Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 145507 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #255 -: Януари 12, 2011, 20:24:27 pm »
Искаш да кажеш че всеки се нагажда според интересите си или според това, което му се диктува от църковните институции, взети заедно с масонските такива,   и противници са тогава, когато се разминат в очакванията си и нямат масонско-църковен косенсус по-между си  ;)
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:39:55 pm от agrippa »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #256 -: Януари 12, 2011, 21:48:35 pm »
Според мен ти трябва да ни задаваш въпроси не ние  :blum2:  Без да се обиждаш само  @---

Е може и така да е, нали диалози водим все пак. Още съм на мнение, че мнението на много хора тук относно масонството е грешно и е базирано не непознание и дезинформация.
розеркройцера, като гледам няма по-голям дезинформатор от теб в този форум, напоследък.
Масонството и всички тези сектантски движения - клубове по интереси са вредни.

Rio, очаквам да дадеш информация по-вътрешна от моята и да покажеш знания по-реални от моите относно масонството, с които да си затвърдиш теорията, че тайните според теб организации са вредни. Чакам с нетърпение да обясниш защо са вредни и на каква база стоят твоите знания относно масонството  :) Освен, че ще падне голям смях, ще ти покажа, че не знаеш какво говориш. Очаквам отговор! Искам да си затвърдиш тезата тук в разговор а в другата тема искам да ми обясниш как така се велиш за голям Българин а отричаш 50% от Българското наследство.


Рио, абе не ме занимавай с националсоциалиситически пропаганди  :) казах ти, че са под контрол и те и са ми пределно ясни, ако ще говорим за нещо давай да говорим. Достатъчно въпроси ти зададох, чакам отговори.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #257 -: Януари 12, 2011, 21:49:55 pm »
Комбина са на определени нива , на други са противници.

Алексиев, пак си прав долу горе. Не знам дали мога да прикачам jpg файлове. Исках да ви покажа една масонска икона от православната Църква.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #258 -: Януари 12, 2011, 21:51:51 pm »
Ватиканските попве мафиоти и банкери се правят на ударени, те заради туй що е в библиотеката налагат контрол над миряните.
Rosenkreuz, над кои миряни налагат контрол ватиканците? Над всички или над всички без бившите католически соцстрани?  :hi: Не че нещо, ама нали ме уверяваше как религията и политиката нямали нищо общо.


Отнесен, говорихме за България, не помниш ли? За комунизма и западния модел, моля те не си извъртай думите.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #259 -: Януари 12, 2011, 22:02:49 pm »
Искаш да кажеш че всеки се нагажда според интересите си или според това, което му се диктува от църковните институции, взети заедно с масонските такива,   и противници са тогава, когато се разминат в очакванията си и нямат масонско-църковен косенсус по-между си  ;)

Масонството уважава всяка една Вяра, даже и католическата. Вярата като такава е свещена без значение дали Мюсюлманска, Християнска, Еврейска, Хиндуистка или Шаманска. Институциите са тези, които цапат цялата история. Масоните казват така >

Институциите се раждат и умират във великия кръговрат на времето. Създават се и падат. Единственото, което заслужава подробно изследване е човешкото съзнание.

Тук се има в предвид, първо, че човек създава света, тоест реалността около себе си, и второ Истината за това, че човешкото съзнание (или душа) е безсмъртно. Колкото и институции да бъдат създадени, религиозни или не, човешкото съзнание, правото на избор и Свободата на избора ще ги надживеят във времето с абсолютна сигурност. Така че тези проблеми с ватикана и прочие са просто временни.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #260 -: Януари 12, 2011, 22:22:43 pm »
Ватиканските попве мафиоти и банкери се правят на ударени, те заради туй що е в библиотеката налагат контрол над миряните.
Rosenkreuz, над кои миряни налагат контрол ватиканците? Над всички или над всички без бившите католически соцстрани?  :hi: Не че нещо, ама нали ме уверяваше как религията и политиката нямали нищо общо.


