Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144946 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #75 -: Септември 30, 2012, 00:10:28 am »
Цитат
Малко ми е ... тъжно  :(, че ми пренебрегнаха тезите, но така или иначе, когато обяснявах нещо, се постарах да няма не-Опитани, а само заучени тези на теория,  да предположа, това което не би ни правило "роби" и зависими на нещо, което не може да контролираме.

Кои, къде и да не са мнoгoсловни и дълги....опитността идва мигновено
 и в това е силата на мъдростта която носи


С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #76 -: Септември 30, 2012, 00:14:36 am »
Сигурно вярваш в нещо по силно, може и в нищото....все пак е вяра и все пак дава сила, стимул, устойчивост :)

 Вярата  е кредит  на  доверие,  който  рано  или  късно  се  изчерпва!
 Знанието  е   възможност,  която  ни  служи  в  живота!
 Опитността  която  сме  придобили  благодарение  на  вярата  в  себе  си  и  знанията  пътува  с  нас  през  времето.   
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #77 -: Септември 30, 2012, 00:17:30 am »

 Вярата  е кредит  на  доверие,  който  рано  или  късно  се  изчерпва!
 Знанието  е   възможност,  която  ни  служи  в  живота!
 Опитността  която  сме  придобили  благодарение  на  вярата  в  себе  си  и  знанията  пътува  с  нас  през  времето.   
 

 :yes: след тoва ни служи за други неща, 
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #78 -: Септември 30, 2012, 00:23:34 am »
:yes: след тoва ни служи за други неща,
  Опитноста  (мъдроста)  събрана  от  отделните  инкарнации  оформя  и  определя  същноста  на  постоянния  Аз  неговото  вибрационно  ниво.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #79 -: Септември 30, 2012, 00:34:51 am »
Ето така.
Вярата се изчерпва, когато няма достатъчно основание или е подложена на неопровержимо доказателство- Факт! Кредит имаме в Банка-та.
Знанието НЕ е възможност, а основание да разбираме.
 Възможност е ... предпоставката за собствените ти- повтарям"собствени" като субективни предположения до къде и как ти би могъл. Но това не е реална преценка, за това, което би постигнал! Така че, ти може да знаеш, как и от къде да си закупиш кифла, но точно в този момент да няма кифли и си купуваш баничка! Т.е. , дори да Знаеш полезността на кифлата като си гладен взимаш  баничката. Няма къде да си послужиш със знанието за физико-химичните процеси, ако си баничар който меси тестото за закуските.
"Пътуването" на опитността във времето (?!?!??) е да кажеш, че ако попитам жив дядо: как да си сканирам лаптопа, той съвсем адекватно би ми помогнал , защото реално се инкарнирал и няма начин да не знае.

Опитността, напротив, не идва мигновенно, а с много поправки и за дълъг период, когато дори се ядосваш, че ако си знаел нещо преди десетина година, никога не би го опитал отново сега. Защото преди десетина година ... раната от желязото, в което си се спънал е зарастнала. И когато отново се удариш, ти отдавана си забравил онзи опит, но не и болката.

Така че, за инкарнации и прераждания (което е едно и също) тълкувайте не само въображаеми  духовни преживявания, но и малко реалистични и исторически възможности.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #80 -: Септември 30, 2012, 01:30:52 am »
Не очаквах да разбереш, защото имах предвид духовните опитности :) ....духовната опитност не се учи, тя е заложена и се открива спонтанно .... и мигновено, говорим за разлчни неща

« Последна редакция: Септември 30, 2012, 01:42:38 am от Salve »
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #81 -: Септември 30, 2012, 01:49:47 am »
И аз не очаквах, някой да ме учи/ и да ми се отваря на трийсе и пет мнения в тоя форум, но те очакванията не са като знанията.


Така че, когато очакваш, можеш да си реалистка във форум-бе-ге, но тук имай малко търпение със заключенията си! Стеф!!!

Въпросът не е в твоето разбиране за "духовна опитност", защото може да ми напишеш безброй тъпотии, каквито успяваш и на други места, но това с нищо няма да докаже, някаква твоя опитност за нещо.

Започни ти от където искаш, аз нямам вече търпение и толерантност да провокирам зацикляне на някакво твое свръх-себеопознаващо и ... безинтересно ниво.

