Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210862 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2008, 21:54:48 pm »
Днес както си вървях по улицата гледам двама съмнителни типове,дават листовки и заговарят хора,та мисля си и хоп,връчват ми листовка,гледам свидетелите на йехова  :o Някав мазен тип зе да ми говори,аз му казах ,че много добре знам кой са  :P и си продължих.Ако искате мога да ви скенна листовката,още не съм я хвърлил.
« Последна редакция: Февруари 27, 2008, 21:57:11 pm от Vader »
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #46 -: Февруари 28, 2008, 01:34:37 am »
религия е трябвало да означава "завръщане в източника". няма друга вътрешна религия освен тази. а вместо това религията се е превърнала в боготворене на материята (като тук слагам и "предписаното" поведение към света или моралните норми, които колкото и адекватни да са, за да може едно общество да съществува в хармония, са част от външния аз). никои не може да ме убеди, че каквото и да е действие предприето във външния свят може да замърси или да изчисти нивата на душата. замислете се преди да кажете каквото и да е било, какъв е бил трепета във вас, когато сте усетили нещо по-голямо от вас и как след това този трепет е бил замърсен от всички образи, за които сте прочели, че са "религия" или "духовни". спомнете си каква смътна и неизказана цел сте имали във вас, която ви е отворила да търсите и как сте я забравили заради всички символики и внушения. и за това в никакъв случай не са виновни всички тези "свидетели", независимо дали са на йехова или на нещо друго. момента на търсене "извън" е началото на спирането да се търси.
колкото и работещи "техники" като молитви, визуализации, позитивно мислене и тн да съдържат "религиите", това е само отклонение или най-малкото става само за игра. психичната манипулация на енергиите по никакъв начин няма духовен урок в себе си. изучаването на егрегори, духове, трикове да получите голямо имение или здраве са без значение и само отслабват. всяко пренасяне на търсенето извън центъра е предаване на силата на нещо външно.

stiver

  • Гост
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #47 -: Февруари 28, 2008, 19:09:35 pm »
Тина, да те анатемоса някой от тия звучи направо като комплимент ;D

Ми - какво знаеш - даже си бях купила и еврейска шапчица, ама ТАМ вече не ме допуснаха - трябваше да разчитам на информацията на едно приятелче отвътре... ;)

П.П. А...забравих - водиха ме на едно място - при дядото на приятеля да проверят дали носа ми е еврейски и казаха, че да, ама като не си знам майчиното потекло (до 7-мо коляно май казаха) - не мога да присъствам на празника дето исках.  :(

Хе-хе, Тина, пак успя да ме разсмееш. Thanx  :)

Ами ако наистина си опитала да влезеш в синагогата с мъжка шапчица, естествено, че ще те изгонят. А до колкото си те представям като личност, няма да се учудя, ако си се опитала освен това да седнеш между мъжете. Трябвало е и да се преоблечеш като Йентел преди това. Аз пък имах неблагоразумието да прекарам един Песах (Пасха) в крайно ортодоксално семейство в Йерусалим, на 100-тина метра от Стената на плача. Там Песах продължава 1 седмица денонощно и аз се озовах в истински капан, защото през това време е забранено да се носи нещо в ръце в религиозния град. Така не можах да си взема чантата и да си отида. Една седмица трябваше да живея при най-странните правила и условия, които човек може да си представи. Освен това, от неграмотност, направих и фаталната грешка да отида облечена с тениска, дънки и с разпусната дълга коса. Това автоматично ме постави в ролята на Сатанаил, влязъл в дома на праведници и цяла седмица се отнасяха с мен като с човек крайно нуждаещ се от спешен екзорсизъм.

Другото, наистина странно място, където съм посещавала е спиритуалистична църква. Там, като човек небаптисан и непринадлежаш на никоя религиозна институция, се чувствах най-добре. Там на олтара, наред с разпятието, можеше да се видят статуи на буда, полумесеци, шестолъчки, умалени реплики на саркофази, келтски мечове и тръби за викане на духове. Но най-хубави бяха сладкишите след службата  :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #48 -: Февруари 29, 2008, 02:03:50 am »
Хе-хе, Тина, пак успя да ме разсмееш. Thanx  :)
...................
Другото, наистина странно място, където съм посещавала е спиритуалистична църква. Там, като човек небаптисан и непринадлежаш на никоя религиозна институция, се чувствах най-добре. Там на олтара, наред с разпятието, можеше да се видят статуи на буда, полумесеци, шестолъчки, умалени реплики на саркофази, келтски мечове и тръби за викане на духове. Но най-хубави бяха сладкишите след службата  :)

А-ха-ха... Значи и ти си от любопитните. ;) Спиритуалистичните съм ги пропуснала, ама вече и не се занимавам с проучване на религиите.

