Автор Тема: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества  (Прочетена 589068 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общест
« Отговор #1125 -: Декември 24, 2011, 23:23:05 pm »
Не че това което обсъждаме има кой знае какво значение но, да донякъде си прав, но тези групи, както ти каза Cradle of Filth, мислиш ли че има нещо с общо с Сатанизма ? Дани Филт е пълен продажник, повечето от тези групи използват знаците с цел шокиране на слушателя, от което той изкарва доста пари. Това е напълно повърхностно, не изповядва дълбока идеология, само така си мисли, или поне кара феновете му така да си мислят. Определено, има такива групи, но това че музиката е екстремна, не означава че има лошо съобщение в нея, или че защото определена група има определена екстремна визия не означава че са някакви извратеняци. Точно групи като Cradle of Filth придават лош имидж на есктремната музика.
Мда.. да не разводняваме темата, това си заслужава съвсем отделно обсъждане :) Или въобще не си заслужава :)

Неактивен rorchach

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1126 -: Декември 25, 2011, 10:22:41 am »
Направени са в Роженския манастир






Искам да се поправя, това са от рилския манастир. Също искам да добавя за нещо от същото място, имаше една картина, на която ясно бе изобразена пирамида със око, но беше изложена на място, където снимането е забранено. :(

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1127 -: Декември 26, 2011, 00:18:05 am »

 
Ами на мене конкретно на нищо не ми прилича! Ако имаш желание, моля поясни.
Буквата о е с такъв дизайн, че да създава асоциация с брада (Дяволът се рисува с брада и рога.)
Така обяснено, звучи смешно. Усещането е важно. Показала съм го на няколко души и те го виждат, без да са чули мнението ми.

Mtel QUARTO. Просто няма нужда от коментар:


Ще ми разясниш ли какво намираш в логото ?
"Звярът" с изплезен език. ;) "...И рогата му ще бъдат на покрива." Справка- в темата за телевизията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1128 -: Декември 26, 2011, 12:10:25 pm »
Това са снимки на творба на най-влиятелните Български дърворезбари. По нея има много символи, но най-много ми направи впечатление ръката в която има око. Не съм го снимал специално за форума, а разглеждах снимките от почивка и ги видях. Мисля че творбата се намираше в Трявна.




There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен shahriyar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1129 -: Декември 27, 2011, 21:48:32 pm »
Дразни ме факта че хората мислят рок и метъл изпълнителите за зли хора само защото използват този знак или например имат текстове свързани с Сатаната, в крайна сметка, те, както и ние, повечето от тяхните фенове, имаме интерес към окултизма но това не значи нищо. Това е изкуството все пак. Не че има някъкво особенно значение това което казвам но хората които говорят лошо без да знят нито разбират нито ще разберат.

Разбирам те добре, защото и аз самият бях/съм фен на рок и метъл музиката.

Има много (повече) примери за явен сатанизъм и мракобесие и в други музикални стилове. А и доста транс изпълнители имат окултни тематики (в заглавията) на песните си. Така че, обвързването на хеви метъл културата със сатанизма ми се вижда умишлено насаждано от медиите, подобно на обвързването на работническата скинхед култура с комунизма и/или националсоциалзима.

И въпреки всичко ние трябва да се замислим:

- Хеви метълът, а и музиката като цяло не е ли просто един опиум за интелекта?

- Защо по-голямата част от метъл феновете (в България) са лигави и комплексирани либерали, слепи поддръжници на системата?

Лично мое наблюдение, което естествено може да бъде и напълно погрешно, е това, че колкото повече западна култура поема даден човек - включително и музиката - толкова е по-либерален и отворен за "нашите евро-атлантически ценности".  :bomb:

Казано с други думи, а именно думите на небезизвестният отец Божидар Главев - не предаде ли рок музиката принципите си?


Относно снимките от Рилският манастир - окото, вписано в триъгълник е един от най-старите символи в християнството и символизира Триединният Бог, който бди над света. Така че, наличието на това изображение там не е противоречащо на каноните и разбиранията на Православната църква. Както каза колегата Edge of Sanity:

Цитат
Всичките тези знаци имат безброй интерпретации.

В този контекст съм се замислял - да не би тайните общества, които така упорито използват този символ за свой не желаят по този начин да покажат, че се смятат за богове?
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 21:56:26 pm от shahriyar »

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1130 -: Декември 27, 2011, 22:45:48 pm »

 
Ами на мене конкретно на нищо не ми прилича! Ако имаш желание, моля поясни.
Буквата о е с такъв дизайн, че да създава асоциация с брада (Дяволът се рисува с брада и рога.)
Така обяснено, звучи смешно. Усещането е важно. Показала съм го на няколко души и те го виждат, без да са чули мнението ми.

Mtel QUARTO. Просто няма нужда от коментар:


Ще ми разясниш ли какво намираш в логото ?
"Звярът" с изплезен език. ;) "...И рогата му ще бъдат на покрива." Справка- в темата за телевизията.