"Понятието": опитност е като понятието ... "изхождане"! Нещо по  :---въпроса, какво и как изхождаме, отделяме или инкарнираме като се пречистваме???
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #82 -: Септември 30, 2012, 04:47:03 am »
       Да  започнем  Тангра,  ти  задаваш  един  въпрос  аз  отговарям,  аз  също  имам  право  да  питам!
Няма проблем :)
Това е мъжка приказка, и съвсем справедлива.
Много би ми се искало повече форумни събеседници да са толкова открити и точни.
Съгласен съм!
Макар да ми е чудно. С малки изключения, малко са хората от тоя форум, които ще тръгнат да отговарят на някакви въпроси. Повечето си пеят някакви работи наизуст, и като им зададеш въпрос, сигурно изобщо не го четат. Щото знаят, че няма да могат да отговорят.
Ок,
ето ти един въпрос:
Както Бофара каза, възможно е тези твои наставници да са някакви астрални същности и да са фалшиви наставници. Да омесват примерно 80% истина и 20% лъжа, и в решаващ момент да те набутат с кофти съвет.
Ето и втори въпрос (ти също можеш да зададеш два).
Като умре някой, къде отива и след колко време и къде се преражда?
Какво изобщо се запазва в новия човек? Не можем ли да го считаме като нов, отделен индивид? Защо пък непременно трябва да е мое прераждане.

Аз съм от групата на тези, които вярват, че има прераждане и че душите на хората не умират, а само телата им.
Бих искала да задам въпрос, свързан със страха на повечето хора от смъртта-

  -Смятате ли, че трябва да има хора, които да помагат на "умиращите" да не се страхуват и да помагат на тях и на близките им да преодоляват смъртта.  Не говоря за психолози, а за нещо повече от това-говоря за хора хуманни, духовно израснали, обичащи себеподобните си, които доброволно да поемат тази задача да помагат на тези, които ни напускат завинаги?  Както има лекари и акушерки, които помагат в раждането ни, да има и такива, които да ни помагат и подготвят за напускането на този свят(когато смъртта е очаквана, разбира се)
Дали това би помогнало на дори една малка част от нас, да не се страхуват а и на близките ни?
Виж, не става въпрос кой в какво вярва и кой в коя група е.
Въпросът беше кой какво знае и може да обясни. Или пък да предположи.
Въпросът е, как си стигнал до там, че да вярваш в това, което вярваш?
Просто един хубав ден си се събудил/а и си си казал/а "От днес започвам да вярвам в прераждания!"

А страхът ...
ако не можеш с един страх да се справиш, тогава кофти си живял, наистина.
... да не казвам голяма дума ...
Вероятно наистина страхът е голям.

Странно, обаче поставих въпроси, на които никой не отговори.
Така и не разбрах даоизма, орфеизма, зороастризма, те учат ли за прераждане? Древните българи вярвали ли са в преражданията? А ЛаоДзе?
Не очаквах да разбереш, защото имах предвид духовните опитности :) ....духовната опитност не се учи, тя е заложена и се открива спонтанно .... и мигновено, говорим за разлчни неща
Това да не го прочете в някоя дзен книжка? Мигновено идва само за готовите. Тия, дето са работили яко по себе си.
А има и други, които само си мислят, че им е дошла някаква опитност.
Което отново ми напомня, че трябва да огранича силно писането си във форума :)

Принцесо, имаше интересни неща в тезите, но не ми се коментираше.
Не се засягай. Аз писах 5 пъти повече, и моЙте тези никой не коментира. Тук всеки си казва неговото си и така.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #83 -: Септември 30, 2012, 09:03:45 am »
К'во стана?
Никой не отговаря. Нацупи се народа. Ами извинявам се, ако съм ви обидил илюзиите.
Човек най-много се обижда, ако го засегнеш на тема илюзиите му.
Дори за идеите и вярванията си не се обижда толкова. Защото просто е сигурен в тях.
Но посегнеш ли на илюзиите, и кулата от карти пада.
Значи да приемам, че няма прераждания? Щом никой не успя да го обясни като хората. Аз съм силно отворен към доводи. Стига да има смисъл, готов съм да приема всякакви хипотези. Но ако хипотезата може да има съвсем друго обяснение, длъжен съм да дам и него. Иначе си е пожелателно мислене.
Няма тука обидени, Тангра...Просто помъдрели. Няма да ти захранвам вампиризма /а и ничий глад-вампиризъм/ с изявите си, извинявай. Тоя урок съм го минала вече и не кълва лесно на тая стръв!  :D
Инфо: БОЛ! Индианците казват: "За какво ти е лампа да виждаш нощем като не виждаш даже денем?". А аз казвам, че никой никого не може да "убеди" в нищо, различно от собствената му готовност да възприема дадено познание. Иначе казано: процеса се обезсмисля. Защото "ученето" не е нищо друго, освен разкриване на дълбоко скритото вътре в нас. И както казва Митко, не е белег за растежа това какви отговори имаш вече, а какви са ти новите въпроси. С една забележка:  ;) : Не и когато въпросите са самоцелни провокации с цел набиране на енергия от глупаците дето ще ти се вържат на тая стръв.
Няма как да ти пусна на компютъра това което чувам в ума си, няма как да ти прожектирам на екран това, което виждам в съня си, няма как да ти докарам свидетели на интимни преживени моменти на контакт с другия свят...Избирам да се самосъхраня, вместо да "лялям", за да те "убеждавам", /а в това време енергията ми да се лее към теб... ;)/...Не, мерси! ;)
Ще си говорим от другата страна, както вече ти казах!  ;)

