Автор Тема: Комунизмът турцизира и циганизира България  (Прочетена 100492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Съгласен съм отчасти по първо тире и в по-малка степен по трето. но така или иначе ние не изключвам от конюнктурата. По останалите не. Това са процеси текли преди какъвто и да било комунизъм.
Дотегна ми това антикомунизиране и безплодни спорове, мигар с това се изчерпват българските конспирации, та раздела да се занимава основно с това.
Едно нещо ще ти, кажа и си прави изводи - България пропусна Ренесанса.

България не е пропускала Ренесанс, а го е породила. Говоря за преливането на култура и знания, извършено от българи именно с цел въздигане на тая най-окаяна част от света по това време - Западна Европа. Е, чудо не става, но поне западняците излизат от оборите, където спят с прасетата, започват да се къпят и да "откриват" света. Свят, който е бил открит за всички останали - от аборигените в Австралия, през зулусите в Африка, до индианците в Америка.
Кой им донася на западняците цивилизация, кой им показва как се строи от камък (види се т.н. Римска империя не ще да е била империя на същите западни народи, щом нейните постижения са непознати на тези народи), кой ги научава на държавно строителство и т.н.?
Темата за теб Ашман е много дълга, защото има доста материали, които те чакат да ги откриеш. Иди се запознай с тях и ела пак, че тая тема е за друго.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Абе я не ми говори с тоя надменен тон. Такива, дето декларират отвисоко че всичко знаят още не са осъзнали, че нищо не знаят.
О, какви тайни знания ни откриваш.

РЕНЕСАНС се
Нарича се преломна епоха, защото в периода 14 - 17 век общественото и културното развитие на европейските страни излиза от средновековието и се формират характерните черти на съвременната европейска цивилизация. Терминът Ренесанс - възраждане е възприет за означаване на засиления интерес към античността, но с нагласата за новаторство. Обновителните процеси започват около 13 век в Италия. В този изключително динамичен период се зараждат специфични обществено - стопански отношения, оформя се буржоазията и интелигенцията.Това е периода на революционни постижения. Приносите на Леонардо да Винчи, Николай Коперник, Галилео Галилей, Парацелз и други бележити учени оставят ясна следа и предопределят множество пътища на развитие в науката и изкуството. Превратни за обществото са книгопечатането, новите източници на енергия, великите географски открития, изобретяването и усъвършенстването на огнестрелното оръжие и др. Това е и периодът, в който Европа става водеща сила в икономическото, политическото и културното отношение.

