Автор Тема: Религията на евреите ???  (Прочетена 15190 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NEMESIS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • Истината е някъде там!
Религията на евреите ???
« -: Юни 22, 2013, 18:46:22 pm »
Здравейте !
(Предварително се извинявам ако има подобни теми)
Изправен съм пред странен парадокс ,който във известна степен е свързан със религиите.
Ако изхождаме че християнството е започнало като еврейски култ ......... то значи ли че самата тя е създадена от евреите и ако е така защо са я създали ако не я почитат (моля вижте тук http://www.bgpatriot.com/web/bg/topics/zionism/pagans.php)
Според различните мнения които съм чел по този въпрос така и не ми стана ясно за последно еврейската религия каква е .............. религия която почита демони или религия която почита един бог ,но за сметка на това създава християнството и така дава началото на най-големите мнотеистични религии ,и ако е така защо ???????

Ако съм ревностен християнин и накрая се окаже че религията ми е дело на някакви си евреи и илюминати значи...шит
Ако пък се обърна към езичничеството и се окаже че и те са същите...шит
Ако пък избера индивидуалистична религия и почитам луцифер и се окаже че името му е свързано със горепосочените индивиди.....шит

Някой да помага че изтрещявам

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #1 -: Юни 22, 2013, 20:00:18 pm »
Защо имаш нужда дадена религия да оформя вярванията ти? Мисля, че обратната последователност е по-плодотворна, първо да установиш какви са собствените ти разбирания за живота, хората и твоето място сред тях, и после евентуално, да потърсиш религия, която чувстваш подобна. Според момчетата от издателство "Паралелна реалност" религиите не са човешко творение, а са донесени на земята от извънземни. Това е информация, която аз няма как да проверя на практика, но доверявайки се на вътрешното си усещане я приемам за истинна във висока степен. Освен това съм се убедил, че в повечето случаи религията ограничава преживяванията, като по този начин пречи на духовното съзряване и умствено развитие на личността.

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #2 -: Юни 22, 2013, 20:36:20 pm »
Всеки може да си измисли религия , но тогава какво ще стане , разкол , разногласие , деление , противоборство на религиозна тема . Аз смятам че трябва  единна  религия  на  нациите . А всъщност  вярата  крепи  духа . И вярата  не  може  да  се купи  с  пари .
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

Неактивен NEMESIS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • Истината е някъде там!
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #3 -: Юни 22, 2013, 21:25:40 pm »
"Религия на нацията" ??????
Мисля че преди време бях чел за "Религията на кръвта" ,замислена от Химлер като основна религия на новото поколение от супер човеци на СС !
Тя е главно срещу християнската религия която според Химлер се е наложила с насилие над Германският народ.
Той е искал да създаде религия чийто поклонници и вярващи са щели да я наследяват чрез своята кръв а не просто да я приемат......................това щяло да гарантира че изповядващите религията са "чисти"

П.П. Ако знаете нещо повече за подобен вид религия моля споделете с мен !! Благодаря ви !

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #4 -: Юни 23, 2013, 09:58:08 am »
Точно така,вярата крепи духа,но не бъркайте вяра с религия!!!!Всяка религия без изключение е създадена да насажда страх,чрез който страх да се упражнява контрол!Най страшното на страха е самият страх,който е плод единствено на собствените ни умове,когато преодолеете този страх ще подсилите вярата си :DАааа религията ли майната й,която и да си изберете все е грешна,за начало може да почнете да вярвате в Сабазий-СЕБЕ СИЙ! :lol:
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #5 -: Юни 24, 2013, 14:25:23 pm »
Що се отнася до евреите, те и до ден днешен изповядват своята така да я наречем "национална" религия - юдаизма. Тъй като не се възприемам като специалист теолог, ви предлагам най-простото решение на въпросите ви, а именно да прочетете написаното в уикипедия, където най-общо е обяснено какво представлява тази система от религиозни вярвания: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D0%B4%D0%B0%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
Доколкото ми е известно, в началото на своето съществуване Християнството, което дори не се е наричало точно така до IV век, се различава значително от сегашната световна религия. Възприемайте го като движение, култ или друго подобно, но то дори не е имало сложната и бюрократизирана структура, каквато съществува днес. Именно в тези първи векове след Христа Християнството би могло да се каже, че въобще няма за цел да насажда страх, нито да бъде налагано насилствено, а е чисто личностен избор, алтернатива на дотогава отъпканите пътища на вярата.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #6 -: Юни 24, 2013, 14:36:24 pm »
Много смятат,че еврейската религия е монотеистична, но всъщност тя е прикрит  прикрит политеизъм - т.нар. примотеизъм. Примотеизъмът е  политеистична религия при която има едно върховно божество и то е най-важното. Всички останали са нисши и за тях се споменава малко.

