Автор Тема: Българските подземия! Кой какво знае?  (Прочетена 226894 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #120 -: Март 19, 2008, 00:03:13 am »
Под Варна има цял град :D  Влиза се от паметника на българосъветската дружба и се излиза чак на плажа ;D

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 546
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #121 -: Март 19, 2008, 00:38:32 am »
Интересува ме дали някой знае дали в България има бази подобни на тези в Норвегия?
Има вероятност по време на втората световна  да е строено нещо от хитлеристите,но ако то действа и до днес и не е изоставено означава да е суперсекретно съоръжение далеч от хорски очи. Има автори които подвърлят тази идея, но няма никакви доказателства.А и написаното по въпроса трудно може да се намери. казаха ми че в книгата Версия Кивот или нещо подобно от български автор има нещо за подземни съоръжения, но не мога да я намеря навсякъде е свършила.

В нашия град има такава през втората световна е строена от хитлеристите в едно старо училище се намира входа има и отдушници и се говори че е голяма, като малки сме влизали веднъж ,но само по входните стъпала няколко метра на доло, страх ни беше по нататък. Мога да направя снимка ако иска някой. Сигорно има и други вхове но само този знам. За ваше инфо телефоната мрежа от хитлеристите стои и до сега непокътната и си работи безотказно за разлика от тази правена през комунизма.   
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен nibirux

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Относно: Българските подземия! Кой какво з
« Отговор #122 -: Март 26, 2008, 22:26:11 pm »
Цитат
Бази много но остарел
Дааа Бузлуджа е доста стара.Мисля, че е прототип на първата българска междупланетна летяща чиния убежище на твърдо гориво.Вижте какъв комин има само.Базирана е там специално за 2012.А дали знаете, че връх Бузлуджа вече е частен имот??? ???В нашата родина си имаме и друго забележително космическо изобретение, побългарена версия на Стар Гейт, на Беклемето, точно на превала.Уж е паметник , ама да знаете, че като доиде 20012, от там наште политици ще се изстрелят в открития космос да си търсят дипломата. ;D  :D ;D :D ;D
« Последна редакция: Април 03, 2008, 20:24:59 pm от nibirux »
В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре?.значи нещо не е в ред.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 546
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #123 -: Март 28, 2008, 09:15:23 am »
Цитат
Бази много но остарел
Дааа Бузлуджа е доста стара.Мисля, че е прототип на първата българска междупланетна летяща чиния убежище на твърдо гориво.Вижте какъв комин има само.Базирана е там специално за 2012.А дали знаете, че връх Бузлуджа вече е частен имот??? ???В нашата родина си имаме и друго забележително космическо изобретение, побългарена версия на Стар Гейт, на Беклемето, точно на превала.Уж е паметник , ама да знаете, че като доиде 20012, от там наште политици ще се изстрелят в открития космос да си търсят допломата. ;D  :D ;D :D ;D

Абе и аз си мисля за Бузлуджа, че е вход за подземна галерия от тунели под Стара планина и май партизаните доста са копали горките.  :D
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #124 -: Март 28, 2008, 19:41:50 pm »
Едва ли някой ще постави входа към едно подземно укритие навръх планината, та да се вижда и да бъде уязвим от всички страни ;)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

cdms

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #125 -: Март 28, 2008, 20:13:23 pm »
Уф, какво им мислите толкова на тия бункери и подземия. Ако 2012г. стане нещо няма дори да разберем, че идва края на света. А шанса да си вземеш стая под наем под земята е доста малък. Така че корабът потъва нормално.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 546
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #126 -: Март 30, 2008, 15:01:33 pm »
Едва ли някой ще постави входа към едно подземно укритие навръх планината, та да се вижда и да бъде уязвим от всички страни ;)

Според мен е доста хитро даже, ако се качи морското равнище там си остава сухо. Паметника е само тапет. За уязвимо от всички страни е малко пресилено, напротив трудно достъпно е. ;) Пробвай зимата да отидеш там! :)
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен skycycle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #127 -: Март 31, 2008, 03:21:07 am »
в Шумен има цяла система от тунели, повечето тръгват от сградата на пощата (който е бил в града няма как да я пропусне, 20+ етажа и все още недовършена, вижда се отдалеч), минават по част от централния булевард, знам и за други разклонения, но там не съм бил - това което съм чул е, че някъде под въпросната поща тръгва тунел, който качва билото на шуменското плато, стига до паметника 1300 години българия и обикаля по-голямата част от природния парк горе... иначе малки бункери колкото искаш...

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 546
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #128 -: Март 31, 2008, 21:15:59 pm »
И какво се оказа всъшност, че цяла българия е прокопана от където и да я погледнеш. Като почнеш от древните гробници до днешните военни бази, всички са копали и продължават и сега. Да вземем военните, всички важни поделения или бази са свързани с подземни тунели по между си. Във всеки град, каквото е от горе, това и долу, най-вече за големите градове. В Ямбол, полвината жители са военни, има поделения на почти всички видове войски, предствете си само ,какво става подземята. И всички по-големи градове по граничните райони на страната е същата работа. Всички блокове строени през комунизма имат противоядрени бункери и тунелчета с изходи някъде пред блока, даже си спомням как едно време се правеше учение на цялото население. Цялден вият сирени, а ние по мазите нагъваме лютеници и компоти, поне тогава знаехме каде да се скрием в случй на някъва атака. Абе всички са копали и строили някъде си нещо под земята - римляни, турци, нацисти, комунисти. 
« Последна редакция: Март 31, 2008, 21:37:38 pm от Morpheus »
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #129 -: Март 31, 2008, 22:30:41 pm »
И какво се оказа всъшност, че цяла българия е прокопана от където и да я погледнеш. Като почнеш от древните гробници до днешните военни бази, всички са копали и продължават и сега. Да вземем военните, всички важни поделения или бази са свързани с подземни тунели по между си. Във всеки град, каквото е от горе, това и долу, най-вече за големите градове. В Ямбол, полвината жители са военни, има поделения на почти всички видове войски, предствете си само ,какво става подземята. И всички по-големи градове по граничните райони на страната е същата работа. Всички блокове строени през комунизма имат противоядрени бункери и тунелчета с изходи някъде пред блока, даже си спомням как едно време се правеше учение на цялото население. Цялден вият сирени, а ние по мазите нагъваме лютеници и компоти, поне тогава знаехме каде да се скрием в случй на някъва атака. Абе всички са копали и строили някъде си нещо под земята - римляни, турци, нацисти, комунисти. 

