Автор Тема: Билките  (Прочетена 79196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Билките
« Отговор #105 -: Април 27, 2012, 17:08:01 pm »
Ето някои от страничните ефекти на най-известните билки:

Маточина

Влиза в състава на петте най-успокояващи билки. Премахва тревогата, раздразнението, повишава работоспособността и помага да се съсредоточим. Маточината е мек спазмолитик. В нейния състав влиза веществото цитрал, което притежава слаботоксично действие.Ако се пият отвари или чай с маточина ежедневно в продължение на 2-3 седмици обаче може да се появи главоболие, виене на свят, запушване на носа.

Лайка

Притежава силни противовъзпалителни и спазмолитични свойства, успокоява стомаха при гастрит и язва, помага за възстановяването на повредени лигавици. Предозирането може да предизвика при жените отпускане на гладката мускулатура на матката, което води до проблеми в менструалния цикъл и усложнения при бременност. Постоянната употреба на лайка възпрепятства всмукването на желязото от храносмилателната система в кръвта, което може да предизвика анемия поради недостиг на желязо.

Мента

Смята се за женска билка, защото намалява болката и неприятните усещания по време на месечния цикъл. Намалява мускулните и съдовите спазми, притежава антихипертензивно действие (намалява налягането при хипертония), помага при стомашни колики. Ментолът, съдържащ се в растението, намалява кръвното налягане. Затова хипотониците (хората с ниско кръвно) трябва внимателно да приемат чай от мента и други запарки. Ментолът забавя сърдечната дейност и усложнява работата на дихателния център, което може да предизвика влошаване на здравословното състояние при страдащите от бронхиална астма и брадикардия. Три чаши ментов чай дневно могат да предизвикат дори у здравите мъже намаляване на ерекцията за сметка на спадане на налягането в половия член и влошаване на неговото кръвоснабдяване.

Пелин
Още Хипократ е писал, че пелинът лекува женските болести и възбужда апетита. На основата на пелина в края на 19-ти и началото на 20-ти век се е правел абсентът и много пристрастени към него хора са заболявали от различни нарушения на нервната система - от халюцинации до т.нар. пелинова епилепсия. Пелинът е противопоказен при бременност.

Жълт кантарион
Той е може би най-популярния природен антидепресант с успокояващо действие. Премахва също спазмите на храносмилателната система, притежава противовъзпалителни свойства. Тази билка обаче повишава чувствителността на организма към ултравиолетовите лъчи. Ако приемате жълт кантарион е по-добре се въздържайте от продължително излагане на слънце. При продължително употреба (повече от месец) може да се появи горчивина в устата, болки в черния дроб, запек. Предозирането предизвиква вялост и сънливост.
Коприва
Притежава кръвоспиращо действие, помага при проблеми с жлъчката и хроничен бронхит, повишава съкратителната способност на матката. Знахарките още в древността са я използвали като средство, предизвикващо аборт. Бременните жени трябва да се въздържат от употребата на коприва. Тя е противопоказна и при атеросклероза на съдовете, хипертония, ракови заболявания на матката и простатата.

Подбел
Той е ефективно отхрачващо средство. Съдържа токсични вещества, които могат да предизвикат възпаление на черния дроб, свързано със застоя на кръвта в органа. Отварата от тази билка повишава налягането в малък кръг на кръвообращението, което е противопоказано за хората, страдащи от астма и сърце.


А тук в сайта има съдържанието и действието на най-използваните билки и добавки в кухнята: http://darovenaprirodata.alle.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B8/%D0%BA%D0%BE%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5/
Наскоро го направих и още не съм добавила всички бабини рецепти от дебелите тефтери  :) .
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Билките
« Отговор #106 -: Април 27, 2012, 19:48:46 pm »

Но да пишете по-горе, че Менингит, Туберколоза и Рак се лекуват с билки е доста несериозно!!!