Ето първите две Божи заповеди.
"Аз съм Господ, Бог твой, Който те изведох от египетската земя ...   
да нямаш други богове, освен Мене."
Тук не се споменава,че има единствен Бог,а че не трябва да имаш друго богове освен упоменатия.

Който му е интересно за еврейските системи от вярвания и религии може да изгледа това след втората минута.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #7 -: Юли 05, 2013, 15:04:29 pm »
...
Ако съм ревностен християнин и накрая се окаже че религията ми е дело на някакви си евреи и илюминати значи...шит
Ако пък се обърна към езичничеството и се окаже че и те са същите...шит
Ако пък избера индивидуалистична религия и почитам луцифер и се окаже че името му е свързано със горепосочените индивиди.....шит

Някой да помага че изтрещявам
Не  знам защо свързваш индивидуализма с почит към Луцифер. Всяко общество за да е силно, трябва да е съставено от силни индивиди или поне да се ръководи от такива. В крайна сметка духовното развитие е първо индивидуално и едва след това групово, и това е според повечето духовни учения. Така че споменаването на Луцифер тук е неуместно. Дори и християнството първоначално изисква преклонение и смирение единствено пред Бог и пред това, което стои по-високо в духовно отношение от нас самите. Преценката всеки сам си я прави, но издигането на църквата на пиедестал идва после. По принцип и в християнството индивида трябва да е силен и да притежава определени качества, което с времето обаче малко е било изопачено от разни тълкуватели. Но според Библията Христос казва съвсем директно: Богове сте вие, всички сте синове на Всевишния, което всъщност признава на човека потенциала  да бъде богочовек. Признанието на Бог всъщност е признание на собствената ни божественост.

Какво значение има кой е създал една или друга религия? Истината никой не я създава. Но тя може да ни бъде представяна по различни начини така че да можем да я разберем. Но в крайна сметка и способността за развитие е качество на духа и без да е развито няма да можем да разберем истината, под каквато и форма да ни бъде съобщена. Всичко с времето си. Който търси - намира.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #8 -: Юли 05, 2013, 15:33:05 pm »
...
По принцип и в християнството индивида трябва да е силен и да притежава определени качества, което с времето обаче малко е било изопачено от разни тълкуватели. Но според Библията Христос казва съвсем директно: Богове сте вие, всички сте синове на Всевишния, което всъщност признава на човека потенциала  да бъде богочовек. Признанието на Бог всъщност е признание на собствената ни божественост.

Какво значение има кой е създал една или друга религия? Истината никой не я създава. Но тя може да ни бъде представяна по различни начини така че да можем да я разберем. Но в крайна сметка и способността за развитие е качество на духа и без да е развито няма да можем да разберем истината, под каквато и форма да ни бъде съобщена. Всичко с времето си. Който търси - намира.

По-конкретно за качествата, ако може някаква яснота? Много се надявам да не е смирение едно от първите.

И след като "Бог" признава някакъв "потенциал" по подразбиране, този потенциал не идва ли с качествата, да го развиваш? Как се развиват тези духовни качества, за да нямаш съмнения във вярата си?

Търсенето и намирането е хубаво успокоение за всички, които успяват дълго време или достатъчно, да запазят посоката и интереса спрямо това, което търсят.

Това, с какво да си изберем е малко като да отидете на ресторант и да се чудите какво да си поръчате за ядене ...