„Пълното невежество не е най-голямата злина; по-лошо е натрупването на недобре усвоени знания.”
„Невежи са само тези, които са решили да си останат такива.”
Платон
« Последна редакция: Март 22, 2008, 12:25:28 pm от Ashaman »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Междувременно, Ashaman, докато ни рецитираш масонските учебници по История на цивилизацията, ти предлагам да проследиш тази връзка към една част от настоящата тема, разположена малко по-напред. Може би не си чел там, или си пропуснал изложените факти и документирани със снимков материал, като такива, които не отговарят на насажданата ти в училище идеология? Конкретният post, към който те препращам, е свързан с въпроса за селджуките и тяхното нашествие по българските земи, но ти имай търпение да прочетеш до края и да погледнеш картинките, някои от които дори са датирани с точната година на изографисването им... За по-нататъшни сведения можеш да се запознаеш с биографията на Джото (художника, поставил началото на Италианския ренесанс) и по-специално с неговите удивителни приключения от пътешествието му през Балканите и видените от него стенописите в българските черкви... И още една гавричка: в град Плиска е съществувало подподово парно отопление (ранно Средновековие и дори преди това!), а във Версай са срали по коридорите до ХVІІІв. (от където и модата да се ходи на токчета, за да не си гвацаш чорапите в благородническите лайна) ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Ashaman даже даскалката ми по изобразително ще ти каже, че ренесанса се заражда по българските земи ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
И още една гавричка: в град Плиска е съществувало подподово парно отопление (ранно Средновековие и дори преди това!), а във Версай са срали по коридорите до ХVІІІв. (от където и модата да се ходи на токчета, за да не си гвацаш чорапите в благородническите лайна) ;D
Za Версай не знам, но в други европейски дворци са ходели зад високите храсти в дворцовите градини/ поне така разказват екскурзоводите/. Не е случайно, че толкова се държи на пищната зеленина там.  :)
Друг малко известен факт е, че при цялото им сегашно външно разточителство и "цивилизованост"  западноевропейците за първи път виждат прибори за хранене по нашите земи. Дотогава са се хранели  с ръце на маси, в които в средата има издълбана дупка, в която се изсипва храната. ;D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Флай
Ми това не е нещо непознато, за човек, който се интересува от история. Ти по-какъв начин реши, че отричам приноса на България за развитието на Европа? И изобщо, абе хора, вие що сте толкова полярни?
Факт,е че когато Европа е тънела в тъмно средновековие, България е имала развита за онова време държавна система. Има основания да се счита, че определени материални, и духовни достижения са изминали пътя си до Европа, именно чрез българите. И не е само до Западна Европа а и до Русия, ако щеш.
Въобще след краха на Рим, европейската цивилизация се запазва точно чрез България и Византия.
Но другият факт, е че България се изгубва от картата, именно в предверието на европейският ренесанс. Няма ги цели пет века на екпанзивно развитие в най-цветущият период на Европа. Както и да е, какво сме изгубили и от какво сме се лишили през този период не ми се струва наложително да обяснявам. И като материална база и придобивки, и като духовно изтляване.
Да не говорим за тежките деформации в народопсихологията.
Относно тоалетните, ми виж какво, на Крит, преди 4 хиляди години е съществувала вътрешна канализация.
« Последна редакция: Март 23, 2008, 16:32:41 pm от Ashaman »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Да, Крит преварва Европа, цяла Азия - също... Българите, които донасят културата си от Азия - също... Така че, къде остана прехваленият Renascimento, който за себе си дори не признава къде е майка му?! Но нека да се върнем на комунистите и на тяхното въздействие над културата и същността на българския народ!
« Последна редакция: Март 26, 2008, 22:40:46 pm от H. »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

cdms

  • Гост
Пропаганда и ислямизиране чрез Интернет
« Отговор #67 -: Юни 19, 2008, 06:43:48 am »
Случайно си четяй статията за Буш и Станишев, когато в коментарите ми попадна това:
"19.06.2008 00:42
Анонимен : http://www.chudesatanakorana.com/ Istinskata Vqra i religiq, tova e korana!!!!!!!!!!! Tova e nai-humannata i razviva6ta se religiq v sveta. Do 2050 godina 6te ima 4 milqrda vqrva6ti v Alaha!!! Bratq da vkarame Turciq v evropa, za da blagodenstvame i da se ome6vame, vsi4ki zaedno s mir i lubov! izvinqvaite, ako sam naranil nqkogo. Isus Hristos, e izpovdval islqma!!!"
това е от статията на www.actualno.com
http://world.actualno.com/new_167164.html
Това е самият сайт. www.chudesatanakorana.com
Нещата стават на зле. Новини на турски език. Строене на повече джамии от християнски храмове и куп други проблеми.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Пропаганда и ислямизиране чрез И
« Отговор #68 -: Юни 20, 2008, 07:20:06 am »
Нещата стават на зле. Новини на турски език. Строене на повече джамии от християнски храмове и куп други проблеми.

Строят се много джамии и в села, където не е имало мюсюлмани, за да може мюсюлманите, които ще се преселят на територията на българия да имат молитвени храмове
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 09:12:32 am от Mirotvorec »

cdms

  • Гост
Доколкото съм чувал за исляма, ако се заколят 3 прасета на мястото, където трябва да се построи джамия то се осквернява и не може да си дигне. Това е малко варварска и в същото време добра идея. Така може да се ограничи строенето на джамии.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Доколкото съм чувал за исляма, ако се заколят 3 прасета на мястото, където трябва да се построи джамия то се осквернява и не може да си дигне. Това е малко варварска и в същото време добра идея. Така може да се ограничи строенето на джамии.
Като се колят прасета ли?! :-X


Добре, че нищо не съм яла днес.
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 12:55:05 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Циганите -манталитет, нагласи и българите
« Отговор #72 -: Август 21, 2008, 15:41:51 pm »
Смятам, че има съвсем праднамерена циганизация на страната ни и политиците ни не ги интересува това, а само как да се преизберат за пореден път с помощта на циганските платени гласове.