Това по-скоро ми създава асоциация за някаква гротеска на човек-телевизор.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1131 -: Декември 27, 2011, 23:35:54 pm »
 За първи път видях триъгълника с окото в една полуразрушена,огромна ,гръцка църква,в село което умишлено няма да спомена.Показа ми го приятел масон,докато се ровехме зад развалините.Беше на стенописите зад олтара.Попитах го какво означава,и защо не съм го виждал в други църкви.Обяснението не беше за триединство,а за маркиране на съответния храм като такъв,в който можеш да срещнеш брат масон.Не е случайно и намирането на всички тези символи по сгради,фирмени логота и други места,най-често средища на хора.Всичти предполагам са чували за тайните знаци,които масоните използват.Това са специялни ръкостисканя,с които могат да се разпознаят на публични места като такива,без останалите да разбират за тях.Гейовете имат също подобни знаци,помагащи им да останат в сянка от общиството.Поставени на сгради или фирмени логота ,се явават като помощни средства и ограничават напразното лутане в търсене на твоите хора.Виждаш сградата и влизаш,после намираш човек от твоите и това е.Всеки масон е длъжен да помага на друг масон ,помолил го за помощ.Имат малко по-различни норми от нашето общество.Това е може би най-популярният символ,добил слава след позиционирането му американската банкнота,което можете и сами да си направите изводите,води до масово насочване на определени групи хора натам.Има много ложи обаче по света,да не кажа само Европа,и не всички са били съгласни с американците.Една от причините ,те да се отделят.В последствие нещата се изопачават и се получават доста разминаваня във вижданята на Европеиските ложи и Американската.Доста дълго време хора циркулират и са сменят позиции за да се стигне до днешното състояние на нещата,кото и аз незнам какво е,защото не се интересувам така задълбочено от тях,но информация колкото искаш,а ако има ентусиясти да узнаят повече,да станат част от някоя от официялните ложи.Това не е секта в която ти промиват мозъкъ.Търновският клон,мисля че е най-големият в Бг,Варненският,Русенският,Загорският и Софийският също не отстъпват.Не е лошо да се публикуват снимки на това кой ,какво видял,и на какво му прилича,ама ,например ако логото прилича на дявол,то може ли да се причисли към дадено общество,или е просто измислеца на дизайнерите ,щото е куул и мистично,а в момента това добре се кутира на пазара.Логото по своята същност изразява нещо за хората или организацията ,която стои зад него.Символът от своя страна служи за нещо,като маркиране на място в горния случей.Понякога артисти също използват символи в творбите си,накои като форумците,просто за да придадът мистичност на творбите си,други знаещи значението им,за да предадът послание разбираемо само за тези които са стигнали до нивото до което и те,а понякога и по поръчка на клиент,който иска да има точно определени неща в творбата.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1132 -: Декември 30, 2011, 00:18:42 am »
Много хубав пост! Браво  :hi:

<a href="http://www.youtube.com/v/9LEljS3ib84?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/9LEljS3ib84?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>  <a href="http://www.youtube.com/v/UqkBziEOAqc?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/UqkBziEOAqc?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>

 Иллюминаты - Братство зверя

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1133 -: Декември 30, 2011, 21:41:31 pm »
Между другото Б.Х.Обама на тоя кадър прави друга мудра за зареждане с енергия :)

Неактивен frankie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1134 -: Януари 03, 2012, 21:36:08 pm »
Какво ще кажете за този клип... не е ли пълен със символи на илюминати?
http://www.youtube.com/watch?v=DALvNCbgcKg&feature=relmf

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1135 -: Януари 04, 2012, 02:14:04 am »
Има си раздел за музика.Ще замоля модераторите да преместят поста там,ако преценят че не е за тук след като го изгледат.
 frankie ,а какво ще кажеш ти,след като постваш нещо,щото аз ако почна да се изказвам ,ще ме баннират за неопределено време,или поне докато се възтановят от думите???Кое би определил ,като символ-красивите татуси на главния герой?Жената в червено ?Клипа ала Ванко едно на Карибите?Склуптори на дракони или декоративната решетка на оградата?Китаецът?Парите?Ролексът? :flag_of_truce:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен frankie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1136 -: Януари 04, 2012, 07:30:01 am »
Ами аз забелязвам в началото, пирамидата с окото, китаеца незнам каква символика има,после оградата има две огромни склуптори на рептили,2:58 на тениската на тоя пише 'obay' и това е,което забелязвам аз. а за отделния раздел с музика незнаех, моля да ме извините, нов съм тук :)

Неактивен Just_kidding

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1137 -: Януари 12, 2012, 21:20:17 pm »
http://news.data.bg/8/lifestyle/299785/

Вижте на една от снимките какви знаци правят с ръце 50 cent и боксьора Флойд Мейуедър ! :)

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1138 -: Януари 13, 2012, 02:17:22 am »
Абе хора, още ли циклите какво значи емблемата на Mtel QUARTO?!

Mtel QUARTO. Просто няма нужда от коментар:


То си е очевидно - червен дявол - с рогата и опашката, представен като 'телевизор'.


За повече информация - Vodafone купиха Мтел (още преди няколко години). Ето старата емблема на Vodafone с очевидните три шестици:

« Последна редакция: Януари 13, 2012, 02:28:23 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Belus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #1139 -: Януари 21, 2012, 14:32:43 pm »




Сигурен съм, че архангел Михаил няма много общо с масоните. Но защо символа им е на щита му?
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 14:35:48 pm от Belus »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27