Автор Тема: Атеизмът - ключът към прогреса  (Прочетена 40099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #105 -: Август 24, 2010, 13:18:21 pm »
Не е виновна религята за омразата.Виновни са религиозните институции.
Едните човеци са измислили Бог и религиите, другите измислили атеизма за да ги отрекът и като цяло кой е виновен, ами ние.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #106 -: Август 24, 2010, 15:38:16 pm »
Цитат
Ако религията е виновна за твоята омраза и страх съм съгласен.
А не всява ли религията страхопочитания към бог или боговете,на който трябва да се робува инак ад и безкрайни мъчения.Не всява ли омраза към тези отхвърлили догмите й или самата нея.
Една гигантска машина ,която дъвче весто теб и изплюва здъвканите "правилни" догми и "правилен" морал право в мозъка ти,без никако усилие от твоя страна,единственото условие е да приемаш задължително здъвканото,това е религията.
Цитат
Не е виновна религята за омразата.Виновни са религиозните институции.
Няма религия без свой институции,пък и точно тези институции са тези ,който градят и оформят дадената религия,така че те са взаймно свързани.

Цитат
Едните човеци са измислили Бог и религиите, другите измислили атеизма за да ги отрекът и като цяло кой е виновен, ами ние.
 
Даде ама не атеистите палят хора по клади или се взривяват в центъра на някой град  8)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #107 -: Август 24, 2010, 16:45:34 pm »
Даде ама не атеистите палят хора по клади или се взривяват в центъра на някой град  8)
Ами атеистите са по умни, те са измислили ядреното и химическото оръжие  ;) няма да се занимават с убийства на дребно я ;D.
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #108 -: Август 24, 2010, 17:18:45 pm »
Аха значи оправдаваме 3те милиона жертви на инквизицията и огромния брой жертви на ислямските камикадзета,убитите бременни жени в Авганистан и прочие жертви на религията като
Цитат
убийства на дребно
   >:(
И за да не си говорим празни приказки дай сведения,че измислилите ядренното и химическото оръжие са атеисти,хората който контролират това оръжие също ли са атеисти.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #109 -: Август 24, 2010, 17:48:19 pm »
     Най  много  кръв  се  е  проляла  в  името  Господне!  Повече  от  всички  войни  взети  заедно!  Като  казвам  в  името  Гостодне разбирай  интересите  на  висшето  духовенство  от  всички  религии!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #110 -: Август 24, 2010, 18:30:02 pm »
..................................
Не защитавам,нито религиозните,нито атеистите нито ги обвинявам, не е виновен този който те насъсква , виновен си ти че му ходиш по акъла ;).
Между святи хора и фанатици има голяма разлика, това че някои правят метани из синагоги, храмове, църкви и т.н. не означава че са святи хора, това са си чисти фанатици скрити под расо а тези които контролират оръжието са още по опасни.
« Последна редакция: Август 24, 2010, 19:48:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #111 -: Август 25, 2010, 11:54:39 am »
     Най  много  кръв  се  е  проляла  в  името  Господне!  Повече  от  всички  войни  взети  заедно!  Като  казвам  в  името  Гостодне разбирай  интересите  на  висшето  духовенство  от  всички  религии!

Висшето духовенство служи на Ариман.Защото не съм сигурен,че Бог иска да се избиваме,пък било то и в неговото име.Аз и друг път съм казвал,че когато изчезнат религиите,Земята ще стане добро място за живеене.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #112 -: Август 25, 2010, 12:45:20 pm »
Висшето духовенство служи на Ариман.Защото не съм сигурен,че Бог иска да се избиваме,пък било то и в неговото име.Аз и друг път съм казвал,че когато изчезнат религиите,Земята ще стане добро място за живеене.
       Ако  четеш  библията  и  мислиш,  тоест  четеш  между  редовете,  по-лесно  е  да  откриеш  Сатанаила  отколкото  истината  за  Бога! 
       Атеистите  са  хора  невярващи  в  дадена  доктрина!  И  колкото  една  доктрина  е  по  слаба  като  идеология  толкова   атеистите  спрямо  нея  са  повече  и  се  чудя  защо  ги  използват  за  плашило! 
       Добрият  човек  макар  и  атеист  изпие  ли  чашата  на  живота  ще  открие  неминуемо  Бога  и  неговата  вяра  ще  бъде  чиста,  почерпена  направо  от  извора!  Майка  ми  и  баща  ми  бяха  атеисти,  но  мога  да  кажа,  че  като  хора  са  нещо  много  повече  от  мнозинството  вярващи! 
       Всички  войни  са  водени  от  вярващи  в  една  или  друга  утопия!  Няма  случай  атеисти  да  са  подпалили  война,  защото  атеизъма  не  възпитава  фанатици! 
       Доктриналните  гонения  са  страшни  с  това,  че  те  избиват  инакомислеши  и  на  практика  имат  начало,  но  докато  съществува  доктрината  нямат  край  и  като  жестокост  надминават........  (нямам  сравнение)!
       Когато  отричаме  религиите  трябва  да  посочим  алтернативен  път  за  духовно  развитие  задължително!  Духовният  стремеж  АРРИ  е  наша  неотменна  цел!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #113 -: Август 25, 2010, 15:37:39 pm »
Когато  отричаме  религиите  трябва  да  посочим  алтернативен  път  за  духовно  развитие  задължително!  Духовният  стремеж  АРРИ  е  наша  неотменна  цел!   
Религиите са започвали като учения, но хората са ги превърнали в догми Митак  ;).
Ти какво искаш да махнем сегашните и да ги заменим с нови, с какво те ще са по-добри? Каквото и да попадне в човешки ръце, винаги се опорочава, дори вярата  ???.

