Автор Тема: Същност на МОЛИТВАТА  (Прочетена 52217 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #30 -: Август 27, 2009, 04:07:37 am »
Теория не се оборва или доказва с анти-теория. Единственият начин да се провери една теория е прекият опит. Спорт-Здраве ти бил ли си пряк свидетел на създаване на една такава реплика от едно индивидуално съзнание, че си напълно убеден че тази реплика не е нещо друго, а част от това съзнание? А ти самият създавал ли си такива реплики?
Теорията ти е интересна, но ми е любопитно на какво се базира.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #31 -: Август 27, 2009, 09:09:33 am »
Теорията ти е интересна, но ми е любопитно на какво се базира.

На мен пък ми е любопитно какво те кара да задададеш този въпрос, защото тази теория не е моя - аз съм просто нейн симпатизант, оформил се с течение на времето.

А самата теория съм я открил на множество места из обществения книжен пазар. Разбираш, какво искам да кажа на хората, на които им хрумват такива въпроси:
"Книгите са там - на проклетата сергия.А преценката е зад очите ти."


Според мен не е любопитство това, което те кара да ми задаваш такива въпроси, а страхът от собствената ти безграничност.Защото ако не се страхуваше от собствената си мощ и положение, едва ли щеше да е проблем за теб да се опиташ да възприемеш тази теория, с цел да я сравниш със себе си, вместо да се занимаваш с тривиални нещо като това дали си мия гъза, след като говоря за задници.


В действителност, аз не отричам съществуването на такива същества.Просто казвам, че те НИКОГА не биха осъществили контакт с нас, защото НЯМАТ КАКВО НОВО ДА НИ КАЖАТ.
Тъй като всеки човек, който има висш аз, в действителност представлява едно изключително мощно и твърде мъдро същество...ако някаква си светлинна съзнателна форма се яви дори пред някоя от инкарнациите на висшия аз, то най-подходящото посрещане за това същество би била от типа "Who the fuck are you,looser?"

Визшият аз е сред най-могъщите същества в своите селения.Което означава, че по-могъщите същества от него се намират в съвсем различно селение.А това някой да се намесва в делата на висшия аз или дори идиотщината да дава акъл на някоя от инкарнациите му, е пълен абсурд.(освен ако висшият аз няма някаква задна мисъл, но това ще да е твърде рядко, тъй като Играта е достатъчон пъстра, и той може да използва себе си като ангел или демон по всяко време)

Тоест - подобни същества, от типа на ангели и демони, са дечица, в сравнение с нашата зряла същност.

И единствените ангели и демони, които инкарнацията ще види, са проекциите на собствените си аспекти - ролите на висшия си аз (не обичам частицата "си", защото висшият аз, това СМЕ ние).

Не че има някакъв проблем който и да е да се заблуждава както си иска...но ако това не е проблем, не виждам какъв е проблемът да си кажем и истината.Освен, ако страхът от собствената мощ не се намеси.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 09:12:55 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #32 -: Август 27, 2009, 09:19:36 am »
Имаше един момент в живота ми преди известно време, когато исках нещо, което не зависеше пряко от мен. И всички ме убеждаваха, че няма да стане, щото трябвало да се заплатят (уж по легалния начин) някакви си хиляди левове за компенсация (съжалявам, но няма да навлизам в подробности), които аз естествено нямах. От момента, в който подадох молбата, до деня, в който трябваше да излезе решението, гледах да се моля възможно най- често, когато се сетех, като в края на всяка молитва благодарях (като се опитвах да влагам възможно най- много чувство, все пак и въпросът беше на живот и смърт :) ), докато придобих увереност, че това, което искам, ще се случи и не допусках никаква скверна мисъл, че може и да не стане. Наречете го самопрограмиране- важното е, че подейства и това е единственото, което мен лично ме интересува.
Понякога като ми се случи да наблюдавам някоя зверска човешка проява (една от причините от година, че и повече да не гледам телевизия) и се замисля, и вземе, че ме хване черногледството, депресията и безсилието, пак се моля- помага ми да се освободя като изразходя чувството, и след това определено се чуствам доста по- добре. Според мен, както вече в предишните постове беше казано, молитвата ми служи за издигане на вибрациите и я възприемам просто като път, по който да канализирм и концентрирам енергията си към някаква цел.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 09:42:05 am от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #33 -: Август 27, 2009, 09:25:34 am »

