Автор Тема: Далечно Виждане (Remote Viewing)  (Прочетена 63706 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #60 -: Март 04, 2010, 15:09:50 pm »
направих скица на видяното. Небесното тяло имаше сиво-бял цвят. много приличаше на Луната, но не съм на 100% сигурна,че това е тя.
Колкото до шумовете, не чух такива. основно вниманието ми бе насочено към сателита, който беше единственото тяло, което се движеше...макар и в цялата сцена да се усещаше движение.
« Последна редакция: Март 04, 2010, 15:10:52 pm от lightworker »

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #61 -: Март 06, 2010, 00:19:13 am »
Lightworker,

Oтносно въпроса ти за мнениетo на съвремените вюъри за прераждането: честно да ти кажа, никога не съм работил по тази тема, а и не съм чувал никой от тези, които познавам да е споделял за проекти в тази насока. Работа по такива, да го наречем ‘духовни теми’ е доста трудна, по точно не самите сесии, а последстващия анализ.
Причината е, че намирайки се на сравнително ниско ниво на развитие, нашата цивилизация не е в състояние на настоящия етап да осъзнане тези принципи на регулиране/развитие/усъвршенстване на живота във вселената. Но имай предвид, че Матрицата/колективното под/съзнание/енерго-информационното поле/акашиевите записи или както предпочиташ да го наричаш, винаги, ама винаги работи работи за нас. Т.е. ние винаги извличаме информация, но проблема е в нашия настоящ лексикон и именно на тази база, Матрицата ни предоставя в най-достъпен за нас, за дадения момент от време/еволюционно развитие исканата информация, а това понякога става чрез метафори и алегории, a не във форамата на ‘чисти’ данни. И сама разбираш, че от тук идва затруднение в интерпретирането/анализа на добитата информация.  Такъв е случая и за прераждането, както и за Бог, идеята за достигане на безсмъртие на физическо ниво, оптимални начини за предвижване в галактиката, редица енигматични случаи и прочие.
А дали виждаш идеята за Земята за затвор – ами не е ли това строго индивидуално? Ако си мислишиш, че си затворена, ще си умреш с тази идея и съответно в тази насока ще ти бъде продиктуван живота, ако мислиш , че си тук за да се наслаждаваш на живота и да го експлорваш, съответно ценностната ти система ще бъде ориентирана в тази посока и ще имаш съвсем друг вид преживявание.
Например, имаме дадена ситуаци пред която сме изправени. Да се скъсаме, не можем да променим ситуацията/събитието, нали? Но това , което можем да променим е отношението ни към тази ситуация и съответно да имаме възможност за поне два коренно различни начина на поведение и съответно развой на живота ни.
Аз лично медитирам, имам си лични разбирания за прераждането, но не ги смесвам с Remote Viewing-а, на RV гледам просто като на умение/метод за извличане на информация. Нещо като плуването и рисуването...
Естествено, можем да атакуваме въпроса за прераждането успешно, но е въпрос на заделено време както и на заангажиращ екип.

Относно историята с твоето преживяване: на прима виста се сещам за поне три обяснения:
- това е игра на мозъка ти
- имала си действително изживяване пътувайки чрез астарното си тяло, което би могло да се подразделя на
а. Опитност си в паралелна реалност
б. Била си в настоящата реалност

- това е “screen memory” на Сивите маскирайки отвличане

Естествено, с RV можем да разнищим историята и да се разбере всичко. Ако се окаже, че си имала реална среща с този сателит, може да се разбере произхода му, предназначението му, всичко за кораба на заден план , както и за планетата, включително местоположение.
Но въпроса отново опира за достатъчно заделено време и екип от вюъри.
В тази връзка, скицата и твоето описание биха свършили работа.

Моето чувство, е че си ходила не където трябва някъде около нашата Луна....

Xnet-user,

Цитат
Въпрос към RViewer: Има ли за цел тази система да върже умовете на хората към Колективното съзнание?

Bих отговорил така: целта на системата е да извлича информация, а как – чрез както го наричаш, привързване на умовете към колективното съзнание. Така, че в общи линии си прав.
« Последна редакция: Март 06, 2010, 01:06:09 am от RViewer »

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #62 -: Март 06, 2010, 03:29:11 am »
А в отговор на молбата на Н. за примерна сесия, ще ви демонстрирам по-долу основните моменти в изпълнението на Remote Viewing сесия, както и ще хвърля  малко светлина върху методиката, имайки предвид че почти нищо не се знае за нея в страната:

Преди започването на сесия е от изключителна важност да съставим прецизно задание, т.е. обекта на интерес от наша страна. Заданието се ‘обвързва’ със строго индивидуален ‘адрес’ наречен координати, които нямат нищо общо с географските координати.
Започваме с изписвнето на  координатите, след което изпълняваме една привидна драсканица наречена идеограма:




Идеограмата ни дава в ‘зипнат’/компресиран вид цялата информация, която търсим. Нашата задача е да де-компресираме информацията и да я приведем във вид удобен за използване от нашето съзнание.

