Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 272568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #15 -: Май 01, 2006, 08:04:48 am »
Преди време някъде съм чела хипотезата, че Слънцето образува здраво съединена група с още доста звезди.Това чудо Седна(е, кръстиха го на ескимоска богиня :P) е доста мъничко, по-малко от 5 Българии(малко глупаво сравнение) в диаметър.Обяснимо е поведението му, въпреки че, е доста далеч за да бъде изследвано по-добре.Браво, че изникна твърдението за звезда - компаньон, сега ако вземат да поизследват малко облакът Оорт и да понамерят още някоя мъничка планетка или планетоид, както и викат може да стигнат до извода за още някоя и друга звездица свързана с нашето Слънце.
В интересни времена живеем, спор няма!
« Последна редакция: Май 01, 2006, 08:06:24 am от aro »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #16 -: Май 01, 2006, 08:53:53 am »
Ако една звезда е двойна не трябва ли да можем да виждаме и двете слънца така, както сега виждаме Слънцето?
Не мисли като човек!-Крион

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #17 -: Май 01, 2006, 09:01:31 am »
Трябва да разберем колко е голяма тази Седна.
И най-накрая да вземат да въведат някакъв критерий за планети, щото ако става на въпрос
бих причислил Ганимед към планетите, или Калисто, ама Плутон НЕ!!

А не можах да разбера дали седна обикаля около 2-те двезди. или само около Слънцето....
Става малко сложничко.
И да не могат да открият досега, компаньона на Слънцето, че дори да е бяло джудже... Срамота.

А що се отнася до това дали Седна е предполагаемата Нибиру. Мен ме съмнява доста предвид кофти орбитата дето ще има тая скаличка. Пък ако е изкуствено, тогава говорим за други работи....


А оня Робърт Темпъл вика, че Ануннаките били дошли от Сириус, на кого да вярвам ;)


aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #18 -: Май 01, 2006, 09:18:39 am »
Седна е по-голяма от 1200 км, но не по голяма от 1800 км. в диаметър.До колкото се разбира обикаля около две звезди за 24 000 години или малко по - малко. Обикаля около Слънцето за 10 500 години.
Тези факти изключват планетоидът да е Нибиру, пък и при Седна говорим за - 240 градуса клинч.
Мисля че, при нас става въпрос за струпване от звезди, надявам се, ще изникне нещо друго, което си обикаля по-същия начин около друга звезда и е привлечено от масата на слъцето - когато се доближи достатъчно близко за да го видим де.Но това, вече са си пълни хипотези и гадаенки, може звездите да са само две, макар че, хич и не ми се вярва.
Какъв пророк се оказва Айзък Азимов.Малко по-различно беше представил нещата - липса на нощ, но какво съвпадение.Радвам се, че тази звезда е достатъчно далеч, че не ни отнема прекрасните звездни нощи ;)

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #19 -: Май 01, 2006, 09:51:26 am »
Искам някой да ми покаже виртуално (със симулация) как става този номер с обикалянето около двете за 24000 и около слънцето за 10500г.

1800км, ти на това планета ли му викаш ;D

Чакай да я открият звездата пък тогава да говорим...
« Последна редакция: Декември 26, 2012, 08:55:54 am от ₪ Eon ₪ »

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #20 -: Май 01, 2006, 09:54:02 am »
Ами възможно е, въпрос на маса и гравитация.Не е необходимо другата звезда и системата около нея да са точно същите като нашата.Освен това му се вика планетоид, а не планета, което мен лично ме устройва.
Пък и аз съм привърженичка на подобни хипотези, звучат ми логично и завършено.Е, естествено не са доказани, но какво ми пречи да мечтая :)Харесвам звездни струпвания и не намирам нищо странно в тях.
« Последна редакция: Май 01, 2006, 09:57:23 am от aro »

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #21 -: Май 01, 2006, 09:59:15 am »
Чист астероид ;)
Че другата звезда и система ли имала :---

Нагледно разстоянията в космоса:
Ако слънцето и алфа кентавър ( най-близката до сл. 4-4,5 св.г.) се оприличат на 2 футболни топки.
То едната трябва да е във варна напр. а другата в софия.

Сами виждате колко големи са разстоянията. (и то само на 4.5 св.г.)

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #22 -: Май 01, 2006, 10:15:22 am »
Възможно е, ясни са ми разстоянията.Ако тази звезда кръстена вече точно по предвижданията на Азимов Немезида беше близо, нямаше да имаме нощ, но това че я имаме не значи, че тази звезда не съществува.Може би е доста голяма и по- отдалечена от колкото си представяме...Както знаете даста неща се намират по изчисление на орбитите на планети, планетоиди(ако ти харесва повече метеорит - метеорит да е - червеничък :D)Може да изникне друга хипотеза, въпрос на време е, но на мен тази си ми харесва, че и се надявам на още звездички, представете си... :P(това човече прилича на надрусано)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #23 -: Май 01, 2006, 10:22:01 am »
Ами възможно е, въпрос на маса и гравитация.Не е необходимо другата звезда и системата около нея да са точно същите като нашата.Освен това му се вика планетоид, а не планета !!!

- Еоне, нали знаеш че съществуват тела/субстанции, които са свръхплътни - едно топче колкото футб. топка от тях тежи колкото 15 планети Венери - само едно такова топче, представи си километри в диаметър ! ;)!

musica universalis

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #24 -: Май 01, 2006, 10:27:17 am »
ммда
ама ми е интересно на симулация как ще изглежда....
Например една симулацийка на 20-30 завъртания.... Да се види нагледно, де.

Ама много мощно пц, ще трябва и 1 кило инфо за данните на всички тела участващи в това нещо (планети, звезди, камънаци и т.н.). Абе сложно си е и това е.


Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #25 -: Май 01, 2006, 10:30:39 am »
какво пц ти трябва?
Изобще не е сложно - В Maya може би ще стане...
musica universalis

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #26 -: Май 01, 2006, 10:32:25 am »
На мен пък малко снимчици ми се иска да видя, подкрепящи тази хипотеза.Надявам се скоро да изникнат, че да се порадваме :)

Eon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #27 -: Май 01, 2006, 10:34:46 am »
Хехехехе...

Дай ми тогава инфо за Масата, плътността, гравитацията (на повърхността, на 5 км, на 5 млн. км, и т.н.) на всяко от телата, орбитите им и още куп други неща, които не се сещам и ще е лесно.

Знае ли се СЪС СИГУРНОСТ каква маса има 2-рата звезда, Седна, планетите (ако ги има колко бр. са) около 2-та звезда... Масите им, размера им... бла бла бла... и т.н.

И това ако е лесно за теб веднага те препоръчвам за шеф на НАСА (тъкмо ще имаме инфо от 1-ва ръка :P, и няма да ни мотаят за Марс)...

 ;D

aro

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #28 -: Май 01, 2006, 10:37:48 am »
Ето, муцунки, на какво попадам току що
http://sedna.hit.bg/bg/bgstarnica/nachalo.htm
Ммммм, да почетем малко, че май е интересно 8)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #29 -: Май 01, 2006, 10:41:08 am »
 :D ;) :D
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27