Аз взех да ги пиша тия неща, защото исках да подчертая, че според мен човек трябва да се запознае със всички религии и течения в тях. Не може просто да се каже примерно свидетелите са секта тоест лоши или баптистите са изкукали без да си създадеш лично мнение, нали? Само че си загубих мисълта и ми стана смешно като се сетих.

И да - имах и проблеми да влеза джамия, ама....но поне станах почетен читател на библиотеката на една гръцка православна църква. Та - такива ми работи... :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #49 -: Февруари 29, 2008, 20:46:11 pm »
Религиите, като всеки живеещ организъм, се разделят на видове и преживяват свои еволюции... Това няма много общо с историческия им произход и развитие, макар последното да не е съвсем без значение за еволюционното развитие на религиите. Един човек в многото си последователни докосвания до реалността (в смисъла на прераждане според една теория или в смисъла на отделните въплащения, ръководени от неговия единен висш Аз, според друга) със сигурност ще се запознае с всички типове религии и с всички основни стъпала на тяхното развитие. Това е част от "всенаучаването", което бива прилагано като метод за всяко едно от нещата в материалната реалност. Първоначално и съответно на неговото развитие, човекът ще бъде възпитаван в една религия, по-обикновена и достъпна за него, без той дори да види възможност за друга религиозност - примерно, затворена племенна общност. По-нататък учещият се ще бъде запознат и с по-сложни религии, изискващи по-голяма духовна подготовка, а още по-нататък този човек ще стане свидетел на "религиозни конфликти". Примерно, народът му ще бъде поробен от друговерци и той ще стане свидетел на това, или ще корабокрушира в непознат свят и там ще възприеме местната религия... Накрая човекът достига една "по-висока скорост на въртене", която му позволява да преодолее гравитацията на отделното вероизповедание и да развие абстрактно понятие за religio въобще. В това състояние отделните изповедания за този човек са многото пъстроцветни книги от хубавата му библиотека с духовни послания, които казват принципно сходни неща и носят принципно същатата мъдрост. На още по-висока предавка "духовните книжки" биват изоставени като вече остарели детски играчи и на тяхно място идва мистичното Безмълвие, което на flyDragon никак не му се отдава - сигурно е прекалено съвършен ;D Това е последната стъпка, преди "човекът" да загуби антропоморфичния си образ и да навлезе в универсалиите на висшите светове, от които е бил вдъхнат като съществуване и въвлечен в триизмерната игра.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

stiver

  • Гост
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #50 -: Февруари 29, 2008, 23:28:18 pm »
Не знам... Това висшето съзнание, което хората наричат Бог ни казва толкова много без да промълви и една дума. Всички сме само едни дърдорковци пред него, И само се надвикваме да му обясняваме какво е то и какво иска то от нас. Мисля, че ако помълчим малко, може и да го чуем най-после.
Ш-ш-ш-ш...  :)

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #51 -: Март 03, 2008, 16:24:35 pm »
Незнам коя е най праведна  ;) обаче вижте какво получих в пощата си - баптистите яко зарибяват със страх :D

Ха-ха - питай мене за баптистите.... 8)

Навремето се хвърлих в "религиозно" самообразование...и посетих много църкви...кръстиха ме и ме баптисаха отвред...и ме изгониха от една -  :D - там пастора нареди всички новобаптисани в редичка и започна да им докосва челата един по един, за да им изгони лошите духове, а те изпадаха в конвулсии или им излизаше пяна от устата...или проговорваха чужди езици (както пастора им обясни, че ще стане - светите духове щели да говорят на иврит през тях)...