Следващата основна стъпка е да ‘разбием’ компресираната информация на най-важните и сегменти:




За незапознатия, това също са привидни драсканици, но в същност, това са унифицирани за подсъзнанието архетипни символи за строго определени неща. Всеки един от тези символи наричаме аспект. От тука, задачата ни е да декодираме всеки един аспект на целта, последователно и в строго определена форма.
След декодирането и на последния аспект, съставяме обобщена скица на целта (Site Template), която представлява компилация на вербална и графична информация, чиято достоверност за обучен вюър е не по-малко от 80%.
Обобщената скица е генерира основната информация нужна за извършване на  последстващия анализ на сесията. Времето, което е нужно за да се достигне до този момент е между 25 – 40 минути в зависимост от броя на изследваните аспекти.



Това е момента, който се достига в началното ниво за обучение.

От този момент нататък започва големия ‘fun’. Ако искаме да извличаме още по-детайлна информация, обозначаваме съответните области от скицата, които са предмет на нашия интерес и ги наричаме елементи. Започваме изследването на елементите. Достигаме до още по-подробна информация:

За елемент [1]:



И елемент [3]:




Изследването на елементите е предмет на следващата степен на обучение в RV.
С изследването на елементите и създаването на детайлни графики или три-деменсионални модели, времето за престой в сесия се простира до около 60-70 минути. На този етап, вече имаме достатъчно стабилен контакт с целта, който осигурява извършване и на телепатичен трансфер на информация.  

Моля ви , няма да се ангажираме да коментираме представената информация в тези сегменти, това е само кратка демонстрация на метода.
Тези сегменти са от моя сесия, която е част от текущ проект, върху който в момента работят шест добре обучени вюъра...
« Последна редакция: Март 06, 2010, 03:36:20 am от RViewer »

stiver

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #63 -: Март 06, 2010, 12:38:07 pm »
RViewer, благодаря ти за демонстрацията.

За RV бях чувала и чела някои неща и дори съм опитвала да преценя уменията си в някои от многото сайтове в интернет, предлагаши "скрити картинки" за отгатване. Обикновено догадките ми нямаха нищо общо с изображенията на снимките и бързо се отказвах да задълбая нататък.

Тази тема ме заинтригува отново. Признавам, че първоначално реагирах крайно отрицателно поради личното ми отношение към пси проектите на ЦРУ от това време. Асоциацията на RV с далеч по-зловешите MC експерименти от това време, както и с хора като Алекзандър, Стъбълбайн, Путоф, Тарг и самия Ед Деймс са трудни за пренебрегване. Съжалявам, RViewer. Разбирам уважението ти към учителя ти. Далеч съм от намерението да споря или да коментирам тук тайните операции на ЦРУ от онова време, както и днешните интриги между първите вюъри. Само искам да спомена, че, лично мен, рекламата на курса ме накара да седна на ръба на стола си. Но това съм аз. За други, рекламирането на тайните проекти на ЦРУ, може да е вълнуващо и привлекателно. По-важното е, че RV съществува независимо от целите на хората, които са го овладяли.

Това, за което всъщност искам да пиша е, че в резултат на тази тема реших да прегледам видео-курса на Ед Деймс. Единственият начин човек да си създаде правилно впечатление за нещо е да опита сам. H., аз уважавам мнението ти и затова започнах да гледам видеото с голямото предубеждение. Трябва да кажа обаче, че останах много изненадана. Съвсем обективно, без да се влияя от предубежденията си, трябва да призная, че не забелязах в курса на Ед Деймс нищо комерсиално. Напротив, програмата изглежда много добре организирана. Лични коментари и хипотетични спекулации от Деймс почти няма, поне до сега. Наистина, още съм само в края на първия диск, но не искам да бързам. Всичко, което видях в курса до сега е единствено и само метод и техника представени по много практичен и стегнат начин. Личи си военното възпитание на Деймс.     
 