    Здравейте

    Защо трябва да се моля на Бога. Този въпрос трябва да си задаваш винаги когато смяташ да отправиш искане към Бога, защото Той няма да ти наложи изпитание, ако не е сигурен, че си в състояние да го преодолееш със собствени сили. Следователно отправяйки молитва ти искаш нещо даром, нещо за което не желаеш да положиш усилие. 
     Никога по никакъв повод не съм си позволил да се моля за нещо касаещо моята особа. Сутрин когато се протегна Му благодаря за спокойната нощ. Вечер преди лягане Му благодаря, че ми е дал възможността да се порадвам на живота още един ден.
     В редките случаи когато се моля, започвам така: Боже прости му, или Боже помогни му, аз не мога.
     Убеден съм, че истинската молитва е молитвата за другите! С уважение: Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #34 -: Август 27, 2009, 09:33:45 am »
Ух, имам някакво много странно усещане за дежа ву... :-X
Туров, може и така да смяташ, аз също, но не е срамно да поискаш помощ. В крайна сметка човекът е социално същество, винаги и по всякакъв начин свързано с всички и всичко наоколо. А и човек невинаги разполага с пълната информация, за да може да действа адекватно. Да не говорим, че има обстоятелства, които са извън твой контрол, решения, които зависят от някого, който дори не знае, че съществуваш. А молитвата може да бъде най- ефикасна само ако въпросът силно емоционално вълнува молещия се- и в този смисъл каквото вложиш в молитвата (като сила на чувството,  независимо от "проблема"), такъв ще бъде и резултатът.

Edit: А във връзка с дежа ву-то...mitko, четем, четем, и имаме предвид, в тоя случай, за това, което искаше да кажеш, можеше поне други думи да използуваш. А за уточнение на последната част от предишния ми пост- в такива случаи не се моля за себе си.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 12:24:51 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #35 -: Август 27, 2009, 13:32:29 pm »
   Привет,
   Нагазихме в дълбокото. Да помолиш за помощ човек е едно, а да помолиш духовните си наставници  /ВОДАЧИТЕ/ е нещо съвсем друго! В първият случай ти си в състояние да върнеш жеста, но във вторият услугата се превръща в дълг, който няма начин да върнеш. Затова помощ от хора искам често, даже много често, но от наставниците си искам сомо съвети. Човек не може да контактува директно с Бога, (Бог се усеща само като присъствие - при мен като ярка светлина, но това е друга тема), духовното ниво достъпно за нас родените са наставниците ни.
    Когато казвам: Боже помогни му аз не мога! Имам предвид Наставниците си, с който сме познати. Когато молитвата за другия извира от сърцето ти и не противоречи на кармичен урок винаги, абсолютно винаги помага.
  Дежа ву.... Раших да пиша, но докато се мъчех с клавиатурата ти си ме изпреварил. Прочитайки написаното от тебе си казах: Тоя или тая взеха думите ми и моато изложение увисва във въздуха.
   С уважение: Туров
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #36 -: Август 27, 2009, 13:46:53 pm »
Човек не може да контактува директно с Бога, духовното ниво достъпно за нас родените са наставниците ни.
   Когато молитвата за другия извира от сърцето ти и не противоречи на кармичен урок винаги, абсолютно винаги помага.

Ок.Обясни защо.Иначе твърдението ми, че рецитираш обърканости, ще остане неопровергано, но доказано от моя страна по-горе в темата.


Неактивен Eva

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #37 -: Август 27, 2009, 15:27:56 pm »
Доколкото разбирам голяма част тук от пишещите, обсъждат молитвата без да познават Божието слово.А там ясно е казано:
Съборното послание на Якова
Глава  1 ПОМОЩ PHO       
Тълкувание   
  1 Яков слуга на Бога и на Господа Исуса Христа, до дванадесетте пръснати племена, поздрав.

  2 Считайте го за голяма радост, братя мои, когато падате в разни изпитни,

  3 като знаете, че изпитанието на вашата вяра произвежда твърдост.

  4 А твърдостта нека извърши делото си съвършено, за да бъдете съвършени и цели, без никакъв недостатък.

  5 Но ако някому от вас не достига мъдрост, нека иска от Бога, Който дава на всички щедро без да укорява, и ще му се даде.

  6 Но да проси с вяра без да се съмнява ни най-малко; защото, който се съмнява прилича на морски вълни, които се тласкат и блъскат от ветровете.

  7 Такъв човек да не мисли, че ще получи нещо от Господа,

  8 понеже е колеблив, непостоянен във всичките си пътища

Това означава че всеки може да търси Бога без ни най-малко съмнение.
 

