Автор Тема: Да спасим Рила ако можем!!!  (Прочетена 28107 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aeria

  • Гост
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #15 -: Февруари 24, 2008, 14:26:24 pm »
Нека да съберем 70,000 подписа и да видим. Ако не стане...какво? - ще се предадем да ни досъсипят?! :(

Явно хората в България не си дават реална представа за състоянието на природата в момента. :( А 70 000 подписа не са никак много, но кой го е грижа за един подпис, "нали има други, защо аз трябва да подписвам". Малко късно се сещаме за подобни действия, и не само Рила е в опасност, а и останалата все още непокътната българска земя. Жалко.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2008, 14:31:32 pm »
Нека да съберем 70,000 подписа и да видим. Ако не стане...какво? - ще се предадем да ни досъсипят?! :(

Явно хората в България не си дават реална представа за състоянието на природата в момента. :( А 70 000 подписа не са никак много, но кой го е грижа за един подпис, "нали има други, защо аз трябва да подписвам". Малко късно се сещаме за подобни действия, и не само Рила е в опасност, а и останалата все още непокътната българска земя. Жалко.
Това с подписите е просто самозалъгване, че нещо се прави. 70 000 или 700 000 - разлика няма, никой от тези хора не си променя плановете заради подписи, в много от случаите даже и не разбират за съществуването им, сигурно.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #17 -: Февруари 24, 2008, 16:55:54 pm »
Това е официалния сайт:

http://bgnature-blacklist.bravehost.com/

И Форума:


http://blacklist.netfreehost.com/



Още нещо:

http://www.nuclearsin.com/saverodopa/index.html

Април месец се подготвя протест пред "народното" събрание! 


Съвета на град Смолян одобри проекта за ски комплекс "Перелик". 214 км ски писти ще бъдат изградени в това последно, недокоснато от строителство място.

Или иначе казано зверска сеч. Нека спрем този абсурд! Вече се е видяло, че законът не важи пред парите. Нека всеки, който не вярва или си казва "Какво пък, това са само гори, да секат!" да дойде към Смолян, да погледне какво е станало с Пампорово, после ще си говорим!

Сигурни сме, че не сме единствените, че има хора, които искат да спасят красивото останало на този свят! Снимките сами говорят...

В резултат на изсичането на горите вече настъпиха и промени в климата.
Понеже вече няма какво да задържа влагата, и съответно почвата през последните 3 години в Смолян и околността се наблюдават масивни свлачища, оствалили без дом много хора. Започнаха да се редуват месеци на суша, безводие, с такива на обилни валежи довеждащи отново до свлачища. Така порочния кръг се затваря. Бяха унищожени вековни елови и смърчови гори. След строежите в Пампорово беше затрит цял един резерват! Трябва да се направи нещо...



« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 17:49:23 pm от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2008, 19:31:37 pm »
Граждански портал за околната среда в България:

http://bluelink.net/


Едно тъжно пътуване през Родопите

http://nomtax.blogspot.com/2008/02/blog-post_17.html


- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2008, 13:35:29 pm »
Доста бързо предаде най-старата ни база, Н.! Такива неща правят хора, които не са отстоявали кой знае какво, за да му знаят цената и да се борят за него по-упорито... Ти твърдиш за себе си, че не си такъв.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #20 -: Февруари 25, 2008, 13:41:01 pm »
Интересни думи за човек не-бил на Рила и в същото време наричащ я своя база. Твърде много непокрит идеализъм флай... Понякога нещата не са такива, каквито ни се иска да бъдат.
Аз съм бил на Рила последните години 2 пъти подред и твърдя че това място умира и без строежи. Енергията му изчезва. Още повече, знам какво има на Рила и е абсурдно това нещо да спре, дори да има и 8 милиона подписа ;)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2008, 18:05:44 pm »
Кой те излъга, че не съм бил в Рила?
Де ти е, Аде, победата? :P
« Последна редакция: Март 02, 2008, 19:09:05 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2008, 18:10:52 pm »
Ми по твърдението ти съдя, че скоро не си бил. Да си бил преди 5 години най-скоро - така ги виждам нещата. Ако си бил последните 2-3 години и кажеш че там има нещо - за мен това ще е твърдение направено от куртоазия, в стил "Бяло братство", които качат ли се горе започват да се превземат, преиграват и да се тресат от "великата енергия". Доста тъжна гледка. Дъновистите съсипаха мястото. Такива места никога не бива да бъдат масови. А ако бъдат, то трябва да ходят само съзнателни хора. Но тъй като "съзнание" не върви ръка за ръка с "масовост", то това не би могло да се случи :D Тъжно ми е за Рила... Но знам че не може да се направи нищо. А за да го казвам, наистина знам :D

Aeria

  • Гост
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2008, 20:52:44 pm »
И аз съм на мнение, че колкото и подписи да съберат, няма да променят кой знае какво, най много да отложат действията за определено време. Иначе едва ли би се случило нещо друго. :-\ Защото едва ли някакви си подписи, макар с добро или не чак толкова намерение ще променят нещо. То дали и някакви действия могат да променят нещо. :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2008, 21:28:46 pm »
И аз съм на мнение, че колкото и подписи да съберат, няма да променят кой знае какво, най много да отложат действията за определено време. Иначе едва ли би се случило нещо друго. :-\ Защото едва ли някакви си подписи, макар с добро или не чак толкова намерение ще променят нещо. То дали и някакви действия могат да променят нещо. :D

Добре де - разбрах - ама аз действам от принципа на шопския инат - щом искат хората 70,000 подписа, значи имат нещо впредвид - НИЕ ли няма да ги съберем? Ха!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #25 -: Март 02, 2008, 19:13:15 pm »
|
/\
//\\
///\\\

oooooooooooooooooo

:-X Планината е по-силна от дъновистите, Н.!
Дължиш й извинение...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #26 -: Март 02, 2008, 19:47:54 pm »
Не е по-силна, има си енергиен запас. Когато десетилетия наред върху нея се изливат глупави хора с измислени цели, енергията се разрежда малко по малко.

Никво извинение не й дължа, аз и отдадох благодарността и любовта си, когато бях там ;)

А теб те помолих да престанеш със захаросанките философии, защото на идейно ниво нещата са едни, на реално - съвсем други, колкото и не-езотерично и материалистично да ти звучи :P


Обичаме те Рила!!!


                 
:-*
:-*:-*
:-*:-*:-*
:-*:-*:-*:-*
:-*:-*:-*:-*:-*

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #27 -: Март 04, 2008, 18:17:09 pm »
:-*
 :-* :-*
 :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Horusе, издребняваш с твоята пирамидка (:
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #28 -: Март 04, 2008, 18:51:22 pm »
като искате по-голяма - ето  ;)


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Да спасим Рила ако можем
« Отговор #29 -: Март 04, 2008, 21:36:02 pm »
Аз ви предлагам да не си играете на кубчета, а да идете на Рила и да видите истинските, докато все още можете :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27