Едва снощи започнах курса и минах през първите три сесии. Както споменах, не знаех нищо за метода от видеото. Нямах представа какво ще се случи. Всъщност, поради тоталният ми провал със скритите картинки от интернетните сайтове, започнах с пълен песимизъм. За моя огромна изненада обаче мога да кажа, че аз бих определила успеха си общо взето около 50% до 70% и за трите сесии. Трудно е да обобщавам така, защото някои неща бяха точно и абсолютно в целта, други бяха съвсем неточни. Общата картина, обаче, беше изумително точна за мен.

Това, което най-много ме впечатли от целия процес е създаването на идеограмата. От трите сесии, най-точни бяха именно тези драсканици в началото. След това, навлизайки в подробностите, започват и проблемите за мен. Най-трудно се оказа различаването между спонтанно получената информация и мисловните форми (AOL). Объркването при мен е толкова голямо, че някои от нещата които изхвърлих в графата AOL бяха точни до конкретната дума. Друг проблем, който имам е, че сега, когато чета описанията си, повечето отговарят на целта, но визуалната картина, която имах в главата си беше нещо различно, но което може да се опише със същите думи. Разбирам защо вюърите работят в екип. Най-сериозната спънка обаче е, че колкото повече навлизам в подробностите, толкова се отдалечавам от целта. Това, което съм надраскала в идеограмата, после сякаш се разпада с всяко ново измерение, което добавям.
Не мога да разбера и кое точно е целта - изображението на снимката или фактическото географско място на снимания обект? Например, ако снимката е на луната, къде да се фокусирам - върху луната от снимката, или върху самата луна като действителен обект в космоса?

RViewer, планираш ли да преподаваш системата Кронос в твоя курс?

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #64 -: Март 06, 2010, 13:48:34 pm »
RViewer, благодаря за подробният,безпристрастен и откровен отговор на моите въпроси.
Причината, поради която си позволих да те занимая с този случай е, че той е пълен контраст на преживяванията ми по време на медитация, когато картината (видяното) се разпада до енергийни частици. Дори и мислите ми се превръщат в частици енергия. Тази картина бе много устойчива и ако мога да се изразя дори активна сама по себе си. Моята интуиция също ми подсказва, че съм видяла нещо за което има no need to know от страна на каквото и да е там.
Благодаря отново!

Аз също така мисля, че remote viewing тряба да заеме своето място като достоверен източник за добиване на информация. Желая ти успехи в начинанието в Бълария! Мисля, че тук ще намериш екип от доста талантливи хора. 

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #65 -: Март 07, 2010, 03:26:57 am »
Stiver,


Относно Кронос – да, но в третия модул, не и преди това. Но искам да отбележа, че ще го преподавам като експериментална техника. Има много неща да научим за времето, все още нямаме никакво разбиране ( не имам предвид само в сферата на RV, а и на познанията на нашата цивилизация). Майк, създателя на Кроноса, избързва много с пускането му в официална употреба, не е достатъчно тестван все още.  Ако през третата седмица на Януари 2013, този форум все още съществува в този си вид, можеш да считаш Кроноса за пълен провал. Разбираш жокера, нали? Аз участвах в някои етапи от тестването му, но не мога да твърдя за неговата ефективност. Както и да говоря, че е не-ефективен. Ед беше против даването му на публичност преди да бъде установено, че е 100%  удар в десятката, но Майки бърза. Е, той си решава...Друга работа е GEOFIX, но той едва ли ще види излизане на бял свят някога...обикновенно, златни яйца няма да намериш на пазара.  

А за твоите занимания с програмата на Ед   - не бързай с изучаването и с правенето на изводи. Просто прави нещата и изпълнявай инструкциите. Имай предвид, че RV  не се овладява с месец-два, с изкарването на програмата или на някакъв курс, Мога да ти споделя, че се изисква доста упоритост, ако щеш и твърдоглавие, за да преодолееш многото капани.  Работата с AOL-те си е изкуство и много неща свързани с тяхното овладяване са спестени във видео програмата. Но това е естествено, целта на програмата е да предизвика интереса ти, да ти даде основата, да те научи на протокола и да отсее тези, които търсят лесните успехи и се откзват. И на края на четвъртото DVD да останат тези, които наистина са готови да скочат в голямото неизвестно.
 Аз бих препоръчал, ако имаш програмата като си я изтеглила от сайтовете със съмнителна легалност, разкарай я, дай 300 долара и си я купи. Не че проповядвам борба с пиратстсвото и със зачитането на авторските права. Причината ми е друга, ако не си се напрегнал малко, ако не си дал нещо от себе си, в случая пари, НЯМА НИКОГА, АМА НИКОГА, да оцениш това, което си получил наготово и няма да имаш никакъв стимул да продължиш и да се развиваш. Приказки от типа, да ама не е за стандарта на България са ала бала....стандарта е един за всички. Принципа ‘Easy come, easy go’ работи в пълна сила и ме убий ако не съм прав. Но не смятам да разискваме някои от ‘специфичните’ черти на нашата народо психология.