Неактивен Eva

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #38 -: Август 27, 2009, 15:47:56 pm »
В Библията е написано също:
Иоана: 9:31 Знаем, че Бог не слуша грешници; но ако някой е благочестив и върши Божията воля, него слуша
Римляни: 3:10 Както е писано: -
"Няма праведен ни един;
Всички сме грешни на тази земя. Ако някой каже че е безгрешен той прави Бога - лъжец. А това е Богохулство и се наказва.
Да не сме праведни, дори и вярващите в Бога съгрешават. От нас се иска преди да започнем да се молим да си изповядаме греховете и Бог с радост ще ни ги прости.
Но това означава да не се връщаме назад и да извършим отново това за което сме искали прошка.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #39 -: Август 27, 2009, 15:50:58 pm »
Знаете ли защо лудниците в София вече не държат лудите, а пускат безопасните да се шляят на свобода, а част от опасните пращат по затворите? Защото вече нямат ресурсите да ги хранят - центърът на София е като овеселителен парк, клоуни навсякъде.

И тъй като лудите в този сайт стават прекалено много, аз не намирам ресурса в себе си да съм дружелюбен към всички и с разбиране да се опитвам да вляза в диалог.

Затова - шляйте се на свобода и оцелявайте сами! Аз спасявам себе си от тая тема.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 15:51:45 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Eva

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #40 -: Август 27, 2009, 15:51:42 pm »
Не е нужно когато се молите да имате готови заучени молитви. Нека те идват от дълбините на сърцето. Не използвайте ума си.
Господ е казал:
Матея: 7:7 Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори,


Лука: 11:9 И Аз ви казвам: Искайте и ще ви се даде; търсете и ще намерите; хлопайте и ще ви се отвори.


Иоана: 15:7 Ако пребъдете в Мене и думите Ми пребъдат във вас, искайте каквото и да желаете, и ще ви бъде.
16:24 До сега нищо не сте искали в Мое име; искайте и ще получите, за да бъде радостта ви пълна.


  


Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #41 -: Август 27, 2009, 15:54:17 pm »
Пу, това са пропуснали да го споменат в "Тайната"!   ::)
Хайде, много ви се моля, нека престанем с цитатите :negative:, това е форум най вече за споделяне на лични размишления и лични опитности. :mad:
« Последна редакция: Август 27, 2009, 15:56:06 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #42 -: Август 27, 2009, 15:55:18 pm »
Цитат
И ако съзнанието(осъзнаваното съзнание) е преплетено в програми или просто е твърде тясно, за да възприеме твърде широката представа за себе си, подсъзнанието прави нещо като реплика на личността - съзнанието, поради това, че е твърде тясно, за да осъзнае ширината на висшето съзнание, вижда ангел.
Това с репликата ми хареса  :) , но ми се струва, че в случая бъркаш. Реплики(или поне нещо твърде близко до това понятие) наистина всеки човек има и това са т.н. духовни двойници. Броят им зависи от нуждите и целите на оригинала и може да варира в течение на живота. Към тях обаче не се отправя молитва, а директно искане какво/с какво да помогнат.
Ангели и демони са си съвсем отделни същности, с които можеш да си и приятел, и враг; можеш да отправяш молитви към тях, можеш и проклятия; можеш да ги признаеш като съществуващи, можеш и да не ги признаеш.
Друг е въпросът, че ангел и демон си е чисто човешко определение, което в твърде малка степен дава представа за същността им.
:)  Да разбирам ли, че според теб възможността някои земни жители да излъчват духовни двойници ти ги смяташ за така наречените "ангели или демони"?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Eva

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #43 -: Август 27, 2009, 15:57:03 pm »
Спорт-здраве, ти решаваш. Но истината за Бога трябва да се знае.
Прочети за последно това:

9:3 Това е злото между всичко, което става под слънцето,
Че една е участта на всичките,
И най-вече, че сърцето на човешките чада е пълно със зло,
И лудост е в сърцето им, докато са живи,
И че после слизат при мъртвите.

Неактивен Eva

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #44 -: Август 27, 2009, 16:00:37 pm »
Темата тук е - Същност на МОЛИТВАТА !!!
ПИСАНИЯТА ВИ ХОДЯТ В ДРУГА ПОСОКА И НЕ СА ЗА ТАЗИ ТЕМА.
ОТВОРЕТЕ СИ ДРУГА С ВАШИТЕ РАЗМИСЛИ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27