Отнесен, говорихме за България, не помниш ли? За комунизма и западния модел, моля те не си извъртай думите.
Доколкото си спомням, като говорехме за тези работи ти използва сравнението с другите държави, за да обясниш случващото се. Как въобще имаш очи да ме обвиняваш, че аз извъртам темата? А и сравнението с други подобни случаи не е неправилно и не излиза от темата. Освен това за България говорихме в другата тема, тук по-скоро се опитвам да докажа влиянието на религиозните структури върху политиката. За ислямските явления в политически план, особено на Балканите и в Кавказ няма нужда да се говори много, за да се докаже. За влиянието на папа Йоан Павел Втори върху политическите нагласи в Полша и другите католически соцстрани също няма нужда да се търси много инфо - нали уж затова Москва му се била разсърдила и наредила убийството му. Не си ги спомняш или нарочно не ги вземаш предвид тези неща, не знам. Вижда се, че тласкаш събеседниците си във форума към гледна точка неотчитаща тези факти и без да приложиш аргументация защо ги игнорираш.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #261 -: Януари 12, 2011, 22:42:39 pm »
Отнесен, не игнорирам факти! Просто в разговора за БГ, който проведохме ставаше въпрос за шайката бандити в наща държава, говорехме за моделите на управление. Това, което казваш тук е вярно, аз не го отричам, но спомни си че говорихме за мафиотската шайка в България и правихме сравнение между комунизма и западните модели. По темата за България ще говорим в новата тема, тази е за масонството а и нямам намерение да стоя вечно на форума, да се обяснявам и да развивам теми.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 23:59:41 pm от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #262 -: Януари 12, 2011, 23:14:19 pm »
Няма грешка - вече няколко пъти споменах, че смятам масонските ложи за религиозни организации и по-специално - секти. Така ще смятам, докато не получа друга информация, която да анализирам. Просто твоето уверение не ми върши работа - кой си ти и за какво се бориш, няма как да зная.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #263 -: Януари 12, 2011, 23:42:48 pm »
Отнесен, въпроса стои там, че за да си набавиш такава информация, трябва да се поразмърдаш малко приятелю. Разбираш ли сега какво искам да кажа? Ако очакваш някой да ти поднесе нещо на готово, няма как да стане, просто забрави. Ложите не са секти, напротив, в основата си са носители на демокрация и добродетели и са гарант срещу рушителите на Свободата, но пак казвам, за жалост много от тях са просто порочни... За това започнах да пиша тука, колко пъти да ти кажа искаш? Не съм адвокат на масонството, искам да създам въпроси у хората, хората сами да се запитат и сами да изследват, но се уверявам за пореден път, че на много им е по-удобно те самите да не се занимават. Искат някой на готово да им поднесе всичко а собствения си мързел и безотговорност го покриват с обвинения към други, които нито разбират нито познават.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 00:00:39 am от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #264 -: Януари 13, 2011, 00:04:19 am »
Отнесен, въпроса стои там, че за да си набавиш такава информация, трябва да се поразмърдаш малко приятелю. Разбираш ли сега какво искам да кажа?
Разбирам те. А ако се размърдам и отида и както е най-вероятно, получа информация, подобна на тази, която ти ми даваш? Разбираш ли ме ти сега? Засега все още изпитвам качеството на изходящата информация - чрез теб. Има много големи пропуски в абсолютно всички науки. Там най-вероятно ви разказват как "науката е дело на дявола" и "праведните не се занимават с алхимия". :)

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #265 -: Януари 13, 2011, 00:27:53 am »
Отнесен, въпроса стои там, че за да си набавиш такава информация, трябва да се поразмърдаш малко приятелю. Разбираш ли сега какво искам да кажа?
Разбирам те. А ако се размърдам и отида и както е най-вероятно, получа информация, подобна на тази, която ти ми даваш? Разбираш ли ме ти сега? Засега все още изпитвам качеството на изходящата информация - чрез теб. Има много големи пропуски в абсолютно всички науки. Там най-вероятно ви разказват как "науката е дело на дявола" и "праведните не се занимават с алхимия". :)

Има пропуски разбира се и много от тях са нарочни, това е част от световна конспирация срещу истинската човешка Свобода, конспирация срещу Знанието и Истината е това. Пак за дяволи ми говориш! Злото и доброто са тукашни концепти разбери! От високите нива на съзнание смисъла им се губи, както на едното така и на другото. Във Вселената всичко просто Е! Както ти си или аз съм. До определени нива зло и добро имат значение, но от там нагоре то се губи. Аз дадох вече примери как привидното зло може да се окаже в същност добро и обратното.

Един въпрос, ти занимавал ли се с медитативни практики или астрални проекции?

Цитат
А ако се размърдам и отида и както е най-вероятно, получа информация, подобна на тази, която ти ми даваш?
 Не знам в кой от двата смисъла го казваш но >

Трудно е когато ти се сринат всички представи за реалността, пак от опит ти го казвам. Нужно е обаче себепознание на първо място, казах, там е есенцията на всяка тайна и езотериката в масонството точно с това се занимава, развитие и изследване на човешкия АЗЪ. Ние хората сме ценното в случая! Определенията които поставяме на разни неща в много отношения са грешни.


Прекрасно е това, че мнението ти се гради на критика, имаш моите адмирации за което!  :hi: Сега се замисли над 100-то пъти, в които споменах личния избор, себепознанието и Отговорността, която носят.

Цитат
Там най-вероятно ви разказват как "науката е дело на дявола" и "праведните не се занимават с алхимия".
Няма такова нещо, аз не съм член на секта или нещо подобно и никога не бих станал член на подобни организации.