В тази връзка се сещам за случая с Норбеков, може би си го чувала:
По време на първия му курс, изправя се пред препълнената зала и казва, перифразирам естествено ‘ драги, съжалявам, но цената на курса днеска се промени, няма да е толкова ами еди колко си’ , която се оказва, че е два пъти по- висока от първоначално обявената. След което, настава голямо объркване, жестове, подмятания и ругатни и три-четвърти от залата стават и си заминават. Когато и последния затръшва ядосано вратата след себи си, Норбеков се усмихва на останалата една четвърт и казва ‘ извенете ме, това беше майтап, цената остава непроменена, а сега да продължаваме’.

Отново за AOL, не ги гледай, и не се кефи, че понякога са ти чисти попадения. Просто ги изолирай както са инструкциите. Иначе, ще ти стане лош навик и ще те вкарат в трапа. Когато добиеш доста практика, можеш да се научиш да използваш информацията от тях ефективно, но за сега ти препоръчвам просто да ги изолираш и да се научиш да следваш стриктно протокола. Само това е гаранцията, че данните, които получаваш ще бъдат истински.  

Относно въпроса ти за снимките. Първо, много зависи дали са спазени правилата за създаване на cue. Започвам да използвам термини, е с тебе сме на една страница. Ако всичко е ок, необучен вюър ще извлече различна информация за целта, т.е. както за изображението на снимката, така и за географското местоположение. Дори и за фотографа, който прави снимката, не се шегувам.  Просто, подсъзнанието е все още необучено да следва протокола и грабва от всичко, което представлява интерес за него. Но ако има някаква силно доминираща черта, тя със сигурност ще бъде прехваната.
По принцип, снимки , само със лепнат TRN използваме за тренировъчни сесии. Има си начини как да изолираш определен детайл от снимката, за да се фокусираш само на него.
И естествено, получаваш информация за момента, в който е правена снимката.

Та да ти отговоря сега точно на въпоса:  целта е изображението на снимката, в момента, когато е правена.

Ако имаш последставщи технически въпроси, задай ги в тренировъчния RV форум, който тепърва се заражда, знаеш как да го намериш.  Тука ще стане много специфично за читателите и админа току виж започне да трие постовете.

Lightworker, не се притеснявай, че си ме занимавала с твоя случай, няма проблем. Радвам се, че с нещичко съм ти помогнал. А относно пожеланията за екипа, има дълъг път докато се изгради. Но когато е готов, мисля че ще помогне за доста неща...Ако тогава въобще има на кого да се помага. Майтап, де..
« Последна редакция: Март 07, 2010, 03:38:47 am от RViewer »

stiver

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #66 -: Март 08, 2010, 00:17:34 am »
RViewer, благодаря ти за изчерпателните отговори. Препоръките ти са много полезни и добре чути. Със сигурност ще отделя време и внимание да науча колкото може повече. А междувременно, вероятно една от първите цели, които ще си поставя за дистанционно наблюдение ще е - как да подредя приоритетите си така, че да си позволя един по-сериозен курс на обучение:)
Желая ти успех!

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #67 -: Март 08, 2010, 19:04:57 pm »
Stiver,

За нищо! Кажи ми само в кой район на кълбото се намираш и ще ти препоръчам съответните хора, които ще ти помогнат. Е,естествено няма дефиниция за безплатен обяд из енциклопедиите, но там ти си решаваш. Няма нищо по-добро от живото учене.

Бих искал да те предпазя от излишни набутванки, които биха ти стрували доста парички.

stiver

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #68 -: Март 08, 2010, 21:18:35 pm »
Живея в България, София. Ако успея да намеря начин, ще се запиша за твоя курс. Любопитството... котката... нали знаеш :) Тези дни, след като се поосвободя малко, ще се регистрирам за RV форума. Имам мноооого въпроси :)

Неактивен hard_temper

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #69 -: Март 09, 2010, 01:22:56 am »
може ли линк за този RV форум ?

Неактивен sorel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #70 -: Март 09, 2010, 02:00:58 am »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #71 -: Март 09, 2010, 17:24:20 pm »
Аз имам следния въпрос - рисувателните заложби или тяхната липса до каква степен могат да повлияят на резултата?

