Автор Тема: Великани  (Прочетена 61225 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #120 -: Януари 14, 2011, 21:42:15 pm »

Плазма има навсякъде. Елементарен примера:  огъня е плазма.
В доста заблуди си относно много неща. Така че се абстрахирай за в бъдеще да ми разясняваш как стоят нещата.

Виж сега, просто исках да водим някакъв диалог по въпрос.Но ти явна не приемаш чужда мнение.Явно не си тук за да търсиш и откриваш.Добре е, че написаното остава и доказва нивото на знания.Доста хора четат тук и преценят.Амин.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #121 -: Януари 14, 2011, 22:24:47 pm »

Виж сега, просто исках да водим някакъв диалог по въпрос.Но ти явна не приемаш чужда мнение.Явно не си тук за да търсиш и откриваш.Добре е, че написаното остава и доказва нивото на знания.Доста хора четат тук и преценят.Амин.

Нямам нищо против да водим диалог. Не ми харесва поучителния тон от хора тръгнали да дават акъл на другите, когато нямат за себе си.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Великани
« Отговор #122 -: Януари 15, 2011, 03:47:07 am »
Ха така де,конвенционални науки   ???   ::) :--- .Там ли казаха че огънят е плазма,аз щото не съм запознат с тая материя ,но са ме учили,че бил химична реакция ,но пламъкът туко виж бил ,незная и ще се радвам ако предоставите информация,но е по темата освен ако не отговорна за мистификацията на великаните.А земята забавя въртенето си с почти час за последните 10 хиляди години и продължава,плюс ,че губи гравитационното си привличане над Луната и тя се отдалечава и в блзките 200 хиляди години имаме шанса да я загубим ако не направим нещо,като например да отворим нова тема за джуджета и там да си постваме дребнави забележки или да си ги пращаме като лични съобщения (което не направих ;D,за което моля да ме извинят съформниците).
    :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:
  Ето а други снимки които изглеждат по добре ,ако намеря и един сайт който гледах преди време ще го постна ,че е пълен със инфо но нещо му бяха спряли достъпа и в това ,за съжаление ще е разбираемо само за испаноговорящите има запис от радиопредаване с в което човекът разказва за намерени скелети на гиганти ,почти всички са в северна америка Айдахо  в една долина на река Мисисипи.Споменава и за легендите на местните индианци в които се говори за съществувала раса от гиганти и нещо за гравитация но не го разбирам проблем ли е или дава обяснение,а саверна Америка е едно от местата с най много запазени фосили и целе скелети на  динозаври от почти всички известни на науката видове,другото място е монголия и китай ,което може би значи че там са отселели по дълго или е просто въпрос на хабитат,докато в Южна Америка,Европа и  Африка е царството на далеч по дребните бозайници и динозаври се срещат доста рядко,доколкото е копано там за кости а не за артефакти.Ето в това разказват на английски за гиганти които не са 15 метровите а 7-8 футови(1 foot = 0.3048 meters), пъти по малки и нещо за конвенционалната наука  :lol: но надали скоро ще я сменят,толкова години са твърдяли че земята е плоска ,пък сега кръгла,то така става.
  Общо взето на първо четене в „твойта туба„(а май почти всички вече са с няк“ви сплесканици а не с туби) има 7-8 снимки и само тях си ги въртят а филмче, нещо документално за сега не съм търсил.
Eто го и филмчето от сайта който търсех в два части е от „тубата„ и   като за гиганти се споменава само в началото на първата част и има същите снимки от мрежата ,на сайта им .
  Ето тук как са направили едната снимка http://dailylinked.blogspot.com/2009/07/giant-human-skeleton-ever-saw.html ,с няк“фа прохрама а има и цял куп разкрития в гугълъ за фейк снимките.
   Освен червенокосите канибали каито нямат и три метра  библията  ,на която толкова ремейка са направили ,че е време да почнат да пишат втора част и легендите друго не намерих.
  Сетих се и за титаните от гръцката митология,които помогнали на Зевс да свали Кронус и вземе трона а той ги пратил в изгнание ,защото били прекалено силни ,та те са с размери от снимките и някой анализираше,че всички те дошли от съседна планета след като я направили негодна за живот с действията си .
  В индийската Махабхарата има подобни истории за битката между боговете и май Вишну ги вика да му помагат,а те дотогава си обитават там някакъв град и след това ги унищожава защото са прекалено интелигентни и са му пречели да продължи с изпълнението на плановете си,които ако съдим по структурата на тамошната култура са си чиста генетична селекция на хората с цел създаване на робска класа по рождение ,ма а да видим но кои методите ще са по успешни :writer:
   