« Последна редакция: Септември 30, 2012, 09:12:58 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #84 -: Септември 30, 2012, 11:15:56 am »
Ей и това ми хареса! :hi:
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #85 -: Септември 30, 2012, 11:48:25 am »
И не само на теб, който вярва добре ... който невярва негова си воля, както се казва насила хубост нестава ;) .

И аз не очаквах, някой да ме учи/ и да ми се отваря на трийсе и пет мнения в тоя форум, но те очакванията не са като знанията.

Малиииий................... Принцесо, сега и бройката постове ли ша си меркаме  :D ? И без да се опитвам да те уча ама прераждане и инкарнация са две различни неща ;)!
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 11:54:21 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #86 -: Септември 30, 2012, 12:32:22 pm »
   Тангра  да  пренесем  дискусията  в  темата  "Ирационалното и ние човеците"  мисля,  че  там  й  е  мястото. 
 http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,20341.0.html
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #87 -: Септември 30, 2012, 13:47:06 pm »
...

Принцесо, имаше интересни неща в тезите, но не ми се коментираше.
Не се засягай. Аз писах 5 пъти повече, и моЙте тези никой не коментира. Тук всеки си казва неговото си и така.

:) не се засягам. Разбирам те, пиши си, на мен ми е интересно и да чета само  :hi:

old4,
това което си цитирал не е към теб, за да го коментираш. Не става въпрос за "мерене", а за отношение, което някой показва с репликата "не очаквах да разбереш!". Това показва незаслужено самочувствие, което може да си го ... практикува в Ола, но тук ще е по-възпитано да се съобразява.
Щом казваш, че има разлика, нека е така! Това какво променя, всъщност? Или помага или въобще има някакво значение?
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 14:21:59 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #88 -: Септември 30, 2012, 17:11:59 pm »
Защото "ученето" не е нищо друго, освен разкриване на дълбоко скритото вътре в нас. И както казва Митко, не е белег за растежа това какви отговори имаш вече, а какви са ти новите въпроси. С една забележка:  ;) : Не и когато въпросите са самоцелни провокации с цел набиране на енергия от глупаците дето ще ти се вържат на тая стръв.
Няма как да ти пусна на компютъра това което чувам в ума си, няма как да ти прожектирам на екран това, което виждам в съня си, няма как да ти докарам свидетели на интимни преживени моменти на контакт с другия свят...Избирам да се самосъхраня, вместо да "лялям", за да те "убеждавам", /а в това време енергията ми да се лее към теб... ;)/...Не, мерси! ;)
Ще си говорим от другата страна, както вече ти казах!  ;)
Ето, връщам ти това, което ти си написала. Обърни внимание на подчертаното в червено. И помисли над него добре. Много пъти.
Какви са твоите въпроси и какви са моите?
Ти където си, аз съм бил много много отдавна.

Колкото до сънищата.
За последната седмица съм пуснал на един компютър да се копират остатъците от един повреден диск. Екрана покзазва непрекъснато промяната в статистиките. Най-различни цифрички. Така ще продължава общо около 2 седмици да сканира по 24 часа без да спира.
За последната седмица съм сънувал тоя екран с цифрички поне 3 пъти. Най-малкото за 3 помня.
Ако четеш книжки от медиуми, съвсем нормална реакция на мозъка е да сънуваш астрали.

Не виждам никаква мъдрост в това да се зачеркват въпросите от някой и да не се отговори нито на един, дори и един път. Както вече и 2та казахме, въпросите са нещо много много ценно. По-добре е човек да се радва, когато има въпроси. И ако не се досеща сам да си ги зададе, то трябва да е благодарен, ако някой друг му ги задава.
Виж, Митко, постъпи наистина мъдро.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #89 -: Септември 30, 2012, 18:47:24 pm »
Това какво променя, всъщност? Или помага или въобще има някакво значение?

За мен тези неща са важни и смятам че омесването на "двата щата" не е коректно.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27