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #114 -: Август 25, 2010, 18:03:13 pm »

       Е,  те  това  е  въпроса!  С  какво  да  ги  заменим,  а  не  да  се  дърляме  за  глупости  от  време  оно!  За  себе  си  го  знам,  но  е  неприложимо  за  мнозинството!!!!! 
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:46:38 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #115 -: Август 25, 2010, 21:39:42 pm »

Ами те са казали бе Мите, не всеки ще се спаси.Аз пък разбрах какво е живота, и не ми остава чак толова много че да му мисля, после ми изтриват флаша и това е ;D.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:47:06 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #116 -: Август 26, 2010, 00:59:22 am »
Когато  отричаме  религиите  трябва  да  посочим  алтернативен  път  за  духовно  развитие  задължително!  Духовният  стремеж  АРРИ  е  наша  неотменна  цел!  
Религиите са започвали като учения, но хората са ги превърнали в догми Митак  ;).
Ти какво искаш да махнем сегашните и да ги заменим с нови, с какво те ще са по-добри? Каквото и да попадне в човешки ръце, винаги се опорочава, дори вярата  ???.
 
       Е,  те  това  е  въпроса!  С  какво  да  ги  заменим,  а  не  да  се  дърляме  за  глупости  от  време  оно!  За  себе  си  го  знам,  но  е  неприложимо  за  мнозинството!!!!!  
Първо,според мен е по-важно човек да е първо човек, какъвто е, и да разбере, че религията няма нищо общо с духовното просвещение .
Второ,религията не е донесла нищо хубаво на човечеството .
Трето,първо сме хора ,а после всичко останало !
Човек трябва да открие и разбере първо себе си , да се осъзнае , опознае и обикне , да чувства обичта вътре в себе си.
На религията трябва да гледаме на това което е ,а имено :
"Религията (от лат. religio — свещено задължение, благоговение) е форма на обществено съзнание, съвкупност и система от възгледи, нагласи и обичаи, основани на вярата в свръхестествени сили, както и съвкупност от моралните норми, практики, ценности, институции и ритуали, съпровождащи тази система.
. Въпросът за същността на религиозните системи е сложен и многопластов и е обект на множество дисциплини, сред които теологията, социологията, антропологията и други области на хуманитарното знание. В процеса на развитието си повечето релиии са преминали през множество етапи на развитие в рамките на отделни култури и дори в рамките на мирогледа на отделни личности.

