Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 135402 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #15 -: Ноември 03, 2009, 18:57:18 pm »
Бог е в човеците, той е просто свидетел.
Човеците избират какво да вършат и си носят последствията, ако не в този живот то в следващия. Бог не се меси в причинно-следствения принцип.

Кой казва че има втори живот ?
Кой казва че ще има втори шанс ?
Според мен Бог не само не се меси ,но не му и пука какво се случва тук на Земята !
А след това ще съди ..........!

 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #16 -: Ноември 03, 2009, 19:02:36 pm »
Еее най-накрая някакъв проблясък...

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #17 -: Ноември 03, 2009, 19:07:42 pm »
Няма господ.Това е образ от миналото ,служещ за обяснение на неразбраните и непознатите явления и понятия ,също така в миналото служеше за обединение на хората.Но днес ние живеем в модерни времена и според мен ние тряба да се отъсрсим от тоя образ.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #18 -: Ноември 03, 2009, 19:38:00 pm »
Няма господ.Това е образ от миналото ,служещ за обяснение на неразбраните и непознатите явления и понятия ,също така в миналото служеше за обединение на хората.

Като не разбирате и не познавате дадено явление, не го отричайте.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #19 -: Ноември 03, 2009, 21:08:36 pm »
Ами какво друго направят освен да отрекат, а това говори че са се отрекли  не От сатана, а от самия БОГ...ужаст.. :bad: :---

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #20 -: Ноември 03, 2009, 22:36:08 pm »
Като се замисля, невъзможно е да обсъждаме нещо толкова всеобхватно по обща дефиниция като Бог, без да взимаме предвид цялата реалност.Ние не можем на този етап да познаваме цялата реалност, но можем да започнем от тук:

Нима ни е лесно да възприемем съществуването на Бог, а ни е трудно да възприемем същестувването на извънземни?

Защото, ако е така, ще излезе, че извънземните са по-сложни за възприемане от самия Господ.А не е така.

Защото искат или не, някои хора ще трябва да тръгнат оттук - за кой бог говорим.Защото и единият и другият е създател, и единият и другият е могъщ(спрямо нашето мерило), и единият и другият е мъдър.

Само че единият от двата бога е бог за нас, а дсругият е бог за всичко.Богът с главна буква.

Така че човечеството има два Бога.И отричането на който и да е от двата е глупаво, защото има море от факти, аргументиращи тяхното същестувване.

Само че тези богове не си приличат особено, затова възникват спорове.

Богът създал човека,е създание на Богът Творец на всичко.А него си го представям като енергия с ,дуална същност и непрекъснато развиващо се самосъзнание и интелект.
« Последна редакция: Ноември 03, 2009, 22:37:58 pm от konstantin2007 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #21 -: Ноември 03, 2009, 23:04:39 pm »

Според мен Бог не само не се меси ,но не му и пука какво се случва тук на Земята !


А какво прави Бог?

Въпросът е към всички.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #22 -: Ноември 03, 2009, 23:25:51 pm »
А него си го представям като енергия с ,дуална същност и непрекъснато развиващо се самосъзнание и интелект.

Говориш за най-големия Бог, нали? Защо си го представяш с дуална същност?

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2009, 08:22:38 am »
Още по-голямо бествие е да признаеш бог за свой господар.Ти явно искаш да бъдеш роб на някакво измислено същество и по този начи могат да те манипулират по всякакъв начин като използват холограма или изкуствено създаден сън.Аз не признавам ,че има някой ,който е над мен.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2009, 09:05:49 am »
на някакво измислено същество и по този начи могат да те манипулират по всякакъв начин като използват холограма или изкуствено създаден сън.

Щом Бога е измислено същество , кои измислени същества ще те манипулират ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #25 -: Ноември 04, 2009, 09:18:46 am »
Много просто- никои същества няма да ме контролират.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2009, 11:15:27 am »
А него си го представям като енергия с ,дуална същност и непрекъснато развиващо се самосъзнание и интелект.

Говориш за най-големия Бог, нали? Защо си го представяш с дуална същност?
Ти сериозно ли ме питаш?Сигурна съм,че знаеш.Сега не ми се обяснява,но ако бъркам някъде по-добре направо ме обори и ако може да ме светнеш къде граша.Ценя постовете които пишеш и ше се радвам ако ми дадеш насока за размисъл

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2009, 12:10:00 pm »
Не, наистина не се бях замислял за това и в първия момент в съзнанието ми изскочиха аргументи за това че е с дуална същност, и за това, че не е.И понеже само го беше констатирала, без да кажеш нещо друго, ми стана любопитно наистина защо мислиш така.

Като поразмислих, мисля, че си права донякъде.
Тъй като считам, че ние сме съставни елементи от съзнанието на Бог(НЕ библейския) и сме нещо като нервни клетки в неговия мозък и ЧРЕЗ нас Бог разсъждава...тоест НИЕ сме тези, които извършват разсъжденията на Бог на различни нива(защото в мозъка има различни видове тъкани и етапи на обработване на информацията)...наистина би трябвало обобщеният начин, по който ние мислим, да е начинът, по който Бог мисли.

Само че, за да се каже това толкова твърдо, ние трябва да познаваме цялата Вселена, да познаваме всички същества от цялата Вселена(с паралелните му там работи, с измеренията и тн), за да можем да кажем кой е "обобщеният начин на мислене във Вселената).
А и го има въпроса, че както в мозъка има много видове нервна тъкан, които се занимават със специализирана работа и обмислянето на една мисъл е разделено на етапи между тези тъкани, ние не можем да сме главният фактор за начина на мислене на Бог.

Така че за сега смятам, че в даден момент от цялото обмисляне на една идея, в даден етап от нейното развитие, Бог мисли като нас поне за момент.Ако Бог не мислеше като нас, ние нямаше да мислим по този начин, защото НИЕ сме Бог.

Тоест мисля, че си права - докато мисли, Бог за миг си мисли като нас.Тоест дуално.А дали остава дуално, не можем да знаем...и най-вероятно не, защото все пак има и баланс в реалностите, който ние доста трудно бихме могли да измислим.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 16:25:04 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2009, 13:07:11 pm »
С основната идея съм съгласен. Мисля обаче че това за което ние хората мислим и то не индивидуално а в нашата съвкупност за Бог е подсъзнателно. Ние не осъзнаваме дейността на нервните клетки в мозъка ни. Ние мислим на физически план чрез тях, но тяхното съзнание не е наше съзнание, нито го определя. Ние до такава степен сме го надживели, че за нас тези клетки изглеждат почти безсъзнателни. Не знам как да го обясня.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2009, 13:26:28 pm »
Момчета я се осъзнайте ,Господ мислел чрез нас ,бил във нас ....... абе не разбирате ли че ЧОВЕКА е една огромна грешка на природата (Господ) !
Ако има нещо изобщо то се гаври със нас и си прави отвратителните експерименти !
А най голямата истина е че ние си мислим и се самозаблуждаваме че Той съществува !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27