Автор Тема: Видях втора луна???!!  (Прочетена 11232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Видях втора луна???!!
« -: Ноември 05, 2013, 05:49:32 am »
 Това се случи преди около 3 седмици. Прибирах се по обичайния маршрут от работа с колата. Беше към 9-30 вечерта.Както си карах изведнъж вниманието ми привлече изключително голямата луна. Не се виждаше цялата, а само един огромен червеникаво-оранжев сърп, който се беше позиционирал над дърветата в ляво от пътя. Точно там пътят е трилентов и позволява по-висока скорост, но запленен от гледката, не се възползвах, а дори намалих за да се насладя на пейзажа. 500 метра по-надолу по пътя следваше светофар и съответно престанах да зяпам луната... След като преминах през светофара се замислих..... "Забога....не е възможно това да е било луната!!! Та аз се движа посока от изток на запад!! Та сега е едва 21-30ч. Невъзможно е луната да е в ляво пред мен.....по това време тя трябва да се намира далече ниско зад мен!!!"
 В следващия миг се огледах...От огромният оранжево-червеникавият сърп нямаше следа  :o
............За тези които са от Пловдив, обяснявам, че това се случи по пътя от хотел SPS посока към новия надлез....Забелязах това чудо още на кръговото на SPS-a. Metro беше в мое дясно , а луната в мое ляво, над гората на Лалута...Наблюдавах я почти до Ескалибур........
    По целия път до вкъщи се оглеждах за нея, но уви... Когато се прибрах първата ми работа беше да изляза на терасата(която е с източно изложение) и какво да видя там- една съвсем нормална луна- малка, пълна и кръгла с обичайния си характерен жълтеникав цвят, си изгрява от изток, където и е мястото. Какво тогава съм видял??  :unknown:
 :shok:
 Щеше ми се да поставя и изображение, което много прилича на това което видях, но не мога да се справя с опцията "вмъкни изображение ". :(
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 06:00:12 am от maiks032 »
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2013, 20:16:26 pm »
Здравей, maiks032, защо не качиш изображението някъде и да дадеш линк към него тук?
Ето ти например едно място на което можеш да качиш изображението от компа си директно: http://bgcenter.net/upload.php
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2013, 10:23:20 am »
Благодаря m2f.  :hi: Ето линк http://bgcenter.net/users02/copy.jpg   
Но пак казвам, че това не е моя снимка, просто се доближава максимално до това, което видях. 
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2013, 19:38:22 pm »
Лунaта, когато изгрява е голяма и червена, също както и слънцето. После си става нормална, пак също като слънцето. А това на снимката си е изгряваща луна.

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2013, 20:21:26 pm »
С тази подробност, че не изгрява от югозапад.....Надявам се си съгласен с това....По този път минавам почти всяка вечер и то по едно и също време.Това ми се случи преди въртенето на часовниците, което говори, че се е стъмнило към 20-30ч и нормалната позиция по това време на луната е в моят гръб( зад хотел SPS).......Плюс това пътят ми до вкъщи е 10мин. Не ми се вярва такъв генезис само за 10мин.......Сега като анализирам случката мисля, че най-интересният момент от нея е факта, че в момента в който осъзнах, че това не може да е луната и започнах да я търся с поглед, нея вече я нямаше...Този факт ми дава препратка към нещо, което бях прочел някъде, а именно, че малките деца, както и различни животни виждат неща от други реалности и че ние нормалните хора не сме способни да ги видим заради нашата нагласа и възпитанието ни- (Това е такова...Онова е онакова...Това е истинско...Онова не е)- което ние всички получаваме като деца.

      п.п.   Kolibar, eдва ли съм се регистрирал в този форум за да информирам хората тук, че съм видял изгряваща луна...Тук съм защото търся отговори...Моля преди да публикувате нещо по темата- прочетете внимателно темата и коментарите...Иначе, благодаря за наблюдателното съждение.. peace out
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 20:38:38 pm от maiks032 »
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2013, 20:47:48 pm »
С тази подробност, че не изгрява от югозапад.....Надявам се си съгласен с това....По този път минавам почти всяка вечер и то по едно и също време.Това ми се случи преди въртенето на часовниците, което говори, че се е стъмнило към 20-30ч и нормалната позиция по това време на луната е в моят гръб( зад хотел SPS).......Плюс това пътят ми до вкъщи е 10мин. Не ми се вярва такъв генезис само за 10мин.......Сега като анализирам случката мисля, че най-интересният момент от нея е факта, че в момента в който осъзнах, че това не може да е луната и започнах да я търся с поглед, нея вече я нямаше...Този факт ми дава препратка към нещо, което бях прочел някъде, а именно, че малките деца, както и различни животни виждат неща от други реалности и че ние нормалните хора не сме способни да ги видим заради нашата нагласа и възпитанието ни- (Това е такова...Онова е онакова...Това е истинско...Онова не е)- което ние всички получаваме като деца.

      п.п.   Kolibar, eдва ли съм се регистрирал в този форум за да информирам хората тук, че съм видял изгряваща луна...Тук съм защото търся отговори...Моля преди да публикувате нещо по темата- прочетете внимателно темата и коментарите...Иначе, благодаря за наблюдателното съждение.. peace out

Уважаеми Майкс, преди да върнем времето на зимно се стъмняваше в 18:30, сега се стъмнява 17:30.

А в 20:30 се стъмнява в късното лято ;) Малко не ти се връзва историята.

