Автор Тема: Зa флуорирането на водата в България и минералните води  (Прочетена 109774 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Цитат
Аз лично ползвам Девин с розов етикет - за сега само при нея флуора е най-малко и е с най-ниска минерализация - тоест това съм открил на пазара като най-компромисен вариант вместо чешмяна. Не сменям марките и моделите както твърдят по рекламите - за мен е пълна глупост (лично мнение).
Тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.msg11216009#msg11216009 можеш да прочетеш за едно устройство което прави сребърна вода. Ако нямаш подходящи условия да си я произвеждаш си взимай от аптеката. 3.20лв-3.90лв струва 100ml. (изедници, преди един месец беше 2.90лв.)

Аз правя абсолютно същото, розова Девин 11л като разтварям в нея 100ml сребърна вода  :)
И не знам доколко е полезно, но съм залепил една усмивка върху шишето  :blum2: и малко чисти помисли и благодарности не са излишни

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Аз лично ползвам Девин с розов етикет - за сега само при нея флуора е най-малко и е с най-ниска минерализация - тоест това съм открил на пазара като най-компромисен вариант вместо чешмяна. Не сменям марките и моделите както твърдят по рекламите - за мен е пълна глупост (лично мнение).
Тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.msg11216009#msg11216009 можеш да прочетеш за едно устройство което прави сребърна вода. Ако нямаш подходящи условия да си я произвеждаш си взимай от аптеката. 3.20лв-3.90лв струва 100ml. (изедници, преди един месец беше 2.90лв.)


Тоя розов девин за всеки ден,защото имал слаба минерализация и малко Ф ок за  Ф,но минералите не са ли важни ? Обмислям да  ръгна 150 грама сребро,нямам вяра на тея аптеки... Благодаря за  отговорите ,колеги
Аз правя абсолютно същото, розова Девин 11л като разтварям в нея 100ml сребърна вода  :)
И не знам доколко е полезно, но съм залепил една усмивка върху шишето  :blum2: и малко чисти помисли и благодарности не са излишни.
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 23:03:32 pm от H. »

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Аз 100мл. ги пия на два пъти директно от шишето на ден (когато имам хрема примерно или когато ми се прииска, но не по често от 2 до 5 дена) - за сега съм цял  :drinks:

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Направих грешката да купя минерална вода на "Хисар" с флуорид 5.0, гледам че по интернет се пише че над 1.5 не е добре да се пие, та се чудя дали да я хвърлям?

Докато Девин с розов етикет е с флуорид 0.18, което е предоволно, но аз шматката реших да пробвам от хисарската вода, която уж я хвалят, но забравих да погледна етикета и като се прибрах останах учуден...
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Виж какво човек. Флуорида си е един напълно нормален химичен елемент и както на организма му е нужно да приема калций, желязо и т.н. това е един от елементите, които също са нужни на организма. Спокойно.  ;)

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Да, но:
Цитат
Според д-р Филис Муленикс, бивша директорка на “Форсайт дентъл сентър” в Бостън, САЩ, флуоридите са силно токсични за централната нервна система и могат да се отразят зле на мозъка дори в ниски дози. При бебета и деца се уврежда развитието на мозъка, засяга се моторната функция, намалява се способността за обучение.

Цитат
Приемането на още по-големи количества 6-10 мг/л води до костна флуороза при деца и възрастни. Нарушава се структурата на костно вещество и костите стават чупливи и ронливи"
В търговската мрежа у нас има 13 марки мин.вода, в която концентр. на флуорид е по-висока. Те са находищата на "Хисаря", "Велинград", " Девин", "Михалково", "Ракитово","Старо Железаре", "Баничан", "Бързия"

Доколкото знам и Флуорид-а не може да се елеминира от организма и се натрупва в костите, не е ли така?

Цитат
С годините флуоридите се натрупват в костите. • Бъбреците могат да елиминират само 50% от ежедневния прием на флуориди. Останалата част се натрупва в костите.
Не виждам с какво би бил полезен флуорида в такъв случай.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Виж какво човек. Флуорида си е един напълно нормален химичен елемент и както на организма му е нужно да приема калций, желязо и т.н. това е един от елементите, които също са нужни на организма. Спокойно.  ;)

Флуорида е по-скоро химично съединение  ;) и като такова може да бъде калциев флуорид, натриев флуорид, алуминиев флуорид  може да има и други за които не знам. Като интересното тук е че голяма част от "флуорида" който се добавя изкуствено към всякакви продукти е всъщност химичен отпадък от дейността на някой завод - така че тук няма нищо нормално. Има естествен калциев флуорид с който също обаче трябва да се внимава и съвсем нормално си има допустими количества както и солта например.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Виж какво човек. Флуорида си е един напълно нормален химичен елемент и както на организма му е нужно да приема калций, желязо и т.н. това е един от елементите, които също са нужни на организма. Спокойно.  ;)

Флуорида е по-скоро химично съединение  ;) и като такова може да бъде калциев флуорид, натриев флуорид, алуминиев флуорид  може да има и други за които не знам. Като интересното тук е че голяма част от "флуорида" който се добавя изкуствено към всякакви продукти е всъщност химичен отпадък от дейността на някой завод - така че тук няма нищо нормално. Има естествен калциев флуорид с който също обаче трябва да се внимава и съвсем нормално си има допустими количества както и солта например.

Да, благодаря за уточнението.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Пасти за зъби без флуор:
ПЗ НЕНЕДЕНТ БЕЗ ФЛУОР - ДЕТСКА

ПЗ ПАРОДОНТАКС CLASSIC 75 мл.

Хубавото е, че имаме избор и се намират и пасти без флуор.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27