Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144925 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #90 -: Септември 30, 2012, 20:30:16 pm »
Тогава специално за теб ще уточня така. Въпреки че, ако се прочетат и разберат мненията ми това уточнение няма да е нужно, но ...
Прераждането е другото наименование на инкранирането и според мен в същността си двете неща са едно и също. Те са синоними. Колкото има общо между синонимите, толкова и в тези двете. Знаем какво са "синоними", нали?
Все пак, понеже си уважаван съфорумец и аз вече написах, че може и да си прав. За това те моля, да ми обясниш и сравниш двете неща, за да разбера в какво конкретно се изразява разликата? Мерси  :hi:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #91 -: Септември 30, 2012, 21:06:32 pm »
За това те моля, да ми обясниш и сравниш двете неща, за да разбера в какво конкретно се изразява разликата? Мерси  :hi:

Значи какви са моите виждания, личноста се ражда и умира, тя не се преражда. Духа се инкарнира в човешкото тяло и след смъртта той ако има желание (така казано) може да се инкарнира в друго тяло, но той (духа) не се преражда. Когато е в другото тяло той е друга личност нямаща нищо общо с предната, та така. Или както си го казвам по моему като "ритна камбаната" old4  изчезва ще му останат само кокалите, няма повече раждания и прераждания  :D.
 
Да се надявам че съм могъл долу горе да го обясня като хората.
 Поздрави  :hi:
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #92 -: Септември 30, 2012, 22:17:28 pm »
   Прав си  ако  заменищ  думата  Дух  с  Душа!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #93 -: Септември 30, 2012, 22:23:36 pm »
Описание как в древността /Египет/ са сменяли телата си, когато се е налагало /остаряване и т.н./ - на руски. Но съзнанието е оставало и в следващите тела, т.е. умения, знания и т.н. са се натрупвали.. Приятно.  :)

п.с. това е един техногенен метод /надявам се е лесно да се стигне до извода, че в съвременни условия за определен кръг хора не е недостижимо/.
6285174923344176257

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #94 -: Септември 30, 2012, 23:28:35 pm »
Добре си го обяснил. Харесва ми. Благодаря ти.
Остава съмнението ми обаче, че голяма част от хората, които обясняват и вярват в прераждането го смесват с инкарнирането или бъркат. Но проблемът е, когато го смесват.
Пак ще отбележа защо, въпреки че и сами си признават страхът, който остава необясним за мен. Все едно Кларк Гейбъл, толкова да захаресва "героят" си Рет Бътлър, че да му е страшно или болезнено, като приключи филма и не може да стане сериал, за да продължи да съществува по един или друг начин. Да приема, че има вариант и само Ромео да е бил мъртъв, а Жулиета-та по чиято история е вдъхновено произведението в реалния живот се е омъжила след няколко години, родила три деца и живяла до дълбоки старани, разказвайки приказката за една нейна любов на младини ...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #95 -: Октомври 01, 2012, 13:53:48 pm »
Добре си го обяснил. Харесва ми. Благодаря ти.
Остава съмнението ми обаче, че голяма част от хората, които обясняват и вярват в прераждането го смесват с инкарнирането или бъркат. Но проблемът е, когато го смесват.
 ...
Е то..Прераждането и инкарнирането е ендо и също нещо..In carne..В плът(месо)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #96 -: Октомври 01, 2012, 15:10:51 pm »
Не е едно и също. Инкарнирането е чуждица, може би от латински.
Нейния точен (според мен) превод е 'въплътяване'.
Прераждане, (поне според мен) е 'раждане отново'. Кой се ражда отново? Духът или тялото? Очевидно нито едното от двете.
При инкарнация/въплътяване няма презумпция за повторно раждане. Просто дух се въплътява в тяло.
« Последна редакция: Октомври 01, 2012, 15:41:24 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #97 -: Октомври 01, 2012, 16:15:19 pm »
Изглежда западната нагласа е, че човек има само един живот, така че давайте да се държим за него колкото е възможно по-дълго и то със всички средства. Най-крайният символ на тази нагласа е съхраняването на тялото при ниска температура и ужасяващата представа за трупове, които се възвръщат към живота, ако и когато науката напредне достатъчно. Какво тъжно доказателство е това за това колко безчувствени сме станали към вътрешните истини, които някога сме знаели инстинктивно като свое рождено право. Поради духовното ни късогледство, животът ни е станал забързан, бесен, саморазрушителен и празен, но за щастие, световната криза бързо, макар и болезнено, ни събужда от тази опасна егоцентрична дрямка.
http://triangles-bg.fateback.com/Death%20as%20Transition2.htm  За  хората  на  които  им  се  чете

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #98 -: Октомври 01, 2012, 16:25:54 pm »
Поради духовното ни късогледство, животът ни е станал забързан, бесен, саморазрушителен и празен, но за щастие, световната криза бързо, макар и болезнено, ни събужда от тази опасна егоцентрична дрямка.
И каква е ползата от събуждането или пък от това, че бай Рангел повярвал в инкарнацията била тя и неговата лична?