И... ;) (затаете дъх!) - само аз останах да стърча без да разбера какво им става на другите...и пастора ме прокълна и ме изгони от църквата.... ;D  ;D  ;D

Да не пиша за друга баптиска църква дето 3000 човека се люшкаха като зомбита и пееха някакви химни и...се предаваше по сателитна телевизия по целия свят и всеки гледаше на екрана дали са го снимали какъв добър и прилежен християнин е.... :D

Това с духовете е истина ,само че тия пасторчета самите те са пълни с такива! Аз лично съм снимал с камера такова подобно шоу и една баба взе та проговори с мъжки глас нещо като в ужасите се получи . Пастора и вика "В името на исус излез" и само това повтаря а бабата взе да вика с мъжки глас "Бъра..Бъра..Бъра.." и так 10 минути ужаси на живо. Честно ,аз се изплаших доста от това. Незнам да ли изгони духа, но видях с очите си че тези гадини са реални. И може би всички сме били тормозени от тях. За мен това е доста важна тема и гледам на нея с респект. А може би това са ивънземи или рептилии които ни смуча енергията като влизат в нас или от разстояние? Ако не е отворена някъде тема по този въпрос ще отворя защото има доста неща да се кажат.  
« Последна редакция: Март 04, 2008, 21:06:47 pm от Morpheus »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #52 -: Март 04, 2008, 16:35:47 pm »
Първата "църква" според Писанията се е събрала петдесет дни след възкресението на Христос. ("Църква" означава "общност от вярващи" - това не е институция, нито храмова сграда, а е междучовешка общност.) Тогава се събрали апостолите, Мария и още няколко посветени, както им бил заръчал самият Иисус, преди да Се възнесе към небесата. Чул се гръм, бликнала светлина и над главите на присъстващите пламнали реещи се във въздуха пламъци, които според тълкуванията са "явления на Светия Дух"; присъстващите били завладяни от странни чувства и придобили най-различни, удивителни способности - да разбират и говорят нечувани от тях по-рано езици, да прогонват болести и демони, да убеждават с красноречие към вярата... Според християнската традиция това са така наречените "дарби", давани от Светия Дух на всеки, който Го приеме в себе си. Евангелизаторските протестантски църкви критикуват тежкото и формализирано християнство в лицето на православието и най-вече на католицизма, изисквайки от църковния живот да се върне пряко и директно към тези раннохристиянски чудеса. В раннохристиянската литература се свидетелства на много места за пряко проявявали се чудеса по време на литургии и проповеди, което според светите Отци е доказателство за божествено присъствие в църковните събирания. Днес, както е известно за всички ни, службите текат доста предвидимо и рядко се случва "нещо по-особено", да не кажем почти никога. Това също може да се види като свидетелство за състоянието на църковните институции в наше време. Евангелизаторските протестантски църкви черпят сила от протеста си срещу тази мудност и заспалост, изисквайки директно осъществяване на "дарбите" сред вярващите. Тяхната невъздържана настоятелност граничи с истерии и огромен натиск, който може да доведе до изключително нехристиянското ви проклинане  изгонване, ако не засвидетелствате по подходящ начин своята съпричастност и "осененост" от Духа... Много е възможно сред припадналите по време на допиране челата им да е имало и такива, които са го направили изкуствено, защото знаят, че такова нещо трябва да се случи и ако не се случи, може да ги обвинят, че са служители на сатаната и да ги прогонят... От само себе си се вижда какъв дълбок фалш и ирония следва от всичко това! А също така трябва "да отдадем дължимото" и на демоничните същности (енергоинформационни паразити), които обикновено изобилстват на такива кресливи и показни места и се възползват от истеричните нагласи на вярващите, за да ги направят проводници на своето нискоастрално влияние...
« Последна редакция: Март 04, 2008, 16:58:57 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #53 -: Март 04, 2008, 20:59:28 pm »
Много добре казано! :)

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #54 -: Март 16, 2008, 20:17:34 pm »
Или коя е най-малко грешна:)
Незнам, православието сякаш ми е най-близко, няма помпозността на католицизма, нито фанатизма на исляма.
Говорейки за религии в класически смисъл...

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #55 -: Март 18, 2008, 10:57:21 am »
Православието би могло да бъде много помпозно - всъщност един от споровете по време на "великата схизма" е свързан със склонността на източните патриарси да използват твърде много икони, злато и внушителност... Заради това иконописта до голяма степен изчезва на запад, но по-късно идват Зидарите-майстори с техните готически катедрали, та въпросът за помпозността трудно може да се проследи. Отиди обаче в патриаршеската катедрала в Москва например, на голям църковен празник и виж за какъв апотеоз на величието става дума!