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #9 -: Юли 05, 2013, 19:45:11 pm »
Ако съм ревностен християнин и накрая се окаже че религията ми е дело на някакви си евреи и илюминати значи...шит
Ако пък се обърна към езичничеството и се окаже че и те са същите...шит
Ако пък избера индивидуалистична религия и почитам луцифер и се окаже че името му е свързано със горепосочените индивиди.....шит

Някой да помага че изтрещявам


Всъщност Луцифер какво общо има с индивидуализма и с какво противоречи на Библията?

"Аз, Исус, изпратих ангела Си, за да ви засвидетелствува това за църквите. Аз съм коренът и потомъкът Давидов, светлата утринна звезда." (Откровение 22:16)
„Аз съм светлината на света; който Ме следва, няма да ходи в тъмнината, а ще има светлината на живота.“ (Откровение 8:12)
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #10 -: Юли 06, 2013, 12:17:04 pm »
По-конкретно за качествата, ако може някаква яснота? Много се надявам да не е смирение едно от първите.
Качествата са добре известни. Като започнем от волеви, като решителност, непоколебимост, увереност и мн. др.; интелектуални, като способност за разбиране, проницателност, съобразителност, добра памет, интуитивност, способност за анализ и синтез и др.; морални, като състрадание, честност, искреност, добронамереност...

Цитат
И след като "Бог" признава някакъв "потенциал" по подразбиране, този потенциал не идва ли с качествата, да го развиваш? Как се развиват тези духовни качества, за да нямаш съмнения във вярата си?
Бог нищо не признава. Човек просто си има потенциала в своята духовна същност. Това е нещо несътворено и вечносъществуващо, което в хода на човешкия живот просто се проявява и разгръща. Това в което вярваме се утвърждава и проверява с практическото му прилагане. Иначе вярата е безсмислена.

Цитат
Търсенето и намирането е хубаво успокоение за всички, които успяват дълго време или достатъчно, да запазят посоката и интереса спрямо това, което търсят.

Това, с какво да си изберем е малко като да отидете на ресторант и да се чудите какво да си поръчате за ядене ...
Човек е магнит. Човешкото съзнание е магнит. Търсейки,  човек магнитно привлича към себе си съответстващите на търсенията и на съзнанието му резултати.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #11 -: Юли 10, 2013, 15:57:01 pm »
Така си и мислех. Думи, думи, думи. Да не говорим, че решителност-непоколебимост-увереност, са едно и също качество назовано с различни думи. Като една е достатъчна: смелост. Следващите също са някак неопределими `по скала`или някакви други общо`известни` критерии и стандарти. Например качеството: силен може да се измери ако мога да вдигна двеста килограма от стоеж над главата си. Качеството :смелост е относително и свързано с много психологически, отколкото физически "качества" все пак. И в този смисъл излиза, че говорим за неизмерими качества, следователно не са толкова известни или доказани като необходими и достатъчни за ефективна преценка.

Цитат
Признанието на Бог всъщност е признание на собствената ни божественост.

Това са Ваши думи.
За да си противоречите със следващите:

Цитат
Бог нищо не признава. Човек просто си има потенциала в своята духовна същност.

