Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1044682 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 546
Има едни скали там с роза и кръст, но не успях да ги снимам. Ти фиксира ли я?
Голям ритуален център иначе, няма спор.

Къде точно, аз имам разни фокуси  :unknown:
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Оф абе мен ми дадоха цял диск със снимки оттам от места на които не успях да отида, ама никъв шанс да го открия сред всички други... Там я имаше тази стена.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Да дам и аз своята лепта към темата.  ;)
Бранджелина направиха змийски бижута
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Анджелина изигра съвършенно точно(и сексапилно)през 2007 г. главната рептилка - Змейцата във филма "Беулф"...  

Вижте филмът „Beowulf” http://www.zamunda.net/details.php?id=118112&hit=1  

Там са показани точно рептилският шейпшифтинг, кръвните линии...

Аз сега пускам  V S01E03 - http://www.zamunda.net/details.php?id=197221&hit=1
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 20:10:52 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен edna_balgarka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Здравейте!Искам да попитам какво мислите за Бойко Борисов а и за наглия министър Дянков-откъде се пръкна последния и подобни?

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
не е по темата,но относно последния поуст искам да кажа:
Тоя министър Дянков , без да го познавам ми е страшно антипатичен.
И грубо казано , управлението на Бойко води до тоталитаризъм
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 21:31:36 pm от kossev »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Какво би избрал? Тоталитаризъм или диструктивна анархия. На фона на старото управление, дисциплиниращия ефект на новото ви се струва тоталитаризъм. Хм...

Неактивен edna_balgarka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
На мен ми лъха на фашизъм от тия двамата написани по-горе от мен.Освен това не знам защо, но когато мисля за Бойко и свитата му изплува в съзнанието ми един цитат и той е: " И българи ги клаха както и турци не са ги клали"-например:вдига се минималния осигурителен доход на самоосигуряващите се от 260 на 420 лв. което е дране на кожи от бедния самоосигуряващ се-свидетелка съм на това колко много мои познати и близки самоосигуряващи се едва свързват двата края. вярно е, че има заможни самоосигуряващи се но те са малцинство и т.н.И ето как бих назовала подобни хубавци -новите еничари\ патентовам си изказването/. За пояснение не съм към БСП или подобни дивотии. харесват ми по-скоро някои изказвания на Волен но делата да видим казвам аз.

Неактивен edna_balgarka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Искам да изясня, че написаното по-горе от мен си е косвено по темата на форума защото зачеквам въпроси за управляващите ни ,а те са свързани със световно правителство,м би масонство и прочие. А Дянков е свързан и със световната банка- кой не вижда още връзка с темата? Е сега няма да пиша фермани-гаворя накратко.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
На мен ми лъха на фашизъм от тия двамата написани по-горе от мен.Освен това не знам защо, но когато мисля за Бойко и свитата му изплува в съзнанието ми един цитат и той е: " И българи ги клаха както и турци не са ги клали"-например:вдига се минималния осигурителен доход на самоосигуряващите се от 260 на 420 лв. което е дране на кожи от бедния самоосигуряващ се-свидетелка съм на това колко много мои познати и близки самоосигуряващи се едва свързват двата края. вярно е, че има заможни самоосигуряващи се но те са малцинство и т.н.И ето как бих назовала подобни хубавци -новите еничари\ патентовам си изказването/. За пояснение не съм към БСП или подобни дивотии. харесват ми по-скоро някои изказвания на Волен но делата да видим казвам аз.

Като  мярка за ограничаване на сивата икономика и повишаване на приходите от осигурителни вноски минималният месечен осигурителен доход за самоосигуряващите се ще се увеличи от 260 лв. на 420 лв.

Това означава, че въпреки кризата се очаква заплатите да се увеличават или доходите да изсветляват.
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 23:22:28 pm от sidewinder »

buden

  • Гост
Пичове ако ми излезе късмета с някоя V пичка ме отпишете от съпротивата.

Неактивен edna_balgarka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Не е вярно-невеж си по въпроса-сега ще ти обясня какво означава но пак накратко-за повече инфо чети повече! Вдигането на минималния размер на осигурителния доход за сомоосигуряващи се лица от 260 до 420 лева означава, че ако преди изменението в закона самоосигуряващите се са длъжни да плащат близо 100 лева месечно на държавата и по-специално на НОИ за осигуровки, след измененията ще трябва да плащат близо 200 лева. А уж мислело новото правителство на Бойко за народа и как да се помогне на бизнеса в кризата-глупости!!! Протест трябва да направят самоосигуряващите се ,но тъй като са овце и чакат някой друг да им го направи този протест има да чакат като овце на заколение.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Ти какъв сценарий предлагаш като алтернатива, така че да е изгодно за хората?