Ето една интересна статия за циганите, писана от проф. Петър Иванов от Варненския свободен университет - "Циганска каруца по път незнайно за къде".

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=111&prt=1

В нея се споменава, че понятието "циган", по-точно "ци-хан" е на повече от 2200 години. И е споменато в старинната китайска хроника "Бей-ши".
« Последна редакция: Август 21, 2008, 15:47:28 pm от хадзапи »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #73 -: Август 22, 2008, 13:00:14 pm »
Епохален труд, наистина!  Не разбрах само професора по кво е професор.  По генно инженерство или? Защото говори глупости за  генетичната различност. Изобщо в тоя форум много пъти попадам на претенциозни  и сензационни генетични  твърдения, които обаче никой не е подкрепил с факти.  Никой не вади снимка на ДНК на така наречения „българин” и след това да ми изкара ДНК на циганин, турчин, французин или къвто ще да е,  да видим,  каква е разликата. Нека нагледно да се образоваме и ние, простаците,  дето не ги разбираме тия работи? Или?  Но защо да навлизаме в подробности, като може лесно да си манипулираме някой, който и така и така лесно поддава. Що ше си губиме времето с доказателства. Думата „ци- хан” или квато беше там,  била на повече от 2000 години. Хахахахаха. Ще ме извинявате, ма ще се смея истерично през целия ми пост, че не ме сдържа просто.  А думата „човек” на колко гтодини е , господин професоре,  по генно инженерство, древна история и култура, социология, философия, политология и по квото си професор там?  По всичко, май... Въобще, някой има ли представа на колко години е думата "човек"?   И защо е обща за всички хора тая дума? Ами чудя се и не мога да се сетя.  Може би, защото генетично сме тоооооолкова различни.. . Само 99,9% еднакви.  Не мога да си обясня, как  толкова прозрачно и елементарно скроени промивки на мозъка, намират място в подобен форум.
 
Подобни статии, поднесени в претенциозния  „пророчески" стил , не правят нищо друго с моето съзнание, освен да го обръсват с  хладен  полъх, който идва от много далече.  Толкова далече ,  че  не се вижда отде вее .  От там от където се носи тоя хлад  обаче , други подобни,  хладни течения се  присъединяват,  да надуят рога... Уууууу, хууууууу....  Вятърът се услива ...Става още по-студено,  изпиващо..  като в морга.   Морга, която е препълнена с  тела, човешки тела,  милярди ,  студени тела.  Виждам ги -  наредени,  синкаво-сиви паметници  на човешкото безумие, точно както китайската  теракотена армия, само, че милярди пъти по-голяма.. . Армия от студени тела.  Тела, напуснати от Съзнанието. Защото То не живее в мъртва, студена плът.   Тела,  загубени в конфликти, войни, природни бедствия, катастрофи, убийства,  геноцид, болести...тягостно дълъг списък. Все неща, които телата сами са си причинили.  И у мен възниква един много елементарен въпрос:  Кое кара човек да върви срещу  себе си , срещу своята Божественост, срещо абсолютната чистота, която изконно Е ?  Кое кара хората да превръщат пропасти в бездни, омраза в ненавист,  кое така силно задушава и притиска в тях онази малка чстица, която е вечна? Зилиони  години човекът е подел един кръстоносен поход срещу себе си = срещу душата , срещу съзнанието , срещу  любовта !  Мистерия?  Вероятно,  една от загадките на Еона, предполагам.  Но е факт. Човекът мрази себе си, ненавижда се, не може да се понася.  Човекът мрази човека.  Защото затова говори поведението му.

