Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 212027 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #615 -: Април 03, 2012, 00:10:50 am »
:) Обикновенно религиите се свързват с вярата в нещо "свише" или "снише".  А дали адептите вярват или те просто знаят?
Дали като оставим същността ни да се прояви не отпада вярата  и бива заменена със знаене?  А какво е религия без вяра? :hi:

Адептите би трябвало да"знаят".
Има логика в написаното за проявата на същността ни.
За религиите не ми се коментира.Почти нищо добро нямам,което да кажа.


Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #616 -: Април 03, 2012, 21:21:17 pm »
Поначало не съм харесвала много `титлите` или `ранговете-степени` при определяне на някаква ... просветеност.
Да, има учители- компетентни и знаещи, има и ученици, които не е задължително да се превърнат в учители и да пре(по)дават някакво знание.
Религията, от друга страна, аз не я свързвам с Вяра като преклонение и подчинение към нещо свише, а като уважение и възможност за развитие на Душевността на човек.
Това ни дава възможност, да не сме ограничени от определени и конкретни знания. А свободни в избора си, на какво от знанието, което имаме да вярваме и да следваме.
Когато вярваш в това, което знаеш, не знам дали си точно Адепт, но определено не ти се налага да избираш, между това да знаеш и да вярваш. Изборът е на друго ниво. Защото, вярата идва след знанието. Изборът е между това да знаеш или да се Подчиниш на това, което знаеш. Да искаш или да можеш, казано с други думи :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #617 -: Април 03, 2012, 23:30:44 pm »
Адепт не е титла.
Има и вяра без знание.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 23:32:19 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #618 -: Април 05, 2012, 12:18:35 pm »
Има и вяра без знание.
:hi:
 
 Точно това правим ние!
« Последна редакция: Април 05, 2012, 12:23:38 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #619 -: Април 05, 2012, 22:02:53 pm »
А най-смешното е под каква форма ни се втълпява вярата. Например, в семинарията се изучава вероучение....в училищата и там искаха да въвеждат вероучение  :lol: :lol: :lol: . Представяте ли си? ВЕРОУЧЕНИЕ = УЧЕНИЕ ВЪВ ВЯРАТА .......учат ни да вярваме......Все едно да ни учат да четем, пишем....караме кола.....гасим пожари и пр. Е, тва е .....те ще ни учат в какво и как да вярваме....... :D
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #620 -: Април 06, 2012, 10:25:35 am »
ВЕРОУЧЕНИЕ = УЧЕНИЕ ВЪВ ВЯРАТА .......учат ни да вярваме......Все едно да ни учат да четем, пишем....караме кола.....гасим пожари и пр. Е, тва е .....те ще ни учат в какво и как да вярваме....... :D .

Няма нищо общо с вярата, само с парите и то става дума за много пари ;) .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #621 -: Април 06, 2012, 10:45:05 am »
За съжаление и отчетат гледат само какво имаш в джоба,то за да станеш такъв се иска на първо място призвание и след това идва и знанието как да помагаш наистина на хората.На мен човек които се занимава сериозно с темата и даже работи към ООН ми е казвал да ходя само в стари църкви,явно преди са се правели на места със силна енергия,а не където има далавера с имоти.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #622 -: Април 06, 2012, 11:30:18 am »
Няма по-хубава Църква от Природата..

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #623 -: Април 06, 2012, 11:58:51 am »
За природата съм съгласен.Аз казах горното във връзка с темата за религиите,нали все пак трябва някои да ни учи да израстваме духовно и според мен точно църквата трябва да е тази.
И да кажа моето мнение за религиите,ми не съм фен на нито една религия,за мен всичко се свежда на какъв човек ще попаднеш.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #624 -: Април 06, 2012, 12:10:53 pm »
Офф..моля те..Изобщо нямаме нужда от религия.Имаме нужда от качествена наука.


Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #625 -: Април 06, 2012, 12:16:07 pm »
Не си ме разбрал.
И аз това казвам,че е до човек всичко,а не до религия :flag_of_truce:

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #626 -: Април 06, 2012, 21:32:05 pm »
Офф..моля те..Изобщо нямаме нужда от религия.Имаме нужда от качествена наука.



По-скоро от различен тип наука. Защото сегашната не е антипод на църквата, а просто другата страна на монетата. В сегашната наука има догми също както в религията.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #627 -: Април 06, 2012, 22:19:05 pm »
Да

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #628 -: Април 06, 2012, 22:36:59 pm »
А бе и аз смятам,че е не е нужен посредник между Бог и нас(като религията) ама не съм тръгнал да обяснявам колко грешни са тези които избрали някакъв посредник. Дори и аз си имам някакви виждания и принципи за Бог,света, вселената,природните закони и т.н.. Но не ги налагам на другите, а и те са взаимствани някои от други места. Колкото до науката съм съгласен.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #629 -: Април 07, 2012, 00:55:15 am »
 Това с посредниците и бог вече не е интересно. На мен ми е по-интересно, ако не бяха измислили бог, христос и религиите, по-какъв ли начин щяха да промиват мозъците на хората ;) .... По какво ли щяхме да се захласваме, да вярваме....Как ли щяха да ни манипулират...и с какво? Хайде, ч/з бог ни научиха да викаме неволята(знаете я приказката за счупената каруца и момчето което викало, викало неволята, ама тя не дошла и то се стегнало и само си поправило колата).......Ама се чудя, какво друго биха измислили освен бог за да се прехласваме по него? Някакви идеи освен неволята(бог) ?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27