Често думата религия е използвана преди всичко със значението на „организирана религия“ — организация от хора, подкрепящи практиките и изповядването на определен вид религия, често под формата на юридическа личност
"
-Инфо: Уикепедия.
Или иначе казано : "Страната ми е светът,а религията ми е да върша добро."- Томас Пейн   8)
Религиозната институцията трябва да се замени с някаква форма на държавно устройство.  :hi:
Духовноста е учение ,дори и в най-вискоите измереня винаги има какво да се учи .
Трябва да почнем да мислим така:
Мойто тяло е свободно от стари вредящи енергии .
Аз се вслушвам в вишето си Аз ,а не в ниското Аз .
Религията ми е тази с която природата ме е дарила ,а имено никаквата.
Трябва да се  учи да обичаме красивото ,като красивите цветя или природата .Духовното да ни кара да ченим нарисуваното с собственото съзнание .
Религите мразят хората който казват истините ,защото тогава им падат маските .
Избавям себе си от  всички религии,секти,фанатизъм  и суеверие .  :)
Аз съм човек подя**.
Иначе аз ако взема да се определя към някоя религия, бих избрал религията на ацтеките .  :diablo: :blum1:
Моят бог би бил  Ометеотл и Уитцилопочтли  ! :diablo:
Ще взема да искам от държавата да ми настроят великият Ел Темпло Майор ,та да мога там да си изпалнявам ритуалите .  ;D
Или бих избрал да бъда от народност на  толтеките. :yes:
Тогава моята философия би била следната :"светът е съставен от енергия и при нужните знания и умения човек може да се превърне в каквото поиска и да отиде там, където желае."
Това за телтеките е по добрия варянт от първия !  :---
Но не мога да бъда такъв ,защото тяхните богове и религи са много древни ,не са като Христянството или Исляма .
Мюсолманин мога да стана и Христянин мога ,но от телтеките не мога .  :(
« Последна редакция: Август 26, 2010, 01:22:33 am от ALive »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #117 -: Август 26, 2010, 01:21:11 am »
Цитат
Второ,религията не е донесла нищо хубаво на човечеството .
А културните паметници и богатото художествено наследство и история които са оставили..а ? Или не си посещавал такива ?

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #118 -: Август 26, 2010, 01:24:16 am »
Цитат
Второ,религията не е донесла нищо хубаво на човечеството .
А културните паметници и богатото художествено наследство и история които са оставили..а ? Или не си посещавал такива ?
"Не казвам, че трябва да се отървем от архитектурните паметници или произведения на изкуството, посветени на религията. Това, което трябва да се премахне, са принципите, които разединяват човешката общност и я раздробяват на изолирани лагери с отделни морални норми"-Сам Харис  :hi:

Религията би трябвало да е миролюбива ,но ако аз съм от определена религия ,а не атеист ,бих мразил друга религия .Ако примерно, в една демократицна страна има много религии, тогава по-силнаата ще наделее над по-слабата .
Извода ми е следния :
Демократичната страна трябва да си е демократицна .И на атеиста в нея не му пука дали ще има Джамията , Ел Темпло Майор или Църква .
Атеиста и да ги мрази в реалния живот не споделя ,защото ще има неприятности ,той си живурка ден за ден и чака религията да умре .
Ако обаче религията наделе и тогава атеиста хвръква ,т.е.с държавата ще има оправление от вида на шерията или теократична монархия.
Религиозните хора също така мразят малцинствата .
Атеиста не мрази ,може и да мрази ,но това вече няма нищо общо с атеизма .
Атеос, което означава безбожен.Та,според различните религи ,ако не вярваш в тях ,то ти  пак си безбожник,но не винаги .Конкретно не мога да кажа .
Та,както казах: "На религията трябва да гледаме на това което е "
ПП:„Всяка религия има своите атеисти.“ — Лешек Кумор
„Човекът е религиозно животно. Той е единственото религиозно животно. Единственото животно, което има истинска религия — даже няколко на брой.“ — М. Твен
Аз казвам така :"Свят без религии би било като един спокоен пролетен сън-в съня си Ти си си Ти ,а в истинския свят Ти си това което религията иска да си"  :lol:
Питам аз ,къде си Ти в цялата схема?
:lol:
« Последна редакция: Август 26, 2010, 07:44:14 am от ALive »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Атеизмът - ключът към прогреса
« Отговор #119 -: Август 26, 2010, 01:36:07 am »
Първо,според мен е по-важно човек да е първо човек, какъвто е, и да разбере, че религията няма нищо общо с духовното просвещение .
Второ,религията не е донесла нищо хубаво на  човечеството!
Трето,първо сме хора ,а после всичко останало !
Човек трябва да открие и разбере първо себе си , да се осъзнае , опознае и обикне , да чувства обичта вътре в себе си.
Духовноста е учение ,дори и в най-вискоите измереня винаги има какво да се учи .
Религията ми е тази с която природата ме е дарила ,а имено никаквата.
Трябва да се  учи да обичаме красивото ,като красивите цветя или природата.
Аз съм човек подя**.
 
        Това  ми  хареса,  но  ми  най-хареса  убеденоста  ти,  че  това  е  твоята  истина!  Да  бъдем  човеци  които  могат  да  мислят  и  за  другите!  "Винаги  семейството  трябва  да  се  храни  от  една  тава,  и   всеки  да  знае,  че  ако  изяде две  мръвки  за  някого  няма  да  остане!"  
       На  тази  религия  трябва  да  учим  децата  си,  а  другото  е  лесно!
       Ако  си  добър  човек,  то  ти  си  добър  християнин,  добър  мюсюлманин,  добър  будист,  тоест  ти си  над  религиите!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27