Автор Тема: Нямам обяснение....  (Прочетена 30395 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #15 -: Юни 24, 2010, 13:59:41 pm »
........................Пиша за да споделя с вас най-странното събитие в живота ми.Не очаквам нито обяснение,нито вяра.Понякога човек само иска да сподели :)

Вчера в животът ми настъпи един много драматичен обрат и както винаги в момент на гняв и разочерование се прибрах докато се "охладя" и овладея.Седнах в стаята си и просто стисках зъби.В един момент ми причерня,може би за секунда,може би за десет.Яснотата в погледът ми се завърна с плътен трясък от всички страни.Всичко стълено в стаята ми беше на парчета-прозорци,чаши,пепелници,огледало.Приятелката ми си дойде и помисли че съм изпотрошил всичко,въпреки че знае колко умело контролирам своята агресия.За мен вариантите бяха два-да го забравя или да го споделя.Не съм човек който се срамува от това което е(пък каквото и да е то),и ето на,споделям.Досега никога не са ми се случвали неща от подобно естество,нито пък казвам че аз съм го предизвикал.Нямам обяснение и няма да го търся,дано не се повтори.

С Уважение,

Радо.

Простете любопитството ми, но ако не е прекалено лично, бихте ли споделили нещо повече за "драматичния обрат". Или за другите такива моменти, когато пишете, че се "прибирате", за да се "охладите". За първи път се чупят разни неща? Или просто сте се оказал в стая с тези неща...ако бяхте на пусто място...в полето или в гора...
Защо се "прибирате", за да се "охладите"?

Съжелявам но не бих споделил.Мога да кажа че е нещо решаващо за бъдещето ми (аз съм на 21). Прибирам се вкъщи и дишам дълбоко.После си пускам музика и обикновенно до там.Този път просто не бях на себе си.Мислих много и единственото обичайно нещо в ситуацията е причерняването-случва ми се често при стресови ситуации.

ПС:За пръв път чувам за измерване на енергията.Към какъв специалист да се обърна?
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #16 -: Юни 25, 2010, 20:27:09 pm »
Според мен заслужаващите вниманието варианти са 2 :) Може да си се самохипнотизирал, изпаднал в транс или нещо от вида и да си изпочупил чисто механично покъщнината и сте след излизането от това състояние не би могъл съзнателно да помниш нищо,или вариант две, който суфорумците вече ти предложиха - т.е. да си начупул нещатат с психична енергия.
То ако има къде да отидеш и да ти обърнат сериозно внимание за изследвания отиди, за да си потърсиш отговори на този въпрос. Иначе наистина случая ти е особен, макар че повечето хора имат някакво "паранормално" преживяване през живота си ( и аз съм имал ) но и освен това, според мене тия неща се зачестяват. Все си мисля, че човечеството е на етап съвсем малко детенце, и в момента, ще почва да се учи да говори и прохожа и ще се получават стряскащи на първо време неща.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #17 -: Юни 25, 2010, 21:16:31 pm »
rado89,мисля,че тази книга може и да ти свърши работа.И аз не съм чувал да се измерва енергията,но щом има апарат,който измерва аурата,може да има и такъв за енергията :-X.

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14437.msg209388.html#msg209388
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен incorrigi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
    • NeObiknoveni.com
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #18 -: Юли 06, 2010, 22:27:13 pm »
Добър ден,

незнаех в кой раздел да постна темата, ако не и е тук мястото,моля преместете я.Та,по същество.Пиша за да споделя с вас най-странното събитие в живота ми.Не очаквам нито обяснение,нито вяра.Понякога човек само иска да сподели :)

Вчера в животът ми настъпи един много драматичен обрат и както винаги в момент на гняв и разочерование се прибрах докато се "охладя" и овладея.Седнах в стаята си и просто стисках зъби.В един момент ми причерня,може би за секунда,може би за десет.Яснотата в погледът ми се завърна с плътен трясък от всички страни.Всичко стълено в стаята ми беше на парчета-прозорци,чаши,пепелници,огледало.Приятелката ми си дойде и помисли че съм изпотрошил всичко,въпреки че знае колко умело контролирам своята агресия.За мен вариантите бяха два-да го забравя или да го споделя.Не съм човек който се срамува от това което е(пък каквото и да е то),и ето на,споделям.Досега никога не са ми се случвали неща от подобно естество,нито пък казвам че аз съм го предизвикал.Нямам обяснение и няма да го търся,дано не се повтори.