виж аз съм от ямбол - верно има много военни но повечето поделения ги закриха
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #130 -: Април 01, 2008, 11:41:02 am »
Във Сливен има голямо подземие. Не го знам вътре но за вход има гиганстак желязна врата о продължава под планински гърбици, така че вероятно е големичко.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #131 -: Април 01, 2008, 12:51:19 pm »
Звучи нормално. Вие какво мислите, че тия т.нар. бомбоубежища при нужда, ще отворят врати за всички на юрош ли? Те си имат капацитети и могат да поберат само някаква част от населението. Няма нищо по очаквано от това, ако се случи нещо, точно високопоставните и хората с важни професии да бъдат първите настанени, а за останалите каквото остане. Затова всичко звучи мн. правдоподобно. Ако правителствата наистина знаят за някаква предстояща неприятност, или дори предполагат, точно така биха постъпили. Никога не биха разкрили истината, защото това наистина би довело до масова паника. Извендъж всички устои на обществото, ще се сринат ще станат безмислени всякакви фондови борси, войни и всичко ще се сведе до паниката на оцеляването. И съм сигурен, че ако това наистина се случи, ще има борба за оцеляване. Биха избили всички непридвидени, защото избора ще бъде между тях и останалите.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #132 -: Април 19, 2008, 19:50:18 pm »
       В периода 1990-1995 година в един от сериозните вестници излезна статия за безследно изчезващи хора. Смътно си спомням, но май се споменаваше за района на Русе, че имало подземна строго секретна база, в която се правели експерименти с хора и било пълно с всякакви ужасии, подобно на подземията в Денвър и други, познати ни неща за подземните бази, писано от Айк. Имаше и интервю с човек, успял да се измъкне от там, но държащ се в анонимност, за да не бъде хванат. Доколко е вярно това, не знам. Повече никъде не срещнах нещо по темата.
       Но в едно руско списание имаше статия, писана по разказа на ловец, жител в далечния Сибир как попаднал на едно от секретните им поделения и видял същества, подобни между човек и някакви животни, бил до база, работеща с генни експерименти. Обясняваше с какъв страх се измъкнал от там, стараейки се да не бъде забелязан.
       В това списание се печатаха и други статии на различни теми, от хора и за хора, откривали разни неща, но скоро след края на времето на Елцин като президент спряха да се печатат такива статии и списанието стана доста безинтересно.

Breath

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #133 -: Април 20, 2008, 14:20:57 pm »
       В периода 1990-1995 година в един от сериозните вестници излезна статия за безследно изчезващи хора. Смътно си спомням, но май се споменаваше за района на Русе, че имало подземна строго секретна база, в която се правели експерименти с хора и било пълно с всякакви ужасии, подобно на подземията в Денвър и други, познати ни неща за подземните бази, писано от Айк. Имаше и интервю с човек, успял да се измъкне от там, но държащ се в анонимност, за да не бъде хванат. Доколко е вярно това, не знам. Повече никъде не срещнах нещо по темата.
       Но в едно руско списание имаше статия, писана по разказа на ловец, жител в далечния Сибир как попаднал на едно от секретните им поделения и видял същества, подобни между човек и някакви животни, бил до база, работеща с генни експерименти. Обясняваше с какъв страх се измъкнал от там, стараейки се да не бъде забелязан.
       В това списание се печатаха и други статии на различни теми, от хора и за хора, откривали разни неща, но скоро след края на времето на Елцин като президент спряха да се печатат такива статии и списанието стана доста безинтересно.
Дали може да се открие нещо за тези статии от вестници и списания, които споменаваш. Пазиш ли нещо? Макар че периода 1990-1995 е много разтегливо понятие....Ако си спомняш поне кой е "сериозния вестник", в който си го чела може да се потърси по архивите. Ако предположим, че там наистина е имало/има нещо, много интересно какво е разказал този човек в интервюто си......как се е измъкнал и как е дал и интервю в онези години? Не че сега ситуацията относно това е по-различна.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #134 -: Април 20, 2008, 18:22:30 pm »
     Български източник не мога да посоча, не го помня. А руското списание съм го чела в библиотеката на руския културен център в София, доколкото си спомням беше нещо като "Природа и знание" или около това име. Но там надали пазят от тези години нещо, защото по-начало в библиотеките не пазят вестници и списания, повече от 2-3 години. Архиви на такива вестници има само в Столична библиотека и в Народната библиотека. Това ми е останало само в паметта, защото беше фрапиращо като история. Беше май по повод изчезването на хора без да се намира никаква вест от тях. Повече не зная нищо.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27