 Българинът мрази циганите, циганите мразят българите, българите мразят турците и обратно,  францизиуте мразят англичаните, американците мразят руснаците, китайците мразят японците..белите мразят черните, черните мразят белите...богатите мразят бедните, бедните – богатите...Пфуу, има ли край това мразене , бе хора?  Но,  нали всичките сте  хора? Нали сте 99,9% еднакви ? Какъв е тоя  толкова силен, пагубен 0,01% , който кара човек да мрази човек?

 „Човекът”  казва: Мразя циганите , защото не си плащат тока, но всъщност у него говори едно страхливо ,виновно  гласче, което,  ако му стискаше и не беше  толкова безлично и „то” би се осмелило   да не си плати тока.  Само, че, гласчето толкова се страхува от тази идея:   О, аз,  малкото страхливо гласче, по-добре да се скътам в онова сигурно ъгълче и да не си надигам много главата и да не се обаждам, че... Че какво? И то самото не знае, какво идва след „че”-то.  „То”  само знае, че го е страх, ма не знае от какво точно.. И понеже не може да намери причина в себе си, моментално я  превръща  във  „външен” проблем. И малкото страхливо гласче леко и страхливо понася рефрена на страха и го подема и друго страхливо гласче и трето...И когато до едно страхливо гласче, застане още едно страхливо гласче , тогава , тогава какъв живот... Хахахааха.  Докато стане химн.  Химна на  въпросния , така прехвален за  невероятната си  „най-стара” култура българин : „Мразим цигани, мразим турци”.

Тъпите цигани, казва гласченцето, не си плащат тока и са търтеи, това  е извън мен. Гласчето толкова много се е  „прилепило” към физическото си тяло, че  е забравило, че то и гадния циганин  идват от едно и също място.  Че то не е „то”  и циганинът не е циганин.  Че то и гадния циганин са Едно.  И така и „то”, и циганина и другите в „ групата на Шаро”  , са се отдалечили едни от други   с бездни,  толкова гигантски , че е останала една единствена връзка , която ги свързва.  Паяжината. Една невидима паяжина. Толкова прозрачна, че не се вижда, но толкова лепкава, каквато само коварната паяжина може да бъде.  Паяжината,  наречена Страх.  Всички  са в капана на лепкавия страх.  И колкото повече ритат, толкова повече се оплитат в лепкавия Страх, който дори не съзнават, че страхуват.  Страх, който е станал техния дамоклев меч, техен живот, тяхна смърт и тяхно прераждане. Страх от всичко.  Кой не се страхува?  Смелчаги! Не? Разбира се, че не.. И как  да е смел някой, който не знае, какво е Сам да взима решение, не знае, какво е Сам да решава съдбата си, не знае, какво е Сам да живее живота си, а не  да оставя това на други сили извън него.

 Страх , че ме мрази, страх, че ме обича, страх да не остарея, страх, че  съм тъп,   страх, че съм прекалено умен, страх, че съм различен,  страх, че съм беден, страх, че съм богат , страх, да не умра.  Страх от високо, страх от тъмно...Страх,  страх , страх.. Бременен страх, който ражда себеподобни. Защото какъвто си,  такива ще родиш.. . Раждаш страх , раждаш омраза, раждаш подлост, раждаш разделение...  Говорим си тук и си чешеме  скалповете: защо не живеем в хармония? Защо сме такива, защо не можем да се разбираме с телепатия, хахахаха, простете истеричния ми смях, та ние не се разбираме без телепатия ... Защо не живеем в хармония с животните,  вместо да ги налагаме с чука и да ги ядем.  Леко отклонение... Вчера  4 коня от Олимпиадата са тествани положително за, познайте коя забранена субстанция? Лют, червен  пипер !  Хахаха, мнооого смешно.  Но почва  пак да става някак студено и тоя студ  започва да ме смуче , когато става ясно, че всъщност лютата чушка не се прибавя към овеса на коня ,  за да скача по-високо.  Неее, с лютия пипер се мажат разранените глезени  на коня, ма не , бе, не за да ги лекуват тея рани...а , за да не усеща болка за момента,  маже се по глезените и  за да „не иска” конят   подсъзнателно да докосва препятствието.  Защото когато  докоснеш с  разранените си  глезени  , намазани с лют пипер  въпросната дървена греда,  боли.  Ох, боли . Даааа, боли.  И това са хора, които претендират да са в хармония с животното, което са яхнали.
   