Фанатизъм също може лесно да се проследи сред "духовните ни старци"... Фанатизмът по принцип не е функция на религията, а на хората. Всяка една религия твърди, че онова, което е казала, е напълно точно и неговото следване "гарантира" благоприятен резултат. От там нататък следовниците по какъв начин ще се отнасят е друг въпрос... С целия им фанатизъм, по време на Средните векове на християнството мюсюлманските астрономи, лекари и математици са били светлинни години по-напред от западните им християнски колеги например.

Подходът да се търси коя религия е "най-малко грешна" също е доста несполучлив, защото подобно концентриране в негативизма със сигурност ще принесе като плод отрицанието на всяка една религия и заличаването на този път в ума въобще.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #56 -: Март 26, 2008, 18:42:07 pm »
Всяка религия сама по себе си е вече неправедна, ако разбирам правилно, кое е праведно. Така, както аз ги виждам, религиите са  строго доктринални организирани култове към  някакво висше създание (за улеснение, да го наречем с познатото ни име  Бог) на което определени групи от хора се покланят, прекланят, молят и очакват  място в Рая, вечен живот, прераждане, сливане с  изначалната Светлина и други подобни наградки; в името на което най-брутално в продължение на хиляди години са избити милиони човешки същества и продължават да бъдат избивани сега - в този миг... Амин!  Всичкото това е типично, човешко ЕГО-истично проявление и няма нищо общо с БОГ или Великото самосътворение...

 Нещо необятно, необяснимо, незримо, вечно и простиращо се във всяка  една молекула  от вселената/вселените (или да го наречем Космоса) е принизено от религиите до елементарни, типично човешки прояавления, като : Аз ще водя праведен живот, а ТИ, БОЖЕ да ми отредиш после място в рая. Типично човешка и небожествена сделка: Аз на тебе - ти на мене.  До тук нищо божествено... Религиите са създадени за да бъдат управлявани масите. Да им бъдат промивани мозъците, да им се налага начин на мислене - поведенческа матрица -  как да живеят, какво да не правят, какво да не ядат, кога да ходят в църкви и да се молят... Книгите за религиите са също едни мъгляви доктринални правилници. Инструктаж, как да живеем праведно?!

Книги, написани от хора, които не са се и докоснали до Божестженото и след това са преписвани и изопачавани стотици пъти, докато до нас е достигнало бледо копие на онова, което някога някой може и да е знаел..... Достатъчно е един средноинтелигентен човек да погледне как църквите са потънали в разкош и са едни от най-богатите и влиятелни институции, за да си направи извода, че те самите не живеят по начина, по които проповядват. Защо ли? Ами защото не е гот да си беден и с една роба на гърба, като Иисус да бродиш, да лекуваш, да  учиш хората, като в замяна не очакваш никакво възнаграждение, да спиш където замръкнеш , да ядеш каквото ти се подаде... Някак не е практично да си безкористен....

Нямаше тогава тези институци , които  проповядват, че имат директна връзка с Бога, да се крият  в мраморни, позлатени дворци ...

 Религията , която и да била , е най-пошлия начин да се приземи и очовечи онова, което не е земно и не е човешко по своята същност. Това, което никой не е виждал за да го опише, не е достигал за да се върне и не е разбрал защото ТО мълчи.  Ако вярвате в Бог, религията е най-дългия път до него. Моят съвет към всички е,  да търсят Бог само и единствено в себе си. Той е там, както е във всеки атом от Космоса.

Той не  чува глупави молитви от рода на: "Дай ми здаве, Боже!"  Ами дал съм ти здраво тяло, пази го, уважавай го, грижи се за него, като за Божествен дар, не пий, не пуши, не се тъпчи като свиня. Как да ти дам здраве, като ти перманентно се самоотравяш?

Или: "Дай ми Боже пари, къща, кола и на децата също и на внуците..." Дал съм ти мозък и интелект, иди и се развивай. Не може да си седиш на задника цял ден и да искаш успех, финансов или какъвто и да е...

