вид агрегори? Или има позитивни и негативни агрегори...как това е възможно след като същноста им е да паразитират енергия?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #324 -: Септември 11, 2011, 13:29:14 pm »
Цитат
Здравейте:) Ще попитам нещо, може и някой друг да е попитал, за което се извинявам, но нямам време да прочета цялата тема:)
Здравей, нямаш време да прочетеш темата? Малко несериозно звучи това. Ще ти отговоря, но ти няма да научиш най-вероятно нищо.
Първо, защото не задаваш правилните въпроси. После, защото те мързи да четеш :) И накрая, защото дори и да разбереш и запомниш отговорите на въпросите (ако предположим че са верни) - това не е точно учене, просто така са ни излъгали от училище още. :) Ако беше учене, щеше да си чел темата, после да си се разходил из няколко места в гугъл - примерно.
Цитат
Значи аз в момента съм в агрегора на сноуборда, мотокроса, фитнеса и баскетбола...тези неща ми доставят неописуемо удоволствие...това нещо лошо ли е?
Не.
Цитат
Значи доколкото разбрах агрегор може да се нарече абсолютно всяко нещо...какво означава да се стремим да ги избягваме?
Ако имаш нужда, от нещо няма смисъл да го избягваш.
Нуждата поражда желание. Желанието - действие.
Ако надраснеш нуждата от дадени неща, тогава вече си "избегнал" дадени егрегори и кармични връзки и последствия.
Цитат
Да седим блокирали в едно положение?

Егегор на мързела :) много лошо.
Цитат
Медитацията, теориите за конспираций, шаманизма, езотериката...не са ли и те вид агрегори?
Разбира се, че са.
Цитат
Или има позитивни и негативни агрегори...как това е възможно след като същноста им е да паразитират енергия?
Има, зависи от гледната точка. Ако двата организма имат взаимна изгода - това се нарича симбиоза.
Докато не сме стигнали определени нива на развитие (вътрешно) егрегорите "помагат" като вземат едно нещо и дават друго. Търговия :)

Поздрави.  :hi:

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #325 -: Септември 17, 2011, 15:26:34 pm »
Здравейте, най-после успях да проследя развитието на темата ;]Мерси за отговора...само не мога да разбера къде съм казал, че ме мързи ;] Kазах че едва намирам време, което трябва да ти говори точно обратното на мързел;) Изчетох голяма част от темата и не намерих отговор на тези въпроси. Имам съвсем малко време да абзорбирам голямо количество информация, а в същото време имам страшно много работа и не спирам да хвърча...а и вече ви изброих с колко неща се занимавам странично. Също незнам къде съм споменал нещо за учене, а ти така се хвана за това;] За втори път задавам въпрос във форума, и за втори път получавам подобни критики които ме вкарват в негативна фаза...не задавам правилните въпроси....мързи ме...нищо няма да науча...REALLY? Ти явно ме познаваш повече отколкото аз самия;].

 Ениуей, мерси за отговора...доколкото разбрах абсолютно всяко нещо е агрегор и следователно целта е да се надрасне нуждата от всичко?! Не виждам как това ще стане практически, на каквото и ниво на развитие да си...също твърдиш, че 'търгуваме' с тях...какво точно взимат от нас? Аз имам много повече агрегори от много мой приятели и в същото време се пръскам от енергия и радост за разлика от тях...трябва ли да 'надрасвам' нуждата от съответните агрегори? Интересни вашите методи за справяне :) В моя случай не нуждата поражда желание а обратното ;] нямам нужда от тези неща, просто имам огромно желание да ги практикувам. Случвало ми се е да не ги практикувам дълго време...не е болка за умиране...биват централно заместени от други агрегори за определено време(нужда от забавление, но кой не я изпитва?) Кажете ми в какво състояние тябва да живееш, че да не си подвластен на нито един агрегор;] А и след като е относително кои агрегори са позитивни и кои негативни, кажете как може да има позитивни последици за човек, подвластен на агрегора да убиваш? Незнам тази е една от най-freak-натите теории които съм чувал...има логика, но е твърде обширно за бързо асимилиране. Може би трябваше да оставя информацията да поциркулира в ума ми преди да пиша, но освен мързелив съм и нетърпелив ;] Ако си мислите, че и тези въпрос е породен от мързел, моля не си правете труда да ми отговаряте.