Принцесо Дежа,

имам позната от астрологичният форум, в който пиша (от него си цитира Синухе между другото) и тя се разболя от тежката болест рак. След всички медицински терапии, които премина и бе заплашена от операция тя се свърза с мен за да и направя натурален билков крем, защото и бяха забранили да ползва друга козметика. Заедно с пакетчето и изпратих цитат от книгата "Твоето тяло казва обичай се" на Лиз Бурбо за точно нейният проблем. Момичето се взе в ръце и започна да работи със себе си и грешните емоционални проблеми предизвикали проблема и. В днешният ден - година след случая, тя е жива и здрава и излекувана и това не е благодарение на конвенционалната медицина, а благодарение на нея самата и желанието и да се справи!

Факт е, че всяка една болест е предизвикана от неотработени и заседнали емоции, които сме натъпкали дълбоко в себе си и не искаме да ги извадим и да се преборим с тях. Цитат на личната ми лекарка: Всички болести от нерви, само трипера от кеф!  :D

Човекът като обитател на тази планета е създаден с перфектно тяло. Здравето е негово естествено състояние. В случаите, когато се появи болест, това е знак на Духа ни, че нещо в емоционален или енергиен план ни куца. В средите на лечителите е известно, че всяка една болест е предизвикана от неразрешена емоция и като такава тя е осезаема до момента, в който не осъзнаем даден емоционален дразнител и не го приемем.

Природата, която ни заобикаля е създала всичко необходимо за лечение на човека. В зависимост от ареала който обитаваме, билките растящи там, както и минералите носят нашата енергия и съответно те са най-подходящи за нас, защото вибрациите ни са еднакви.

Ако човек се научи да се оправя с емоционалните си батаци, то и ще получи перфектно здраве...
« Последна редакция: Април 27, 2012, 19:49:58 pm от вещичка »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Билките
« Отговор #107 -: Април 28, 2012, 02:26:21 am »
Има един моного готин футболист - Стилиян Петров! Много ще замоля да направите нещо с кремчета, или каквото е нужно да оздравее човека. Ако го направите, тогава ще призная това, което ми обяснявате. Защото и аз имам една позната Шехерезада , а друга Алиса, които са много наясно, но някак излекуваните реално като статистика са несъвместими с отделните случаи, с които претендирате тук. Много се радвам за здравето на хората, но не ми обяснявайте как на вас да си дам парите за кремче, за да се излекувам... докато (Пази Боже) самите ВИЕ самите лечители не се разболеете от нещо `нелечимо` и така се случи, че дори се наложи да излъжите, че именно конвенционалната медицина ви е помогнала, а не върбата до блока. Защото до сега, за мен и детето ми лекарства са ми помагали, без последствия.
Моля ви, просто, мислете не само за себе си, но и за хората, които могат да пострадат, или децата, от подобно тесногръдие.
« Последна редакция: Април 28, 2012, 02:27:59 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Билките
« Отговор #108 -: Април 28, 2012, 08:31:32 am »
Девойченце,

някъде да съм писала, че аз съм я излекувала или че ми е платила за нещо!?!? Или си вадиш отделни думи от контекста, защото ти е по-удобно да поплюеш, вместо да помислиш! Предложих и моят начин на мислене и това е - тя го реши. И вместо да ми се правиш на интересна влез в него форум и пиши на Лигония. Аз там не влизам от много време и затова нямам как да я предупредя ако това си мислиш. Виж какво ще ти каже  :hi: .

Скъпа моя, точно това тесногръдие излекува моят син - преди 10 години беше стигнал до инхалатор заради астма. В момента е на 19 години и не ползва инхалатор и никога повече не се е сетил за астма от 10 години насам!

А сега си помисли коя от двете ни е тесногръда  ;) .

И не ми говори за футболисти и прочее екземпляри, за които милееш - не ме интересуват!
« Последна редакция: Април 28, 2012, 08:36:25 am от вещичка »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re: Билките
« Отговор #109 -: Април 28, 2012, 14:23:58 pm »
Билките лекуват всичко, но не и без съдействието на болния.  "Няма нелечими болести, има нелечими пациенти", а тук някъде циркулира темата "Болестта като път", та в този ред на мисли, на кой каквото му е писано - от него самият де, нали Висшия Аз е решил какво да преживее тук и сега. Ако иска да умре от рак, от удавяне няма да е.
 Бъдете здрави и вярвайте в чудесата, защото те се случват постоянно! 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27