Автор Тема: Същност на МОЛИТВАТА  (Прочетена 52324 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #135 -: Октомври 21, 2009, 16:12:02 pm »
Аз искам да ви попитам дали ви се е случвало няакога,вие сами да си създавате молитвите?
Ас специално 99% от молитвите си ги създавам сама. В зависимост от това което чувствам в момента.
Причината е там че вече не се знае на какво да виарваме и на какво се молим според старите ни книги.
Библиата е променена молитвите със сигурност, затова за посигурно си следвам сърцето, а то не ме лъже. Нали хората казват "Моли се от сърце".
От както нашето съзнание се промени аз наистина започнах да виждам много грешки в молитвите, те просто ниамат логика.
Тези които са ги писали наистина са си поиграли доста.

Не смятаели че навсиакаде в молитвите пише, Бог е Велик и Единцтвен, тогава защо си мислим че тои е небесен?
Аз мислиа че тои е Всевишен "Вселенски" Единствен" не небесен само.
Разбирате ли какво се опитва, да ви кажа?
Светия Дух е Единствен, "Бог" на Вселенско Ниво не небесно.
Вселенските закони са тези които ние триабва да спазваме а не тези които са в Библиата. Те са само 00.01% от 100000000000 истина само.

И какво значи според вас Амин думата? :flag_of_truce:
Коренът "Амин" идва от Египет.
И защо трябва да я споменаваме непрекъснато? Да не се окаже ниакой незнаен Бог  :diablo:който ние незнам и го споменаваме или тъмна сила  :diablo:на коиато се молим? Били сме заблудени и спиащи ниаколко хил. години и сега започваме да се пробуждаме.
Думата се исползва във абсолйтно всички религи, така да се каже. Точна кратка и много ясна. Мисла че има голиама сила.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #136 -: Октомври 21, 2009, 16:33:41 pm »
--едит-едит-едит--

Молитвите от сърце са най- чисти и най- силни, според моя скромен опит поне. Но някои все пак крият голяма част от силата си във формулировката. Да си спомним тук за екзорсизма например...

Тъй като наскоро пак попаднах на пост с питане за значението на Амин, може по тоя повод да погледнете тук: http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/judaica/ejud_0002_0006_0_05892.html, където се интерпретира като абревиатура на Ел/Ал мелек не е ман (не гарантирам за правописа на български), което ще дойде да рече "Бог е нашият истински цар".

И точно затва религиите вместо да спасяват народа, са се превърнали в бич, щото сякви разбирачи са си интерпретирали словото кой как си знае според собственото си ниво на развитие (интелектуално, както и духовно), забравяйки, че думите по своята ограничена природа са недостатъчни да опишат същественото.    :negative:

« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 17:47:57 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #137 -: Октомври 21, 2009, 16:44:51 pm »
Разбира се че да. Няма значение дали е яко наизостена или е твоя формолировка важното е съдържанието и причината, както и чистотата и честотата на мисъл-формата. Както и визуализацията на личността и същността към която отправяш своята молба...Те за това са и Светите икони. Чувал съм че най-силни са молитвите на на еврейски и църковнославянски и някои други източни езици.
Има много хубави силни молитви които са вече написани и са великолепни и ненагласени.
Не е хубаво да има повтаряемост в молитвата четох някъде...
А Амин означава (Така да бъде).
 Термина "небесен" не бива да те притеснява има се предвид вселенски.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 16:49:45 pm от fishbone »

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #138 -: Октомври 21, 2009, 16:47:49 pm »
Извиниавам се предварително,
Може да е срамота за вас но не живеиа в БГ от дете. С никого не говориа български език тук.
Преди да започнете да обвиниавате може по внимателно и интелигентно да попитате.
Превода е от Англйски на Български а после с друг уеб на кирилица.
Сега се надиавам да сте Happy.
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 16:08:36 pm от H. »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #139 -: Октомври 21, 2009, 17:06:04 pm »
Спокойно момче аз те разчитам важното е ти да си хепи... :) :greeting:И добре дошъл в наща безценна Булгарийка...