С Уважение,

Радо.
Изобщо не ходи при специалисти, послушай ме, не се занимавай с никого който казва че е специалист и може с техника да ти измери каквото и да е, ако си здрав и на лекар не ходи без причина. Може и да не ми повярваш но всепак ти желая успех!
На Земята има много извънземни, по-малко от 1 % от тях са опасни за хората. NeObiknoveni.com

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #19 -: Юли 07, 2010, 00:41:36 am »
Напълно подкрепям горното. Може би ако имаш възможност усамотяване, спиране на диалога с ума и слушане на тялото според мен ще ти дадат нужното познание и контрол върху мощта ти.

Неактивен събирачът на души

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #20 -: Юли 07, 2010, 13:28:32 pm »
Радо тъй като за мен лично това което ти се е случило няма реално обяснение-като изключим отговорите които са дали съфорумците,и ако изключим факта че никой от роднините ти не е шизофреник-моля не се обиждай :)аз лично бих те посъветвала да се опиташ да превърнеш себе си в добро същество-какво имам предвид,опитай се когато ти съобщят и най лошата новина да си помислиш нещо позитивно,дори и земята да се разтвори и само ти да оцелееш пак си кажи че така е трябвало да стане и че си щастливец че си жив и здрав ;)-а ако не те е страх и си сигорен в себе си че (ако приемем че имаш такава да го наречем дарба)ще можеш да се справиш с това което ти се е случило и да доразвиеш тази енергия или дарба но вместо с нея да сътворяваш разрушения се опитай да правиш позитивни неща-било дори да промениш сам съдбата си-защото до колкото сам ти сподели новината която е причинила "счупването на стъкления амбалаж" е свързана с твоето собствено бъдеще-само мога да гадая каква е била тя но си твърде млад за да не можеш да се съвземеш и да си кажеш че след като нещо не се е случило така както ти си желал значи така е трябвало са стане ;)и може би ти се дава шанс за нещо друго в в което ще си полезен или ти ще имаш полза.Каквото  и обяснение да си избереш сам за себе си за това което ти се е случило както вече изказах мнение -или насочи енергията си за нещо позитивно и добро или или както те посъветва друг потребител намери начин да подтиснеш тази "разрушителна енергия" някъде много,много дълбоко в себе си докато наистина някой не е пострадал!

Неактивен incorrigi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
    • NeObiknoveni.com
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #21 -: Юли 07, 2010, 15:25:38 pm »
Напълно подкрепям горното. Може би ако имаш възможност усамотяване, спиране на диалога с ума и слушане на тялото според мен ще ти дадат нужното познание и контрол върху мощта ти.
А аз подкрепям това, а сега за Радо: само внимавай като правиш нещо сам да не те прекъсват, не е приятно, ако медитираш или друга строго индивидуална и самостоятелна мисловна дейност, изискваща усамотение. И ако не си да кажем лош човек и не ти е удоволствие да нараниш някой, внимавай сред хора, преди да разбереш какво е станало може да има пострадали. Надявам се разбираш какво пиша и не мисли че само може да потрошиш всичко може да има и други последствия върху хора дори.
На Земята има много извънземни, по-малко от 1 % от тях са опасни за хората. NeObiknoveni.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #22 -: Юли 07, 2010, 18:26:38 pm »
Радо,
за разлика от повечето коментирали аз не виждам нещо свръхестествено в случката.
За мен това е ефактът на "тенджерата под налягане". Чисто и просто си създал голамо налягане....а как се създава то при автоклавните тендежри? От една страна подклаждане на огъня (в твоя случай агресията), а от друга - херметическо затваряне - в твоя случай ти сам го каза "колко умело контролираш агресията си".
Не се заблуждавай, че запушването на всички дупки от които би могла да излезе агресията означава контрол. Това НЕ Е контрол. А създаване на налягане и условия за зривоопасно нагнетяване на силна енергия, което и е станало.
Имаш две задачи:
1. Да разбереш кой е дразнителят ти, откъде става подклаждането на агресията..ако си представим тенджера под налягате трябва да изключиш огъня.
2. Да започнеш постепенно и на порции изпускане на налягането. ТОВА се нарича контрол. Трябва да си разрешаваш понякога на порции да даваш воля на агресията си под някаква неопасна форма....може да се разкрещиш (може да предупредиш близките си да не се впрягат много), да счупиш нещо, което не е кой знае колко ценно....да изразходваш физическа енергия, бойни изкуства, фехтовка....спорт свързан със символична битка и пр. и пр.
Ако ти не го направиш тендежерата ще гръмне....рано или късно..