Нямало хармония с животните, нямало хармония между нас, нямало хармония с майката Земя. Иначе умеем да ги редим такива патетични.   И всеки ден се тюхкаме,  защо се задълбават конфликтите. Търсим причините  в цигани, в турци, в американци, в правителство, НИОКОГА в себе си.  Ма,  какво мога аз , малкото страхливо мишленце , да направя, вдигат раменца... ?? Циганите са ни виновни за дереджето.  Хайде да си представим един  сценарий, в който например,  всички „задружни”  българи  не си платят техния ток,  кой би имал смелостта да ги затвори  всичките в затвора?   Няма да има такъв смелчага.  Когато вие,  5-6 милиона , които се оплаквате, че сте останали толкова малко, не си платите вашия ток,  тогава,  може би  вашето тъпо правителство, което  пак вие сте избрали с гласчетата си , ще се замисли сериозно,  и ще предприеме мерки срещу малцинствата, които се възползват от вашия страх.  Тогава, може би, законите ще започнат да важат за всички, а?  Да, ма , как да не си платя тока.. Ами ако? ...  Ако какво ? Ако всички „задружни” българи не са доволни от правителството си, просто не отидат да гласуват за  лакеите и марионетките, независимо от коя партия са? Нито един скапан глас, за нито една тъпа партия? Какво ще  настъпи?  Няма да има избрано правителство.  Урааа! Хаос. Да, хаос, който носи ред и слага всичко на мястото му.  Хаос , който показва, че „ти”,  малко  страхливо гласче,  имаш сила и власт да направиш каквото поискаш.  Е, при положение че не беше малко страхливо гласче, разбира се.  При положение, че беше решило да вземеш волана  на собствения си живот в собствените си ръце и да  пътуваш в посока, която сам избереш , а не в посока, която партията, расата,  социалната или националната принадлежност, телевизора, училището , семейството , религията, поредната статия или статистика  ти  посочват . Да, това при положение, че „ ти”,  страхливо гласче,  живееше САМ  собствения си живот, а не го беше отдал под аренда.   При положение, че ти решиш да кажеш :  Стига!  Отказвам да бъда марионетка, отказвам да бъда манипулиран по 24 часа, 365 дни в годината , през целия ми жалък животец и другия, който идва след него.  Отказвам да подарявам собствения си ценен живот на манипулатори...прикрили се като  „гласове” народни .

Такива статии, които разделят , а не събират, които насаждат страх, терор и неприязън,  които дълбаят рани , а не ги лекуват... които ми предричат  катастрофално бъдеще,  а не хвърлят мост над бездната, не могат да ни пренесат  в така дерзаното от нас „по-високо съзнание” , не могат да ни „завибрират”  насила  в онази  бленувана  вибрация...  В една тема тук се говори за матрица и световна конспирация  и глобално доминиране над човечеството , говори се за илюминати, рептили, анунаки... Обяснява се, че всички конфликти, войни, болести, вируси не са естествена еволюция на човечеството, а гениално, коварен план  за глобално поробване на човека ( да, на човека, а не на конкретната раса от него)  и в съседната тема се говори за  война между Грузия и Русия или за „конспирация” срещу  българина .. Не можете ли да повдигнете воала и да видите, че Сами сме си конспираторите.  Защото ако  не бяхме малки , страхливи и разделени гласчета, щяхме, не, щях да бъда един  огромен, безстрашен гръмогласен организъм и тогава да видим, кой щеше да ме управлява?   Кой щеше да посмее да ми излезе насреща? 
-------------------------------------------------------