« Последна редакция: Януари 13, 2011, 00:33:27 am от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #266 -: Януари 13, 2011, 01:16:01 am »
От високите нива на съзнание смисъла им се губи, както на едното така и на другото. Във Вселената всичко просто Е!
Тук виждам, че подаваш жокери от които може да се състави обща оценка на вашия мироглед. Ами да, общо взето съм се занимавал с медитативни практики и астрални проекции и стигнах до следните изводи.

Вътрешния свят, този който "свети" в мозъка, който възпроизвеждаш като си затвориш очите и въобще това, на което повече то хора викат "съзнание" е просто екран в мозъка, на който се прожектира информацията. Информацията може да идва отвън, директно от сетивата или отвътре от паметта. Всяка информация от паметта първо трябва да е минала през сетивата и да се е прожектирала в съзнанието, чак след което се записва в базата дани. Вътрешния свят е умалено копие на външния. В случай на медитация, сетивата се изключват или им се намалява интензивността, а в съзнанието се прожектира по-рано запаметена информация и се борави с нея - това може да изглежда и като да живееш във виртуален свят в който си правиш каквото си искаш. Факт е обаче, че всички съставни елементи на този вътрешен свят са влезли отвън през сетивата и са се запечатали в паметта.

Обектите, процесите и явленията, които съществуват в истинския свят отвън са подредени по точно определен начин, движат се в някаква точно определена посока и се подчиняват на някакви точно определени правила. Техните информационни копия, които имаме във вътрешния си свят могат да бъдат подредени както са отвън, но може и да са подредени погрешно. Когато живеем, ние живеем в реалния свят и в него извършваме действия и вземаме решения на базата на това какви смятаме че са взаимовръзките, тоест действаме така както са подредени във вътрешния ни свят, а получаваме резултати такива, каквито дават истинските правила навън. Ако нашите вътрешни елементи са подредени различно от тези навън, то ако съобразим тях при вземането на някакво решение, задължително ще сбъркаме и ще получим резултат различен от очаквания.

Освен това обектите и процесите навън, в своята истинска динамика се движат и протичат в някаква определена посока, имат някаква инерция или стремеж да се развиват в някакво направление. Съвсем условно, можем да приемем, че естественото направление на протичане на нещата са "добро". Съответно, ако взаимовръзките във вътрешния ни свят са изградени по различен от "доброто" начин и сочат друга посока, то значи ще търпим наказания във вид на получаване на неочаквани резултати, докато не "ъпдейтнем" базата дани или докато не загинем. В определени случаи можем да се движим с успех срещу течението, ако сме част от някакъв процес на приемственост на неправилния мироглед, в който случай обричаме последователите на провал, ако не се ъпдейтнат своевремено.

Поради тази причина, всеки, когато си вкарва някаква инфорамция, трябва да я подлага на сериозни проверки на съответствие с действителността и нейните потоци.

Някои вътрешни състояния без съмнение са приятни за изживяване, но те са вътрешния еквивалент на наркоманията. Веднъж залепнал, човека изменя взаимовръзките във вътрешния си свят, а резултата в 99% от случаите не е първоначално очаквания. Погрешни са и състоянията в които няма никакви очаквания и изживяваме каквото се случи случайно - това си е като наслаждение от падането при свободно падане.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #267 -: Януари 13, 2011, 01:25:21 am »
Аз до тука нищо не прочетох за астрални проекции и медитация  :) С никаква медитативна практика не си се занимавал така като те чета.

А и още нещо, самия твой свят, който имаш за реалния е 1% от цялата реалност и самия той е проекция......

По какъв начин си медитирал ми е интересно, и да тука се крият някой масонски тайни, в медитацията, осъзнатото сънуване и астралните проекции, аз като говоря, че в самите хора са всички тайни да не мислиш, че ей така се разправям понеже си нямам друга работа?

Имам въпрос >

По какъв начин медитираш и точно какво и по какъв начин си практикувал, с астрални проекции не си се занимавал то е ясно, и всеки който се е заимавал ще ми потвърди думите?
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 08:40:24 am от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #268 -: Януари 13, 2011, 01:33:58 am »
Някой архитектурни масонски тайни по-скоро :)

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #269 -: Януари 13, 2011, 02:02:29 am »
Хехехе и такива е имало едно време в оперативното масонство, но то вече от векове не съществува. Това са средновековните строители на катедрали построили повечето църковни монументи в Европа, прекрасен пример за това е катедралата La Sagrada Familia в Барселона... а и навсякъде по Европа. Методите им разбира се са били тайни  :) все пак са нямали конкуренция в бранша. Иначе езотеричните тайни изобщо не са тайни! Те са такива за мързеливите хора, които не искат да знаят  :)
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 08:41:42 am от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27