Автор Тема: Зa флуорирането на водата в България и минералните води  (Прочетена 109924 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Пазарна икономика е това  :)

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
H., Може ли да споделиш къде може да се намери въпросната паста в Пловдив?

Напречно на италианската уличка, до фото Пинк. В края на улицата има магазин за здравословни храни. Ще го познаеш по цените вътре, не толкова по стоката :P

Нищо не ми говори "италианската уличка". Не съм от Пловдив, но живея близо до Пловдив и мога да отскоча. Въпроса е дали се сещаш за име на улицата?
А относно фото Пинк намерих адрес, но не знам дали е актуален.



Някъде тук ли се намира?
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Цените в сайта, за който дадох линк по- горе, май наистина са "издути", защото зеления сапун от снимката/ наяве изглежда по- добре/ го купувам за 1.70 лв, а в сайта е 3 лв. Вярно, че го намирам само в една- единствена аптека, и винаги им е "последният", като поискам да купя повече... :D  Явно зареждат само по един брой. ;D Какво да се прави, търсенето определя предлагането.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
H., Може ли да споделиш къде може да се намери въпросната паста в Пловдив?

Напречно на италианската уличка, до фото Пинк. В края на улицата има магазин за здравословни храни. Ще го познаеш по цените вътре, не толкова по стоката :P

Нищо не ми говори "италианската уличка". Не съм от Пловдив, но живея близо до Пловдив и мога да отскоча. Въпроса е дали се сещаш за име на улицата?
А относно фото Пинк намерих адрес, но не знам дали е актуален.



Някъде тук ли се намира?

Не мога да ти кажа името на улицата. Като вървиш от пощата надолу, минаваш "Балкан" от дясно първата улица която пресича главната. Където сега има масонска чешма. По тази улица надолу.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
panev, улицата се казва "д-р Георги Вълкович".

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Преди малко колежката донесе една френска паста за зъби, която хем е избелваща, хем няма флуор - ЕЛГИДИУМ - 6.90. Много ми я хвали и смятам да я пробвам...(не колежката ;-)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Има пасти на пазара, които са без флуор, ей на билка хомеопатичните също нямат, хем са и по- евтини, хем тая с лимона е и избелваща, ама имат бромотамнезнамквоси. Все химия... ако не е едното, ше е другото... четете, четете и не се заблуждавайте.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 13:27:22 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Oще една паста без флуорид, макар и на доста екзотична цена:

Паста за зъби - XYLIWHITE


    * Предпазване от кариеси
    * Избелване на зъбите
    * Намаляване на плаката
    * Заздравяване на зъбите

XyliWhite™ e забележителна паста за зъби от NOW Foods, която съдържа Xylitol (Ксилитол) - естествен захарен алкохол, който има вкус и изглежда като нормалната захар, но има 40% по малко калории. За разлика от избелващите пасти които се базират на флуорид и съдържат различни изкуствени добавки, Ксилитолът e естествен продукт, който се съдържа в плодовете. Всъщност човешкото тяло дори само произвежда до 15 гр Ксилитол на ден. Въпреки, че Ксилитолът е открит през 1800 г., изследванията започват едва преди 50 години. Някои от най-интересните изследвания доказват способността на Ксилитола да се справя с кариеси, възпаления на венците, изсъхване на устната кухина и лошия дъх. Други изследвания доказват способността му да неутрализира киселините които образуват налепи по зъбния емайл и да подпомага реминализирането на зъбния емайл. Ксилитолът унищожава бактерии, които засилват гниенето на зъбите. XyliWhite™ намалява плаката с помоща на Ксилитол и избелва вашите зъби с помоща на папаин (papaya enzyme).

Xyliwhite™ е естествен продукт, който освежава вашия дъх и избелва зъбите ви. Xyliwhite™ е подходяща за хора на всякаква възраст. Подходяща за вегетарианци. Формула не съдържаща флуорид.