Неактивен edna_balgarka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Значи си видя грешката. Криза е -повечето ми познати пищят,че не могат да си плащат и сегашните осигуровки към 100 лева , защото не са на заплата, а работят на принципа-ако дойде клиент съответния ден и плати ще има самоосигуряващият се какво да яде, ако не дойде клиент днес няма и стотинка приход-ще гладува.
Убийствено е да се увеличават вноските-криза е .
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 00:33:18 am от edna_balgarka »

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Еленко, поздравявам те със следния откъс от Махабхарата
Цитат
Великото изгаряне на змиите.
Сута каза:
Когато Джанмеджая, потомък на Бхарата, намисли да изтреби влечугите в отплата
задето умъртвиха баща му Парикшит, съветниците свика и с поглед страховит
към жреца охранител и жреца изпълнител така задума тоя премъдър повелител:
— Злосторникът Такшака на оня свят изпрати баща ми без причина. На помощ ми елате,
кажете как да хвърля Такшака върху клада с роднините му вкупом, защото им се пада.
Горен от змийски огън, баща ми си замина. Сред огън нека бъде и тяхната кончина.
Жреците казаха:
О царю Джанмеджая, за лек на твойта рана предвиждат боговете и пише го в Пурана,
че предстои велико изгаряне на змии. Отлично правилата познаваме му ние.
И всеки тълкувател на текстовете смята, че ти единствен можеш, о царю на земята,
стопанин да му бъдеш за чест на боговете. Да лумне жертвен огън! Влечуги, треперете!
Сута каза:
При тия техни думи съгледа вече царят бушуващи езици Такшака да обгарят
и рече: — Ще го сторя, щом бог ми го възлага, а вие пригответе предметите веднага.
Жреците познавачи избраха равнина, приветна за окото, богата на храна,
с неща великолепни нагиздиха олтаря
и после посветиха във тайнствата му царя.
Брамини многобройни край жертвената клада насядаха удобно и тъкмо за обряда
предвиденото време задаваше се вече, поличба появи се, че нещо ще попречи.
Зидарят на олтара — мъдрец, прочел Пурана, им каза: — Тая местност не е добре избрана,
а също тъй е лоша насрочената дата — брамин ще ни прекъсне обряда по средата.
Дочу го Джанмеджая и строго заповяда човек да не пропущат до жертвената клада.
И лумнаха езици сред съсък и пращене насред олтара, както във книгите свещени
предвижда се. Жреците, кръвясали от димни кълба и в дрехи черни, редяха своите Химни,
възливайки топени масла върху жарава, влечугите зовейки от змийската държава
във гърлото на Агни да скочат до една. И всички, позовани натам по имена,
започнаха да падат над огъня, увити една о друга, сплели опашките с главите.
Кафяви, бели, сини, безумни от уплаха, сред пламъци свистящи самите те свистяха.
До змията, която и слона надвишава,
се сгърчва друга — дребна като ухо на крава.
Прилични на тояги с накрайници железни, една преварва друга сред огъня да влезне,
макар и ужасена. И трупат се милиони връз пламъка, към който проклятие ги гони.
Наливаха жреците масла в огньове бесни и ужас във душите на змиите чрез песни.
Потече по земята река от змийско сало и въздухът сгъсти се от дъх на изгоряло.
Крещяха тия, дето се свличаха в жарава, крещяха тия, дето редът им наближава.
Такшака щом научи, че вече Джанмеджая подготвил е обряда, напълно се отчая
и в царството на Индра избяга — да не могат огньове да го стигнат. Изслуша всичко богът
и рече му доволен: — За теб опасност няма, че аз омилостивих отдавна бога Брама —
сърцето ти не бива от туй да се тревожи. И заживя Такшака в селенията божи.
А кладата пламтеше, не знаеше насита. Уплаши се Васуки, че неговата свита
все повече редее, олизвана с езика
на кладата. Тогава сестра си той повика
и каза й: — Сестрице, край нас е запламтяло небето и полето, гори и мойто тяло.
Замаян съм, обърквам световните посоки, една посока имам — в огньовете високи.
И нямам власт над други, над себе си — съвсем. Умирам, но и всички влечуги ще умрем
наскоро и ще свърши завинаги родът ни, че иска Джанмеджая чрез огън да го глътне.
Цялата книга: http://www.chitanka.info/lib/text/2042

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27