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #72 -: Март 09, 2010, 23:39:19 pm »
Sorel,

Благодаря ти за помоща, която даваш на hard_temper!


Alien,

Въпроса ти е много добър.  Разяснявам:

До момента, в който се работи по създаването на обобщената скица на целта (site template), рисувателните дадености не влияят съществено, т.е. по времето на изпълнението на степени S1 до S4. Там данните са две категории: чисто словесни и графични като графичните са пресъздадени на базата на словесна информация. Това са нещата, които се изучават в нивото за начинаещи.

Но нещата стават съвсем различни, когато се започне работа със S6. Тогава рисувателните възможности си оказват ролята. Но имай предвид, че това е предмет на трениране и усъвършенстване. Ако влезеш в сайта ми, раздел литература, ще видиш една фундаментална книга, чието изучаване драстично увеличава уменията. Техниките усъвършенстват рисувателните възможности на базата на използване главно на дясното полукълбо на нашия мозък.
Навремето, всички военни вюъри са минавали задължително през такъв курс на обучение.
Работата със S6 ще бъде предмет на нивото за напреднали, т.е. на тези, които искат да напреднат с RV бих препоръчал да се заемат с изучаването на точно тази книга. Естествено, с това съм далече от идеята да правя оборот на авторката :)
Н., това ме навежда на мисълта, че някое издателство би могло да се заеме с превеждането и издаването на книгата.  Драсни ми два реда ако проявиш интерес. Книгата няма никаква RV насоченост, но развива рисувателните заложби.


Stiver,

Хвърлих едно око на блога ти и видях, че си член на МУФОН. Помня навремето, първия ми проект, който водех като ПМ беше един случай за MUFON, не знам дали си запозната с него:







Max

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #73 -: Март 11, 2010, 21:02:56 pm »
Графиките на RViewer ме доведоха до въпроса далечно виждане ли е това, което ми се случва или друго.
Нито съм чел подробно темата и нямам теоретична информация. Вчера ми се случи за пореден път и реших да попитам за какво става дума при мен.
Наблюдавах как група хора се придвижват през открита местност. Продължи около 5-7 минути и тъй като по никакъв начин не ме засягаше и не ми беше интересно реших да опитам да сменя  наблюдаваното с друг обект. Почти веднага се спрях обаче воден от морални скрупули, тъй като ставаше дума да надникна в живота на уважаван от мен човек без негово разрешение. Наблюдението на хората и местността продължи, докато не го прекъснах, но как го направих,самия аз не разбирам.
По време на виждането все едно се намирам на самото място и все пак не съм елемент от наблюдаваната среда.
Дали съм имал вътрешен диалог по време на случката не знам, но можех да вземам решения, като горното например.
Такива неща ми се случват често и в най-различни ситуации. Никога не съм успявал обаче преднамерено да предизвикам виждането на събития или места , които ме интересуват. Е не съм и полагал особени усилия.
Преди години бях попитал мой познат, който се интересува от развитието на разни способности да ми обясни защо толкова често ми се случва това и защо наблюдаваните събития никога нямат отношение към мен.
Той ми каза неща, които не приех за реални. Няма да ги споделя, за да не влияя на вашите предположения.

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #74 -: Март 12, 2010, 08:40:24 am »
Изживяванията, които си имал не могат да се класифицират като Remote Viewing. Всъщност, под RV се разбира строго определена техника, която е чисто научно разработена. Много хора остават с погрешната концепция, че наблюдавайки нещо дистанционно то това е RV. Това е всичко друго, но  не и RV. Сигурно има поне десетина причини, които биха обяснили твоите преживявания, но тази техника не е сред тях.

Въпреки, че Remote Viewing се превежда като дистанционно наблюдение / далечно виждане, техниката няма нищо общо с виждане, просто по исторически причини се е запазило това наименование, и така ще си остане. По- точното наименование, което отразява същината на метода би било – Remote Perception (дистанционно възприемане).

И нещо друго, целта при RV е, не да имаш визии, напротив целта е да избягаме от всякакви визуални контакти/сцени/образи, които се появяват в главата ни по много съществени причини.

Аз говоря от переспективата на Remote Viewing, може би други читатели запознати с различни астракни техники ще ти дадат обяснение на това което изпитваш. Изключваш ли възможността това да са спонтанни спомени от минали животи, които да ти се дават с определа цел. По принцип, всичко, което става с нас, става с определена цел; въпроса е дали ще съумеем да видим посланието...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27