„..... Има  един хищник, който дойде от бездните на космоса и ни отне властта над нашите собствени животи.. Хищникът сега е нашият господар и човешките същества  са негови слуги. Направил ни е послушни , удобни и безпомощни. ....
  ....  Точно, както ние отглеждаме пилета, така и хищникът ни отглежда нас,  в човешки кокошкарници,  човечарници...Така, че винаги да имат на разположение храна...
-  Не, не,  не! Това е абсурд, Дон  Хуан! Това, което казваш е чудовищно....Но, как те могат да направят това,  Дон Хуан?....   Да не ни  го прошепват в ушите  докато спим?
-  Нееее, те са безкрайно по-ефикасни и организирани от това. Имат много по-хитра  стратегия.  Те са ни дали   техния ум!  Чуваш ли ме?!  Хищниците са ни дали техния ум, който е станал наш  ум.  Хищническият ум е  странен , противоречив, мрачен, преизпълнен със страх,  да не бъде разкрит във всяка една минута.........Хищниците са ни дали нашите системи за вярване, нашите идеи за добро и зло, нашите социални нрави. Те са онези, които посадиха у нас  надежди и мечти за успех или  страх от неуспех. Те са ни дали жаждата за притежание, алчността и страхливостта..... Въпреки, че никога не си стоял  гладен , носиш в себе си инстинкта на хищника , безпокойството, че няма да му стигне храната...
......Някога  човекът трябва да е бил  цялостно завършено същество,  с изумителна интуиция  и  изключителна  осъзнатост , които са се превърнали в митология в днешно време.  И после,  иглежда всичко изчезнало и сега сме просто  дебилни хора.
...........Това, което казвам е, че имаме срещу себе си не просто хищник. Той е много хитър и организиран. Той следва методична система,  за да ни направи  непотребни и безсилни.
Човекът -  магическото същество, което  е бил предназначен да бъде,  не е вече магически.  Той е едно обикновено парче месо.
.........Няма вече мечти  на  човек , а мечти на животно, което е отглеждано да стане парче месо:  банални, изтъркани,  малоумни.”

Кастанеда , 1988

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Комунизмът турцизира и циганизира България
« Отговор #74 -: Август 22, 2008, 16:15:13 pm »
Споко, скоро ще ти дойде Бойко да ти изплющи една путинизация - ще останеш доволен :P
В защита на своята теза ще повторя няколко от опорните си твърдения:

 - комунизмът забранява живи части от изконната българска култура и задължава хората да живеят в коловозите на социалистическия реализъм;
 - комунизмът систематично изтребва царската българска интелигенция и я подменя с дребни функционерски протежета, овчари и простаци, бетонирайки своята номенклатура;
 - комунизмът извършва серия от национални предателства, сервилно нагъзвайки Татковината ни към х*я на СССР, предавайки националните ни идеали за обединение и свобода;
 - комунизмът къса връзката на народа ни с изконния му начин на живот, естествен бит и култура, заменяйки това с уродливите панели на заводския си устрем и налудничави планови стопанства.

Чрез всичко това комунизмът планомерно изкоренява източниците на самосъзнание, консолидираност и доблест у българите, като оставя единствено милиционерския и ДС-апарат да сдържат реда. След отпадането на силово-репресивното присъствие на комунизма и при вече ликвидираната вътрешна устойчивост на народа, превърнат в пролетарска и лумпенизирана пасмина, чалгаризацията става доста лесен и естествен резултат...


Не забравяйте че определен етнос създаде комунизма като идеология. Осъществи го в Русия с определена цел и изби доста милиони руски глаждани и основно дворянството и интелигенцията. Има специфична информация че преди революцията Русия е била най-бързо развиващата се държава и целта на революцията е била да я блокира.
 След ВСВ в България всичко е ставало по указанията и под диктовката на "руски" специалисти от този етнос , с участието на определен кръг от българи които са били принудени да си окървавят ръцете за да властват след това , но и да бъдат зависими пионки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27