Или любимото ми: "Дай ми щастие, Боже!"  Дал съм ти сърце, но там не е останало място за щастието, защото е пълно с лоши мисли, неприязън,омраза, стрес, каква ли не тиня... Въобще,  Бог ни е дал всичко, от което имаме нужда, но ние  се молим за още. Все не ни стига!  И Религията  още повече подклажда алчните човешки илюзии...Религията е гениално изобретение за хранене на ненаситното човешко ЕГО. Религиятя е организирано масово унищожение на духовното в нас. Всички сме забравили  за Божествената си природа.. Аз лично, нямам нужда, свещеници да ми напомнят за Божествения ми произход. Аз си го знам , защото се вглеждам в себе си. Аз съм Бог и Бог е Аз. Ние сме едно . Не ми е нужна религия да ми напомня за това...  Моят съвет е пазете се от религии и Гуро-та. 

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #57 -: Март 26, 2008, 19:40:36 pm »
Нещата са малко по-различно, но като цяло си прав, особено що се отнася до приложението.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #58 -: Март 27, 2008, 11:07:40 am »
Цитат
Всичкото това е типично, човешко, ЕГО-истично проявление и няма нищо общо с БОГ или Великото самосътворение...
Тогава за каква РЕЛИГИЯ говориш през цялото време, драги? Щом няма нищо общо с Бог или с Великото, каква религия е това? Не мога да разбера защо хората постоянно отказват да направят разлика между религията в нейния истински смисъл и уродливото изпълнение, което една шайка мошеници им натрапват от позициите на своята политическа власт!

Цитат
Моят съвет към всички е да търсят Бог само и единствено в себе си. Той е там, както е във всеки атом от Космоса.
Чудесен, свещен религиозен съвет! Споделям напълно.

Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #59 -: Март 27, 2008, 13:08:30 pm »
 Тогава за каква РЕЛИГИЯ говориш през цялото време, драги?

Драги, просто изказвам мнение по темата : “Коя религия е най-праведна”. 
Моето мнение е, че няма такова нещо като праведна религия. И затова, не случайно казвам още в началото :  “Така, както аз виждам религиите “ и т.н.  Тоест нямам самочувствието да  говоря от името на някой друг освен на себе си. Това е моето мнение по въпроса  за праведността на религиите. Не казвам:  Бог рече чрез мен! – нали?!  :)

Не съм религиозен човек и от там и съветът ми  не е религиозен. Съветвам хората да се обърнат към себе си.   Или може би един ден Архитектът е затръбил от дълбините на Вселената: "Вярята в мен от днес ще се нарича Религия! И всеки, който вярва в мен , ще се нарича религиозен!" Аз нямам самочувствието да знам за подобно събитие. .  Тайната на  космическото сътворение не е непременно религия.  Доктрините го превръщат в такава.

Аз изказвам мое мнение,  всеки има право да го тълкува както разбира.

Племето Коги е едно от малкото незасегнати от Християнската религия в Южна Америка. До ден днешен никой от племето Коги не е убил  себеподобен.  Там, обаче, където се е разпростряла Християнаката и всяка друга религия,  са ставали и продължават да стават поголовни кланета и геноцид. Коги обаче, за щастие, даже не се докосват до Христианството. Значи ли,  че техният създател е различен от този на Християните? Не, Архитектът  е един (СПОРЕД МЕН).Но Коги нямат нужда от религия за да живеят в хармония с Архитекта-Космоса –Природата.

Що се отнася до шайката мошеници , тя така е наложила доктрините си , че е успяла да подчини и е промила мозъците на  милярди хора по света.

Тук прилагам статистиката колко е броят на промитите мозъци. Не малка шайка, както се вижда...

Бройките са  човеци.

Християнство: 2.1 милиарда

Ислям: 1.5 милиарда

Атеисти, несектанти, нерелигиозни: 1.1 милиярда

Хиндуизъм : 900 милона

Китайска традиционна религия: 394 милиона

Будизъм: 376 милиона

Юдеизъм : 14 милиона

Шинтоизъм : 4 милиона

Даоизъм : 4 милиона

Zoroastrianism: 2.6 милиона

Паганизъм: 1 милион

Универсализъм : 800 000


Сиентология: 500 000

И това не са всичките религии.

И да използвам твоите думи , драги:  Не мога да разбера защо хората постоянно отказват да направят разлика между Бог и Религия? 

Остани си със здраве  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27