Неактивен incorrigi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
    • NeObiknoveni.com
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #23 -: Юли 07, 2010, 20:39:08 pm »

Кой е казал свръхестествено за случая?
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 20:33:38 pm от Mirotvorec »
На Земята има много извънземни, по-малко от 1 % от тях са опасни за хората. NeObiknoveni.com

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #24 -: Юли 07, 2010, 22:30:31 pm »
Гневът

Някой ме е напсувал,във моето съзнание се надига вълна на ярост,онзи като ме вижда че се дразня от това,продължава по същият начин,вълната от ярост ме залива със още по голяма сила и във един момент аз вече не съм човек а вълна от ярост и гняв,съзнанието е така забулено че не може да се контролира.
В следващият момент  става непоправимото и край.
Постепенно се успокоявам и пак съм аз,но съм извършил постъпка която е в ущръб на мен и на човекът който ме е напсувал и подразнил.Какво следва от това:
не съм се въздържал,допуснал съм да ме повлече една отрицателна вълна,допуснал съм слабост.
Въздържанието е това от което имаме нужда и контрола на емоциите също.
Ако аз съм въздържан и владея съзнанието си,който и да ме дразни едва ли ще успее в неговото си начинание.
За това избягвайте да тормозите съзнанието си,той е инструмент в нашите ръце.

Бъдете здрави

Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #25 -: Юли 07, 2010, 23:02:57 pm »
Въздържанието е важно, защото дава време да осъзнаеш нещо във връзка с дразненето си, дразнителите си и пр. Вместо да изразходваш енергията си за автоматична реакция ти я ползваш за това осъзнаване...а това осъзнаване ще допринесе рано или късно да обезсилиш дразненето, да видиш нещата от друг ъгъл и пр.
Но ако има САМО въздържане без последваща работа по осъзнаването, по анализирането и пр. то това въздържание се превръща в запушване. Когато запушиш канала на енергията сътворяваш бомба.
С един съфорумник спорехме на лични - той твърди, че е виждал човек с пяна на устата от гняв и агресия, но не е чупел прозорците. Там е работата, че този човек е изпускал енергията си през и чрез физическото си тяло. Вероятно материята, тялото служи като омекотител, излизайке през и чрез него тя се смекчава и силата и намалява.
Е, естествено достатъчна е да халоса някого и да му счупи главата, но не и да предизвика глобална катастрофа (или локална). А когато човек се въздържа твърде продължително и твърде добре, той затваря физическия канал (материалния) и енергията си намира някакъв друг изход..вероятно разкъсва някакви бариери...етерни, астрални или не знам си какви, които нямат ролята на омекотител както материята, и които са извън контрола на човека....и от там нататък всичко е възможно...
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 09:01:33 am от алибаба »

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #26 -: Септември 27, 2010, 20:33:05 pm »
Ако това е истина което се твърди от съответното лице , човекът си е чисто "индиго" случаите с такива преживявания не са малко.Също е добре да се знае в София в духовния център на Деян Колев се изследват точно такива деца.За мен това не е топ новина просто трябва да се обърне голямо внимание за случващото се.Тази енергия както споменаха някой потребители от форума може да се използва за лошо и добро.Това е идеята тези деца да не се превърнат в отрицателни.Мой личен съвет към теб е:Започни да се занимаваш с медитация развивай собствения си потенциал овладей го.Започни да се интересуваш от съответната литература.Бъди Здрав и Силен!
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #27 -: Септември 27, 2010, 20:47:02 pm »
Трябав да знаеш дали ти се губи време. Ако се губи време... психолог и той да преценява травма ли е това, което те е защитило от спомена за направеното и как евентуално да се махне карантината на спомена, за да можеш да се изправиш срещу страха си от него.


