Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133430 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #360 -: Август 14, 2012, 21:31:05 pm »
     А  що  е  любов! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #361 -: Август 14, 2012, 21:45:03 pm »
     А  що  е  любов!

И има ли почва тя в тази тема...

.... както и всички останали постове след 2-ра страница...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #362 -: Август 20, 2012, 19:39:07 pm »
Единствената  предпоставка  е   наличието  на  душа  и  тяло.
Хрумна ми нещо. Аз тяло си имам. Но как да съм сигурна имам ли душа? А дали има хора без души? И ако има каква е разликата?
        Няма  хора  без   души.  Колко  по-напреднала  е  една  душа  толкова  по-емоционална  е  и  по-отговорна  към  изборите  си.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #363 -: Август 20, 2012, 21:26:05 pm »
 Ами аз съм много емоционална, но пък какви смотани избори съм правила...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #364 -: Август 21, 2012, 10:11:21 am »
Ами аз съм много емоционална, но пък какви смотани избори съм правила...
Това,че си много емоционална,не те прави напреднал в развитието.Идеята е да се балансират емоциите.Тогава правиш избори базирани на мисъл,интуиция,а не на емоции..Има един лаф..."Гневът е лош съветник".АЗ бих казала..Всяка бурна емоция е лош съветник.
И аз съм много емоционална.КОето си го отчитам като голям – .БорбЪта прави ранЪта,или обратното беше..Все тая..
Времето е пред нас! :drinks:

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #365 -: Август 26, 2012, 17:49:05 pm »
Yoda, според мен  del говори за духовното израстване, за полярностите, за времето и за смисъла и технологията на въпросното израстване.


5/ако Би имал поглед отгоре, човек, ще види един единствен кръг,  със себе си в центъра, и цялото си движение ще види във всяка точка, която е извървял, за да го завърши, но вече няма да ги възприема времево като проява...


5/ Когато сме там, откъдето можем да видим себе си с всичките си инкарнации ще установим, че времето не е фактор за развитието ни, че то не съществува.




"ти да видиш", особено "технологията" на духовното израстване искрено ме впечатли. Хайде, смисъл всеки може да си намери и оправдае, но цяла технология е сериозно, почти научно откритие.
Дори да се обясни, някакво минимално предназначение на това, за което пише потребителката, аз считам, че тя видимо не се справя с материята. И отчаяното залитане и интерпретиране към езотеричните практики и категории, не й помага, а напротив. Може би е хуманно и позитивно да се показва, как разбираме неразбираеми по същността си писания, но аз не искам да ангажирам друг път различен участник, който не е "автор" на написаното. Дори да не се справи с обясненията и да има слаби анализаторски и логични способности, ще знам, че се е получил диспут, който и с когото желая, а не като в училище или детската градина "другарко, може ли аз, че тя няма да може. Как съм учил, как знам, как подтискам другите, които не знаят" (интерпретация по скечове в "Улицата",реж. Т.Москов)

Значи трябва да "кацна" някъде, за да си видя развитието и по-важното да установя, че времето не съществувало като фактор в това развитие.
Може и така да е, и вчера в пет без десет съзнанието ми да е било по-неразвито или напротив. Но определено, времето като отрязък опит има ооооооооогромно значение.

По надолу нещо отделно ще коментирам:

"1/ Злото е нееволюирало добро. Никаквите ми познания по нумерология ми говорят, че 7 е число на Бог, а 9 е последният цикъл от дадена поредица. 6 е числото на "Звяра".

От "закона за изключеното трето", възможно ли е тогава и "доброто да е нееволюирало (каквото и да значи това) Зло"?
Защото настъпва пълно объркване за механизмите за еволюииране на тия "зли" и "добри" неща в света.
Примерно създаваме една машина: "съзнателен еволюатор", в който влизаш лош и излизаш добричък?  :writer:

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #366 -: Август 26, 2012, 18:36:35 pm »
..... Всяко движение се извършва по спирала. Ако разглеждаш това отстрани, ще виждаш как дадена точка Х изминава времеви участък, по всяка точка от спиралата нагоре, ако съединиш точките, по вертикалата ще минеш пътя "напряко", но времево, се движиш последователно, макар че в точките по вертикалата (Х1,  Х2, и т.н), гледано отгоре си на едно и също място.
      Всяко място на което си бил, пази спомена за твоето присъствие, това вспомняне може да те "върне назад" и да видиш целия път до там, ако би могъл да го отбележиш - маркираш, в минал момент като точка, която гледана от следваща позиция,( ниво от спиралата) съвпада с тази от миналия момент (Х1, Х2..), на същото място.
     Цялата "информация" за пространство- време - събитие ще съвпаднат гледани отгоре, в една единствена точка Х = всички изминати моменти по вертикалата. Колкото по голяма е амплитудата на отместване от центъра, по- бавно се движи системата, и съответно отчитаме време и пространство. Пълната информация за ставащото присъства в центъра на системата. + и - отчитат амлитудата на отместване от 0левата точка - центъра, както и способността, според отклонението в едната или другата посока да си спомним съзнателно ставащото. Колкото по-далеч сме от центъра, по-трудно помним станалото. Баланса е необходим, за да се придвижим от точка в точка, с минимално съпротивление.
   