Xyliwhite™ ще ви помогне да постигнете една усмивка, която е по-бяла, по-блестяща и най-важното с по-здрави зъби!



Количество в опаковката: 182 гр

Начин на употреба: Почиствайте вашите зъби след хранене 2-3 пъти дневно.

Съдържание: Xylitol (25%), Papain (whitening), Water, Hydrated Silica, Sorbitol, Glycerin, Sodium Bicarbonate, Cocamidopropyl Betaine, Natural Flavors, Carrageenan Gum, Potassium Sorbate and Tea Tree Oil.

Цена: 15 лева

http://www.nowbg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=205&Itemid=71

Количеството също не е малко, почти колкото 3 нормални пасти за зъби.

Интересното в случая е, че цената е доста по-висока от тази в чужбина. Цената в чуждите онлайн магазини варира от 3$ до 4$
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 01:41:38 am от panev »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Все забравям да кажа и за пастата за зъби на WELEDA, марката създадена от Рудолф Щайнер и Ита Вегман.
Продуктите на фирмата са безопасни, суровините отгледани в биодинамични ферми.
Едно неудобство: Цените в България са височки. Ако имате познати, поръчвайте от чужбина. Пастата например е 10 лв. за 50 мл.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Зa флуорирането на водата в България и мине
« Отговор #219 -: Юли 05, 2009, 12:19:12 pm »
Бих искал и тук да дам мнение.

Съвсем категорично и отговорно смея да заявя, че питейната вода няма нужда нито от хлор, нито от флуор под какъвто и да е предтекст. Ходия по планините, откакто се помня и винаги съм пил вода от планинските извори без преваряване и пречистване. Вярвам, че има много хора и тук, които са го правили. Планинската изворна вода е толкова чиста, че като я пие човек няма никакво вкусово усещане, а само студенина. Защо не се доставя директно планинска вода до водопреносната мрежа?
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 20:05:58 pm от sidewinder »

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Зa флуорирането на водата в България и мине
« Отговор #220 -: Юли 05, 2009, 16:15:43 pm »
Ами да ни тровят. Ходя да си пълня изворна вода и досега не съм имал здравословни проблеми от това, че не е хлорирана тази вода, както се мъчат да ни наплашат, че имало вируси и бактерии, то къде ли няма .
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 17:19:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
8)
песен за флуорида..
http://www.youtube.com/watch?v=nYnEer0KbNY&feature=related
 :hi:

Ако почнат да я въртят по музикалните канали ще стане лудница. Ама ме съмнява че ще допуснат подобно нещо.

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Зa флуорирането на водата в България и мине
« Отговор #223 -: Ноември 04, 2009, 18:16:34 pm »
Благодаря за рецептата за паста,от скоро си плакна устата така: чаша топла вода със сол, ГАРГАРЯ СЕ,НО СИГУРНО ПОЧИСТВА. А кажете каква вода  пиете, от изчетеното не можах да  реша каква вода да пия? Минералната ,колко е минерална не се знае,пак има Ф,чешмяната няма да коментирам,какво да правим ? Мисля да слагам сребро във водата...


Идеи ,кво да пием и как да го пием.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 19:26:32 pm от Mirotvorec »

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Зa флуорирането на водата в България и мине
« Отговор #224 -: Ноември 04, 2009, 18:29:28 pm »
Аз лично ползвам Девин с розов етикет - за сега само при нея флуора е най-малко и е с най-ниска минерализация - тоест това съм открил на пазара като най-компромисен вариант вместо чешмяна. Не сменям марките и моделите както твърдят по рекламите - за мен е пълна глупост (лично мнение).
Тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.msg11216009#msg11216009 можеш да прочетеш за едно устройство което прави сребърна вода. Ако нямаш подходящи условия да си я произвеждаш си взимай от аптеката. 3.20лв-3.90лв струва 100ml. (изедници, преди един месец беше 2.90лв.)
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 19:27:05 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27