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #123 -: Януари 16, 2011, 13:23:11 pm »
Ха така де,конвенционални науки   ???   ::) :--- .Там ли казаха че огънят е плазма,аз щото не съм запознат с тая материя ,но са ме учили,че бил химична реакция ,но пламъкът туко виж бил ,незная и ще се радвам ако предоставите информация,но е по темата освен ако не отговорна за мистификацията на великаните.А земята забавя въртенето си с почти час за последните 10 хиляди години и продължава,плюс ,че губи гравитационното си привличане над Луната и тя се отдалечава и в блзките 200 хиляди години имаме шанса да я загубим ако не направим нещо,като например да отворим нова тема за джуджета и там да си постваме дребнави забележки или да си ги пращаме като лични съобщения
   

Точно така пламъка е плазма, неуточних от бързане.
Луната и земята се привличат взаимно, като деца които са се хванали за ръце и с въртят в кръг, т.е. заедно се въртят около общ гравитационен цетър. Няма шанс да я загубим. Слунцето действа като статор а земята като ротор, задвижва се от собственото си електично поле.
Исках само да уточня че гравитацията няма много общо и великаните може да са си рожба а нашата планета, а не пивнесени отвън.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Великани
« Отговор #124 -: Януари 16, 2011, 14:13:20 pm »

Точно така , пламъка е плазма, не уточних от бързане.
Луната и земята се привличат взаимно, като деца , които са се хванали за ръце и се въртят в кръг, т.е. заедно се въртят около общ гравитационен цетър. Няма шанс да я загубим. Слунцето действа като статор , а земята като ротор, задвижва се от собственото си електично поле.
Исках само да уточня , че гравитацията няма много общо и великаните може да са си рожба на нашата планета, а не пивнесени отвън.

Имам право на отговор, тъй като имаш претенции за знания :

Имаш писани глупости, които заедно с фрапиращите ти правописни  и пунктуационни грешки, показват "високото" ти ниво.
За какво става въпрос :
1.Аз го знам, но ти даже не си си направил труда да прочетеш по-подробно-пламъкът не задължително, винаги, плазма.Става такава, при определени условия-"Пламъкът е видимата част на огъня и се състои от отделящи светлина нагорещени газове. При достатъчно висока температура газовете могат да се йонизират, превръщайки се в плазма."
Освен това : "Цветът на пламъка зависи и от температурата на горене. Например при въглерод червеният цвят обикновено означава 800 °C до 1000 °C, оранжев - от 1100 °C до 1200 °C и бял - от 1300 °C до 1500 °C. Пламъкът на обикновената свещ е с температура около 1000 °C."
А "Необходимо е да си припомним, че нискотемпературна плазма е онази, която е нагрята в границите от няколко хиляди до няколко десетки хиляди градуса." Източник-Уикипедия и БГ научни сайтове.
Да не говорим за високотемпературната плазма, достигаща да стотици хиляди градуси.
Така, че сам си направи извода, дали винаги пламъкът е плазма.......
2.Огънят си е химичен процес.
3.Уж нямаше гравитация, а само магнитни и електромагнитни сили, а пишеш, че се въртяли двете около общ гравитационен център.А кой е тоя център-не си писал.
4.Слънцето-статор, земята ротор, а като какво са останалите планети от слънчевата система?  ;D Като намотки на двигателя ли ? Боже!! ;D
5.Тук не сме детска градина, да ни сравняваш земята и луната с деца играещи в кръг.
6. Не си уточнил, с кое нямаше общо гравитацията, в последното си изречение.