« Последна редакция: Август 26, 2012, 20:14:13 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #367 -: Август 26, 2012, 22:40:22 pm »
Значи трябва да "кацна" някъде, за да си видя развитието и по-важното да установя, че времето не съществувало като фактор в това развитие.
Може и така да е, и вчера в пет без десет съзнанието ми да е било по-неразвито или напротив. Но определено, времето като отрязък опит има ооооооооогромно значение.

По надолу нещо отделно ще коментирам:

"1/ Злото е нееволюирало добро. Никаквите ми познания по нумерология ми говорят, че 7 е число на Бог, а 9 е последният цикъл от дадена поредица. 6 е числото на "Звяра".

От "закона за изключеното трето", възможно ли е тогава и "доброто да е нееволюирало (каквото и да значи това) Зло"?
Yoda,  когато  си  отидеш  от  този  свят,  ще  се  отзовеш  точно  в  такава  точка,  ще  кацнеш  и  ще  видиш  всичкити  си  инкарнации  едновременно.  И  щеш  не  щеш  задължително  ще  се  разходиш  по  спиралата  на  сегашната  си  инкарнация.  Е  тази  разходка  е  винаги  болезнена  -  нарича  се  още  и  равносметка!
       За  времето  си  прав  -  то  съществува  и  още  как,  друг  е  въпроса  за  неговото  значение  като  фактор  за  развитието  ни.  Времето  е  незначителна  величина  за  напредъка  ни.   Тия  горе  искат  да  усвоиш  емпирично  даден  урок,   за  какво  време  ще  успееш  си  е  твой  проблем.
      Ако  един  крадец  престане  да  краде  и  даже  ако  намери  нещо  го  върне  -  това  е  трансформирано  лошо
     Същото  се  отнася  за  измамник  и  т.н.   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #368 -: Септември 17, 2012, 21:05:51 pm »
Многократно е казано в Евангелието на Матея, и всеки, който е минал през езотериката, трябва  види общите неща, именно вярата прави нещата да се случват. Казани са по-различен начин, но вярата обединява. Трудно е да имаш истинска вяра обаче. Може да си повтаряш десетки и хиляди пъти, че вярваш в нещо, но ако сърцето не го вярва... и може би и затова рядко се доказва това. До кости сме пропити с модели, затова и обикновено чудесата стават не при мъдреците а при невинните.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #369 -: Септември 18, 2012, 13:50:15 pm »
.... До кости сме пропити с модели, затова и обикновено чудесата стават не при мъдреците а при невинните.

Няма как да е без модели. Би се получил ужасен хаос, от който няма да може да се канализира развитие, а само някакво съществуване.
Мъдреците са тези, които могат да "открият" ... чудо-творците и тогава да започнат да се случват чудесата. Така че едни без други са безполезни за цялото или целия вселенски замисъл/смисъл.

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #370 -: Декември 15, 2012, 13:38:06 pm »
Единственото страдание на този план е резултат от съпротивата на егото.
Не само вие сте стигнали края на кармичното си пътешествие, но и цялата планета пречиства стара карма с рекордна скорост. Времето ви на смърт и прераждане е към своя край.
Освободете се от всички системи от вярвания, обрисуващи картина на недоимък, ограничения и смърт.
Грижете се добре за физическото си тяло, възпитавайте сърцето и пречиствайте ума си.
Душите, които прекарват много време в медитация, но водят активен живот, са най-добрите кандидати за гладко и бързо възнесение. Вие сте сътворени по образ и подобие на вашия Създател, който е неограничен и свободен.
Би могло да се каже, че има Божествен декрет или заповед всичкият живот на Земята да еволюира или да отиде другаде.
Източник: Ascension Bulgaria http://ascension.bg/bg/


Сал Ракели/е за творението и прехода.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MBcDMu7Zkyw

С БГ субтитри


Неактивен @dito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #371 -: Ноември 25, 2016, 16:05:23 pm »
Реализацията на любовта при човек е с основа на Словото, разбира се действията са главна част също.
Магичността у човека е че има този Божи дар и е добре да го използва в знак на благодарност към Създателя си и ближните си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27