Ако отделяш време, за да се овладееш при гняв и разочарование, това приятелю не се нарича "владеене". Това се нарича справяне с гнева на косъм. Ако бях на твое място, щях да работя над гневливостта си, като се опитам интелектуално да я призная пред себе си и да разбера его-причините, които я пораждат.


А ако не ти се губи време... което да ти кажа ме съмнява... Тогава трябва да се зададат още въпроси. Защо стъклено? Наиситна ли само стъклено, има ли нещо не-стъклено, провери ли?



П.П.
Но тука ми мирише. Ако си мислиш, че "владееш гнева си"... човече, криеш се от нещо.

Криеш гнева от себе си. И... това е много сериозен проблем предвид мащаба на гневливостта ти.
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 20:49:33 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #28 -: Септември 27, 2010, 21:00:15 pm »
Ако това е истина което се твърди от съответното лице , човекът си е чисто "индиго" случаите с такива преживявания не са малко.Също е добре да се знае в София в духовния център на Деян Колев се изследват точно такива деца.За мен това не е топ новина просто трябва да се обърне голямо внимание за случващото се.Тази енергия както споменаха някой потребители от форума може да се използва за лошо и добро.Това е идеята тези деца да не се превърнат в отрицателни.Мой личен съвет към теб е:Започни да се занимаваш с медитация развивай собствения си потенциал овладей го.Започни да се интересуваш от съответната литература.Бъди Здрав и Силен!

Децата Индиго са си "топ новина" и нищо повече и без това -.-

Чупенето на стъкло всъщнос те много известен психологически мотив - депресия, нещастие, скръб, болка... това са все неща, стоящи зад символа на счупеното стъкло.

И това са все неща, предизвикващи гняв.


Нито си си изцапал аурата с лилаво, нито има полтъргайст. Съзнанието е трябвало да избие гнева, за да не се самонараниш.

Но понеже толкова те е страх от това да бъдеш гневен, бесен и ядосан... то е скрило спомена за това, заради желанието на егото ти да не бъдеш такъв.



П.П.
Хахаха, съжалявам за оф-топика, но... просто трябва да го кажа!

Какво ще стане, ако форумците на Хнет излязат от форума и се съберат пред НДК? Стачка на хората с психични отклонения, хахаха =D

Радо, това не по твой адрес, ами имах предвид коментарите до сега =P
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 21:11:02 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Нямам обяснение....
« Отговор #29 -: Септември 27, 2010, 21:19:52 pm »
По повод темата... Нямам обяснение...


Обърнете внимание на следното. rado89 е мобилизирал себе си, за да сподели тук нещо дълбоко, на което възнамерява да намери отговор с помощта и на чуждо мнение.


А какво има тук?


Тук има БЕГЪЛЦИ, които използват нестандартната информация на форума, ЗА ДА ИЗГРАЖДАТ ЛИЧНИТЕ СИ СВЕТОВЕ.

Форумът е създаден за събиране на нестандартна информация и за реализирането и прилагането й навън в света, но всъщност ХНЕТ се е превърнал в СЕБЕОХРАНЯЕМ БЕЖАНСКИ ЛАГЕР на хора, търсещи подкрепа, поради това, че не се справят добре с несигурността от надигащото се чувство на различие с околните!

ХНЕТ се е превърнал в нещо като... МУЛТИИЗМЕРНА МАТРИЦА !

Нищо чудно Нео да е жив и да е сред нас.
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 21:21:50 pm от Спорт-Здраве4 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27