PEACE, LOVE AND BUTTERFLIES ;]

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #326 -: Септември 17, 2011, 16:25:05 pm »
sidereal, здравей!
Психологията /логиката/ на общуването с егрегорите /пише се и се произнася с Е, не с А, всъщност не знам има ли дума агрегор?/, е най - подробно разгледана от Вадим Зеланд в неговия "Транссърфинг". http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%C7%E5%EB%E0%ED%E4
Много са книгите му, но за мен са били изключително полезни и съм ги изчела на един дъх. Зеланд проповядва взаимодействие с егрегорите. P.E.A.C.E. добре го е казал: "търговия"...Питаш какво те взимат от нас? Енергия, разбира се. Понякога, обаче първо ти подхвърлят някоя примамка /енергия/, или те натоварват да им служиш, когато си фаворит на егрегор, определено понякога на околните изглежда сякаш живота ти върви по мед и масло...Но това е само дотогава, докато си полезен на целите на егрегора. Егрегора не е интелект. Но иска ядене /енергия/Когато си фаворит на егрегор, то той те ползва като примамка, като аватар, след който други хора тръгват и се набират последователи, като пирамида...Те са енергийните донори, а фаворита получава бонус от егргора за това...До някое време!...Има млади егрегори, безобидни егрегори, огромни егрегори, агресивни егрегори, кристализирали егрегори /разрушаващи се/...Колкото е по - нисш един егрегор, толкова е по - груб, по - гръмогласен и по - агресивен.
Зеланд има работещи практически идеи как се проваля провокация от агресивен егрегор /ще ти направи впечатление, че той нарича егрегорите "махала", но е същото./ Отдели време и прочети Зеланд - има много какво да научиш от него.
Възможен ли е надегрегорният човек? ...Е, това бих искала да знам и аз...Другият автор, с огромен принос за разбирането на егрегорите е Дмитрий Верещагин: http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%E2%E5%F0%E5%F9%E0%E3%E8%ED
Той подхожда по съвсем друг начин от Зеланд: Верещагин предлага механично да се преустанови захранването на егрегорите /чрез отсичане на енергийните пътища, които ни свързват с егрегорите.../, но...не знам дори, ако това е възможно да стане 100%, то каква ще е следващата крачка в плана на съществуването на такъв човек...
Егрегорите според мен са усилватели.
 :hi:

П.П. Писах, че егрегорите взимат от нас енергия, но това не е единственото, което ползват. Ползват ни като очи и уши в дадени моменти. Могат да внушат мисли в даден момент на даден човек, който е във връзка с тях, манипулирайки го енергийно...Могат да ограничат достъпа до определени сфери /и мисли/ на същия този човек. Могат да взаимодействат с други егрегори и да изпълняват малки поръчки...с голяма лихва!
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 16:33:46 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #327 -: Септември 17, 2011, 20:31:37 pm »
    И  що  е  то  егрегор ???   Аз  познавам  човек  който  е  над  егрегорите! 
    Застани  в  мъртвата  точка  на  махалото  и  готово! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #328 -: Септември 17, 2011, 21:20:42 pm »
Докато си женен си част от семейния егрегор. Докато си мъж си част от сексуалния егрегор. Докато пишеш тук си част от егрегора на форума...В мъртвата точка можеш да прекараш час - два, но после все по някое време ще трябва да излезеш оттам... ;)
Не знам дали имаш предвед същото, което и Зеланд относно "мъртвата точка на махалото". Зеланд дава практики за отърваване от агресивните деструктивни егрегори. Един от методите е: "да се събудиш, да слезеш сред публиката и да продължиш играта, отдавайки себе си под аренда на ситуацията". Има и други методи, всичките са работещи.
Но това, че си избягнал агресивен деструктивен егрегор не значи, че в същото време не си във връзка с една дузина по - приемливи за теб егрегори.... :hi:
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 21:27:31 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: За Егрегорите!!!
« Отговор #329 -: Септември 17, 2011, 22:44:51 pm »
Пълно отърваване от егрегорите е невазможно и не до там полезно. Ако човек иска да постигне някои неща, то той почти винаги зависи от егрегори. Всичко пак опира до баланса.

Хората, които са подвластни на някои пороци, не се усещат как егрегорите на съответните пороци ги дърпат за носа и ги водят до следващия егрегор - медицината. И така колелото на живата се върти.
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 22:50:17 pm от sidewinder »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27