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #99 -: Октомври 01, 2012, 18:46:04 pm »
Е то..Прераждането и инкарнирането е ендо и също нещо..In carne..В плът(месо)
И аз мисля така. Едното е разговорния вариант на другото.
А приемствентост има между преражданията. Може да не се осъзнава, но я има. Дотолкова, доколкото ние и в момента не сме някакви непознати сами на себе си същности, а сме ние, самите ние, истинските ние, но "калибрирани" /преоблечени/ и "надрусани", т.е. взели със себе си само част от "багажа" си за настоящето си "приключение"...Амнезията /и програмите ни /ни пречи да го осъзнаем, но през очите ни на човешки същества и в този момент гледа и живее не друг, а висшият ни Аз.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #100 -: Октомври 01, 2012, 19:56:09 pm »
Не е едно и също. Инкарнирането е чуждица, може би от латински.
Нейния точен (според мен) превод е 'въплътяване'.
Прераждане, (поне според мен) е 'раждане отново'. Кой се ражда отново? Духът или тялото? Очевидно нито едното от двете.
При инкарнация/въплътяване няма презумпция за повторно раждане. Просто дух се въплътява в тяло.
Прав си. :blush:...Проспуснала съм re-то..Реинкарнация.Иначе да.Инкарнация...Ин карне..В плът.Раждане.Ре-ин-карне.Прераждане

п.п.От латински е.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #101 -: Октомври 01, 2012, 20:09:37 pm »
Е аз вече хептен се обърках, сега какво правим преинкарнираме ли се прераждаме ли се или изобщо какво правим .... ???, мамка му и латински и разни други такиви ( както казва баджанака ми ) я го исхортувайте като хората или  замълчете :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #102 -: Октомври 02, 2012, 00:37:27 am »
Виждаш ли "Олд"-четвърти? Дори не го целях, честно!, но какво се получи...

И не е въпросът в това, че ти знаеш или си убеден в нещо, а аз възпитано се съгласявам. А как на хората им е трудно
(упс, би трябвало да говоря за себе си. Извинете че генерализирам, но просто впечатление, нищо лично към мнението на никой)
да ... обособят представата си за нещо, по начин, който да помага и да си обясняват неизживени в съществуващата реалност неща.

Какво се оказва:

1. Възможност на някои да "говорят"/общуват с вече мъртви близки.
Това за мен ... е психологическа необходимост, която се преекспонира и впоследствие определя като по-голям авторитет, от това да си общуваш с живи все още близки. Няма нужда. Аз реално няма какво да питам мъртвите ми баба и дядо (светла им памет!), поради простата причина, че ... например от седмица много ме дразнят едни гадни съобщения и прозорци, които ми излизат на компа и не мога да ги разкарам от екрана. Най добре би било да си купя нов лаптоп и да ми преинсталират всичко наново.
Случайно, ако ми е любопитно какво става по астралните нива, боли ли, пуши ли се, мога ли да пия водка... за сега ми е все тая. Един ден може и да разбера.

2. Това че се запазва някаква съкровена и неунищожима частица-същност, която ми помага или напротив ми пречи да си живея живота Тук и сега. Добре. Нека е така. Но, ако разбера, че преди това подобна същност е била в тялото на Артър Конан Дойл, това по никакъв начин не е гаранция и успокоение, че мога да напиша и един от неговите романи.

За какво си говорим тогава? За реалният страх от край и съвсем човешкото възприемане на "точка" в съществуването ни и приключване на договора. Нека го възприемем като кредит от банка. За 70 години, с все лихви и трудности по погасяване. Като приключи, просто приключва. Ама спомени, ама мемоарите ми, ама какво съм оставила- дърво къща или камъчета изписали името ми по брега на реката е без значение. Мен ме няяма! Точка... голяма, черна, болтвана , в края на страницата, без възможност да се продължи.  :-X :drinks:

Дори, това че имам дете, по никакъв начин нито ми дава самочувствие, че нещо оставям като биологичен материал, нито ме успокоява, че евентуално някоя от внучките ми ще е като мен дори и малко. Не. Аз съм го родила за него самия. Да живее и да е щастливо. Не да ме помни и да ми е ...последовател. Знам и виждам, че то ще е доста напред (живо и здраво да е!) и аз в един момент дори и жива бабиера, няма да мога да му помагам, а дори ще съм в тежест, ако изкуфея прекалено.
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 00:48:00 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #103 -: Октомври 02, 2012, 06:58:47 am »
Виждаш ли "Олд"-четвърти? Дори не го целях, честно!, но какво се получи...


Предният ми пост е просто шега Princess_Deja  ;), отправен е към всички които слагат на всяка манджа от своята мерудия дали ще е вкусно на другите за тях няма значение важното да е тяхната :D. Никой никога неможе да ме отклони ни на йота от моята вяра и моето виждане за нещата!

За поста ти  :hi:
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 07:12:40 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #104 -: Октомври 02, 2012, 11:02:55 am »
Е аз вече хептен се обърках, сега какво правим преинкарнираме ли се прераждаме ли се или изобщо какво правим .... ???, мамка му и латински и разни други такиви ( както казва баджанака ми ) я го исхортувайте като хората или  замълчете :D.
Реинкарнация=прераждане.Инкарнация=раждане.Просто е.И хората се делят на две групи..Първите които"вярват"в ре-то..Което макар и само звукова частица,променя смисълът на всичко.И другата група която приема раждането(инкарнирането)като еднократен акт.Без продължение.

п.п.Човек с достъп до астрала,едва ли би седнал да се интересува,там пушат ли,пият ли водка и т.н.Най-малкото щото е наясно,че без материално тяло,материалните субстанции не могат да бъдат употребени..Секви екстри като алкохол,дрога и т.н.могат да бъдат само мираж за обитателите на астрала.
Митко е прав.Не осмислените отговори,а новите изникващи въпроси са онова което ни определя като "търсачи".
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 11:08:05 am от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27