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #140 -: Октомври 21, 2009, 19:54:20 pm »
 :hi: Здравей S.Engel добре дошъл!
Не е важно на какъв език казваме молитвите. Казано е, че Бог знае от какво се нуждаем още преди да сме си отворили устата.
Един родител знае от какво се нуждаят децата му но той разговаря с тях защото ги обича. :empathy:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #141 -: Октомври 21, 2009, 22:55:02 pm »
Здравейте. Нов съм . Моето скромно мнение е ,да не забравяме че е променено летоброенето.И вече 2000 години се молим някому незнайно защо.Живота не се изразява в молене а развитие на знания и умения.Това че някой желае да му се молим си е негово желание:diablo:а не на БОГ. Всичко което се случва в живота свързано с нашата свободна воля си е за наша сметка,а всичко с което не сме съгласни не ни се случва.В момента дезинформацията е в пика си.За да се ориентираме в истини и неистини ни помага нашия морал доколкото го имаме.        Ако ще отправяме някакво послание то трябва да е базирано на истина и истински знания до която ние сме достигнали в нашето развитие.Еволюцията и еманципацията са насилие над живота и са в нарушение на законите на Земята,Живота и Вселената.А кръстенето е правилно когато пръстите са свити като за щипка сол и реда е между веждите,долния ръб на пъпа,дясно зърно на гърдата,ляво зърно на гърдата и накрая ръката почива на сърцето с леко кимане от уважение. :yes: Живи и здрави.
« Последна редакция: Декември 19, 2009, 17:11:57 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #142 -: Октомври 24, 2009, 21:22:27 pm »
 :hi: mender! Би ли обеснил по подробно, точно защо трябва да се кръстим по този начин и ако обичаш да обясниш точно как действа този номер?
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #143 -: Октомври 24, 2009, 21:39:09 pm »
:hi: mender! Би ли обеснил по подробно, точно защо трябва да се кръстим по този начин и ако обичаш да обясниш точно как действа този номер?

Енергиен масаж + насочване на енергията по дадени канали.Само че въпросът е, че едно кръстене нищо не прави.Даже да имаш силна вяра и силна убеденост и съзнание, да се кръстиш веднъж е като цял ден да ядеш кетчуп, и накрая да хапнеш 10 топчета грозде за пречистване.
А и кръстенето има ефект със съмнителна цел.


П.П.
Моите искрени поздравлениея към meander за чудесната идея за визуален контрол на абзаца, която току що ми даде :)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #144 -: Октомври 24, 2009, 22:04:14 pm »
 :hi: Тава ми звучи като бабини дивитини! И няма нищо общо според мен с Христос или молитва към Него, прекалено е езическо.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #145 -: Октомври 24, 2009, 22:14:52 pm »
Цитат
А и кръстенето има ефект със съмнителна цел.
                                                                          Спорт-здраве да не пропуснем факта че кръстния знак се използва от хора които са приели кръщенето,иначе няма никакъв смисъл човек да се кръсти.А е фекта е в триединството кръстен знак(3 пъти),също голямо значение има с какви вибрации сте.И не на последно място кръстенето не е румсервиз. :nea:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #146 -: Октомври 24, 2009, 22:34:52 pm »
 :hi: Кръщение в оригинал означава потапяне, като има за символ водния гроб в който се потапя човекът който желае да започне живота си на чисто, като се е покаял за греховете си заради които е намразил себе си заради което това кръщение няма нищо общо с детското кръщение което е неосъзнат акт. :o
   Освен това кръщението няма нищо общо с кръста, да си спомним, че Йоан кръстител кръщаваше в река Йордан още преди Исус да започне да проповядва ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен zadkata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #147 -: Ноември 09, 2009, 18:46:23 pm »
Молитвата е разговор с Бог.Бог чува твоята молитва стига да е със сърце  :)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #148 -: Ноември 20, 2009, 21:29:39 pm »
 :hi: За мен молитвата не е да кажа на Бога нещо което Той не знае. Не му говоря сякаш му поръчвам какво да купи от супермаркета :) А е начин да се настроя на Неговата вълна на излъчване ;) когато настроя "радиото" на правилната "вълна" тогава молитвата става двупосочен трафик на информация, правилната честота на излъчване се нарича на планетата Земя, родителска любов. Молитвата е важна за Бога до толкова, че е единственият начин да ни приведе в хармония със себе Си, за да можем ние да общуваме пълноценно с Него. :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #149 -: Ноември 21, 2009, 14:07:27 pm »
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=20&LangID=0&Letter=*
Не можах да се сдържа, да не побликувам тази молитва!
Много е силна енергийно! Поне за мен! :)

Е Н Е Р Г И Й Н И Т Е   В А М П И Р И
Кармическа медицина
АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВИЧ

   Господи,  удостой ме да съм оръдие
на Твоя мир!
Да нося вярата там, където се съмняват,
Надеждата, където се отчайват,
Радостта, където страдат,
Любов, където ненавиждат.
Да нося истината там, където се заблуждават,
Светлина – в тъмнината.
   Господи, удостой ме!
Да утешавам, а не да очаквам утешение,
да разбирам, а не да очаквам разбиране,
да обичам, а не да очаквам любов.
Защото който дава, той получава.
Който забравя себе си, той получава.
Който прощава, ще му бъде простено.
Който умира, този ще се събуди за вечен живот.
               Амин
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 15:52:21 pm от Mirotvorec »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27