Все пак приемаме последните Ви думи и че човек има потенциал, защото ни е много приатно, едно такова, когато си мислим, че човек има потенциал. Но за съжаление не знаем в същността си този потенциал, как точно се моделира и как от близнаци могат да произлязат двама коренно различни персонажа. И не само от близнаци. Всеки сам по себе си с този уж "несътворим" потенциал е толкова различен, че ... хората решили да измислят религии.
:)
И накрая, за да има все пак някаква полза темата за питащия човек, разколебан в своята вяра и пътя, който е правилно да следва, може да се отбележи, че откриването на някаква духовна необходимост насочва към онова, което би отговорило на разбиранията и потенциала. Дори да е атеист това не прави религиите по-малко определящи в световен и общочовешки план.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #12 -: Юли 10, 2013, 18:26:40 pm »
Така си и мислех. Думи, думи, думи. Да не говорим, че решителност-непоколебимост-увереност, са едно и също качество назовано с различни думи. Като една е достатъчна: смелост. Следващите също са някак неопределими `по скала`или някакви други общо`известни` критерии и стандарти. Например качеството: силен може да се измери ако мога да вдигна двеста килограма от стоеж над главата си. Качеството :смелост е относително и свързано с много психологически, отколкото физически "качества" все пак. И в този смисъл излиза, че говорим за неизмерими качества, следователно не са толкова известни или доказани като необходими и достатъчни за ефективна преценка.
За мен решителност, непоколебимост и увереност не са едно и също качество. И тъй като пишейки изразявам собственото си мнение, ги споменавам като отделни качества, а не като едно. Що се отнася до неопределеността, тя е част от живота и то доста голяма част. Няма как да дефинирам нещата дотолкова ясно, че ти (или който и да е друг човек) да ги разбере по същия начин като  мен. Изброявайки определени качества нито съм ги степенувал по важност, нито съм се стремял да ги опиша. Свободен си да ги замениш с които искаш качества, които сам си избереш и смяташ за важни. В крайна сметка развитие на духа е възможно по всяко направление.

Признаването на Бог (от наша страна) е признание на собствената ни божественост. Няма противоречие.

Цитат
Все пак приемаме последните Ви думи и че човек има потенциал, защото ни е много приатно, едно такова, когато си мислим, че човек има потенциал. Но за съжаление не знаем в същността си този потенциал, как точно се моделира и как от близнаци могат да произлязат двама коренно различни персонажа. И не само от близнаци. Всеки сам по себе си с този уж "несътворим" потенциал е толкова различен, че ... хората решили да измислят религии.
:)
На някой от зададените въпроси мога да отговоря, но бих го направил само ако имам уверението, че ще отговоря на човек, който е убеден , че в основата на всеки човек стои неговия дух и в реинкарнацията му (последователна, а не едновременна) като способ за развитие на неговото съзнание и индивидуалност. В противен случай ще е безсмислено да пиша.

« Последна редакция: Юли 10, 2013, 18:31:24 pm от Iris »

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #13 -: Юли 17, 2013, 14:57:51 pm »
За собствената ни божественост разбрах, че е абсолютно наша `инициатива`, по наше желание. Решаваме да признаем съществуването на Бог, за да покажем, че имаме Божествена `мая`. Излиза, че атеистите са по-смирени от вярващите  ::) А хората, които вярват са вярващи единствено в Бог, заради това, че той е бил така добър да им `вдъхне` живот от себе си. Аз пък не мисля така.
Т.е. вярвам в Бог, но не и че имам божествена същност. Единствено `замисълът` е божествен.
Един архитект като измисли една сграда, строителите я строят, а съвсем пък трети някакви мижитаци я обитават. Сградата не е архитекта.
Ако съм лекаря направил инвитрото на някоя двойка, не съм бащата на детето, или бъркам?
По темата, не мисля за задължително условие основанието да вярваш в Бог, за да се сдобиеш с божествена същност или някакви други екстри.
Доколкото духовността и духовното развитие се определя от някакви качества исках да уточня, че такъв тип качества, не че са `неопределими`, а `неизмерими`. Разликата е в това, че всеки притежава определени качества /от изброените с много или малко думи, освен болните от някакви фобии/
но специално за духовно развитие се налага да придобиеш определени качества, а не да си роден с тях. Как можеш да станеш решителен, ако никога не си бил?

За останалото както искаш, но човек първо се убеждава, ако не сам, то от събеседника и след това се излага позицията по темата. Когато не е убеден не от инат или някаква необяснима упоритост, а от липса на достатъчно доказателства, дори и било от скромния му сегашен опит, тогава наистина е безсмислено да се `цикли` в дебрите на инкарнации и неотменна лепкава кармична зависимост ...

Благодаря все пак за любезността  :hi:

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Религията на евреите ???
« Отговор #14 -: Юли 25, 2013, 12:57:06 pm »
Ако пък се обърна към езичничеството и се окаже че и те са същите...шит

Пропусках да попитам автора какво има предвид под езичество? Защото това е много обширно понятие!
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27