Явно се опитваш да правиш нещо, но със знанията не си на ти.То си личи.И вместо да се заяждаш, вземи влез в час.
Темата за великаните и връзката на съществуването им, с най-различни фактори, но ти реши да включиш и плазмата.

Та, великаните са съществували, но може да се окаже, че резултат и от генни мутации, в резултат на : радиация, химически процеси и/или природна среда-разни микро органими с естествен или изкуствен произход.


 
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 21:04:51 pm от marhs »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Великани
« Отговор #125 -: Януари 17, 2011, 07:52:24 am »
И като са съществували, де ги? Само снимки, де ги фосилите, кажете един музей в който са изложени.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Великани
« Отговор #126 -: Януари 17, 2011, 12:25:17 pm »
Марш изобщо не мога да взема на сериозно критиката ти относно правописа и пунктоацията, при положение че ти дори името си не можеш да напишеш правилно.

Олд4 и аз искам да ги видя в някой музей, но уви.
Четах някъде че през 70-е години на миналия век когато са открили Перперикон, там имало 6 метрови саркофази, но са покрити, сигурно изнесени за Русията.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 17:53:35 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Великани
« Отговор #127 -: Февруари 13, 2011, 00:09:48 am »
Преди минути ми попадна това не съм го гледал и едва ли ще го гледам, но може на някой да му е интересно да го види.
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 00:15:21 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Великани
« Отговор #128 -: Февруари 13, 2011, 11:52:12 am »
Преди минути ми попадна това не съм го гледал и едва ли ще го гледам, но може на някой да му е интересно да го види.

Добро е  ;)
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Великани
« Отговор #129 -: Януари 12, 2012, 09:21:09 am »
Абсолютно неопровержим факт!

http://www.vbox7.com/play:42372cef5a&start=178

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Великани
« Отговор #130 -: Януари 12, 2012, 14:20:25 pm »
Имало е разбира се великани на Земята. Една от теориите за изчезването на динозаврите е, че гравитацията на Земята е била по-малка, и за това животните са били тооолкоова огромни. С течение на 1 000 000 години нещата се променят, и гравитацията става по-голяма, и за това динозаврите изчезват. Та за това и гигантите са се смалили до сегашните ни размери. Това е мое мнение де......не е научен факт.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Великани
« Отговор #131 -: Януари 12, 2012, 15:00:48 pm »
Офф..хич,ме няма с математиката,ама моля,някой вещ,ако може да пресметне,преди 230 мнл.год.примерно(то май от тогва датират и пъвите динозаври)на какво разстояние приблизително е била Луната,като се има предвид,че към днешна дата е 15 пъти по-далеч,отколкото в началото.Много ми е интересно,защото гравитацията и както знаем,има огромно влияние върху живота тук.
Справка..темата за Луната,по-точно този линк

 Чиста наука - Лунни мистерии  (Naked science - Moon mysteries)


Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Великани
« Отговор #132 -: Януари 12, 2012, 18:26:18 pm »
konstantin2007, според някои библейски източници преди 10-15 хиляди години изобщо не е имало Луна. А преди 200 милиона...? И колко ще е висок човек с такава дължина на стъпалото около метър и 60-70 см?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Великани
« Отговор #133 -: Януари 12, 2012, 18:32:14 pm »
Аз на библията не вярвам кой знае колко.
А пък това,че преди 10-15хил. год,не е имало Луна е смешно.Определят я на възраст почти колкото Земята.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 18:35:14 pm от konstantin2007 »

Неактивен Organizer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Великани
« Отговор #134 -: Януари 18, 2012, 02:33:32 am »
konstantin2007, наистина е на възраст близка до земната, но има теория, че Земята я е прихванала с гравитацията си преди около 15 000 години. Наскоро четох някаква такава теория.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27