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2013, 21:21:51 pm »
Когато се прибрах, към 22 без нещо, луната която видях през терасата беше на педя и половина от хоризонта....Направих това уточнение,защото в момента гледам луната и виждам, че е доста високо в небосвода, а в момента е 21 и 10......Ти за това ли успя да се хванеш???Господин Kolibar не съм експерт по лунните фази, но това което видях беше огромен червеникаво-оранжев сърп (мисля че новолуние се нарича) посока югозапад от моето местоположение, който изведнъж изчезна....10 мин по-късно видях КРЪГЛА, ЦЯЛА, МАЛКА луна с жълт цвят на педя и половина от хоризонта в източна посока(където и е мястото)..........И като цяло ако ми се връзваше историята, нямаше да я излагам тук.....Точно за това тя е тук, защото не ми се връзва........ ;) ;)
п.п. в късното лято се стъмнява в 21 и 30
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2013, 21:52:25 pm »
Когато се прибрах, към 22 без нещо, луната която видях през терасата беше на педя и половина от хоризонта....Направих това уточнение,защото в момента гледам луната и виждам, че е доста високо в небосвода, а в момента е 21 и 10......Ти за това ли успя да се хванеш???Господин Kolibar не съм експерт по лунните фази, но това което видях беше огромен червеникаво-оранжев сърп (мисля че новолуние се нарича) посока югозапад от моето местоположение, който изведнъж изчезна....10 мин по-късно видях КРЪГЛА, ЦЯЛА, МАЛКА луна с жълт цвят на педя и половина от хоризонта в източна посока(където и е мястото)..........И като цяло ако ми се връзваше историята, нямаше да я излагам тук.....Точно за това тя е тук, защото не ми се връзва........ ;) ;)
п.п. в късното лято се стъмнява в 21 и 30

Първо не знам дали си чувал, обаче Луната всеки ден изгрява по различно време. Поради това често може да се наблюдава и през деня.
Второ новолуние се нарича фазата на Луната, в която тя е обърната към Земята с тъмната си страна и не се вижда.
Трето в 21:30 се стъмнява в средата на лятото, когато дните са най-дълги!

А това което си видял е изгряващата Луна ;) По времето, по което си я видял- края на октомври тя е била във фаза последна четвърт и се вижда точно като сърп. А когато изгрява сърпа е огромен и червен.

Снимката, която си дал за покажеш нещо подобно на това, което си видял е изгряваща Луна, така че 100% и ти си видял нея.

И ако обичаш дай малко по-сериозно. Тук е форум където се обсъждат сериозни и значими паранормални събития, а не изгрева на Луната.
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 21:58:04 pm от Kolibar »

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2013, 23:32:09 pm »
А и така като Луната тогава си е била като сърп, имайки предвид фазата й, просто нема как да я видиш кръгла ;)

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2013, 13:44:44 pm »
  :blush:Смятам, че за всички, четящи темата, стана ясно, че не вярваш грам в това което съм написал. Не ми допада тонът ти, както и намеците ти. Не съм фантазьорът, който се опитваш да ме изкараш. Виж как е изглеждала луната на 19 октомври, както и следващите 5 дни - http://luna.rozali.com/19-10-2013.html ..  :P :P :P.. Знам добре какво видях! Знам добре и какъв е форума, в който пиша -следя го от години. Регистрирал съм се  наскоро, защото сега имам нещо, което искам да споделя. Сега разбирам доводите на качествените хора, които спряха да посещават и коментират сайта..  :bad: .Имаш си мнение-ок. Изразяваш го - ок. Моля те спри да спамиш темата, защото е очевидно, че четеш между редовете...Въпреки, че съм широко скроен човек, не знам дали и аз на твое място бих повярвал на това. Но фактът, че не вярваш, не значи, че трябва да ми налагаш мнението си и да ми спамиш темата,както и да ми налагаш какво сам видял..Съветвам те да си направиш контра тема на моята, където да ме нареждаш колкото си искаш...Не ме карай да излизам от добрия тон...Надявам се, че с това ще спреш да посещаваш темата и да налагаш възгледите си върху останалите четящи темата
« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 13:48:00 pm от maiks032 »
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2013, 14:40:34 pm »
Сигурен ли сте какво има зад тези дървета? (някаква сграда с определена форма, билборд напр.) Просто питам. За кой град става въпрос освен това?
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2013, 16:20:50 pm »
Здравей, Schicklgruber . Описал съм,че става въпрос за Пловдив. И по конкретно парк Лалута...Това е гора няма билборд или нещо такова, още повече, че всеки ден минавам от там. Другият ми довод е, че наблюдавах "луната" в продължение на почти 1000м в движение- тоест стоеше в пространството като нормална луна (като изключим факта,че беше огромна и не и беше там мястото по това време на вечерта)
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2013, 16:22:51 pm »
Моля, четете внимателно първия пост в темата    :yes: :hi:
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен maiks032

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2013, 16:43:51 pm »
Schicklgruber, погледна ли изображението, което поставих? Точно това видях- дървета отдолу, огромен червеникаво-оранжев сърп отгоре.   :yes:
Аз съм отговорен само за това, което съм казал, а не за това, което си разбрал.

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Видях втора луна???!!
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2013, 18:07:14 pm »
Желателно е да не излизаш от добрия тон, защото това доколкото знам не е толерирано тук. И ако аз спамя темата, то ти спамиш форума с изгрева на Луната. Както казах, тук е място за сериозни дискусии, а не за глупости.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27